[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 
Jak spouštět božský mód Windows 11?

Jak spouštět božský mód Windows 11?

Božský mód je zjednodušené označení složky, která obsahuje všechna nastavení a funkcionality spustitelné z nitra systému Windows. Než abyste se složitě proklikávali k jednotlivým položkám, máte najednou k dispozici prosté okno Průzkumníka souborů, kde jsou všechny - a to ještě rozdělené do kategorií. Jak božský mód Windows 11 spustit a jak si jeho spouštění zjednodušit?


Jak optimalizovat vzhled Windows 11 pro výkon?

Jak optimalizovat vzhled Windows 11 pro výkon?

Optimalizace vizuálních efektů stále ovlivňuje svižnost systému - a to i na těch nejnovějších počítačích. Minimálně v projevech větráčků a dalších zvučných součástech hardwaru. Přitom jejich nastavení stále více mizí v hlubinách systému. Speciálně teď, když Microsoft překlápí funkcionality z Ovládacích panelů do systémové aplikace Nastavení. Jak dohledat optimalizaci vizuálních efektů na Windows 11?


Jak ve Windows 11 přesunout nabídku Start doleva?

Jak ve Windows 11 přesunout nabídku Start doleva?

Protože Windows 11 nekopírují macOS, neobjevily se s jednou nežádanou novinkou, která jde proti kognitivním zvykům uživatelů Windows, v podobě přesunutí nabídky Start a aplikací připnutých na hlavním panelu na střed. Ááá - vlastně ne. Přesně tohle totiž vývojáři Microsoftu ve Windows 11 udělali. Jak odčinit jejich hříchy?


Jak odstranit Widgety z Windows 11?

Jak odstranit Widgety z Windows 11?

Widgety jsou jednou ze staronových novinek Windows 11. Jsou reinkarnací widgetů Windows 7, ale i fakticky stejného tlačítka hlavního panelu Windows 10 - tam označovaného coby Novinky a zájmy. Ať tak či tak, mnozí je neshledávají užitečnými - co víc - navíc jim překáží na hlavním panelu tam, kde byli zvyklí odklikávat nabídku Start. Jak se Widgetů zbavit?


Jak povolit a používat Panel Edge?

Jak povolit a používat Panel Edge? KE STAŽENÍ ZDARMA

Panel Edge je fičurou browseru Microsoft Edge, který do značné míry zdvojuje Panel widgetů Windows, nicméně jejich funkčnost umocňuje schopnostmi internetového prohlížeče - a nabízí tak mnohem více než implementovaný panel widgetů. Jak Panel Edge aktivovat a co všechno nabízí?


Jak vypnout tipy na přihlašovací obrazovce Windows 11?

Jak vypnout tipy na přihlašovací obrazovce Windows 11?

Nepotřebujete likeovat obrázek Windows Spotlight, než odemknete přístup do Windows? Ani odklikávat otázku na počasí, nebo na sousloví typu Rozkvetlá louka? Nechcete, aby se automatické přihlašování zasekávalo jenom proto, že přihlašovací obrazovka používá Windows Spotlight a tipy, triky a zábavná fakta? Tak se jich zbavte! Jak na to?


Jak vypnout návrh k dokončení nastavení zařízení s Windows 11?

Jak vypnout návrh k dokončení nastavení zařízení s Windows 11?

Windows 11 přicházejí se spoustou báječných věcí, který mají svým uživatelům život. Bohužel ne každý chce využívat Microsoft 365, Windows Hello či třeba reklamní ID účtu Microsoft. A jestliže je hned zkraje neuvědomíte o své averzi vůči jednotlivým fičurám, bude vás neustále upozorňovat na to, abyste dokončili nastavení svého zařízení. Jak toto upozornění natrvalo vypnout?


Jak zprovoznit a používat panel widgetů ve Windows 11?

Jak zprovoznit a používat panel widgetů ve Windows 11?

Jednou z oprášených novinek Windows 11 je panel widgetů. Widgety se vracejí z dob Windows 11, kdy si uživatelé zvykl na neustále aktuální informace o specifické oblasti zájmu v malém okénku na ploše. Panel widgetů má všechny nové widgety sjednotit v jediném prvku rozhraní obohaceném ještě o vyhledávací pole a informační kanál. Získají si Windows 11 srdce svých uživatelů touhle fičurou?  


Jak povolit postranní vyhledávání v Google Chrome?

Jak povolit postranní vyhledávání v Google Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Google Chrome Canary testuje fičuru: postranní panel vyhledávání Googlu. Jestliže na Google něco vyhledáte a prokliknete se některém z výsledků, prohlížeč vám umožní v postranním panelu zobrazit ostatní výsledky dotazu. A vy můžete vyzkoušet i ostatní weby nabízené vyhledáváním, a to aniž byste se vraceli zpět na web Googlu. Jak postranní panel vyhledávání povolit v Google Chrome?


Jak povolit novou animaci při spouštění Windows 11?

Jak povolit novou animaci při spouštění Windows 11?

Animace při bootování Windows se už dlouhou dobu nemění. První náznak záměru změnu se objevil ve Windows 10X. Nyní přichází do Windows 11. Zůstává zachováno zobrazení loga Windows, to, co se mění, je animace točícího se kolečka odkazující k tomu, že se i při bootování něco děje. Jak povolit novou animaci spouštění ve Windows 11?


Jak ve Windows 11 povolit režim vysokého kontrastu?

Jak ve Windows 11 povolit režim vysokého kontrastu?

Vysoce kontrastní motivy zobrazení Windows 11 představují jeden z příspěvků Microsoft k oblasti přístupnosti. Uživatelé si díky nim mohou lépe zpřístupnit špatně okontrastované weby, ale i upravit kontrast zobrazení uživatelských nabídek Windows a všech nainstalovaných aplikací. Rozhraní funkcionality přitom umožňuje kontrast nejen zvýšit, ale také snížit. Jak na to?


Jak zakázat či povolit průhlednost prvků tématu Windows 11?

Jak zakázat či povolit průhlednost prvků tématu Windows 11?

Matou vás měnící se barvičky ovládacích rozhraní aktivovaných ze systémové lišty hlavního panelu? Nechcete železo nechat zbytečně propočítávat vykreslování uživatelského rozhraní? Nebo si prostě jen myslíte, že nejlepší efekt je žádný efekt? Pak je vypnutí průhlednosti prvků tématu Windows 11 právě pro vás. Jak na to?


Jak nastavit tmavý režim ve Windows 11?

Jak nastavit tmavý režim ve Windows 11?

Nejen milovníci temnoty rádi volí temný režim zobrazování. Windows 11 přináší nejen tmavý režim jako takový, ale aplikují ho i na Průzkumníka souborů - a navíc nabízejí i smíšené zobrazování systému a aplikaci v režimu světlém a tmavém. Jak to cokoliv z toho nastavit?


Jak vytvořit účet ve Windows 11?

Jak vytvořit účet ve Windows 11?

Windows 11 pokračuje v přesouvání funkcionalit z Ovládacích panelů do systémové aplikace Nastavení. Když se kapku proklikáme, nakonec dojdeme i k tomu, jak vytvořit nový uživatelský účet - ať už administrátorský nebo běžný. Jak na to?


Jak otočit plochu systému Windows?

Jak otočit plochu systému Windows?

Nejen děti, domácí mazli a nepokojné prsty dokážou změnit zobrazení plochy Windows na monitoru. Pokud se nechcete cvičit v naklánění hlavy, ani stavět notebook na bok, musíte zjistit, kde programátoři z Redmondu nechali cestu zpět. A jelikož se rozhraní ovládačů grafických karet mění oproti cestám systémovým celkem často, napovíme, jak to udělat přes systém Windows sám.


Jak zobrazovat vzpomínky z Google Fotek na nové kartě Chrome?

Jak zobrazovat vzpomínky z Google Fotek na nové kartě Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Vzpomínky z Google Fotek zná většina uživatelů mobilní appky. Jde o připomenutí toho, co člověk fotil (spíše než dělal:) stejného dne před rokem, dvěma, třemi, osmnácti, osmdesáti... Pokud vás vzpomínky zajímají či jen třeba dáte přednost jejich náhledu v prohlížeči před notifikací mobilní aplikace, pak byste měli vědět, jak zobrazit vzpomínky z Google Fotek na nové kartě Chrome


Jak zjistit IP adresu?

Jak zjistit IP adresu?

Zjistit IP adresu zařízení se hodí v mnoha případech. Ať už se snažíte přiřadit provoz ke konkrétnímu zařízení v lokální síti či se třeba snažíte uniknout identifikaci portálů, které své služby omezují na základě geolokalizace. Jak určíte svou veřejnou či lokální IP adresu na protokolech IPv4 a IPv6?


Jak zapnout pokročilé hledání ve Windows 11?

Jak zapnout pokročilé hledání ve Windows 11?

Již několik verzí Windows obsahuje možnost rozšířit klasické vyhledávání v systému o hlubší procházení systému a podrobnější volby vytváření hledacího indexu. Mnohým uživatelům se tak nabízí možnost nejen snadněji nacházet obsah na počítači, ale celé hledání také zefektivnit. Jak aktivovat pokročilé vyhledávání ve Windows?


Jak spouštět aplikaci vždy jako správce ve Windows 11?

Jak spouštět aplikaci vždy jako správce ve Windows 11?

Aplikace se ve Windows ve výchozím nastavení spouštějí se oprávněními uživatele. Mnoho z nich ovšem natolik zasahuje do fungování systému, že vyžaduje spuštění s právy administrátora. Jestliže příliš často při spouštění stále těchtýž programů využíváte volbu Spustit jako správce, možná je načase tuto okolnost zjednodušit. Jak na to?


Jak zabránit v povýšení na Windows 11?

Jak zabránit v povýšení na Windows 11?

Windows 11 jako každá jiná verze Windows přinesly spoustu kontroverzí. Ať už o zvýšení a rozšíření hardwarových nároků, změny v uživatelském rozhraní či ve způsobu, jakým systém vyčleňuje prostředky pro ochranu před kyberútoky - Microsoft opět narazil u uživatelské základny. Ať už se vám Jedenáctky nelíbí z jakéhokoliv důvodu, můžete Desítkám v povýšení zabránit. Jak na to?


Článků: 492 - stránka: 1 / 25
1 | 2 | 3 | 4 | ... | 25 |  >> 

 

 
© 2005-2022 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama