RSS Kanál

 
Jak ztišit jednotlivé aplikace Windows 10 a na co se těšit s Fall Creators Update?

Jak ztišit jednotlivé aplikace Windows 10 a na co se těšit s Fall Creators Update?

Utilitka, která nám pomůže systém okouzlit tak, aby přehrával každou aplikaci jinak, se jmenuje Směšovač hlasitosti. Ve Windows se vyskytuje už nějakou tu verzi, ovšem i když se Windows objevily nové, univerzální aplikace, právě tento aspekt jejich ovládání Směšovač hlasitosti neumožňoval...


Daniel Beránek  |  11.05.2017 13:12

Jak na čistý restart Windows 10?

Jak na čistý restart Windows 10?

Problém! A už jsi to restartoval? Zkušenost s IT praví, že restart je nejen často nejen nejrychlejší a nejjednodušší cestou, jak dosáhnout odstranění problému, ale někde i cestou jedinou. Některá nastavení Windows 10 ovšem mohou způsobit, že při provedení restartu nejsou restartovány všechny nastavení a aplikace. Jak na čistý a okamžitý restart Windows 10?


Daniel Beránek  |  10.05.2017 13:57

Jak nahrávat fotky z desktopu na Instagram?

Jak nahrávat fotky z desktopu na Instagram?

Instagram trpí dojmem, že byste na něj měli nahrávat fotky pouze z mobilních zařízení. Patrně se domnívá, že editační možnosti (či pohodlnost) jsou na mobilech tak omezené, že zabrání dokrášlování fotek tím, že na něj z webové aplikace na desktopu nepůjde nic nahrát. Omyl - kouknem´, jak na to.


Daniel Beránek  |  08.05.2017 16:25

Jak na Ovládací panely v kontextovém menu Windows 10 CU?

Jak na Ovládací panely v kontextovém menu Windows 10 CU?

Po povýšení Windows 10 Creators Update nám nějak zmizely staré dobré Ovládací panely, dřív snadno přístupné pod kontextovým menu nabídky Start. A abychom je nemuseli zdlouhavě hledat v systému, tak si je hold přidáme do obecného kontextového menu. Jak na to?


Daniel Beránek  |  06.05.2017 15:44

Jak se zbavit nabídky Nastavit OneDrive ve Windows 10 CU?

Jak se zbavit nabídky Nastavit OneDrive ve Windows 10 CU?

Jako obvykle po povýšení Windows nás Microsoft oblažuje novými funkcemi a upozorněními na ně. Aktuální vyskakovací okno nabízí nastavení integrace cloudového úložiště OneDrive do systému. Pokud o to nestojíte, nejspíš se budete chtít nabídky Nastavit zbavit - jak na to?


Daniel Beránek  |  02.05.2017 13:15

Jak zapnout dynamický zámek Windows 10 CU?

Jak zapnout dynamický zámek Windows 10 CU?

Dynamický zámek je nová funkce Windows představená povýšením Creators Update. Umožňuje vyvolat uzamčení počítače pouhým vzdálením uživatele (za předpokladu, že ten u sebe má spárované zařízení:). Jak inicializovat Dynamický zámek ve Windows 10 Creators Update?


Daniel Beránek  |  27.04.2017 19:31

Jak na pokročilá nastavení Firefoxu aneb příkazy adresního řádku

Jak na pokročilá nastavení Firefoxu aneb příkazy adresního řádku KE STAŽENÍ

Firefox samozřejmě nabízí možnosti klasického nastavení. Pro hračičky má ovšem v skrytu a záloze ještě pokročilá nastavení zvaná Editor předvoleb Firefoxu, dostupná příkazem about:config vepsaným do adresního řádku. About:config ovšem není jediným příkazem svého druhu, chcete-li jich využít, nebude na škodu znát jejich účel a znění, kterým se zadávají.


Daniel Beránek  |  18.04.2017 18:10

Jak systémově uvolnit a uvolňovat místo ve Windows 10 CU?

Jak systémově uvolnit a uvolňovat místo ve Windows 10 CU?

Čištění systémového bordelu s Creators Update už není jen záležitostí rozličných nástrojů třetích stran, či vlastní znalosti systému Windows, ale také posláním nové systémové fičury Inteligentní úložiště. Kde ji najít, jak využít a jak automatizovaně používat? Odpovědi na tyto otázky nám pomohou automatizovaně uvolňovat místo ve Windows 10.


Daniel Beránek  |  17.04.2017 10:41

Jak spustit prostorový zvuk ve Windows 10 Creators Update?

Jak spustit prostorový zvuk ve Windows 10 Creators Update?

Creators Update mimo jiné přináší i možnost napodobení prostorového zvuku v režimu na sluchátka. Defaultně je sice vypnutá, ovšem její zapnutí je záležitostí několika kliknutí a jedné instalace. Jak zprovoznit prostorový zvuk ve Windows 10?


Daniel Beránek  |  16.04.2017 23:17

Jak zprovoznit Noční osvětlení v Creators Update Windows 10?

Jak zprovoznit Noční osvětlení v Creators Update Windows 10? KE STAŽENÍ

Creators Update Windows 10 obsahuje novou fičurku Noční osvětlení, jež tlumí modré světlo emitované monitorem, díky čemuž snižuje jeho nepříznivé následky při noční práci v podobě rozhození cirkadiánního cyklu a potíží se spánkem. Funkcionalita je defaultně vypnuta, ovšem někteří uživatelé hlásí, že nejde spustit vůbec. Co v takových případech vyzkoušet? 


Daniel Beránek  |  15.04.2017 20:43

Jak po povýšení Creators Upgrade získat až 25 GB místa?

Jak po povýšení Creators Upgrade získat až 25 GB místa?

Jako každé povýšení i Creators Update doprovází utilitka snadného přechodu k předešlé verzi Windows. Její stinnou stránkou je záběr místa na disku v podobě dat předchozí instalace a instalačních dat nového povýšení. Nedočkavci po prvním ověření funkčnosti systému se všech těchto jedniček a nul mohou zbavit ve prospěch až 25 GB místa na systémovém disku...


Daniel Beránek  |  14.04.2017 20:35

Jak se po Creators Update vrátit k předešlé verzi Windows?

Jak se po Creators Update vrátit k předešlé verzi Windows?

Povýšili jste na Creators Update příliš brzo? Nefungují některé aplikace, systém nereaguje tak, jak má, ztratila některé jeho podstatná funkčnost? Nebo se vám nový upgrade prostě nelíbí? Není problém. Systémové nástroje obsahují fičuru pro snadný downgrade systému zpět k předchozí verzi proveditelný do 10 dnů od upgradu na Creators Update. Jak se tedy vrátit k předchozí verzi Windows?


Daniel Beránek  |  13.04.2017 22:24

Jak vyvolat povýšení Creators Update?

Jak vyvolat povýšení Creators Update?

Marně odstřelujete Vyhledat aktualizace v Nastavení svých Windows? Nemůžete se dočkat chvíle, kdy si Microsoft vzpomene i na váš počítač? Jste ochotni aktualizovat i mimo službu Windows Update? Pak i pro vás máme řešení problému, jak vyvolat povýšení Creators Update pro Windows 10.


Daniel Beránek  |  13.04.2017 21:09

Jak uložit soubor do PDF ve Windows 10?

Jak uložit soubor do PDF ve Windows 10?

Většina aktuálních programů již běžně ukládá své výstupy i do PDF. Co ovšem dělat, pokud se přidružené ovladače neovládnou, či prostě chcete exportovat výstup práce z některé ze starších, již nevyvíjených aplikací? Pak je vhodné využít systémové funkce Windows 10, díky které lze přímo uložit soubor do PDF.


Daniel Beránek  |  06.04.2017 17:41

Jak vypnout přihlašování heslem do Windows 10?

Jak vypnout přihlašování heslem do Windows 10?

Přihlašování do Windows 10 může být na obtíž v mnoha případech - nejen když jste jediný uživatel stroje s jediným uživatelským účtem a zadávání hesla či PINu vás prostě otravuje. Ať už vás k oslabení zabezpečení zařízení a systému vede cokoliv, ukážeme si, jak vypnout zabezpečené přihlašování do Windows 10.


Daniel Beránek  |  05.04.2017 16:37

Jak zakázat omezení výkonu panelů na pozadí v Google Chrome?

Jak zakázat omezení výkonu panelů na pozadí v Google Chrome? KE STAŽENÍ

Google Chrome od verze 57 stabilní větve ještě více přiškrtil výkon panelů běžících na pozadí ve jménu snížení spotřeby. Aktivita jistě chvályhodná při běhu prohlížeče v režimu na baterku nebyla příliš přivítána těmi, kteří Chrome používají právě pro jeho okamžité reakce, které si vyžadují vyšší přísuny energie. Jak tedy na Google Chrome neúsporný?


Daniel Beránek  |  24.03.2017 13:22

Jak zobrazit okno aplikace na všech plochách Windows 10?

Jak zobrazit okno aplikace na všech plochách Windows 10?

Jednou z vítaných novinek Windows 10 se stala funkce virtuálních ploch. Ty uživateli umožňují získat větší plochu grafického rozhraní, vylepšit organizaci aplikací a práci s nimi a snadněji se orientovat v tom, co má všechno právě spuštěno. Anniversary Update pak přinesl možnost sofistikovanější práce s okny aplikací napříč plochami. Například můžeme jedno a totéž okno/instanci aplikace zobrazovat na všech virtuálních plochách Windows 10.


Daniel Beránek  |  23.03.2017 17:58

Jak deaktivovat upoutávku na Creators Update Windows 10?

Jak deaktivovat upoutávku na Creators Update Windows 10?

V rámci kreativity si ukážeme, jak zbavit okno Windows Update upoutávky na rychle se blížící Creators Update. Postup je prostý - stačí je drobný zápis v systémovém registru. (Právě teď se zimničně otřepali všichni správci IT:)


Daniel Beránek  |  18.03.2017 13:06

Jak aktivovat ovládání hlasitosti z Windows 7 v Desítkách?

Jak aktivovat ovládání hlasitosti z Windows 7 v Desítkách?

Znelíbila se vám vizualizace ovládání hlasitosti Desítek? Její levopravá orientace či absence přímého prokliku k nastavení aktuálního zvukového zařízení? Pak nezbývá se navrátit ke starému dobrému provedení z Windows 7, které je nejen vertikální, ale disponuje i ikonou pro okamžitě nastavení aktuálně připojených sluchátek či reproduktorů. Jak toto ovládání ze Sedmiček aktivovat?


Daniel Beránek  |  15.03.2017 20:36

Jak zabít všechny neodpovídající procesy Windows 10?

Jak zabít všechny neodpovídající procesy Windows 10?

Úspěšně ukončit proces Windows, který nereaguje, není jednoduché. Většinou: protože nereaguje, nejde ho ukončit (tedy přes grafické rozhraní). Musíte zafárat do hlubin systému pomocí příkazové řádky a daný proces prostě zabít (aka vynutit jeho ukončení). Nedej bože, že jich vám takhle neodpovídá víc. To abyste zjišťovali číselné identifikátory daných procesů a mordovali je po jednom. Leda že byste měli po ruce šikovný návod, jak zabít všechny nereagující procesy Windows.


Daniel Beránek  |  09.03.2017 15:26

Článků: 180 - stránka: 1 / 9
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |  >> 

 

 

 
© 2005-2017 PS Media s.r.o. - digital world