[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 
Facebook: jak vytvořit formulář pro sběr kontaktů na firemní stránce?

Facebook: jak vytvořit formulář pro sběr kontaktů na firemní stránce?

Klíčovou metodou získávání zákazníků je sběr kontaktů. Web k tomu typicky používá formuláře. A svůj formulář nabízí i firemní Facebook. Jen se musíte ke formuláři proklikat, správně ho vyplnit a umět publikovat. Jak na to?


Kdo uvaří a doveze? Odpoví Mapy Google

Kdo uvaří a doveze? Odpoví Mapy Google KE STAŽENÍ

Polífku ze sáčku vaříte jako šéfkuchař Čenda, otvírání sardinek už zvládáte na Gagarina a ještě vám fungují chuťové buňky? Pak je možná na čase vzdát kulinářské pokusy a ony zbývající buňky svěřit do péče profesionálek a profesionálů gastronomie. Kdo vaří a rozváží zjistíte rychle a snadno pomocí Map Google.


Jak odložit Gmail na konkrétní čas?

Jak odložit Gmail na konkrétní čas?

Gmaily se dají odkládat už dlouho. Ovšem nativně, přímo v aplikaci, bez intervence online nástrojů třetích či doplňků vyžadujících běh browseru a počítače to umí cca rok. Za tu dobu se fičurka lehce vyvinula. Co je na ní vskutku nejlepší, je odeslání emailu v konkrétní čas. Jak na to?


Jak v Chrome povolit PiP - obraz v obraze?

Jak v Chrome povolit PiP - obraz v obraze? KE STAŽENÍ ZDARMA

Vývojáři Chrome už osvobodili PiP (alias Picture-in-Picture, česky obraz v obraze). Dřívější implementaci v podobě minipřehrávače pohybovatelného pouze na prostoru stránky YouTube nahrazuje plnohodnotný PiP přehrávač obsahu z jakéhokoliv zdroje, volně pohybovatelný po ploše, nad okny s ostatní prací. Stačí mít Google Chrome Canary a povolit obraz v obraze.


Všecky Božské mody Windows 10

Všecky Božské mody Windows 10

Božský mod je zkratka pro přístup ke všem podstatným nastavením operačního systému Windows 10. Vytvoří se jednoduchým přejmenováním složky, z níž se tímto postupem stane zástupce souhrnu všech podstatných konfigurací. Stejně tak se dají vytvořit i rozličné podbožské mody aneb rychlé přístupy k nastavením specifických oblastí systému. Vyberete si?


Jak povolit DNS-over-HTTPS v Microsoft Edge?

Jak povolit DNS-over-HTTPS v Microsoft Edge?

Microsoft Edge je patrně poslední z rozšířených prohlížečů, který prozatím DNS-over-HTTPS nenabídl. Vzhledem k tomu, že je/bude postavený na Blink a Chromiu, odvíjí se v podstatě podpora šifrovaného překladu názvu domén na podpoře v Chromiu. Ukážeme si, jak povolit DoH v Microsoft Edge


Jak zakázat Správce úloh ve Windows 10?

Jak zakázat Správce úloh ve Windows 10?

Správce úloh je fakticky systémová aplikace a přístup k ní by neměli mít uživatelé neprivilegovaní - rozumějme třeba ti, u nichž povaha přístupu vyžaduje omezení na přístupových právech. Obecně se to týká všech počítačů, které slouží vícero lidem. Specifičtěji tam, kde jsou přímo vymezené skupiny, které mají mít omezený přístup.


Jak povolit seskupování panelů v Chrome?

Jak povolit seskupování panelů v Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Google Chrome v 80. verzi selektivně uvolnil skupiny panelů. Ty pomáhají lépe organizovat velká množství panelů do vzájemně distinktivních skupin. Ani když nejste v testovací skupině, nemusíte být o možnost seskupovat panely připraveni. Stačí jen funkci skupin panelů povolit. 


Jak povolit pás otevřených panelů v Chrome?

Jak povolit pás otevřených panelů v Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

I na desktopu lze již využívat spíše dotykové prostředí pásu otevřených karet/panelů v Chrome. Přichází fakticky z prostředí Chrome OS. Zatím je přítomno pouze ve vývojářské verzi Google Chrome Canary. Jak ho povolit?


Jak povolit tišší žádosti o notifikace v Chrome?

Jak povolit tišší žádosti o notifikace v Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Vývojáři browserů přemýšlejí, jak se poprat s notifikacemi webů. Užitečnou fičurku, která vás může udržet v obraze o situacích, které vyžadují okamžité zásahy, devalvují neustálé žádosti plkostránek a pidiobchůdků o to, aby vás mohly otravovat svými hlody. Chrome přichází s řešením v podobě ztišení žádostí tak, aby o nich uživatel věděl, ale příliš ho neobtěžovaly. Jak na něj?


Jak přegenerovat URL do QR kódu v Chrome?

Jak přegenerovat URL do QR kódu v Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

QR kód značně urychluje a usnadňuje sdílení informací mezi rozličnými aplikacemi a zařízeními, které dané informace zpracovávají. Rychlý přenos webové URL adresy například do telefonu nyní usnadní i Google Chrome, který umožňuje URL navštíveného webu rovnou přegenerovat do QR podoby. Jak na to?


Jak omezit náročné reklamy v Chrome?

Jak omezit náročné reklamy v Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Chrome 80 už dospělo do stabilní větve prohlížeče. V této verzi se mimo jiné skrývá nastavení, které umožní uživateli nenačítat reklamy, které jsou příliš náročné z hlediska práce počítače. Jak zakázat načítání náročných reklam v Chrome? 


Jak povolit a spustit Site Specific Browser ve Firefoxu?

Jak povolit a spustit Site Specific Browser ve Firefoxu? KE STAŽENÍ ZDARMA

Jsou cílové stránky, které můžete využít samy o sobě - v podstatě v podobě webové aplikace - aniž by webovou aplikací disponovaly. Stačí je spustit v čistém prohlížeči bez jakékoliv nadstavby - v režimu tzv. Site Specific Browser. Jak ho povolit a spustit ve Firefoxu?


Jak povolit lazy loading ve Firefoxu nestabilním?

Jak povolit lazy loading ve Firefoxu nestabilním? KE STAŽENÍ ZDARMA

Líné načítání obrázků a rámců typu iframe urychluje načítání webu. Chrome, tudíž i Chromium, tudíž i všechny odvozeniny na Chromiu postavené již lazy loading podporují, jediný opožděný je tentokrát Firefox. A to pouze zdánlivě, protože lazy loading si už našel cestu do vývojářského Firefox Nightly verze 75. Nedočkavé jistě zajímá, jak jej povolit.


Jak povolit HTTP/3? Firefox a Chrome

Jak povolit HTTP/3? Firefox a Chrome KE STAŽENÍ ZDARMA

Protokol HTTP/3 je nepříliš blízkou budoucností webu. Zatímco mnozí se ještě vzpamatovávají z přechodu na HTTPS, pionýři ve společnostech, jako jsou Cloudflare, Google a Mozilla, již snovají plány, jak rozšířit HTTP/3. Jak implementovat podporu pro HTTP/3 ve Firefoxu a Chrome?


Jak zjistit, zda Windows 10 podporují režim Modern Standby?

Jak zjistit, zda Windows 10 podporují režim Modern Standby?

Modern standby je režim napájení umožňující uživateli okamžitě přecházet mezi vypnutím a zapnutím zařízení bez čekání na zdlouhavé vypínání a starty. Nejvíce se podobá způsobu, jakým jsou vypínány a zapínány smartphony. Fakticky jde o režim nízkého využívání energie za stálého připojení k sítí a možnosti inicializace zařízení z jeho periférií. Jak zjistit, zda ho vaše Windows podporují?


Jak zabránit webům v přístupu k jazykům Windows?

Jak zabránit webům v přístupu k jazykům Windows?

Jestliže nepotřebujete při vstupu na web okamžitě přístup k obsahu v jazyku používaného systému Windows, můžete to cílovému webu kapku ztížit. Můžete totiž webům zakázat přístup k seznamu jazyků systému. Ne že by web pak neodhadoval váš jazyk a polohu z dalších údajů, ale nebude to seznam jazyků Windows. Taky tak můžete ulevit své paranoie či požadavku na eliminaci zbytečných systémových funkcí. Jak na to?


Jak zvýšit hlasitost médií v Chrome?

Jak zvýšit hlasitost médií v Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Hlasitost médií přítomných na netu bývá velmi různorodá. Zvlášť u videí staršího data, kterým se dostalo digitalizace pofiderními způsoby je slyšitelnost vyloženě hraniční - a to i při přilepení uší na naplno řvoucí smart TV. Alespoň desktopovému Chrome lze pomoci k vyšší hlasitosti - případně ho i pak přenést na TV. Jak na zvýšení hlasitosti médií v Chrome?


Jak na skutečné hledání na novém panelu Chrome?

Jak na skutečné hledání na novém panelu Chrome?

Nový panel Chrome trpí jednou maličkou, ale některé jedince silně iritující chybou: zkusíte-li vyhledávat ve vyhledávacím poli uprostřed nového panelu - v panelu, který vás vyzývá: Hledejte na Googlu nebo zadejte adresu URL - váš požadavek bůhvíproč odskočí do adresního řádku. Je to sice blbost, ale mnozí z nás jsou silně svázaní s výsledky své činnosti a zbytečně to narušuje náš kognitivní komfort. Naštěstí si toho všiml i některý z vývojářů Chrome a nápravu prolobboval už i do experimentálních nastavení. Jak skutečně hledat ve vyhledávacím boxu nového panelu Chrome?


Jak povolit globální ovládání médií v Chrome?

Jak povolit globální ovládání médií v Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Chrome už nějakou neděli testuje globální ovládání médií. Z vývojářského a beta testovacího sestavení se dostalo už i do stabilní větve prohlížeče - jen se ještě furt skrývá v experimentálních nastaveních Chrome? Jak ho zprovoznit, vyzkoušet a zjistit, které služby už obsluhuje?


Článků: 340 - stránka: 1 / 17
1 | 2 | 3 | 4 | ... | 17 |  >> 

 


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama