RSS Kanál

 
Jak navrátit zmizelé aplikace Windows 10?

Jak navrátit zmizelé aplikace Windows 10?

Podzimně kreativní povýšení Windows 10 se neobešlo bez pár chybiček. Mezi ně se dá počítat i zmizení moderních aplikací nainstalovaných přes Windows/Microsoft Store. Zmizely jejich dlaždice připnuté k nabídce Start a zmizely i v prostém seznamu Startu. Jak je obnovit?


Daniel Beránek  |  03.11.2017 19:52

Jak zakázat automatické instalovaní aplikací ve Windows 10?

Jak zakázat automatické instalovaní aplikací ve Windows 10?

Windows 10 už od Anniversary Update agresivně vnucuje uživatelům aplikace, které Microsoft označuje coby doporučené či navržené (suggested). V rámci vlezlosti mu ovšem uniká, že návrh či doporučení vyžaduje souhlas protistrany před tím, než se začne uskutečňovat. A tak je potichu instaluje do systémů uživatelů, aniž by ti o tom věděli. Naštěstí existuje způsob, jak mu v tomto jednání zabránit.


Daniel Beránek  |  03.11.2017 19:52

Jak jednoduše uvolnit místo staré instalace po updatu Fall Creators Windows 10?

Jak jednoduše uvolnit místo staré instalace po updatu Fall Creators Windows 10?

Po každém povýšení Windows lze získat další místo na systémovém disku díky eliminace staré verze Windows. Cesta k eliminaci již nepotřebných dat bývala uložena v hlubinách nastavení systému. Microsoft ovšem přístup k ní nově zjednodušuje pomocí aplikace Nastavení a jeho nástroje Inteligentní úložiště. Jak je využít při uvolnění místa po Windows 10 Fall Creators Update?


Daniel Beránek  |  02.11.2017 17:10

Jak se vrátit k Windows 10 předcházejícím FCU?

Jak se vrátit k Windows 10 předcházejícím FCU?

Fall Creators Update vaše srdce nerozplesal? Povýšili jste příliš brzy, máte rozházenou nabídku Start, zmizely vám moderní aplikace? Ať už vás trápí cokoliv, od předchozí verze Windows 10 vás dělí jen několik minut a pár kliknutí v aplikaci Nastavení. Jak na to?


Daniel Beránek  |  02.11.2017 17:05

Jak odložit Windows 10 Fall Creators Update?

Jak odložit Windows 10 Fall Creators Update?

Každý, kdo si cení plné funkčnosti pracovního systému, trpí akutní nedůvěrou ve veškeré aktualizace s povýšeními systému Windows v čele. Chcete-li se vyvarovat pracovních prostojů a počkat až na plně odladěný systém, můžete zkusit pár cest, jak odložit Windows 10 Fall Creators Update


Daniel Beránek  |  01.11.2017 19:10

Jak vynutit Windows 10 Fall Creators Update?

Jak vynutit Windows 10 Fall Creators Update? KE STAŽENÍ ZDARMA

Nedorazil ještě k vám Fall Creators Update Windows 10? Ač jeho oficiální uvolňování započalo 17. října, je možné, je možné, že jste se ještě neprošplhali žebříčkem priority distribuce tohoto povýšení. Ale nemusíte zoufat, máme pár tipů, jak vynutit Fall Creators Update Windows 10


Daniel Beránek  |  01.11.2017 18:58

Jak zpřístupnit režim hibernace ve Windows 10?

Jak zpřístupnit režim hibernace ve Windows 10?

Režim hibernace je stav mezi uspáním a vypnutím počítače. Zařízení ani není zcela vypnuto, a proto startuje rychleji než při plnohodnotném bootování, a navíc do stavu, ve kterém se nacházelo před hibernací včetně spuštění všech v tom momentu pracujících aplikací. Na druhou stranu počítač ani jen nespí a nespotřebovává energii nutnou k udržování operační paměti, jež udržuje obraz spuštěného systému. Hibernace totiž obraz systému ukládá na disk a vypíná zařízení. A jakpak režim hibernace zpřístupnit ve Windows 10? 


Daniel Beránek  |  11.10.2017 18:14

Rychlotip: jak zapnout noční režim Twitteru?

Rychlotip: jak zapnout noční režim Twitteru?

I lehce zaostalý Twitter implementuje noční režim nevypalující sítnice uživatelů. Po mobilních aplikacích se ho dočkala i aplikace desktopově webová. Jak zapnout noční režim webové aplikace Twitteru?

 


Daniel Beránek  |  01.10.2017 15:17

Jak skrýt konkrétní disk v Průzkumníkovi souborů?

Jak skrýt konkrétní disk v Průzkumníkovi souborů?

Jednou z cest, jak zamezit nechtěným pohledům a nešikovným uživatelům v přístupu k citlivým a křehkým datům, je „optické“ skrytí tohoto přístupu. V Průzkumníkovi souboru se to může rovnat vytvoření neviditelnosti pro disk s těmito daty. Samotný disk přitom zůstane přístupný nejen pro informované uživatele, ale i pro veškeré aplikace s daným diskem pracující. Jak na to?


Daniel Beránek  |  17.09.2017 16:10

Jak vypnout aplikace na pozadí Windows 10?

Jak vypnout aplikace na pozadí Windows 10?

Zvlášť neupravované Windows 10 mohou být velkou zátěží pro počítače napájené z baterie. Mezi úpravy, které ještě neproběhly a které by přitom mohly pomoci, patří i zamezení spotřeby energie aplikací běžících na pozadí. Jen je třeba vypnout aplikace na pozadí Windows 10.


Daniel Beránek  |  16.09.2017 14:12

Jak u Wi-Fi povolit kompatibilitu se standardem FIPS?

Jak u Wi-Fi povolit kompatibilitu se standardem FIPS?

V některých situacích se vám pro připojení k Wi-Fi sítím může hodit zapnout kompatibilitu s americkým standardem FIPS (Federal Information Processing Standards). Jednak se bez něj nepřipojíte k určitým Wi-Fi sítím (typicky jde o problém při zahraničních cestách), jednak bez něj nevykonáte jisté typy operací, jako jsou konkrétní způsoby šifrování přenášených dat. Kde podporu FIPS najít a jak ji aktivovat?


Daniel Beránek  |  15.09.2017 16:12

Rychlotip: jak se zbavit podpisu Avastu v mailech?

Rychlotip: jak se zbavit podpisu Avastu v mailech? KE STAŽENÍ

Všimli jste si, že od instalace antiviru od Avastu nechtěně obtěžujete adresáty svých mailů hláškou Bez virů www.avast.com. Nemůžete se dohledat, jak tento nechtěný „podpis“ eliminovat. Poradíme - je to rychlé...


Daniel Beránek  |  14.09.2017 20:26

Jak ochránit soukromá data před FB aplikacemi přátel?

Jak ochránit soukromá data před FB aplikacemi přátel?

Ať už Facebook vnímáte jakkoli, jedno je jisté: je jednou velkou dírou pro jakékoliv soukromé údaje. Ať už jste jejich nastavení sdílení prošli x-krát, nikdy není na škodu v rychlosti proletět některý z jejich aspektů. A způsob, kterým platforma Facebook sdílí informace se všemožnými, bůhvíjak ověřenými aplikacemi třetích stran - a nejen vlastních aplikací, ale především aplikací přátel - je přesně tím nastavením, které určitě chcete kontrolovat. Jak alespoň lehce omezit tyto díry v zabezpečení soukromí?


Daniel Beránek  |  13.09.2017 22:13

Jak zjistit, zda zařízení zvládne Mixed Reality Windows 10?

Jak zjistit, zda zařízení zvládne Mixed Reality Windows 10?

Funkce Windows Mixed Reality bude vyžadovat nejen Windows 10 Fall Creators Update, ale také odpovídající řádně výkonný počítač a kompatibilní headset. Jaké jsou hardwarové požadavky Windows Mixed Reality na sestavu a jak zjistit, zda ji utáhne konkrétní počítač?


Daniel Beránek  |  12.09.2017 22:30

Jak umlčet všechny neaktivní panely Chrome?

Jak umlčet všechny neaktivní panely Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Při práci s větším množstvím multimediálních zdrojů je na místě nejen schopnost rychlé orientace v nich, ale i možnost operativně některé upřednostňovat a ostatní tlumit tak, aby nerušily. Díky tomu, že prohlížeče už umožňují ztlumení konkrétních panelů, je jen věcí volby správného rozšíření umlčení všech neaktivních panelů Chrome.


Daniel Beránek  |  11.09.2017 13:23

Jak zabránit uživateli ve změně hesla účtu Windows 10?

Jak zabránit uživateli ve změně hesla účtu Windows 10?

Uživatelům počítače se dá bránit v změně hesla jejich účtů. Chce to jen mít fyzický přístup k počítači, přístup k administrátorskému účtu daného počítače a vědět, jak na to. Využít přitom lze dvou cest: buď příkazového řádku s právy administrátora, nebo místních zásad uživatelů a skupiny (v edicích Windows vyšších než Home).


Daniel Beránek  |  10.09.2017 08:35

Jak na klávesové zkratky Firefoxu?

Jak na klávesové zkratky Firefoxu? KE STAŽENÍ ZDARMA

'Abyste jste ve Firefoxu dosáhli ohnivé rychlosti práce, není na škodu začlenit do jeho ovládání klávesové zkratky. Ty nejenže urychlují provedení funkcí požadovaných nástrojů, ale mnohdy také jsou jedinou smysluplnou, či jedinou existující cestou k jejich inicializaci. Co všechno a jak lze ve Firefoxu volat zkratkou?


Daniel Beránek  |  09.09.2017 12:57

Jak omezit počet položek jumplistu?

Jak omezit počet položek jumplistu?

Jumplist ikon hlavního panelu je užitečná fičura zkracující cestu spuštění aplikace a vykonání specifického úkolu. Ovšem může se stát, že nám i tyto jumplisty začnou přerůstat přes hlavu počty přidaných položek. Pak je na místě globálně omezit počet položek jumplistů. Jak na to?


Daniel Beránek  |  06.09.2017 15:59

Jak si zkrátit bezpečné odebrání USB?

Jak si zkrátit bezpečné odebrání USB?

Odebíráte-li často USB flashku či jiný přes USB připojený hardware a nechcete-li přitom přijít o data, je možno bezpečné odebrání takto připojeného hardwaru zkrátit ikonkou. Jak na to?

 


Daniel Beránek  |  05.09.2017 18:52

Jak zrychlit kontextové menu plochy Windows 10?

Jak zrychlit kontextové menu plochy Windows 10?

Kontextové menu plochy je šikovný pomocník pro vykonání spousty příkazů, zvlášť si dá člověk práci tam umístit ty, které běžně potřebuje. Mírným zádrhelem ovšem může být rychlost otevírání tohoto menu, zvlášť když si po odkliknutí pravého myšítka můžete udělat kafe, než se menu objeví. Proto je na čase ho pořádně zrychlit. Jak na to?


Daniel Beránek  |  01.09.2017 12:46

Článků: 234 - stránka: 1 / 12
1 | 2 | 3 | 4 | ... | 12 |  >> 

 

 

 
© 2005-2017 PS Media s.r.o. - digital world