[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 
Jak povolit doplňky v anonymním režimu Edge?

Jak povolit doplňky v anonymním režimu Edge? KE STAŽENÍ ZDARMA

Doplňky jsou v anonymních režimech prohlížečů typicky zakázány. Může ovšem nastat situace, kdy se hodí. Kupříkladu chcete obejít data uložená pro daný web, zároveň však přistupovat k datům téhož webu prostřednictvím doplňku. Typicky se nechcete přihlásit, ale chcete analyzovat. Anebo si i v anonymním režimu chcete dopřát blokování reklam. Jak na to?


Jak zrušit dvoufaktorové ověřování účtu u Seznamu?

Jak zrušit dvoufaktorové ověřování účtu u Seznamu? KE STAŽENÍ ZDARMA

Dvoufázové ověřování je fajn, ale silně závisí na realizaci druhé fáze ověření. Například když k ní potřebujete mobilní aplikaci prohlížeče, který vyčerpal vaši uživatelskou trpělivost, je problém. Přihlašování do cílového účtu neověříte běžným způsobem a budete muset vždy znova zvolit nějakou tu cestu okolo. To už je lepší dvoufaktorové ověřování zrušit. Jak to provést pro účty u Seznamu?


Jak znovuzprovoznit Backspace pro návrat v brouzdání ve Firefoxu?

Jak znovuzprovoznit Backspace pro návrat v brouzdání ve Firefoxu? KE STAŽENÍ ZDARMA

Když Chrome zařízl Backspace, ostatní prohlížeče se přidaly patrně pod dojmem, že jde o preferenci uživatelů. Přes veškeré vysvětlování o zmatcích ve formulářích a podobné argumenty, ovšem Backspace chybí k rychlým návratům na předchozí stránku bez šmátrání po myši. Ovšem ve Firefoxu si ho můžeme opět zprovoznit. Jak na to?


Jak povolit či zakázat aktualizace Microsoft Edge na FUP?

Jak povolit či zakázat aktualizace Microsoft Edge na FUP? KE STAŽENÍ ZDARMA

Limity připojení účtovaných podle objemu stáhnutých dat může vyčerpat ledasco. A proto vše, co nespadá do kategorie nezbytného, nýbrž spíše přináleží obecnému označení ledasco, se na FUP připojeních zakazuje. Vývojáři Microsoft Edge se chystají umožnit zákaz aktualizací zavést i do prohlížeče. Experimentálně ho můžete vyzkoušet ve vývojářské verzi Microsoft Edge Canary.


Jak natrvalo zakázat či vynutit anonymní režim v Microsoft Edge?

Jak natrvalo zakázat či vynutit anonymní režim v Microsoft Edge?

Permanentní zákaz anonymního režimu Edge může být někde ku prospěchu pracovní morálce. Jinde zase organizační okolnosti mohou vyžadovat, aby prohlížeč neustále běžel pouze v anonymním režimu. Ať tak či tak - dosáhnout se dá obého nikoliv přímo z nastavení Edge, ale z úrovně operačního systému - konkrétně úpravou systémového registru Windows 10. Jak na to?


Jak automaticky seskupovat panely v Chrome?

Jak automaticky seskupovat panely v Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Chrome pokračuje ve vývoji fičury skupin panelů. Nově umožňuje jejich automatické seskupování, a to sice na základě stejného zdroje: domény. Všechny panely ze stejné domény se tak automaticky seskupují a uživatel má možnost sám zvolit zobrazení seskupené či rozvité. Jak automaticky seskupovat panely v Chrome?


Jak natrvalo vynutit či zakázat anonymní režim Chrome?

Jak natrvalo vynutit či zakázat anonymní režim Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Anonymní režim prohlížeče primárně slouží k tomu, aby se o prohlížení neukládala žádná data. Sekundárně lze využít třeba k tomu, aby weby, na které přicházíte, nereagovaly na základě cookies či minulých návštěv. A terciárně - třeba v době svátků - k tomu, aby bližní z retargetingových kampaní okamžitě nepochopili, cože se jim chystáte koupit. Nicméně profesionální sféra může mít k anonymnímu režimu specifický vztah - někde ho bude chtít vždy vynutit a někde raději permanentně zakázat.


Jak odstranit hlavičku Nastavení Windows 10?

Jak odstranit hlavičku Nastavení Windows 10?

Microsoft stále pracuje na nových funkcích systému Windows 10. Jen je škoda, že to jsou funkce, které nikdo nechce, všem překážejí, případně jejich implementace do systému končí obnovováním počítače a marným hledáním záloh kriticky důležitých dat. Jednou z takových inovací je i hlavička systémové aplikace Nastavení, která má patrně uživateli pomoci dosáhnout nového stupně intimity s počítačem. Pokud ji nepotřebujete, víme, jak ji odstranit!


Jak odstranit menu aktivních rozšíření v Chrome?

Jak odstranit menu aktivních rozšíření v Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Tlačítko seznamu aktivních rozšíření v Chrome zobrazuje a skrývá všechna rozšíření, která aktivně ovlivňují chování prohlížeče. Dříve se jednotlivá rozšíření přímo zobrazovala vpravo vedle adresního řádku. Nyní je třeba je nejprve připnout v tomto novém menu. Ovšem dá se to i obejít - například menu aktivních rozšíření Chrome odstranit. Jak na to?


Jak vyhledávat mezi panely Chrome?

Jak vyhledávat mezi panely Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Vývojáři Google Chrome v poslední době experimentují s různými funkcionalitami, které by měly usnadnit orientaci v otevřených panelech. Nejnovější přístup zahrnuje horizontální menu panelů - navíc obohacené o možnost textového vyhledávání požadovaného panelu. Jak zprovoznit horizontální menu a vyhledávání panelů v Google Chrome? 


Jak exportovat fotky a videa z Google Fotek?

Jak exportovat fotky a videa z Google Fotek?

Google se rozhodl zrušit neomezenou kapacitu bezplatného úložiště Google Disku pro fotky a videa ve vysoké kvalitě navzdory dřívější propagaci služby coby neomezené zálohy pro fotky a videa Androidu. Mnoho uživatelů to nejen rozhořčilo, ale také donutilo hledat alternativy uložení audiovizuálních materiálů. Zbývá jen otázka, jak dostat uložené soubory z Google Fotek?


Jak donutit Chrome PDF stahovat místo otevírat?

Jak donutit Chrome PDF stahovat místo otevírat? KE STAŽENÍ ZDARMA

Google Chrome disponuje integrovanou PDF čtečkou. Navíc je defaultně nastaven tak, aby odkliknutí odkazu na PDF a otevření daného PDF realizoval sám, což ovšem nemusí konvenovat s pracovními postupy konkrétního uživatele. A ti, komu to vadí, jistě nepohrdnou návodem, jak donutit Google Chrome PDF stahovat.


Jak vypnout oznámení o narozeninách druhých na Facebooku?

Jak vypnout oznámení o narozeninách druhých na Facebooku?

Otravují vaši zeď oznámení o narozeninách lidí, které jste v tomto životě ani neviděli? Dojemná přání a další projevy sociability na dálku? Dá se tomu zamezit. Stačí jen zafárat do hlubin nastavení Facebooku a vědět, jak vypnout oznámení o narozeninách druhých.


Jak přepnout na starý design Facebooku?

Jak přepnout na starý design Facebooku?

Redesign Facebooku příliš kladných ohlasů nevzbudil. Přeci jen místo relativně úsporného rozhraní, v němž se nejvíce místa dostávalo uživatelskému obsahu, nastoupilo rozhraní spíše stylu flat designu se zbytečně roztahanými prvky samotného rozhraní na úkor rychlé orientace v něm. Běžný uživatelský feed zachovává alespoň relativní věrnost rozvržení, ovšem rozvržení firemních stránek je zcela diskoncepčně ustřelené doleva. Ovšem vše se dá spravit - i když třeba dočasně. Jak na to?


Jak vyhledat písničku pomocí Googlu?

Jak vyhledat písničku pomocí Googlu?

Google jako úspěšný parazit pohlcuje a transformuje všechny vlivy kolem. Nenápadné okénko vyhledávání se tak stává branou mnoha rozličných funkcionalit, které se inicializují buď prostým vyhledávacím dotazem, nebo za pomoci specifických příkazů, které vyhledávacím dotazům předcházejí. A právě tak už i Google umí vyhledat téměř jakoukoliv skladku na správný dotaz. Jak na to (zatím na mobilu)?


Jak odstranit web z Google Analytics?

Jak odstranit web z Google Analytics?

V Google Analytics se hromadí všechny služby/weby, ke kterým máte přístup. Jejich množství může zcela znepřehlednit používání Analytics, a tak není od věci zbytečné weby smazat. Jen pro upřesnění se bavíme o odstranění webu, nikoliv uživatelského účtu. Označování v Analytics zde nešťastně označuje coby účet nejen uživatelské účty, ale i spravované weby. Jak smazat web z Google Analytics?


Jak otevírat Chrome a Edge vždy v  anonymním režimu?

Jak otevírat Chrome a Edge vždy v anonymním režimu? KE STAŽENÍ ZDARMA

Google se vás snaží identifikovat na každičkém kroku. Když poprvé otevřete Microsoft Edge, první, co udělá, že vás přihlásí do prohlížeče účtem uživatele Windows nebo alespoň emailem lokálního účtu Windows. A to je jen takový esenciální příklad toho, proč používat Google Chrome i Microsoft Edge neustále v anonymním režimu. Jak na to?


Co vzbudilo počítač ze spánku?

Co vzbudilo počítač ze spánku?

Vytahujete funící notebook z batohu a netušíte, proč je vzhůru? Nejspíš ho vzbudil některý z neošetřených vstupů, kterému bude třeba pro příště zabránit. Ať už to byla klávesnice, tlačítko napájení, myš či adaptér Wi-Fi, musíme ho nejprve odhalit. Ale jak zjistit, co probudilo notebook ze spánku?


Jak automaticky mazat historii vyhledávání na Googlu, polohy a YouTube?

Jak automaticky mazat historii vyhledávání na Googlu, polohy a YouTube?

Google nedávno změnil pravidla o uchovávání historie vyhledávání a polohy uživatele. Nově příchozí uživatelé mají defaultně nastaveno automatické mazání po 18 měsících. Naopak uživatelé, kteří používají Google a účet na něm už delší dobu, mohou mít nastavení pozměněné na nepoužívání automatického mazání. Jak nastavit automatické mazání informací o vyhledávání na Googlu, poloze a sledování YouTube?


Jak vypnout ochranu v reálném čase ve Windows Defender?

Jak vypnout ochranu v reálném čase ve Windows Defender?

Ochrana v reálném čase se typicky nevypíná - přeci jen je to neustálá ochrana zařízení před hrozbami mířícími ze všech kanálů datové komunikace. Ale mohou nastat případy, kdy je třeba vypnout: ať už dočasně, nebo trvale. Trvale se vypíná, když její funkci přebírá další antivir v systému. A dočasně se vypíná například tehdy, když tento druhý antivirus nelze jinak nainstalovat. Jak vypnout Ochranu v reálném čase programu Windows Defender?


Článků: 393 - stránka: 1 / 20
1 | 2 | 3 | 4 | ... | 20 |  >> 

 


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama