[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 
Firefox chystá vzhled Proton. Jak ho aktivovat?

Firefox chystá vzhled Proton. Jak ho aktivovat? KE STAŽENÍ ZDARMA

S novým rokem se design Firefoxu změní z Photon na Proton. Označovací změna je tak malá, že ji mnozí považují pouze za překlep, nikoliv ovšem Mozilla. Ta na novém vzhledu pracuje už od listopadu 2020. Rozhodné datum pro uvolnění ostré verze je plánováno na 18. května 2021. Co všechno tým odpovědný za vizuální podobu Firefoxu stihnout?


Síťové prvky Zyxel trpí backdoorem

Síťové prvky Zyxel trpí backdoorem

Firewally a brány značky Zyxel jsou přístupné kyberútokům přes zadní vrátka. Kupodivu je neotevírá žádný malware, který by je napadl, ale jsou tam přítomna přímo z výroby. Zyxel se nejen domníval, že je dobrým nápadem v těchto prvcích skrýt stínový administrátorský účet, ale navíc ho i tristně zpřístupnil všem útočníkům odkrytím přihlašovacích údajů. Jak lze tolik chyb navršit v jedné kauze?


Bez Holdingu: appka identifikující zboží Agrofertu

Bez Holdingu: appka identifikující zboží Agrofertu

Mobilní aplikace Bez Holdingu navazuje na předchozí počiny různých vývojářů, které se snaží zákazníkům pomoci určit výrobky, které produkuje holdingová chobotnice Agrofert. Běžnými cestami to není zrovna snadné, neboť moloch intoxikuje stále nové firmy, a tak informace rychle zastarávají. Appka Bez Holdingu tomu čelí čerstvou a nadále aktualizovanou databází.


Mapy.cz nadělí vánoční hru

Mapy.cz nadělí vánoční hru

Skřítkové týmu Mapy.cz připravili pro malé i velké hledače hru pro zpříjemnění času Vánoc. Dobrodruzi se mohou vypravit po stopách ukradené Vánoční hvězdy. Procestují při tom celou Českou republiku, setkají se s pohádkovými postavami a zažijí mnohá dobrodružství, která budou někdy vyžadovat i víc, než jen použít funkcí rozhraní Map.cz.


Seznam plánuje Premium

Seznam plánuje Premium KE STAŽENÍ ZDARMA

Seznam Premium a Seznam.cz Premium jsou ochranné známky, o jejichž registraci usiluje Seznam.cz. Podle společnosti jde o strategickou akvizici a prohlašuje, že její služby zůstávají nadále zpřístupněny zdarma. Čemu tedy značka Seznam Premium poslouží?

 


Seznam označuje dezinformační weby

Seznam označuje dezinformační weby KE STAŽENÍ ZDARMA

Jak se boj s dezinformacemi stává palčivějším, stále více subjektů se do něj zapojuje. Se svou troškou do internetového mlýna přichází i vyhledávač Seznam. Označí všechny výsledky vyhledávání, které pocházejí ze zdrojů, které nezávislé organizace označily za dezinformační. Navíc odkáže i k zákulisním informacích o webech, které se právě takové informace snaží skrýt.


Zákazníci SolarWinds jsou v nebezpečí

Zákazníci SolarWinds jsou v nebezpečí

Aktualizační platforma Orion firmy SolarWinds byla napadena malwarem SUNBURST. Ten přes aktualizace programů SolarWinds napadl uživatelské aplikace a operační systémy. A v kompromitovaných systémech otevřel zadní vrátka backdoorem pro další aktivity hackerů. Dle oficiálního prohlášení je celosvětově ohroženo na 18 000 zákazníků firmy SolarWinds. Co taková kauza znamená pro domácího uživatele?


Seznam napadá dominanci Googlu na mobilním poli

Seznam napadá dominanci Googlu na mobilním poli KE STAŽENÍ ZDARMA

Seznam vyhodnotil postavení a jednání Googlu na poli mobilních zařízení jako směřující k jednoznačné dominanci, poškozující ostatní vývojáře a omezující konkurenci. Škodu na svém vlastním podnikání vyčíslil na 9,072 miliardy korun, které po Googlu požaduje za roky 2011 - 2018. Zatím mimosoudně.


Webnode míří do stáje team.blue

Webnode míří do stáje team.blue

Brněnskou platformu Webnode pro snadnou tvorbu a správu webu kupuje nový hostingový obr z Belgie - team.blue. Od loňského spojení tří hostingových firem firma stále nakupuje rozličné firmy blízké hostingu a patří mezi nejrychleji rostoucí ve svém oboru. Jak se bude Webnode dařit pod křídly tohoto velikána?


Chrome už uživatelsky podporuje DNS servery CZ.NIC

Chrome už uživatelsky podporuje DNS servery CZ.NIC KE STAŽENÍ ZDARMA

Šifrovaná technologie překladu názvu doména na protokolu HTTPS - alias DNS-over-HTTPS - či také DoH - se těší stále větší podpoře všech internetových hráčů. České sdružení CZ.NIC ho na svých otevřených DNSSEC validujících resolverech spustilo již v květnu 2019. Nyní se mu ovšem podařilo prosadit přímou podporu v nejrozšířenějším prohlížeči vůbec - v Google Chrome.


Seznam umožňoval únos sezení

Seznam umožňoval únos sezení KE STAŽENÍ ZDARMA

Email Seznam trpěl závažnou bezpečnostní chybou. Skrz krádež cookies se dalo unést uživatelské sezení a získat tak přístup do mailu oběti. Vše odhalil Marek Tóth, který se věnuje odhalování zranitelností informačních systémů profesionálně coby penetrační tester firmy Avast.


Lidé.cz končí

Lidé.cz končí

Seznam po třiadvaceti letech ukončí platformu Lidé.cz. Nedaří se jí konkurovat velkým sociálním sítí. Nepřitahuje dostatečnou návštěvnost. Negeneruje zisky odpovídající provozu. A navíc čelí nárůstu nákladů spojených s odstraňováním nevhodného obsahu. Dokonce se ani nenašel kupec, který by službu za přijatelných podmínek převzal.


Chrome 87 startuje až o čtvrtinu rychleji

Chrome 87 startuje až o čtvrtinu rychleji KE STAŽENÍ ZDARMA

Chrome v 87. vydání nejen startuje až o čtvrtinu rychleji, ale také rychleji načítá weby a méně žere RAM. Navíc dokáže snížit vytížení procesoru až pětkrát. V důsledku všechny optimalizace vedou i k úsporám energie, což se rovná delší výdrži v režimu napájení na baterii. Komu by výkonové novinky byly málo, může vyzkoušet uživatelský upgrade v podobě ovládání prohlížeče příkazy v adresním řádku.  


Jupyter. Nikoliv hrubka, ale malware

Jupyter. Nikoliv hrubka, ale malware

Jupyter je trojan. Malware cílený na odcizování informací, a to především přihlašovacích údajů, hesel a brouzdací historie. V napadených systémech ovšem nechává otevřená zadní vrátka backdooru, přes která může stáhnout do systému cokoliv - a zároveň ho zcela zpřístupnit vzdálenému ovládání. 


Google Fotky už nebudou neomezeně zdarma

Google Fotky už nebudou neomezeně zdarma

Google Fotky a možnost jejich neomezeného ukládání ve vysoké kvalitě zdarma končí. Google dlouho uživatelům nabízel ukládání zcela zdarma, aniž by velikost fotek a videí ve vysoké kvalitě ukrajovala z bezplatného úložiště Google Disku. Ale ani úložné kapacity Googlu nejsou bezmezné, a tak od léta 2021 bezplatné ukládání skončí.


Poštovní datové zprávy opět zdarma

Poštovní datové zprávy opět zdarma

Elektronický ekvivalent doporučeného dopisu - poštovní datová zpráva - je opět zdarma. Jde o návrh Ministerstva vnitra, který má umožnit, aby občané mohli využívat místo jiné komunikace, která zahrnovala fyzickou interakci. 

 


Nejvýkonnější superpočítač ČR se rodí v Ostravě

Nejvýkonnější superpočítač ČR se rodí v Ostravě

Superpočítačové centrum IT4Innovations se chystá na zkompletování nejnovějšího superpočítače v České republice. Ten bude ctít tradici všech superpočítačů a stane se nejvýkonnějším v lokalitě, a to sice díky výpočetnímu výkonu 15 petaFLOPS. Lidově nepojmenovaný stroj s kódovým označením EURO_IT4I by měl pokrýt nároky nejen akademické obce, ale i průmyslu a komerčního sektoru obecně.


WhatsApp připravuje i nemobilní volání

WhatsApp připravuje i nemobilní volání KE STAŽENÍ ZDARMA

WhatsApp by v budoucnu měl umožnit volání a videohovory i v jiných aplikacích než těch, které jsou určeny pro mobily a tablety. Konkrétně by se video/telefonie měla dostat i do webové aplikace a do aplikace desktopové. Otázkou zůstává, zda půjde o samostatné klienty nebo o klienty závislé, spárované přes místní síť s uživatelskou aplikací?


Česká pošta se stala nástrojem phishingu

Česká pošta se stala nástrojem phishingu KE STAŽENÍ

Obzvláště nebezpečný phishing koluje po českých emailech. Kyberútočníci si tentokrát coby nástroj na oblafnutí uživatele zvolili upozornění od České pošty. Za nepatrnou platbičku dlužného cla ve výši 1,10 Kč v podstatě slibují doručení balíčku ze zahraničí. Jen musíte clo zaplatit - samozřejmě tak, že v otevřeném rozhraní vyplníte údaje svých platebních prostředků.


Google Analytics přichází v novém

Google Analytics přichází v novém KE STAŽENÍ

Google Analytics prochází konceptuální změnou. Jmenuje se Google Analytics 4. Namísto měření, fragmentovaného na platformy a zařízení, chce nabídnout měření komplexně zachycující chování zákazníka. Všechny segmenty zahrnující placenou reklamu, organický dosah vyhledávání, instalaci aplikací z Google Play a nákupy přímo z aplikací by měly usnadnit pochopení cyklus nákupní interakce zákazníka s firmou, potažmo značkou. 


Článků: 788 - stránka: 3 / 40
 <<  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ... | 40 |  >> 

 

 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama