[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 
Jak povolit RSS čtečku v Google Chrome?

Jak povolit RSS čtečku v Google Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Funkce RSS čtečky si opět nachází cestu zpět přímo do prohlížečů. Google Chrome ji už testuje ve vývojářské verzi Google Chrome Canary. Fičura místo RSS kanálu umožňuje přímo sledovat web. A výsledky toho, jak se jí daří, bychom měli být schopni spatřit  v nedávno objevivším se bočním panelu browseru Chrome.


Jak zakázat Superfetch ve Windows 11?

Jak zakázat Superfetch ve Windows 11?

Superfetch je další službou pracující na přednačítání aplikací. Pracuje s operační pamětí a s úložištěm. A čistě teoreticky by na systémech s SSD neměla téměř běžet. Ale běží. Možná vám přijde, že není rozumné vytahovat špejli z tak vysoce nestabilního mikáda, jako je systém Windows. Ale možná se rozhodnete danou službu zastavit - v tom případě pro vás máme návod.


Jak zobrazovat VLC vždy nahoře?

Jak zobrazovat VLC vždy nahoře? KE STAŽENÍ ZDARMA

Nejen prohlížeče a jejich PiPy (zobrazení typu obraz v obraze) naučily uživatele permanentní konzumaci multimediálních obsahů. Když však nebohý uživatel zabloudí do dedikované aplikace video přehrávače, ztrácí se mu mihotavé obrázky pod okny marginální důležitosti typu konferenční hovor, pracovní data a upozornění na blížící se katastrofy. Jak nechat VLC opět zvítězit?


Jak zjistit, zda je počítač kompatibilní s Windows 11 v. 22H2?

Jak zjistit, zda je počítač kompatibilní s Windows 11 v. 22H2?

Microsoft připravuje další velký update funkcí Windows 11 označovaný jako 22H2, což je zkratka pro druhou polovinu roku 2022. Opět lze očekávat problémy Windows se starším softwarem či nedostatečně připraveným systémem k povýšení, Už nyní jde v systémovém registru objevit nejen informaci o kompatibilitě počítače s povýšení Windows 11 22H2, ale také nasměrování, čeho se nekompatibilita týká. Kde to najít? 


Jak zakázat webové výsledky ve vyhledávání ve Windows 11?

Jak zakázat webové výsledky ve vyhledávání ve Windows 11?

Hledáte specifickou položku ve Windows. A to poslední, co chcete, je otevřít vyhledávač Bing a skončit na webu Microsoftu u nicneříkajících blábolů na webu nápovědy Microsoftu? Tak to budete muset ve vyhledávání Windows zakázat webové výsledky. Jak na to?


Jak odinstalovat systémové aplikace z Windows 11?

Jak odinstalovat systémové aplikace z Windows 11?

Microsoft neustále uživatele oblažuje aplikacemi, o něž se ani nikdo neprosí, ani ve svém systému nechce. Aby se jich uživatelé nemohli snadno zbavit, brání v jejich odinstalaci běžnými způsoby. Naštěstí se dají odinstalovat nástroji systému bližšími, než je uživatelské rozhraní Nastavení. Stačí jen vědět, co použít, a jaký příkaz tomu zadat. Jdem´ na to?


Jak minimalizovat telemetrii Windows 11?

Jak minimalizovat telemetrii Windows 11?

Věčnou bolístkou Windows je množství sbíraných dat. Microsoft se z nějakého důvodu rozhodl, že uživatelská zařízení a jejich síťová připojení nemají nic jiného na práci, než sbírat a neustále odesílat data o všech uživatelských činnostech a nastavení. Navíc tuto telemetrii schovává za nejrůznější funkce, které mají sloužit rozličným bohulibým činnostem, které v češtině buď nefungují, nemají smysl, nebo nejsou využívány 95 % Windows populace. Jak toto vše zakázat prostřednictvím systémových nastavení? 


Jak umístit hlavní panel Windows 11 nahoru?

Jak umístit hlavní panel Windows 11 nahoru?

Windows 11 se zatím nedokopaly k nabídce změny umístění hlavního panelu - alespoň ne přes uživatelské rozhraní systémové aplikace Nastavení. Přesto se změnit dá - ovšem pouze směrem nahoru. Hlavní panel po stranách totiž nefunguje vůbec, pokud nehledáte jen prázdné místo vpravo či vlevo pokryté jednou barvičkou. Jak přesunout hlavní panel Windows 11 nahoru?


Jak povolit design Windows 11 v Microsoft Edgi?

Jak povolit design Windows 11 v Microsoft Edgi?

Jestliže se nemůžete nabažit Fluent designu, efektu Mica a zaoblených rohů Windows, máme pro vás skvělou zprávu. Celá tato vizualita se chystá pohltit všechny systémové i nesystémové aplikace - a to včetně defaultního prohlížeče Microsoft Edge. Vývojáři Edge vzájemnou kompatibilitu zatím jen testují - budeme se muset ponořit do hlubin nastavení prohlížeče. Jak na to?


Jak zakázat tlačítko Zobrazit heslo ve Windows 11?

Jak zakázat tlačítko Zobrazit heslo ve Windows 11?

Funkcionalitka pro zobrazení psaného hesla je mnohými vítaným pomocníkem, zvláště když jde o těžká a dlouhá hesla obsahující znaky generované složitými kombinacemi kláves. Přesto může právě tato funkce představovat chybu v zabezpečení autentizačního procesu Windows 11. Pokud chcete tlačítko Zobrazit heslo ve Windows 11 zakázat, zde jsou cesty, jimiž toho dosáhnete. 


Jak deaktivovat zamykací obrazovku Windows 11?

Jak deaktivovat zamykací obrazovku Windows 11?

Zamykací obrazovka je jen jeden další obrázek, který nás zdržuje od zadání hesla a přihlášení se do Windows. Přitom se jeho přítomnosti můžeme zbavit. Stačí jen pozměnit místní zásady pomocí Editoru místních zásad skupiny v PRO a vyšších verzích Windows 11. Nebo edici Windows 11 Home poupravit pomocí Editoru registru. Jak na to?


Jak zakázat automatické přichytávání a změny velikosti oken ve Windows 11?

Jak zakázat automatické přichytávání a změny velikosti oken ve Windows 11?

Automatické přichytávání oken je jedna z těch fičur, co je chytřejší než uživatel sám. Což vede v sérii rozličného roztahování oken, změn jejich velikosti a uspořádání pokaždé, když se nedejbože okno aplikace přiblíží k okraji plochy. Nutno poznamenat, že toto přeuspořádávání oken ve Windows 11 není už tak otravné a práci ztěžující, jak tomu bylo ve Windows dřívějších. Nicméně i tak se nabízí možnost, jak se přichytávání oken a automatických změn jejich velikosti zbavit. Jak na to? 


Jak změnit barvu stránky ve Wordu?

Jak změnit barvu stránky ve Wordu? KE STAŽENÍ

Microsoft Word nenechá své uživatele jen v bažině nudy bílého pozadí. Naopak. Uživatelé si  svá pozadí mohou obarvit dle libosti, ozdobit je grafickým vzorkováním či texturami či si do nich vložit vlastní obrázek. A co víc? Mohou si dokumenty vytisknout včetně svých pozadí. Jak na to?


Jak na plochu Windows 11 přidat nálepky?

Jak na plochu Windows 11 přidat nálepky?

Scenérie a motivační citáty vás už omrzely. Nevíte, čím ještě rozmělnit svou pozornost při přepínání mezi okny OS Windows 11? A co takhle pirátský koráb, lebka s hnáty či papoušek? Windows 11 nově nabídnout nálepky na plochu operačního systému, kterými se mohou uživatelé oblažovat - a to nejen s pirátskou tematikou. Kde je najít?


Jak spouštět božský mód Windows 11?

Jak spouštět božský mód Windows 11?

Božský mód je zjednodušené označení složky, která obsahuje všechna nastavení a funkcionality spustitelné z nitra systému Windows. Než abyste se složitě proklikávali k jednotlivým položkám, máte najednou k dispozici prosté okno Průzkumníka souborů, kde jsou všechny - a to ještě rozdělené do kategorií. Jak božský mód Windows 11 spustit a jak si jeho spouštění zjednodušit?


Jak optimalizovat vzhled Windows 11 pro výkon?

Jak optimalizovat vzhled Windows 11 pro výkon?

Optimalizace vizuálních efektů stále ovlivňuje svižnost systému - a to i na těch nejnovějších počítačích. Minimálně v projevech větráčků a dalších zvučných součástech hardwaru. Přitom jejich nastavení stále více mizí v hlubinách systému. Speciálně teď, když Microsoft překlápí funkcionality z Ovládacích panelů do systémové aplikace Nastavení. Jak dohledat optimalizaci vizuálních efektů na Windows 11?


Jak ve Windows 11 přesunout nabídku Start doleva?

Jak ve Windows 11 přesunout nabídku Start doleva?

Protože Windows 11 nekopírují macOS, neobjevily se s jednou nežádanou novinkou, která jde proti kognitivním zvykům uživatelů Windows, v podobě přesunutí nabídky Start a aplikací připnutých na hlavním panelu na střed. Ááá - vlastně ne. Přesně tohle totiž vývojáři Microsoftu ve Windows 11 udělali. Jak odčinit jejich hříchy?


Jak odstranit Widgety z Windows 11?

Jak odstranit Widgety z Windows 11?

Widgety jsou jednou ze staronových novinek Windows 11. Jsou reinkarnací widgetů Windows 7, ale i fakticky stejného tlačítka hlavního panelu Windows 10 - tam označovaného coby Novinky a zájmy. Ať tak či tak, mnozí je neshledávají užitečnými - co víc - navíc jim překáží na hlavním panelu tam, kde byli zvyklí odklikávat nabídku Start. Jak se Widgetů zbavit?


Jak povolit a používat Panel Edge?

Jak povolit a používat Panel Edge? KE STAŽENÍ ZDARMA

Panel Edge je fičurou browseru Microsoft Edge, který do značné míry zdvojuje Panel widgetů Windows, nicméně jejich funkčnost umocňuje schopnostmi internetového prohlížeče - a nabízí tak mnohem více než implementovaný panel widgetů. Jak Panel Edge aktivovat a co všechno nabízí?


Jak vypnout tipy na přihlašovací obrazovce Windows 11?

Jak vypnout tipy na přihlašovací obrazovce Windows 11?

Nepotřebujete likeovat obrázek Windows Spotlight, než odemknete přístup do Windows? Ani odklikávat otázku na počasí, nebo na sousloví typu Rozkvetlá louka? Nechcete, aby se automatické přihlašování zasekávalo jenom proto, že přihlašovací obrazovka používá Windows Spotlight a tipy, triky a zábavná fakta? Tak se jich zbavte! Jak na to?


Článků: 506 - stránka: 1 / 26
1 | 2 | 3 | 4 | ... | 26 |  >> 

 

 
© 2005-2022 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama