RSS Kanál

 
Avast koupil CCleaner

Avast koupil CCleaner KE STAŽENÍ ZDARMA

Producent bezpečnostních řešení Avast koupil CCleaner, respektive jeho výrobce firmu Piriform. Díky této akvizici získal nejen nejznámější optimalizátor počítačů CCleaner, ale také nástroj pro defragmentaci disků Defraggler a software pro obnovu smazaných dat Recuva. 


Daniel Beránek  |  19.07.2017 16:56

V reálu nejlépe chrání Avast, AVG a Kaspersky

V reálu nejlépe chrání Avast, AVG a Kaspersky KE STAŽENÍ

Bezpečnostní laboratoře AV-Comparatives uveřejnily svou půlroční zprávu hodnotící schopnost předních antivirových produktů utkat se s kyberhrozbami a čelit nejrůznějším druhům útoků reálného světa. V testu Real-World Protection si nejlépe vedly bezpečnostní řešení značek Avast, AVG a Kaspersky, které nejenže stoprocentně zabránily infiltraci, ale nedaly se ani svést k falešně pozitivním poplachům.


Daniel Beránek  |  17.07.2017 18:02

Nová verze prohlížeče Seznam?

Nová verze prohlížeče Seznam? KE STAŽENÍ ZDARMA

Seznam trpí těžkostmi v oblasti označování. O tom svědčí nejen eponymní název prohlížeče, ale i absence schopnosti vypíchnout novinky a neopakovat stále funkce již uvedené. Jedinou jistou novinkou je implementace domovské stránky do kódu aplikace samé, snad došlo i ke zrychlení prohlížeče oproti verzím dřívějším...


Daniel Beránek  |  13.07.2017 17:41

USA už Kaspersky nevěří

USA už Kaspersky nevěří KE STAŽENÍ

Antivirové laboratoře Kaspersky patrně přišly o významného zákazníka. Trumpova administrativa je vyřadila ze seznamů dodavatelů, jejichž produkty mohou využívat vládní orgány. Důvodem tohoto kroku je obava z napojení Kaspersky na ústřední bezpečnostní agenturu Ruské federace - FSB. Kaspersky se brání, že jsou jen obětinou geopolitické přetlačované...


Daniel Beránek  |  12.07.2017 14:47

Google chce psát lokálky skoro sám

Google chce psát lokálky skoro sám

Robotizace lidských činností je obrovské téma. O tom, že se týká nejen bezmyšlenkovitých činností, svědčí její nasazování i na poli tvorby informačního obsahu. Po nasazení do produkce krátkých burzovních a sportovních zpráv činí nyní velký krok Google. Za spolupráce Urbs Media a tiskové agentury Press Association chce vytvořit službu automatické produkce místních zpráv. Za podstatnou část těchto lokálek už nebudou zodpovídat lidé...


Daniel Beránek  |  08.07.2017 20:25

Autoři původní Petye uvolnili hlavní dešifrovací klíč

Autoři původní Petye uvolnili hlavní dešifrovací klíč

Kauza malwaru Petya/NotPetya rozvířila datové dění před několika málo dny. Samotný malware se objevil v několika variantách, a to včetně destroywaru, který se za ransomware jen maskoval, a ničil počítače. O další zvrat v kauze se postarali autoři původního ransomwaru Petya, neboť uvolnili hlavní dešifrovací klíč, s nímž lze odblokovat veškeré systémy postižené původní Petyou.


Daniel Beránek  |  07.07.2017 17:11

... a Petya možná ani není ransomware

... a Petya možná ani není ransomware KE STAŽENÍ

Kauza posledního masivního útoku Petya se lehce komplikuje. Jak ostatně napovídaly jisté znaky celé události. Laboratoře Kaspersky konstatují, že kód této nové, zmutované Petyi je natolik nepodobný původní, že to žádná Petya není. A navíc se z další analýzy kódu zjišťuje, že byl ransomware buď velmi špatně zorganizován, anebo - což je pravděpodobnější - o ransomware ani fakticky nejde. A samozřejmě zde zůstávají otázky ohledně masového cílení Ukrajiny a původu tohoto zákeřného malware.


Daniel Beránek  |  29.06.2017 15:58

Masivnější a zákeřnější ransomware: zmutovaná Petya

Masivnější a zákeřnější ransomware: zmutovaná Petya KE STAŽENÍ

Ani ne měsíc je tomu, co se svět vzpamatovával z masivního útoku ransomware WannaCry a už je tu útok další. Masivnější. Zákeřnější. Zmutovaná varianta staršího malware Petya 2.0. Opět útočí přes protokol SMB, opět šifruje data obětí, opět masivně cílí Ukrajinu. Náhoda?


Daniel Beránek  |  28.06.2017 13:22

Stále se dá povýšit na Windows 10 zdarma

Stále se dá povýšit na Windows 10 zdarma

Microsoft oficiálně deklaroval ukončení nabídky bezplatného upgradu na Windows k 29. červenci 2016. Stále ovšem existuje cesta, jak tuto aktualizaci bezplatně provést. Jmenuje se Upgrade na Windows 10 zdarma pro zákazníky používající technologie usnadnění.


Daniel Beránek  |  25.06.2017 09:00

Repasovaná technika je stále oblíbenější

Repasovaná technika je stále oblíbenější

Notebooky a počítače nevydrží věčně. Nová výbava ovšem něco stojí a většinou solidně zahýbe s rozpočtem. Faktem ale zůstává, že pokud se poohlížíte po IT technice, můžete si pořídit nový a našlapaný model za méně peněz. To je kouzlo repasované techniky. 


Reklama   |  23.06.2017 11:57

Opera 46: vyšší stabilita, nižší spotřeba panelů na pozadí

Opera 46: vyšší stabilita, nižší spotřeba panelů na pozadí KE STAŽENÍ

Vývojáři Opery pokračují v implementaci novinek generovaných projektem Reborn. Šestačtyřicátá Opera se proto soustředí na optimalizaci funkčnosti integrovaného klienta VPN, již podporuje animované obrázky PNG, minimalizuje pády prohlížeče a vlivem inkorporovaného Chromia omezuje spotřebu stránek na pozadí.


Daniel Beránek  |  22.06.2017 17:22

Retro ThinkPad ožívá...

Retro ThinkPad ožívá...

Marketingové hrátky s myslí nebohých fanoušků starších podob ThinkPadu by se nakonec přeci jen mohly stát skutečností. Ač už to jsou dva roky, co Lenovo nahodilo téma a následně zkoumalo, které fičury - staré i nové - by byly případně žádány, tak prý potají celou věc zkoumalo jak z technických hledisek, tak prizmatem ekonomické návratnosti. A ona už zapomenutá mrtvolka opět ožívá...


Daniel Beránek  |  21.06.2017 17:32

Twitter redesignoval

Twitter redesignoval

Twitter lehce mění design své aplikace napříč platformami. Přehledněji zpracované mobilní prostředí doplnilo zakulacení profilových avatarů a tlačítek, změny v chování i změny ikonek. Aktualizace vzhledu ovšem nesedne každému...

 


Daniel Beránek  |  18.06.2017 16:13

Firefox 54: procesy konečně rozděleny

Firefox 54: procesy konečně rozděleny KE STAŽENÍ ZDARMA

Padesátý čtvrtý Firefox stabilní větve představuje multiprocesovou architekturu Electrolysis pro všechny. Ta ač bývá přirovnávána ke konkurenčnímu Chromu, nevydává se stejnou cestou. Krom multiprocessingu pak bylo změněno už jen pár maličkostí...


Daniel Beránek  |  13.06.2017 14:21

Eset objevil Industroyer, malware schopný vyřadit z provozu půlku světa

Eset objevil Industroyer, malware schopný vyřadit z provozu půlku světa KE STAŽENÍ

Kyberexperti Eset identifikovali vysoce nebezpečný malware Industroyer, který je schopný nejen napadnout složité IT struktury, jaké používají například elektrárny, ale vypínat jejich okruhy, způsobovat kaskádovité poruchy či kombinací dysfunkcí vyvolat vážné škody v infiltrovaném systému. Jde o největší hrozbu od doby Stuxnetu, patrně ruské provenience, která se nejspíš předvedla při odstavení Kyjeva od elektrické energie v roce 2016.


Daniel Beránek  |  12.06.2017 16:10

Windows 10 IP 16215: napěchované inovacemi

Windows 10 IP 16215: napěchované inovacemi

Do rychlého ringu si to zamířilo sestavení 16215, které už prozrazuje to nejzajímavější z podzimního povýšení Windows. Představí Fluent Design na nabídce Start a Centru akcí. Microsoft Edge konečně dostává některé základní funkce, spousta vylepšení se dočkalo ruční psaní v systému... Jakou konkrétní podobu mají novinky, se dozvíte dále.


Daniel Beránek  |  09.06.2017 17:11

Tor Browser 7.0: multiprocessing a sandboxing téměř pro všechny

Tor Browser 7.0: multiprocessing a sandboxing téměř pro všechny KE STAŽENÍ ZDARMA

Tor Project po dlouhé době vydává celočíselnou stabilní verzi ikonického prohlížeče TORu - Tor Browser 7.0. Aktualizuje základy na Firefox 52 ESR, což přináší nejen multiprocesovou architekturu Electrolysis, ale také některá, spíše marginální, omezení. Můžete se těšit jak na vyšší výkon prohlížeče, tak na lepší zabezpečení pomocí sandboxingu a inovovaných ochran proti trackování a fingerprintingu.


Daniel Beránek  |  09.06.2017 14:21

Smart State: po úřadech mají obíhat data a ne lidi

Smart State: po úřadech mají obíhat data a ne lidi

Výstižnější shrnutí eGovermentu než slovy Pirátů by jeden těžko pohledal. Prostě: po úřadech mají obíhat data a ne lidi. Na něčem tak triviálním v roce 2017 - pro všechny stránky života společnosti krom státního aparátu - se shodnou všichni, jejichž IQ si netyká s bodem mrazu či nejsou hmotně zainteresováni na statu quo. 


Daniel Beránek  |  08.06.2017 09:41

Léto přináší do Zoneru zřetelnost a hromadu hromadných úprav

Léto přináší do Zoneru zřetelnost a hromadu hromadných úprav KE STAŽENÍ

Hlavní sezónou cvakání čoček mobilů a foťáků je léto a tomu odpovídá i načasování nové aktualizace Zoner Photo Studia X (ZPS X). Přichází měsíc před vypuknutím prázdnin. A nové (opakovaně i staré:) příznivce si bude chtít získat: optimalizovanou Zřetelností, zrychlením práce díky mnoha způsobům hromadných úprav, snadnější plánování sdílení fotek na sítích a náznakem implementace editace videa. Zaostřeme na detaily!


Daniel Beránek  |  06.06.2017 14:32

AB Blocker: pro ty, jež Andrej nebabí

AB Blocker: pro ty, jež Andrej nebabí

AB Blocker je užitečný doplněk pro všechny ty, kteří nechtějí generovat návštěvnost médiím skupiny Mafra - potažmo zisky Agrofertu - potažmo Andreji Babišovi. Jeho prostřednictvím nabízí skupina Juliuse Šumana jednoduchý způsob, jak zablokovat veškeré weby, z jejichž návštěvy by v posledku dotyčný mohl mít prospěch. 


Daniel Beránek  |  04.06.2017 15:36

Článků: 509 - stránka: 3 / 26
 <<  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ... | 26 |  >> 

 

 

 
© 2005-2017 PS Media s.r.o. - digital world