[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 
Jak zjistit verzi .NET Framework ve Windows 10?

Jak zjistit verzi .NET Framework ve Windows 10?

Pro instalaci některých programů a her je třeba mít nainstalovanou nejnovější verzi rozhraní Microsoft .NET Framework. A pro jeho instalaci je často třeba identifikovat nejvyšší v systému instalovanou verzi .NET Framework, neboť verze rozhraní na sebe navazují. Jak určit poslední instalovanou verzi .NET Framework pomocí Windows PowerShell či Průzkumníka souboru? 


Jak zjistit kompatibilitu s Windows 11?

Jak zjistit kompatibilitu s Windows 11?

Na podzim se na nebohé uživatele chystá přebujelé povýšení Windows 10, o kterém se Microsoft domnívá, že si zaslouží další číslíčko v číselné řadě - Windows 11. Bude mu vaše zařízení dostačovat, nebo byste se měli dovybavit novým hardwarem, které bude požadavkům nového systému stačit?


Jak obnovit klasický vzhled Firefoxu a zakázat Proton?

Jak obnovit klasický vzhled Firefoxu a zakázat Proton? KE STAŽENÍ ZDARMA

Firefox 89 uvedl do stabilní vývojové větve prohlížeče nový vzhled uživatelského rozhraní Proton. A jak to bývá s každou novinkou - může mnohým uživatelům narušit rutinu užívání, což může nepříznivě ovlivnit uživatelský komfort - a nedej bože - i pracovní výkonnost. A proto je třeba se podívat, jak se zbavit designu Proton a obnovit klasický vzhled Firefoxu.


Jak otevírat weby automaticky ve čtečce Microsoft Edge?

Jak otevírat weby automaticky ve čtečce Microsoft Edge? KE STAŽENÍ ZDARMA

Microsoft Edge nabízí možnost číst delší texty v režimu nerušené čtečky. Říká asistivní čtečka. A nejen to. Jestliže cílový web tento mód podporují - a že CMSka delší textové útvary takto pro čtečky označují - pak je možno čtečku automaticky inicializovat při vstupu na stránku. Jak na to?


Jak zabezpečit zobrazení aktivit na Google službách heslem?

Jak zabezpečit zobrazení aktivit na Google službách heslem?

Citlivá data uživatele nutně nezahrnují jen statická fakta typu jméno, pohlaví, číslo pasu a velikost pasu - ale také behaviorální data alias záznamy o aktivitách. Google umožňuje tyto údaje shromažďovat na webu nazvaném Moje aktivita na Googlu. A že toho tato data obsahují vskutku hodně - a že si Google už uvědomuje, že jsou citlivá - skýtá nově možnost ochránit je heslem. Jak na to?


Jak otestovat funkčnost VPN a absenci úniku citlivých dat?

Jak otestovat funkčnost VPN a absenci úniku citlivých dat? KE STAŽENÍ

Tunelování internetového připojení pomocí VPN má často zabezpečit nejen přenos dat samotný, ale také identifikaci citlivých údajů o připojení: konkrétně IP adresy, geolokalizaci IP adres a další informace. Jak ovšem zjistit, zda používané VPN řešení splňuje zabezpečení právě těchto informací?


Jak vyhledávat na Twitteru?

Jak vyhledávat na Twitteru?

Vyhledávání Twitteru není intuitivní, ani uživatelsky hypervstřícné jako vyhledávání Googlu. Právě proto na něm uživatele spíše nenajdou než najdou, co hledali. A přesto - i Twitter umí relativně dobře najít právě to, co hledáte. Musíte jen vyvolat možnost Pokročilého hledání. Jak na to?


Jak vypnout chytré funkce v Gmailu?

Jak vypnout chytré funkce v Gmailu?

Gmail nabízí spoustu chytrých funkcí, jejichž výsledkem je typicky našeptávání očekávaných slov a sousloví v přímé komunikaci i v odpovědích. Navíc pokud jsou chytré funkce zapnuty - a že ve výchozím nastavení zapnuté jsou - pak Google využívá obsahy mailů i k personalizaci chytrého psaní napříč platformami a zařízení. Jak tyto prvky chytrých funkcí a personalizace v Gmailu vypnout?


Jak zjistit, zda PC používá UEFI nebo BIOS Legacy?

Jak zjistit, zda PC používá UEFI nebo BIOS Legacy?

Mezi hardwarem a operačním systémem je ještě jedno rozhraní. Dříve to bylo firmwarové rozhraní BIOS. Posléze jej nahradilo tzv. UEFI z anglického Unified Extensible Firmware Interface aneb jednotné rozšiřitelné firmwarové rozhraní - což je fakticky softwarové rozhraní mezi operačním systémem a firmwarem použitého hardwaru. Jak zjistit, zda zařízení používá BIOS nebo UEFI?


Jak na Facebooku najít své interakce?

Jak na Facebooku najít své interakce?

99 % činností na Facebooku jsou kratochvíle samoúčelně sémantické, parasociální či asociální. Zbývající jedno procento připadá na interakce, které mají operativní význam. Bohužel často však zapomínáme, kde přesně jsme je uskutečnili. A jen horkotěžko se dají dohledat. Naštěstí Facebook disponuje nástrojem, který umožní alespoň filtrovat minulé činnosti, a tak usnadní najít důležité interakce. Jak na to?


Jak odstranit Seznam četby z Google Chrome?

Jak odstranit Seznam četby z Google Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Seznam četby si jako mnoho jiných novinek vysloužil negativní reakci konzervativní základny uživatelů Google Chrome. Nejenže se jím zmenšil prostor lišty záložek, navíc jeho existence samotná mate některé uživatele. A poslední skupina z odpůrců ho prostě jen nepoužívá. Nabízí se tedy otázka: jak zakázat Seznam četby v Google Chrome?  


Jak aktivovat Google Chat v Gmailu?

Jak aktivovat Google Chat v Gmailu?

Co se týče komunikačních platforem, má Google sebejistotu zfetovaného schizofrenika s mnohočetnou poruchou osobnosti. A tak neustále vyvíjí, integruje a dezintegruje písemné komunikátory, hovory a videohovory. Poslední akcí Z je integrací chatů Google Chat přímo do rozhraní Gmailu. Jak to provést na desktopu a na mobilu?


Jak zrušit automatické odesílání vzorků Windows Defender?

Jak zrušit automatické odesílání vzorků Windows Defender?

Antivirové programy typicky odesílají vzorky analyzovaného kódu na svá ústředí - a činí tak i nativní antivir Windows Defender. Nicméně pokud tuto aktivitu považujete za nadměrnou, nechcete zbytečně vytěžovat svůj upload či prostě nejste zrovna fandové sběru a analýzy dat, můžete automatické odesílání vzorků Windows Defenderu zakázat. Jak na to?


Jak vypnout či zapnout animované obrázky a emoji na Slacku?

Jak vypnout či zapnout animované obrázky a emoji na Slacku? KE STAŽENÍ ZDARMA

Dovádějící a emocemi kypící emoji a animované GIFy někoho v profesionální komunikaci ruší a plýtvají jeho drahocenným časem, jinému mohou naopak prosvětlit ubíjející šeď pracovního dne. Ať tak či tak, každý by měl mít možnost ovlivnit jejich výskyt v komunikačních výměnách, kterých se účastní - třeba na Slacku. Jak na to?


Jak dostat obrázky z Google dokumentů?

Jak dostat obrázky z Google dokumentů?

Google Docs jsou možná výborným nástrojem vzdálené spolupráce a sdílení, ale jen do té chvíle než dojde na sdílení obrázků. Pokud chcete totiž protistraně ušetřit spoustu nepřímé, neintuitivní a složité snahy vytáhnout obrázky z Google dokumentu, je lepší je třeba poslat v mailu zvlášť. Ale co když jste na straně příjemce a nic jiného než zkusit obrázky z Google dokumentu nějak vytáhnout. Jak na to? 


Jak zjistit architekturu procesoru ve Windows 10?

Jak zjistit architekturu procesoru ve Windows 10?

I když 64bitové procesory zcela dominují počítačům s Windows, mohou Windows 10 pohánět různá srdce: 32bitová, 64bitová i ARMová. Záleží totiž na konkrétním zařízení, jeho stáří a příslušnosti k okrajovým segmentům. V případě, že potřebujete rychle zjistit, jaký procesor ukrývá právě vaše zařízení, můžete na pomoc povolat buď příkazovou řádku nebo systémovou aplikaci Nastavení.


Jak povolit boční panel záložek Google Chrome?

Jak povolit boční panel záložek Google Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Vývojáři Google Chrome osahávají možnosti, jak rozšířit Seznam četby či ho propojit s ostatními záložkami - či nabídnout uživatelům další možnost jejich zobrazení. Aktuálně se funkcionalita jmenuje prostě jen boční panel (v orig. Side Panel) a najdeme ji v experimentálních nastaveních vývojářské verze Google Chrome Canary. Jak boční panel povolit?


Jak povolit a vybrat poskytovatele DNS-over-HTTPS v Microsoft Edge?

Jak povolit a vybrat poskytovatele DNS-over-HTTPS v Microsoft Edge? KE STAŽENÍ ZDARMA

Microsoft Edge už zase umožňuje nejen zapnout šifrování překladu názvu domén, ale také vybrat z implementovaného seznamu poskytovatelů DNS-over-HTTPS. Jak povolit DoH přímo v uživatelském rozhraní Edge a vybrat z nabízených poskytovatelů?


Jak povolit automatické přepnutí mezi Wi-Fi ve Windows 10?

Jak povolit automatické přepnutí mezi Wi-Fi ve Windows 10? KE STAŽENÍ

Jestliže jste v dosahu vícero Wi-Fi, které používáte, je vhodné mezi nimi přepínat. Ovšem nikoliv na kritických úrovních, kdy výchozí už nestačí, ani uživatelsky, což by vyžadovalo uživatelský přehled o síle signálu a stabilitě připojení. Mnohem vhodnější je to nechat na samotných Windows 10, která při vhodném nastavení budou i při stávajícím připojení pátrat po jiných a automaticky vyhodnocovat vhodnost přepnutí mezi dostupnými wifinami. Jak na to?


Jak povolit HTTPS coby výchozí protokol pro ručně zadávané URL v Google Chrome?

Jak povolit HTTPS coby výchozí protokol pro ručně zadávané URL v Google Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Když ručně zadáme jakoukoliv doménu, aniž bychom před ní vypisovali protokol HTTP či HTTPS - a že to nikdo nedělá - prohlížeč automaticky navazuje spojení přes nezabezpečený protokol HTTP a teprve pak povýší na zašifrovaný HTTPS. Ovšem lze ho donutit i k opačnému chování. Jak na to?


Článků: 425 - stránka: 1 / 22
1 | 2 | 3 | 4 | ... | 22 |  >> 

 

 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama