RSS Kanál

 
Opera 48: věci drobné a drobnější

Opera 48: věci drobné a drobnější KE STAŽENÍ ZDARMA

Čtyřicátá osmá Opera přináší vícero drobností, které sice v úhrnu mají jen parciální význam, ovšem v rámci dotčených funkcí příjemně potěší. Vyhledávání v adresním řádku již nebudou komplikovat nechtěné položky našeptávače. Konvertor měn nyní konvertuje i další jednotky. A z projektu Opera Neon se do stabilní Opery dostal integrovaný screenshooter.


Daniel Beránek  |  03.10.2017 19:34

Neregistrujte si čínské domény

Neregistrujte si čínské domény

Čína světu přináší věci mnohé, světu internetu specifické. Ať už coby zdroj elektronického obchodu, domov státem sponzorovaných hackerů či sídlo mnohých podvodníků. K posledním kouskům posledně jmenovaných patří fiktivní ochrana osobního či obchodního jména obětí, kterou monetizují přeprodejem čínských domén. Proč neskočit na tenhle scam?


Daniel Beránek  |  01.10.2017 22:42

Útok skrz CCleaner byl zákeřnější, než se zdálo

Útok skrz CCleaner byl zákeřnější, než se zdálo KE STAŽENÍ ZDARMA

V minulých dnech bezpečnostní experti společností MorphiSec, Cisco Talos a Avastu zjistili, že CCleaner v5.33 byl kompromitován backdoorem. Ač sbíral a odesílal informace o napadených zařízeních, zdálo se, že byly útočné prostředky zneškodněny dříve, než stačily napáchat škodu. A snad by jen stačilo aktualizovat na verzi CCleaneru backdooru zbavenou, ale...


Daniel Beránek  |  21.09.2017 20:43

Vivaldi 1.12: více informací a přizpůsobení

Vivaldi 1.12: více informací a přizpůsobení KE STAŽENÍ ZDARMA

Stabilní Vivaldi 1.12 už přináší nedávno otestovanou fičurku zpřístupňující veškeré možné informace o obrázkových formátech na webu. O maximalizaci informací se snaží i přepracovaný správce stahování. A to vše doplňuje přizpůsobení saturace barev. 


Daniel Beránek  |  20.09.2017 20:45

Avast zveřejnil detaily hacku CCleaneru

Avast zveřejnil detaily hacku CCleaneru KE STAŽENÍ ZDARMA

Avast jménem svého CEO Vince Stecklera a CTO Ondřeje Vlčka zveřejnil bližší informace týkající se hackerského útoku na CCleaner a jeho uživatele. Ty poukazují na to, že Piriform byl napaden už před akvizicí Avastem, napadený CCleaner byl uvolněn až měsíc na to a jeho napadení si bezpečnostní experti všimli až po 4 týdnech působení malwaru v terénu.


Daniel Beránek  |  19.09.2017 18:53

Baba Jaga si to uloží na později aneb aktualizace prohlížeče Seznamu

Baba Jaga si to uloží na později aneb aktualizace prohlížeče Seznamu KE STAŽENÍ ZDARMA

Prohlížeč Seznam.cz aktualizoval na verzi 4.1.1 Baba Jaga. Koš s hejblátky téhle ježibabky se rozrostl o funkci uložení textů a videí na později. Jak tato funkce funguje? A bude její implementace stačit k získání dalších členů uživatelské základny?


Daniel Beránek  |  18.09.2017 15:26

CCleaner trojanizován, problém již zažehnán

CCleaner trojanizován, problém již zažehnán KE STAŽENÍ ZDARMA

Ochrany CCleaneru prolomili hackeři. Podařilo se jim infikovat jak klasickou desktopovou verzi, tak verzi CCleaner Cloud. Útočníci modifikovali instalátory dvou verzí tohoto produktu firmy Piriform, které jednak odesílaly data na vzdálený server, jednak umožňovaly vzdálené spuštění kódu. Hrozí vám nebezpečí?


Daniel Beránek  |  18.09.2017 15:26

Neaktualizujte firmware tiskáren HP

Neaktualizujte firmware tiskáren HP

Tak to máme přesně rok a Hewlett-Packard opět obšťastňuje své zákazníky aktualizací firmwaru, jejíž vinou už nebudou na svých tiskárnách tisknout, pokud jsou v nich vloženy náplně nepocházející od HP. Kterých tiskáren se to týká? Dá se obejít? Jak dlouho to tentokrát HPéčku vydrží?


Daniel Beránek  |  15.09.2017 15:01

Kaspersky musí pryč z počítačů americké vlády

Kaspersky musí pryč z počítačů americké vlády KE STAŽENÍ

Trumpova administrativa nařizuje americkým vládním složkám odinstalovat veškeré produkty Kaspersky. Obává se možné infiltrace IT systémů ruskými výzvědnými službami. A své obavy zakládá na napojení některých zaměstnanců firmy na FSB/KGB, specifika ruského práva a obecné obavě z ruských snah ovlivnit domácí politickou situaci.


Daniel Beránek  |  14.09.2017 17:39

Záplatovací úterý nadělovalo všem verzím Windows 10

Záplatovací úterý nadělovalo všem verzím Windows 10

Zářijové záplatovací úterý přineslo celou řadu oprav nejen pro Desítky, ale i pro starší Osmičky a Sedmičky. Na paškál přišly nejen chyby v zabezpečení, ale i funkční nedodělky v kancelářském balíku Office a systému Windows samém.


Daniel Beránek  |  13.09.2017 18:19

Vivaldi uvádí Inspektora obrázků

Vivaldi uvádí Inspektora obrázků KE STAŽENÍ ZDARMA

Vivaldi ve vývojářském snapshotu 1.12.955.3 představuje novou fičuru - Inspektora obrázků. S jeho pomocí uživatel okamžitě získá přístup k veškerým parametrům i dalším informacím o fotce získatelným z metadat. Jak funguje a jak ho použít i na stranách, které se zdají na první pohled nepřístupné?


Daniel Beránek  |  12.09.2017 13:04

Chrome bude varovat před útoky man-in-the-middle

Chrome bude varovat před útoky man-in-the-middle KE STAŽENÍ ZDARMA

Vývojáři Chrome a Chromia chystají další bezpečnostní novinky - implementaci fičurky, která bude uživatele varovat před rizikem únosu spojení útoky typu man-in-the-middle. V uživatelské podobě se objeví funkce v 63. verzi stabilní Chromu. Ve vývojářském Google Chrome Canary je již možno otestovat již dnes.


Daniel Beránek  |  11.09.2017 16:07

Flat Design plýtvá časem uživatelů

Flat Design plýtvá časem uživatelů

Minimalistický, čistý a prostorný Flat Design ladí oku grafiků už nějaký pátek. Webdesignéři jsou rádi za počty zakázek generovaných redesignem webů zákazníků. A vědci nyní potvrzují to, co je každému datovému pracantovi a hustomilci jasné: Flat Design je málo distinktivní, okrádá uživatele o čas a vydavatele a eshoppery o peníze.


Daniel Beránek  |  07.09.2017 19:04

Lenovu od bloatwaru nepomůže ani pokuta

Lenovu od bloatwaru nepomůže ani pokuta KE STAŽENÍ ZDARMA

Lenovu se konečně nevyplatila bezohledná distribuce bloatwaru. Americká Federal Trade Commission (FTC) jej za obzvláště povedený kousek Superfish, který ústil ve zranitelnost systému vůči útokům typu man-in-the-middle, odměnila pokutou ve výši 3 500 000 dolarů. A Lenovo muselo smluvně slíbit, že podnikne další bezpečnostní opatření, která podobným debaklům zabrání. Pomůže to?


Daniel Beránek  |  06.09.2017 18:02

61. Chrome blokuje autoplay videí

61. Chrome blokuje autoplay videí KE STAŽENÍ ZDARMA

Google Chrome u většiny uživatelů potichu aktualizoval na verzi číslo 61. Ta nejen opravuje na 22 bezpečnostních chyb, ale také potají přináší zablokování automatického přehrávání videoobsahu na navštívených stránkách. A krom toho pokračuje v materializaci designu aplikace.


Daniel Beránek  |  06.09.2017 16:02

Opera 49 testuje nové prvky rozhraní

Opera 49 testuje nové prvky rozhraní KE STAŽENÍ ZDARMA

Developerská Opera 49 přináší především designové úpravy. Zkouší nové menu Easy Setup. Upravuje zobrazování Historie navštívených stránek. Mění prostředí i ikonku anonymního režimu. A ladí zobrazování aplikace na monitorech s velmi vysokým rozlišením.


Daniel Beránek  |  05.09.2017 15:04

Microsoft uvolnil rozšíření Windows 10 Accounts pro Chrome

Microsoft uvolnil rozšíření Windows 10 Accounts pro Chrome

Uživatelé již pro přihlašování k rozličným službám Microsoftu nebudou potřebovat Microsoft Edge. Ačkoliv se nativnímu browseru příliš doplňků nedostává, nic nebrání vývojářům Microsoft programovat doplňky pro jiné prohlížeče. Díky tomu bude nyní uživatelům Google Chrome stačit rozšířit oblíbený prohlížeč o addon Windows 10 Accounts. 


Daniel Beránek  |  03.09.2017 19:10

Windows 10 Fall Creators Update dorazí 17. října

Windows 10 Fall Creators Update dorazí 17. října

Další povýšení Windows 10 nabírá lehké zpoždění. Místo původně deklarovaného září přijde až 17. října 2017. Informaci si coby první nechalo uniknout Lenovo, načež ji potvrdil i viceprezident Microsoftu Terry Myerson. Fall Creators Update přinese nejen přístupnostní technologii Eye Control, ale třeba i virtuální realitu v podobě Windows Mixed Reality.


Daniel Beránek  |  02.09.2017 13:38

Chrome testuje permanentní ztišení webu

Chrome testuje permanentní ztišení webu KE STAŽENÍ ZDARMA

Chrome pokračuje v tažení proti obzvláště otravným způsobům reklamy. Jeho nejnovější fičura zabrání například přehrání zvuku automaticky vyskakující reklamy na daných webech. Stačí na těchto webech zvolit výchozí hodnotu pro přehrávání zvuku Blokovat. 


Daniel Beránek  |  01.09.2017 12:21

Mall.cz napadli hackeři

Mall.cz napadli hackeři

„Dobrý den, píšeme Vám, protože Vaše původní heslo k Mall.cz už nefunguje,“ začíná email, který zákazníkům zmíněného eshopu dává vědět, že bezpečnost jejich přihlašovacích údajů může být v ohrožení. A špatné zprávy nekončí: „Pro jistotu jsme se rozhodli ho z bezpečnostních důvodů zrušit, zaznamenali jsme totiž pokus o narušení bezpečnosti...“


Daniel Beránek  |  28.08.2017 17:15

Článků: 540 - stránka: 3 / 27
 <<  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ... | 27 |  >> 

 


 
© 2005-2018 PS Media s.r.o. - digital world