[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 
Jak zakázat Rychlé spuštění Microsoft Edge?

Jak zakázat Rychlé spuštění Microsoft Edge?

Rychlé spuštění Microsoft Edge může být pohodlné, ale někdy je lepší mít nad tímto procesem větší kontrolu. Většina uživatelů totiž Edge nepoužívá tak často, jak si Microsoft myslí. Naštěstí existují způsoby, jak tuto funkci zakázat, ať už pro jednotlivého uživatele nebo pro všechny uživatele na zařízení.


Jak ušetřit za ChatGPT? [Rychlotip]

Jak ušetřit za ChatGPT? [Rychlotip]

ChatGPT je revoluční konverzační umělá inteligence, která dokáže generovat ucelené a koherentní texty na zadané téma. Její služby si můžete předplatit, ale pro někoho to může být drahé - základní měsíční předplatné vyjde na 20 USD. Pokud jste ale českým plátcem DPH, máte možnost ušetřit až 21 % díky osvobození od DPH. Stačí se jen správně zaregistrovat:)


Jak hromadně upravit fotky v IrfanView?

Jak hromadně upravit fotky v IrfanView? KE STAŽENÍ ZDARMA

IrfanView je nenáročný, ale účinný nástroj pro správu a úpravu fotografií, který ocení nejen laici, ale i profesionální fotografové. Díky jednoduchému uživatelskému rozhraní a vysoké rychlosti práce s ním ušetříte spoustu času, zejména při hromadné úpravě fotek a obrázků. Ve chvíli, kdy potřebujete provést dávkovou konverzi, změnu velikosti či přejmenování souborů, stačí pár kliknutí a IrfanView vše zvládne s grácií. A co je nejlepší? Je zcela zdarma!


Jak exportovat odpověď Barda do Google dokumentů?

Jak exportovat odpověď Barda do Google dokumentů?

Dokonce i odpovědi AI bývají občas užitečné. A to dokonce tak užitečné, že si je chcete uložit na pozdější použití. Pak je nasnadě takové odpovědi exportovat. Ale proč to dělat polopaticky, do textových poznámek a místně - když k tomu můžeme využít cloud Google Disku? Jak exportovat odpověď Barda do Google Dokumentů a zvolit umístění tohoto nového dokumentu?


Jak povolit vzhled Chrome Refresh 2023/Google Material 3 v Google Chrome?

Jak povolit vzhled Chrome Refresh 2023/Google Material 3 v Google Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

S Google Chrome 117 přichází jedna malá věcička - a tj. nový vzhled. V Googlu mu říkají Chrome Refresh 2023, ale také Google Material 3 či Material You. Ovšem defaultně je nový vzhled skryt. Nejen experimentátoři ho naleznou v experimentálních nastaveních skrývajících se za příkazem chrome://flags.


Jak identifikovat grafickou kartu ve Windows?

Jak identifikovat grafickou kartu ve Windows?

Grafická karta patří k nejpodstatnějším komponentům operačních systémů. Často při zvažování kompatibility systému a softwaru je třeba brát v potaz právě ji. A proto se vždy šiknou informace o výrobci, modelu, velikosti vlastní RAM ad. Jak informace o grafické kartě najít v systému Windows?


Jak obnovit klasický panel stahování v Google Chrome?

Jak obnovit klasický panel stahování v Google Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Poslední designové změny Google Chrome přinesly mimo jiné i přesunutí rozhraní stahování z dolního panelu napravo od adresního řádku ve stylu Firefoxu a dalších prohlížečů. Konzervativní uživatele to samozřejmě příliš nepotěšilo, a tak se jali hledat cestu jak vrátit vše do původního stavu. A našli - jak tedy na to?


Jak rychle vytvořit screenshot ve Windows?

Jak rychle vytvořit screenshot ve Windows?

Pořízení obrazovky (screenshotu) ve Windows je jednou z nejužitečnějších věcí a je to skvělý způsob, jak sdílet informace nebo předat problémy, se kterými se potýkáte jiné osobě. Podívejme se, jak snadno je pořídit screenshot, uložit jej a poslat ho e-mailem.


Redakce INSTALUJ.cz  |  31.05.2023 15:00

Jak zkombinovat aktivaci touchpadu a myši ve Windows 11?

Jak zkombinovat aktivaci touchpadu a myši ve Windows 11?

Chová se touchpad kontraproduktivně? Máte k počítači připojenou myš a nechcete zasahovat do obsahu aktivního okna nechtěnými doteky na touchpadu? Pak je namístě ho vypnout. A abyste to nemuseli dělat pokaždé, když připojíte myš - nabízí se úprava nastavení notebooku tak, aby se při připojení myši touchpad vždy vypnul. Jak na to?


Jak přidat božský režim do kontextové nabídky Windows 11?

Jak přidat božský režim do kontextové nabídky Windows 11?

Božský režim je jednoduchou a efektivní metodou přístupu ke všem důležitým nastavením a funkcím systému Windows. Namísto proklikávání v různých menu získáte přehledný a rozčleněný seznam v jednom okně Průzkumníka souborů. Jak se dostat do božského režimu přes kontextovou nabídku?


Jak aktivovat prostorový zvuk ve Windows 11?

Jak aktivovat prostorový zvuk ve Windows 11?

K čemu jsou speciální technologie, když jen neaktivní dlí v hloubi nastavení systémů a zařízení? Jedním z mlčenlivých otloukánků systému Windows je prostorový zvuk. Abyste si mohli vychutnat zvukové stopy ve 3D i na počítači, stačí prostorový zvuk aktivovat. Jak na to?


Jak povolit opětovné otevření aplikací a oken po restartu Windows 11?

Jak povolit opětovné otevření aplikací a oken po restartu Windows 11?

Nejefektivnějším způsobem ukládání rozdělané práce je hibernace, při níž je celá operačního systému uložena na disk. Po vzbuzení z hibernace má uživatel k dispozici systém ve stavu, v jakém ho opustil před hibernací. Existuje ovšem i jiný způsob, jak opět začínat tam, kde jste skončili. Jak ho aktivovat?


Jak zakázat automatické připojování k Wi-Fi ve Windows 11?

Jak zakázat automatické připojování k Wi-Fi ve Windows 11?

Často používané Wi-Fi sítě se ve Windows typicky ukládají s volbou Automaticky připojit, což se hodí, když dochází k drobným výpadkům spojení. Problém může nastat, jste-li v dosahu vícero dostupných Wi-Fi sítí - pak totiž často dochází k přepínání připojení mezi nimi, neboť Windows se vždy snaží vybrat tu nejsilnější z nich. Pokud chcete tomuto přepínání zabránit, je vhodné u nepreferovaných Wi-Fi zakázat automatické připojování. Jak na to?


Jak otevírat emailové adresy přímo v Gmailu?

Jak otevírat emailové adresy přímo v Gmailu? KE STAŽENÍ ZDARMA

Emailové klienty morálně zastaraly a málokdo je používá. Ostatně, kdo by spouštěl další aplikaci, když má spuštěný prohlížeč? Ani kopírování a vkládání emailové adresy nepatří k nejrychlejším způsobům práce. Mnohem rychlejší je email jen odkliknout a psát. Jak pro to nastavit Google Chrome a Gmail?


Jak vypnout protokol TPC/IPv6 ve Windows 11?

Jak vypnout protokol TPC/IPv6 ve Windows 11?

Windows jsou ve výchozím nastavení připravena pracovat jak s protokolem IPv4, tak s protokolem IPv6. Při některých problémech s připojením může být dočasným řešením (či obechcávkou) vypnout protokol IPv6. Jak na to?


Jak v Microsoft Edge povolit režim Internet Explorer a spustit v něm weby?

Jak v Microsoft Edge povolit režim Internet Explorer a spustit v něm weby? KE STAŽENÍ ZDARMA

Internet Explorer za dobu své existence tak prorostl internetem a weby, že dokonce ještě dnes najdeme weby, které plné funkčnosti dosahují pouze v prohlížeči Internet Explorer. Abyste nemuseli používat staré verze již nepodporovaného prohlížeče, můžete využít režim Internet Explorer, který se nachází v pohrobkovi IE Microsoft Edgi. Jak na to? 


Jak odstranit email z přihlašovací obrazovky Windows?

Jak odstranit email z přihlašovací obrazovky Windows?

Nechávat zamčený počítač zobrazovat osobní údaje, jako je například email, zavání ohrožováním zabezpečení citlivých informací. Jestliže musíte nechávat počítač bez dozoru zamčený v relativně nebezpečném prostoru, je vhodné veškeré osobní informace skrýt. Jak na to?


Jak zakázat zveřejnění osobních údajů v seznamu datových schránek?

Jak zakázat zveřejnění osobních údajů v seznamu datových schránek? KE STAŽENÍ ZDARMA

Jestliže máte datovou schránku coby fyzická osoba nepodnikající, nemusíte mít zveřejněné osobní údaje v Seznamu držitelů datových schránek. Stačí jen zakázat jejich zveřejnění. Jak na to?


Jak spravovat aplikace připojené ke Google Disku?

Jak spravovat aplikace připojené ke Google Disku? KE STAŽENÍ ZDARMA

Pokud máte účet u Googlu - byť třeba jen Gmail - pak nejspíš budete mít aktivní i Google Disk. A co víc - nejspíš máte k tomuto účtu na Google Disku připojené aplikace, které si vyžádaly spojení. Zvláště jste-li uživatelem Androidu. V tom případě totiž zjistíte, že Google účet prostupuje vším... což v případě aplikací znamená, že používají i váš Google Disk:) Jak spravovat aplikace připojené ke Google Disku?


Jak brouzdat 2 weby v 1 okně Microsoft Edge?

Jak brouzdat 2 weby v 1 okně Microsoft Edge? KE STAŽENÍ ZDARMA

Microsoft Edge se inspiroval prohlížeči, které se snaží nabídnout uživatelům nové způsoby práce s prohlížečem. Jedním z nich je i procházení dvou webů v jediném okně prohlížeče, což se může ve specifických případech hodit. Jak rozdělit okno Microsoft Edge na sekce pro dva weby a brouzdat jimi současně?


Článků: 537 - stránka: 1 / 27
1 | 2 | 3 | 4 | ... | 27 |  >> 

 

 
© 2005-2024 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama