[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 
Jak pojmenovat okna Google Chrome?

Jak pojmenovat okna Google Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Vývojáři Google Chrome stále něco kutí, a tak nepřekvapí, že se občas objeví něco, co z prvního pohledu třeba ani nedává smysl. Ale vývoj nemusí být vždy dopředu koncepční - některé fičury se prostě rodí za pochodu. Jednou z nich může být i pojmenovávání oken Chrome, které se může osmyslnit až časem. Jak pojmenovat okno Chrome?


Jak opravit chybějící panel jazyků ve Windows 10?

Jak opravit chybějící panel jazyků ve Windows 10?

Koexistence s Windows je plná nástrah připravujících člověka o čas, nervy a duševní zdraví. Jedním z takových šotků může být třeba zmizení panelu jazyků a s ním spojeného přepínání mezi používanými klávesnicemi zkratkami - optimálně v době, kdy neustále skáčete mezi speciálními znaky anglické klávesnice a textem s českou diakritikou. Jak opět zobrazit panel jazyků ve Windows 10?


Jak aktualizovat ovládač grafické karty?

Jak aktualizovat ovládač grafické karty?

Aktuálnost ovládačů grafické karty pálí především hráče. Téměř každému železu se v důsledku co nejrychlejší distribuce na trh dostává mnoha aktualizací ovládačů, které mu ještě dodatečně pomáhají lépe fungovat v operačních systémech, lépe využívat vlastní i systémové RAM či komunikovat s procesorem. Jakými cestami se dá zajistit přítomnost těch nejnovějších ovládačů grafické karty?


Jak se zbavit podpisu Avastu v emailech?

Jak se zbavit podpisu Avastu v emailech?

Avast má přihlouplý zvyk agresivní propagace vlastní značky patřící někam do roku 2000, a to sice vnucování se do emailové komunikace zákazníků s nějakou hláškou o tom, že email je bez virů, zkontrolováno Avastem, s odkazem, aktuálně dokonce s ikonkou, která bůhvíproč odkazuje na produkt Avast SecureLine VPN. Jak se této vlezlosti zbavit?


Jak zkopírovat fotky a videa z Facebooku na Dropbox či Koofr?

Jak zkopírovat fotky a videa z Facebooku na Dropbox či Koofr?

Iniciativa Data Transfer Project nese další plody v podobě možnosti zkopírování fotek a videí na další velké platformy - a to sice Dropbox a Koofr. Díky tomu si nyní můžete nejen zálohovat audiovizuální obsah svého účtu na Facebooku jen tak pro každý případ - ale i pro případ, že byste jej chtěli na dobro opustit. Jak na to?


Jak zakázat mapování Wi-Fi Googlu a Microsoftu?

Jak zakázat mapování Wi-Fi Googlu a Microsoftu?

Google a Microsoft využívají ke geolokalizaci zařízení nejen GPS zařízení a IP adresu připojení, ale také identifikaci konkrétní Wi-Fi sítě, ke které je zařízení aktuálně připojeno. Obě společnosti totiž do svých mapových služeb zanáší i databázi Wi-Fi sítí, které jsou fakticky spojeny s konkrétní lokalitou. Jestliže se vám to nelíbí, můžete svou Wi-Fi před tímto zpracováváním ochránit. Jak na to? 


Jak otevřít vícero URL adres najednou?

Jak otevřít vícero URL adres najednou?

Spousta ne/pracovních dnů začíná u PC otevřením stále téže skupiny portálů a webů. Někdo sleduje zpravodajství, jiný počasí a slevové nabídky ubytování a třetí vývoj kurzu Bitcoinu. V momentě, kdy začne tato skupina bobtnat, je zbytečné ji každý den odklikávat ze záložek - nedej bože datlovat na klávesnici. Můžete je totiž odpálit všechny naráz a jít si udělat kafe. Jak na to?


Jak změnit názvy stránek na Facebooku a Instagramu?

Jak změnit názvy stránek na Facebooku a Instagramu?

Názvy firemních profilů a stránek na sociálních sítích vyžadují speciální péči - zvláště když se jejich podoba napoprvé svěří amatérům. Postup je jednoduchý a intuitivní - v rámci urychlení ho není na škodu projít bod po bodu.


Jak odložit download na mobilním Chrome?

Jak odložit download na mobilním Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Mobilní Chrome vychází vstříc požadavku na minimální využívání placených dat účtovaných dle objemu. Při zapnutí utility Download Later Scheduler si uživatel bude moci vybrat, zda stáhnout okamžitě, až při připojení na Wi-Fi či přímo v konkrétním datu a čase. Jak zprovoznit Download Later Scheduler?


Jak zapnout živé titulky pro audio a video v Chrome?

Jak zapnout živé titulky pro audio a video v Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Google už delší dobu umožňuje generovat živé titulky pro přehrávané multimediální zdroje. Dříve byl ovšem tento nástroj dostupný pouze v telefonech Google Pixel, nyní se pomalu dostává i do prohlížeče Google Chrome. Jak zapnout živé titulky v Google Chrome?


Jak mazat návrhy našeptávače Chrome myší?

Jak mazat návrhy našeptávače Chrome myší? KE STAŽENÍ ZDARMA

Našeptávání vyhledávacího řádku Chrome často člověka otravuje naprosto nerelevantními návrhy. Naštěstí se jich můžete zbavit - a to i velice snadno za pomoci myši. Stačí danou možnost povolit v experimentálních nastavení prohlížeče. 


Jak povolit přemístitelný ovládač médií v Chrome?

Jak povolit přemístitelný ovládač médií v Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Google Chrome obsahuje softwarové rozhraní pro ovládání veškerých médií přehrávaných v prohlížeči. V originále se jmenuje Global Media Controls a umožňuje okamžitý přístup k přehrávaným zdrojům, aniž byste museli hledat zdrojový panel audia či videa. Jak tento panel učinit volně přemístitelným oproti aktuální verzi - fixované na konkrétním místě okna prohlížeče?


Jak změřit rychlost internetu pomocí Googlu?

Jak změřit rychlost internetu pomocí Googlu?

Rychlost připojení k internetu: rychlosti stahování a uploadu - se dají změřit různými nástroji. Jeden skýtá dokonce sám Google přímo ve vyhledávání, a to sice nástroj partnerské služby Measurement Lab. Jeho pomocí snadno a okamžitě zjistíte, jaké parametry má vaše připojení. Ovšem implementace nástroje kapku pokulhává v jazykové lokalizaci, proto budete muset znát správný příkaz, kterým nástroj zavolat.


Jak vyexportovat hesla z Firefoxu?

Jak vyexportovat hesla z Firefoxu? KE STAŽENÍ ZDARMA

Mozilla do Firefoxu implementovala nový nástroj, který umožňuje exportovat hesla uložená v prohlížeči, respektive přihlašovací údaje včetně adres přihlášení a dalších údajů. Informace exportuje do CSV, a to v nezašifrované podobě v plain textu. Jak na export hesel z Firefoxu?


Jak nastavit Firefox coby výchozí čtečku PDF ve Windows 10?

Jak nastavit Firefox coby výchozí čtečku PDF ve Windows 10? KE STAŽENÍ ZDARMA

Mozilla umožňuje nastavit Firefox od verze 77.0.1 coby čtečku PDF souborů. Milou změnu pro milovníky tohoto posledního mohykána mezi browsery mohou vyzkoušet i ti, kteří neradi přebytek desktopových programů, či nemají v lásce ani Microsoft Edge, ani Google Chrome. Jak to ve Windows 10 nastavit?


Jak se zbavit reklam v YouTube videích a obejít paywally?

Jak se zbavit reklam v YouTube videích a obejít paywally?

U YouTube videí lze obejít nejen přehrávání reklam, ale dokonce jejich ochranu paywally, které chrání obsah před nezpoplatněnými přístupy. Jde o kuriózní chybku, která spočívá ve formulaci URL adresy v adresním řádku prohlížeče. Ve zkratce: stačí přidat tečku za doménu prvního řádu COM.


Jak aktualizovat Edge na jádro Chromium?

Jak aktualizovat Edge na jádro Chromium? KE STAŽENÍ ZDARMA

Používáte-li Microsoft Edge, možná už cítíte potřebu přejít na prohlížeč, který nezaspal mimo vývojové větve. A pokud se vám zrovna nechce migrovat na zcela jiný prohlížeč, třeba té kraksně alespoň budete chtít vyměnit motor. Stejně jako to už učinili sami vývojáři.


CTRL + ALT + DEL? Ale kdepak! Tipy autora Správce úloh

CTRL + ALT + DEL? Ale kdepak! Tipy autora Správce úloh

David Plummer, autor Správce úloh - klíčové systémové aplikace operačního systému Windows - si vzpomněl, že by nebylo od věci hodit na papír všechny finty, která zná, než je zapomene. A tak je předestřel všem pozorným na Redditu. Jeho příspěvek je kapku napřespáté, snad do něj vneseme kapičku řádku. 


Jak zkopírovat FB fotky na Google Fotky?

Jak zkopírovat FB fotky na Google Fotky?

Datoví giganti se v rámci spolupráce Data Transfer Project dohodli, že usnadní svým uživatelům snadné přechody mezi službami a stejně tak snadnou migraci uživatelských dat. Do skupiny patří mimo Applu, Microsoftu a Twitteru také Facebook a Google. A že celkový koncept má parciální řešení, ukážeme si vytvoření kopie fotek původně nahraných na Facebook směřující na Google Fotky.


Jak sabotovat interaktivní reklamy v Chrome?

Jak sabotovat interaktivní reklamy v Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Chrome umožňuje blokovat některé reklamy. Proti některým dokonce veřejně brojí. Vzhledem k tomu, že je to dítko reklamního mega obra, tak je v boji proti reklamám velice vybíravé. Brojí jen proti těm, jejichž technologie se napojené služby Googlu už zbavily. A jiné naprosto vynechává. Přesto pozornému oku v experimentálních nastaveních prohlížeče neujde, že se dá sabotovat mnoho více reklam. Zvláště těch interaktivních. Jak na to?


Článků: 367 - stránka: 1 / 19
1 | 2 | 3 | 4 | ... | 19 |  >> 

 


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama