[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 
ČTÚ spouští NetTest, certifikovaný test internetu

ČTÚ spouští NetTest, certifikovaný test internetu

Kvalita připojení k internetu se liší nejen mezi jednotlivými poskytovateli - co hůř - kolísá v čase u téhož. Navíc zákazníci jsou typicky v nevýhodné pozici: mohou sice rychlost připojení reklamovat, ale o tom, jak jejich reklamace dopadne či nakolik budou za nedostačující služby odškodněni, rozhodne sám dodavatel služby. Posílit pozici zákazníka se snaží Český telekomunikační úřad nástrojem NetTest, který poskytuje i certifikované měření parametrů připojení.


Vivaldi 4.2 přináší nové volby ochrany soukromí

Vivaldi 4.2 přináší nové volby ochrany soukromí KE STAŽENÍ ZDARMA

Vivaldi stále válčí především customizovatelností prohlížeče, maximální svobodou výběru používaných služeb a snahou o ochranu uživatelského soukromí. Ve verzi 4.2 se to rovná implementací nového překladače Lingvanex a nabídkou vyhledávače Neeva, který nesbírá uživatelská data a snaží se nabídnou co nejlepší výsledky bez reklam a affiliate marketingu.


LibreOffice 7.2: neustálé zlepšování podpory formátů MS Office

LibreOffice 7.2: neustálé zlepšování podpory formátů MS Office KE STAŽENÍ ZDARMA

LibreOffice je sice open-source software, nicméně jeho vývojáři ví, že pro masivní rozšíření v komunitě a především mezi firemními zákazníky musí bezchybně pracovat i s proprietárními formáty. Jako jsou například ty nejrozšířenější spadající do kancelářského balíku MS Office. A proto se 60 % všech změn v novince zaměřilo právě na interoperabilitu s proprietárními formáty Microsoftu.


NortonLifeLock akvíruje Avast

NortonLifeLock akvíruje Avast KE STAŽENÍ

Bývalý Symantec Corp. alias NortonLifeLock a Avast se dohodli na fúzi, při níž Avast skončí pod křídly NortonLifeLock. Akvizice přijde americkou společnost na něco mezi 8,1 - 8,6 miliard dolarů. A akcionáři Avastu budou mít nárok na kombinaci peněžního vyrovnání a nově vydaných akcií. Sloučením těchto dvou kyberbezpečnostních firem vznikne nový obr na poli IT zabezpečení.


Microsoft Edge testuje bezpečnostní režim Super Duper

Microsoft Edge testuje bezpečnostní režim Super Duper KE STAŽENÍ ZDARMA

Microsoft Edge přichází s projektem a funkcionalitou bezpečnostního režimu Super Duper. Ten má podstatně omezit velikost útočného vektoru skýtaného technologií kompilace JavaScriptu Just-In-Time (JIT). Jeho stinnou stránkou ovšem je, že zatím tak činí omezením výkonnostní fičury JIT. Vyhraje rychlost nebo zabezpečení?


Microsoft Edge bude uspávat panely okamžitě

Microsoft Edge bude uspávat panely okamžitě KE STAŽENÍ ZDARMA

I vývojáři Microsoft Edge se snažit minimalizovat vytěžování systémových prostředků svým prohlížečem. Spolu s režimem efektivity nabízejí uspávání neaktivních panelů na pozadí. V novém vydání vývojářské větve prohlížeče Microsoft Edge Canary testují možnost téměř okamžitého uspání panelů na pozadí, a to za méně než jednu minutu nečinnosti. Jak okamžité uspávání Microsoft Edge aktivovat?


Google a Facebook nechají pracovat jen očkované

Google a Facebook nechají pracovat jen očkované

Google, Facebook a další internetoví giganti dovolí návrat do kanceláří jen očkovaným zaměstnancům. Opět přistupují k protiepidemickým opatřením s předstihem, stejně jako v případě hromadného zavádění home office po propuknutí pandemie koronaviru COVID-19.


V Seznamu je prý bomba

V Seznamu je prý bomba KE STAŽENÍ ZDARMA

30. června 2021, 13:00 - Anonym nahlásil Policii ČR umístění výbušnin v některé z budov společnosti Seznam v České republice. Ta okamžitě zahájila evakuaci všech budov ve spolupráci s hasiči. Evakuace se dotkla nejen zaměstnanců Seznamu, ovšem všech rezidentů budov, kterých bylo celkem na tři tisíce.


Ostravská Karolina je 70. na světě

Ostravská Karolina je 70. na světě

Karolina je 70. na světě. Teda ne důl Karolina, ani koksovna Karolina, ani plocha po obou zaniklých entitách Karolina - a dokonce ani obchodní centrum Karolina - ale superpočítač Karolina ze stáje IT4Innovations sídlícího v areálu Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava. A na 70. pozici se umístil v rámci žebříčku TOP500 superpočítačů se svou akcelerovanou částí určenou pro umělou inteligenci.


Seznamu se v roce 2020 dařilo

Seznamu se v roce 2020 dařilo KE STAŽENÍ ZDARMA

Seznamu se v době koronakrize dařilo. Počáteční nervozitu z pandemie rychle rozptýlil přesun naprosté většiny uživatelů, konzumentů online produktů i zákazníků kamenných prodejen do online prostředí. Díky tomu Seznam dosáhl obratu necelých 5 miliard korun při nějakých 1,6 miliardy korun zisku před zdaněním a úroky. 


Seznam, Televize Seznam a Stream.cz: škatule brandů, hejbejte se!

Seznam, Televize Seznam a Stream.cz: škatule brandů, hejbejte se! KE STAŽENÍ ZDARMA

Branding je zapeklitá disciplína a nejedna firma se v něm může ztrácet. Disponujete-li videoobsahem, kanálem televize, televizním zpravodajstvím a subdoménou s TV programem, můžete být z toho jelen rychleji, než vyslovíte Seznam. A proto se Seznam pokusí opět sjednotit veškeré videoaktivity. A zkusí pod starou doménou Stream.cz. Ale...


Írán zakázal těžbu kryptoměn

Írán zakázal těžbu kryptoměn

Největší íránská města trpí dlouhodobými výpadky dodávek elektřiny. A mohou za to nejen parná léta, ale také těžba kryptoměn. Právě proto Írán zakázal kryptotěžbu přes léto, kdy dochází k součinu obou okolností negativně zatěžujících přenosovou soustavu - a to celkem na čtyři měsícedo 22. září 2021


Google čelí dalšímu nátlaku Ruska

Google čelí dalšímu nátlaku Ruska

Putinovské Rusko dalo Googlu 24 hodin na to, aby ze svého vyhledávače a dalších služeb odstranil to, co označuje za zakázaný obsah. Ohání se přitom odkazy na teroristy a dětské porno. Předmětem sporu je spíše nechuť Googlu odstraňovat z platformy YouTube vše, co státním úřadům nevoní, jako jsou video výzvy k účasti na protestech vůči bezpráví páchanému na opozičním politikovi Alexeji Navalném. 


Software za pár korun? Často výhra jenom na první pohled

Software za pár korun? Často výhra jenom na první pohled

Na rozdíl třeba od značkového oblečení neoriginální software pouhým pohledem často nerozpoznáte. Nepříjemně překvapit vás ale může i dlouho potom, co jej poprvé rozbalíte.


Redakce INSTALUJ.cz  |  19.04.2021 17:55

Wedos čelil 300 Gbps DDoS

Wedos čelil 300 Gbps DDoS

b/s (v anglické verzi bps) je jednotka přenosové rychlosti a znamená bit za sekundu. Kilobit je tisíc bitů, Megabit milión bitů. A gigabit miliarda bitů. Útok o objemech přes 300 miliard bitů za sekundu zamířil na služby a síťové prostředky Wedos, a stal se tak novým DDoS rekordem v české kotlině. Jak to probíhalo?


Hledat karty přidává Nedávno zavřené karty

Hledat karty přidává Nedávno zavřené karty KE STAŽENÍ ZDARMA

Vývojáři Google Chrome si stále pohrávají s fičurkou Hledat karty, která nejen umožňuje hledat mezi otevřenými panely prohlížeče, ale také je svisle zobrazit jejich reprezentanty. Nově mezi zobrazené položky přidávají i kategorii Nedávno zavřené karty. Jak implementace vypadá?


Mozilla uvolnila lokální překladač Bergamot

Mozilla uvolnila lokální překladač Bergamot KE STAŽENÍ ZDARMA

Mozilla už delší dobu vyvíjí pro Firefox lokální překladač Bergamot, na jehož práci se nepodílí žádné cloudové překladače, ani jiné online služby. Tento offline překladač už dostal rozšíření pro Firefox, dostupné na GitHubu a otestovatelné ve vývojářské větvi Firefox Nightly. Jak funguje takový lokální překladač?


Firefox 87: opět ochrana soukromí

Firefox 87: opět ochrana soukromí KE STAŽENÍ ZDARMA

Firefox opět vylepšuje ochranu soukromí. Nejenže už cílovým webům nepředá zbytečně moc informací o tom, odkud na ně přicházejí požadavky, navíc se v rámci své pokročilé ochrany proti sledování soustředí na to, aby nedocházelo k dysfunkcím navštívených webů ani při zablokování sledovacích skriptů. Jak to dělá?


Finanční správa vám žádné peníze nevrací

Finanční správa vám žádné peníze nevrací

Přistál vám v mailu mail s hlavičkou finanční správy, slibuje vrácení nějakých peněz a rovnou nabízí přímou cestu k iniciaci celé operace pouhým kliknutím na odkaz? Zkušení už vědí, že jde o podvod, nicméně pro úplnost je třeba dodat, že opravdu nejde o zprávu od finanční správy a že daný odkaz vede na podvodné stránky. Jak to celé vypadá?


Sčítání? Vyřešíte i online

Sčítání? Vyřešíte i online

Český statistický úřad se opět po deseti letech pouští do sčítání lidu České republiky. Vydatně mu v tom pomůže nejen Česká pošta, ale také možnost vyplnit sčítací formulář online - ať už na webu scitani.cz, nebo přes mobilní aplikace. Co všechno lze čekat od Sčítání 2021?

 


Článků: 823 - stránka: 3 / 42
 <<  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ... | 42 |  >> 

 

 
© 2005-2022 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama