[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 
Jak zjistit, zda PC používá UEFI nebo BIOS Legacy?

Jak zjistit, zda PC používá UEFI nebo BIOS Legacy?

Mezi hardwarem a operačním systémem je ještě jedno rozhraní. Dříve to bylo firmwarové rozhraní BIOS. Posléze jej nahradilo tzv. UEFI z anglického Unified Extensible Firmware Interface aneb jednotné rozšiřitelné firmwarové rozhraní - což je fakticky softwarové rozhraní mezi operačním systémem a firmwarem použitého hardwaru. Jak zjistit, zda zařízení používá BIOS nebo UEFI?


Jak na Facebooku najít své interakce?

Jak na Facebooku najít své interakce?

99 % činností na Facebooku jsou kratochvíle samoúčelně sémantické, parasociální či asociální. Zbývající jedno procento připadá na interakce, které mají operativní význam. Bohužel často však zapomínáme, kde přesně jsme je uskutečnili. A jen horkotěžko se dají dohledat. Naštěstí Facebook disponuje nástrojem, který umožní alespoň filtrovat minulé činnosti, a tak usnadní najít důležité interakce. Jak na to?


Jak odstranit Seznam četby z Google Chrome?

Jak odstranit Seznam četby z Google Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Seznam četby si jako mnoho jiných novinek vysloužil negativní reakci konzervativní základny uživatelů Google Chrome. Nejenže se jím zmenšil prostor lišty záložek, navíc jeho existence samotná mate některé uživatele. A poslední skupina z odpůrců ho prostě jen nepoužívá. Nabízí se tedy otázka: jak zakázat Seznam četby v Google Chrome?  


Jak aktivovat Google Chat v Gmailu?

Jak aktivovat Google Chat v Gmailu?

Co se týče komunikačních platforem, má Google sebejistotu zfetovaného schizofrenika s mnohočetnou poruchou osobnosti. A tak neustále vyvíjí, integruje a dezintegruje písemné komunikátory, hovory a videohovory. Poslední akcí Z je integrací chatů Google Chat přímo do rozhraní Gmailu. Jak to provést na desktopu a na mobilu?


Jak zrušit automatické odesílání vzorků Windows Defender?

Jak zrušit automatické odesílání vzorků Windows Defender?

Antivirové programy typicky odesílají vzorky analyzovaného kódu na svá ústředí - a činí tak i nativní antivir Windows Defender. Nicméně pokud tuto aktivitu považujete za nadměrnou, nechcete zbytečně vytěžovat svůj upload či prostě nejste zrovna fandové sběru a analýzy dat, můžete automatické odesílání vzorků Windows Defenderu zakázat. Jak na to?


Jak vypnout či zapnout animované obrázky a emoji na Slacku?

Jak vypnout či zapnout animované obrázky a emoji na Slacku? KE STAŽENÍ ZDARMA

Dovádějící a emocemi kypící emoji a animované GIFy někoho v profesionální komunikaci ruší a plýtvají jeho drahocenným časem, jinému mohou naopak prosvětlit ubíjející šeď pracovního dne. Ať tak či tak, každý by měl mít možnost ovlivnit jejich výskyt v komunikačních výměnách, kterých se účastní - třeba na Slacku. Jak na to?


Jak dostat obrázky z Google dokumentů?

Jak dostat obrázky z Google dokumentů?

Google Docs jsou možná výborným nástrojem vzdálené spolupráce a sdílení, ale jen do té chvíle než dojde na sdílení obrázků. Pokud chcete totiž protistraně ušetřit spoustu nepřímé, neintuitivní a složité snahy vytáhnout obrázky z Google dokumentu, je lepší je třeba poslat v mailu zvlášť. Ale co když jste na straně příjemce a nic jiného než zkusit obrázky z Google dokumentu nějak vytáhnout. Jak na to? 


Jak zjistit architekturu procesoru ve Windows 10?

Jak zjistit architekturu procesoru ve Windows 10?

I když 64bitové procesory zcela dominují počítačům s Windows, mohou Windows 10 pohánět různá srdce: 32bitová, 64bitová i ARMová. Záleží totiž na konkrétním zařízení, jeho stáří a příslušnosti k okrajovým segmentům. V případě, že potřebujete rychle zjistit, jaký procesor ukrývá právě vaše zařízení, můžete na pomoc povolat buď příkazovou řádku nebo systémovou aplikaci Nastavení.


Jak povolit boční panel záložek Google Chrome?

Jak povolit boční panel záložek Google Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Vývojáři Google Chrome osahávají možnosti, jak rozšířit Seznam četby či ho propojit s ostatními záložkami - či nabídnout uživatelům další možnost jejich zobrazení. Aktuálně se funkcionalita jmenuje prostě jen boční panel (v orig. Side Panel) a najdeme ji v experimentálních nastaveních vývojářské verze Google Chrome Canary. Jak boční panel povolit?


Jak povolit a vybrat poskytovatele DNS-over-HTTPS v Microsoft Edge?

Jak povolit a vybrat poskytovatele DNS-over-HTTPS v Microsoft Edge? KE STAŽENÍ ZDARMA

Microsoft Edge už zase umožňuje nejen zapnout šifrování překladu názvu domén, ale také vybrat z implementovaného seznamu poskytovatelů DNS-over-HTTPS. Jak povolit DoH přímo v uživatelském rozhraní Edge a vybrat z nabízených poskytovatelů?


Jak povolit automatické přepnutí mezi Wi-Fi ve Windows 10?

Jak povolit automatické přepnutí mezi Wi-Fi ve Windows 10? KE STAŽENÍ

Jestliže jste v dosahu vícero Wi-Fi, které používáte, je vhodné mezi nimi přepínat. Ovšem nikoliv na kritických úrovních, kdy výchozí už nestačí, ani uživatelsky, což by vyžadovalo uživatelský přehled o síle signálu a stabilitě připojení. Mnohem vhodnější je to nechat na samotných Windows 10, která při vhodném nastavení budou i při stávajícím připojení pátrat po jiných a automaticky vyhodnocovat vhodnost přepnutí mezi dostupnými wifinami. Jak na to?


Jak povolit HTTPS coby výchozí protokol pro ručně zadávané URL v Google Chrome?

Jak povolit HTTPS coby výchozí protokol pro ručně zadávané URL v Google Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Když ručně zadáme jakoukoliv doménu, aniž bychom před ní vypisovali protokol HTTP či HTTPS - a že to nikdo nedělá - prohlížeč automaticky navazuje spojení přes nezabezpečený protokol HTTP a teprve pak povýší na zašifrovaný HTTPS. Ovšem lze ho donutit i k opačnému chování. Jak na to?


Jak zakázat vyskakovací okna v prohlížečích?

Jak zakázat vyskakovací okna v prohlížečích? KE STAŽENÍ

Klasická vyskakovací okna jsou snad už dávno zažehnanou věcí minulosti. Ostatně naprostá většina prohlížeče je defaultně blokuje. Ovšem mohlo se vám stát, že jste si v rámci nutnosti museli povolit, a teď marně hledáte zpět. A proto se vám šikne návod, jak zakázat vyskakovací okna v hlavních prohlížečích


Jak zprovoznit seznam četby v Google Chrome?

Jak zprovoznit seznam četby v Google Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

I stabilní Google Chrome už má integrovaný Seznam četby, speciální položku záložek, která umožňuje dočasně na jednom místě shromažďovat záložky k přečtení, které lze snadno mazat, označovat coby přečtené i nepřečtené. Ovšem ještě není dostupná všem uživatelům. Jak seznam četby zprovoznit v Google Chrome 89?


Jak instalovat kumulativní aktualizace Windows 10 rychleji: oficiální tipy

Jak instalovat kumulativní aktualizace Windows 10 rychleji: oficiální tipy KE STAŽENÍ ZDARMA

Instalace kumulativních aktualizací nemusí být zrovna příjemná věc - zvláště když vpadnou do uživatelova systému nezvány. Vypínání a aktualizační restarty často zbytečně ukusují z pracovního času, který mohl být strávený lépe než koukáním na dokolečka se prohánějící puntíky procesu a procenta aktualizace. Jak se dá proces aktualizace Windows 10 zrychlit, naznačuje Mike Benson z Microsoftu.


Jak změnit a resetovat PIN kód Windows 10?

Jak změnit a resetovat PIN kód Windows 10?

Čtyřčíselný PIN může být pro někoho rychlejším způsobem, jak se přihlásit k Windows 10. Pro jiného záložní cestou k přihlášení, když selže heslo a biometrická rozhraní. Ovšem aby to byl nástroj plně připravený sloužit, musíte mít možnost ho změnit, či v případě potřebovat resetovat. Jak na to?


Jak změnit Microsoft účet na místní účet ve Windows 10?

Jak změnit Microsoft účet na místní účet ve Windows 10?

Účet Microsoft unifikuje přístup k uživatelské identitě mezi různými zařízeními, instancemi operačního systému Windows i na úrovni aplikací, které s identitou uživatelského účtu pracují, jako jsou například Microsoft Office. Nevýhodou účtu Microsoft je, že se nemůžete do systému přihlásit nezabezpečeně bez použití hesla. A proto se šikne návod, jak přepnout účet Microsoft na účet místní.


Jak vymazat historii schránky Windows 10?

Jak vymazat historii schránky Windows 10?

Historie schránky Windows 10 je de facto záznamem vaší činnosti realizované příkazy kopírovat/vložit. A jako taková může obsahovat i velmi citlivá data, zvláště když kopírujete přihlašovací jména a hesla z databáze do přístupových rozhraní. A nejen to, pokud s ní aktivně pracujete, pak stejně tak aktivně potřebujete ovlivňovat, co v ní má být a co v ní být nemá. Jak na vymazání historie schránky Windows a připnutí jednotlivých položek?


Jak spustit Windows 10 v nouzovém režimu?

Jak spustit Windows 10 v nouzovém režimu?

Problémy Windows 10 někdy vyžadují spuštění nouzového režimu systému, který usnadní identifikaci příčin daného problému - a někdy nabídnou i možnost přímého odstranění konkrétních komplikací. Nouzový režim se nabízí v základní variantě, se sítí či s příkazovým řádkem. Jak spustit nouzový režim Windows 10 přes aplikaci Nastavení, zkratkou SHIFT + restart či nástroj Konfigurace systému?


Jak povolit/zakázat historii schránky Windows 10?

Jak povolit/zakázat historii schránky Windows 10?

Windows 10 nabízí uživatelům pokročilou systémovou schránku. Neuchovává se v ní jen jedna, poslední položka, nýbrž celá řada položek, se kterými bylo pracováno v rámci příkazů Kopírovat, Vložit. Abychom však měli přístup k vícero položkám než jen té poslední, je třeba povolit historii schránky ve Windows 10. Jak na to?


Článků: 417 - stránka: 1 / 21
1 | 2 | 3 | 4 | ... | 21 |  >> 

 

 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama