[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 
Získejte PDF Eraser zdarma

Získejte PDF Eraser zdarma KE STAŽENÍ ZDARMA

Jednoduchých PDF editorů, které nevyžadují přihlášení k online účtu pro vykonání sebemenší maličkosti, už je málo. O to víc potěší, že až do 7. prosince 2022 můžete získat zdarma PDF Eraser, která přesně odpovídá požadavkům prosté editace. Krom úspory 30 USD musíte ovšem počítat i ze vzhledem starých aplikací z přelomu tisíciletí.


Firefox 106 s editorem PDF a snadným přechodem mezi instancemi

Firefox 106 s editorem PDF a snadným přechodem mezi instancemi KE STAŽENÍ ZDARMA

V Mozille se rozhodli usnadnit práci s PDFkami v prohlížeči a nabízejí základní možnosti editace přímo ve čtečce. Příznivcům anonymního módu servírují samostatný spouštěč připnutelný k hlavnímu panelu Windows. A uživatelům vizuálně zaměřeným nabízejí novou kolekci barevných témat s názvem Hlasy nezávislosti.


Avast dešifruje ransomware Hades

Avast dešifruje ransomware Hades KE STAŽENÍ

Avast uvolnil nástroj pro dešifrování dat zašifrovaných ransomwarem Hades  Nástroj  Avast Decryptor Mafiaware666 zachrání data uživatelům, kteří se stali obětmi variant Háda MafiaWare666, JCrypt, RIP Lmao a BrutusptCrypt, a to sice cracknutím hesla, jehož verze získal Avast objevením chyb v šifrování Háda. Jak zachránit data zašifrovaná ransomwarem Hades?


Ostrava se může těšit na kvantový počítač LUMI-Q

Ostrava se může těšit na kvantový počítač LUMI-Q

Národní superpočítačové centrum v Ostravě bude hostit kvantový počítač projektu konsorcia LUMI-Q. LUMI-Q bude výkonnějším následovníkem dosavadního nejvýkonnějšího superpočítače Evropy LUMI, který se nachází ve Finsku. Celá kvantová infrastruktura bude dislokována do několika superpočítačů, které krom Ostravy sídlí ve Finsku a v Polsku.


Worok jde po datech vysoce postavených v Asii

Worok jde po datech vysoce postavených v Asii KE STAŽENÍ

ESET odhalil novou špionážní skupinu Worok. Ta se zdá stojí za útoky na přední společnosti v oblastech telekomunikace, bankovnictví, námořnictva, energetiky, obrany, ale i na vládní organizace. Cíle útoků se nacházejí převážně v Asii, ale také na Blízkém východě a v Africe.


Tiskárny HP jsou děravé

Tiskárny HP jsou děravé

HP varuje před riziky bezpečnostních děr, které se objevily ve firmwaru tiskáren HP. Chyby mohou vyústit v přetečení vyrovnávací paměti a vzdálené spuštění kódu. Což útočníkům umožňuje infiltraci vlastního škodlivého kódu a vzdálenou kontrolu nad zařízením. Kterých tiskáren se rizika týkají? A jak škodám předejít?


Podzimní novinky Zoner Photo Studia X: Více místa pro fotky i nativní podpora RAWů

Podzimní novinky Zoner Photo Studia X: Více místa pro fotky i nativní podpora RAWů KE STAŽENÍ

Podzimní aktualizace Zoner Photo Studia X přináší změny hluboko uvnitř programu i v uživatelském rozhraní. Univerzální software pro úpravu fotek a videí nově nativně podporuje RAW formáty mnoha rozšířených fotoaparátů nebo zjednodušuje úpravu fotek a zobrazování metadat


Redakce INSTALUJ.cz  |  26.09.2022 16:02

Náklaďáky řídí umělá inteligence | Solvertech

Náklaďáky řídí umělá inteligence | Solvertech

Za volantem náklaďáku ještě stále musí sedět živý chlap (nebo dáma), stále víc jím ale točí umělá inteligence. V podmínkách ropného šoku a trvalé dopravní kalamity přestává na plánování tras stačit dispečerský fištrón. Je to jen několik let, co plánování zvládali zkušení dispečeři s podporu půvabných papírových pomůcek. Dnes už tyto formy práce přežívají jen v nejmenších firmách anebo v podnicích s mimořádně laskavými zákazníky. 


Reklama   |  21.06.2022 13:56

ÚOOÚ šetří kvůli úniku dat Shoptet

ÚOOÚ šetří kvůli úniku dat Shoptet

Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) vyzývá klienty Shoptetu, aby prověřili, zda nedošlo k narušení zabezpečení osobních údajů. Podezřelými jsou v tomto případě analytické aplikace firmy MonkeyData, které měly přistupovat k mnohem více datům, než ke kterým měly oprávnění. ÚOOÚ se v rámci co nejrychlejší sanace úniku rozhodl pro veřejnou výzvu. Co se vlastně děje?


Microsoft Edge chce zavírat panely dvojklikem

Microsoft Edge chce zavírat panely dvojklikem

Vývojáře Microsoft Edge zkouší nové ulehčení práce s prohlížečem. Spočívá v prostém dvojkliku na oušku panelu pro jeho zavření. Funkcionalitka je zatím v testování - a to tak raném, že není ani rozšířena ve všem verzích vývojářské větve Microsoft Edge Canary, ale je v určitých instancích pro omezený počet testujících uživatelů. Prosadí se?


Ulož.to vymazali z App Storu

Ulož.to vymazali z App Storu

Apple aktuálně stáhl aplikaci Ulož.to z App Storu. Učinil tak z důvodů nahlášení firmou, která deklaruje, že se zabývá dodržování autorských práv na internetu. Stejná situace se odehrála v března, kdy stejný stěžovatel nahlásil Ulož.to Googlu a ten jeho aplikaci odstranil z aplikačního obchodu Google Play. Uloz.to se brání a chystá se proti stěžovateli podniknout právní kroky.


AV-TEST soudí, že skoro všechny antiviry jsou špičkové

AV-TEST soudí, že skoro všechny antiviry jsou špičkové

V AV-TEST se rozhodli potěšit staromily - otestovali nejen antiviry pro domácnost, ale i antiviry pro firmy na již starých Windows 10 v 64bitové verzi, které by se ovšem daly označit za medián a modus provozovaných OS. Pozornost si zaslouží samozřejmě výsledky - v oblasti ochrany uspěly všechny produkty, jistá variabilita výsledků se objevuje jen v kategoriích výkon a použitelnosti. Jak to vypadá konkrétně?


CZ.NIC píchne ukrajinským kolegům

CZ.NIC píchne ukrajinským kolegům

Válka ovlivňuje mnoho věcí na Ukrajině - mimo jiné i provoz internetu, respektive v tomto případě provoz doménového registru správce ukrajinské národní domény Hostmaster LLC. Hostmaster LLC se proto obrátil s prosbou o pomoc na své zahraniční kolegy - mezi nimi i správce české domény CZ.NIC. Ten právě v těch dnech spouští ostrý provoz podpůrných systémů doménového registru a autoritativní DNS cluster pro doménu UA.


Microsoft chce bootovat z SSDéček

Microsoft chce bootovat z SSDéček

Klasický harddisk alias HDD už morálně zastaral. V systémech je oním příslovečným úzkým hrdlem láhve, které rychlostmi zaostává za ostatními komponentami a brzdí celý systém. Aktuálně se uplatňuje pouze coby datové skladiště, neboť cenami a životností předčí SSD tam, kde netřeba častého volání a rychlých přenosů.  Ovšem jinde vyloženě překáží - a to kupříkladu coby bootovací disk a konkrétně Microsoftu.


Avast a AVG 12 let ohrožovaly uživatele zranitelnostmi

Avast a AVG 12 let ohrožovaly uživatele zranitelnostmi KE STAŽENÍ

Američtí kyberspecialisté SentinelOne identifikovali v aplikacích Avastu a AVG závažné bezpečnostní chyby. Přítomny v moduly Anti Rootkit umožňovaly neoprávněné zvýšení práv, deaktivaci bezpečnostních produktů v daném systému, přepsání systémových komponent, poškození operačního systému a provádění škodlivých operací. Skryty oku odborníků zůstávaly 12 let.


NB65 ukradla data FSB

NB65 ukradla data FSB

Uskupení Anonymous Network Battalion 65 se podařil vskutku husarský kousek. Napadli ruskou organizaci CorpMSP, která se oficiálně tváří jako platforma pro malé a střední podnikatele. Její chybou na kráse je to, že fakticky jde o zástěrku pro aktivity ruské státní tajné policie FSB. NB65 veškerá data o činnosti agentů FSB ukradli, na serverech CorpMSP zašifrovali a veškeré zálohy smazali. Třešničkou na dortu je využití ransomwaru Conti pocházejícího od ruským státem sponzorovaných kyberzločinců Conti.


Vyhledávač Google implementuje index kvality ovzduší

Vyhledávač Google implementuje index kvality ovzduší

Google neustále rozšiřuje množství informací a zvyšuje komplexitu odpovědí, kterými reaguje na vyhledávací dotazy. Hledajícím, jejichž optání se bude zahrnovat lokalitní entitu město, sdělí mimo jiné i aktuální úroveň znečištění vzduchu. A tohoto promítnutí informace přímo do stránky výsledků vyhledávání se dostane i dotazům zahrnujícím spojení kvalita ovzduší


Seznam implementuje BankID

Seznam implementuje BankID

Seznam nasadí autentizaci uživatele prostřednictvím bankovní identity BankID. Slibuji si i uživatelům vyšší stupeň zabezpečení účtu, snadnější obnovení přístupu při zapomenutí hesla a větší transparentnost účtu, který vlivem toho dostane označení ověřený účet. Co všechno BankID přinese? 


Rusové napadli distribuci elektřiny na Ukrajině

Rusové napadli distribuci elektřiny na Ukrajině KE STAŽENÍ

Kyberbezpečnostní tým Ukrajiny CERT-UA ve spolupráci s ESET odhalil útoky na kritickou infrastrukturu prostřednictvím malwarů Industroyer2 a CaddyWipper. Za útoky je ruským státem sponzorovaná kyberzločinecká skupina Sandworm, která má vazby na vojenskou kontrarozvědku GRU


DuckDuckGo vypustil prohlížeč pro desktop

DuckDuckGo vypustil prohlížeč pro desktop

DuckDuckGo je první a jediný větší vyhledávač, který si zakládá na ochraně soukromí uživatelů. Jako jiné vyhledávače i on přišel s vlastním prohlížečem. Nejprve v podobě pro mobilní zařízení - a teď - celkem po dlouhé době - představuje i prohlížeč pro počítače. S jakými přísliby přichází?


Článků: 863 - stránka: 3 / 44
 <<  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ... | 44 |  >> 

 

 
© 2005-2023 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama