RSS Kanál

 
Jak skrýt konkrétní disk v Průzkumníkovi souborů?

Jak skrýt konkrétní disk v Průzkumníkovi souborů?

Jednou z cest, jak zamezit nechtěným pohledům a nešikovným uživatelům v přístupu k citlivým a křehkým datům, je „optické“ skrytí tohoto přístupu. V Průzkumníkovi souboru se to může rovnat vytvoření neviditelnosti pro disk s těmito daty. Samotný disk přitom zůstane přístupný nejen pro informované uživatele, ale i pro veškeré aplikace s daným diskem pracující. Jak na to?


Daniel Beránek  |  17.09.2017 16:10

Jak vypnout aplikace na pozadí Windows 10?

Jak vypnout aplikace na pozadí Windows 10?

Zvlášť neupravované Windows 10 mohou být velkou zátěží pro počítače napájené z baterie. Mezi úpravy, které ještě neproběhly a které by přitom mohly pomoci, patří i zamezení spotřeby energie aplikací běžících na pozadí. Jen je třeba vypnout aplikace na pozadí Windows 10.


Daniel Beránek  |  16.09.2017 14:12

Jak u Wi-Fi povolit kompatibilitu se standardem FIPS?

Jak u Wi-Fi povolit kompatibilitu se standardem FIPS?

V některých situacích se vám pro připojení k Wi-Fi sítím může hodit zapnout kompatibilitu s americkým standardem FIPS (Federal Information Processing Standards). Jednak se bez něj nepřipojíte k určitým Wi-Fi sítím (typicky jde o problém při zahraničních cestách), jednak bez něj nevykonáte jisté typy operací, jako jsou konkrétní způsoby šifrování přenášených dat. Kde podporu FIPS najít a jak ji aktivovat?


Daniel Beránek  |  15.09.2017 16:12

Rychlotip: jak se zbavit podpisu Avastu v mailech?

Rychlotip: jak se zbavit podpisu Avastu v mailech? KE STAŽENÍ

Všimli jste si, že od instalace antiviru od Avastu nechtěně obtěžujete adresáty svých mailů hláškou Bez virů www.avast.com. Nemůžete se dohledat, jak tento nechtěný „podpis“ eliminovat. Poradíme - je to rychlé...


Daniel Beránek  |  14.09.2017 20:26

Jak ochránit soukromá data před FB aplikacemi přátel?

Jak ochránit soukromá data před FB aplikacemi přátel?

Ať už Facebook vnímáte jakkoli, jedno je jisté: je jednou velkou dírou pro jakékoliv soukromé údaje. Ať už jste jejich nastavení sdílení prošli x-krát, nikdy není na škodu v rychlosti proletět některý z jejich aspektů. A způsob, kterým platforma Facebook sdílí informace se všemožnými, bůhvíjak ověřenými aplikacemi třetích stran - a nejen vlastních aplikací, ale především aplikací přátel - je přesně tím nastavením, které určitě chcete kontrolovat. Jak alespoň lehce omezit tyto díry v zabezpečení soukromí?


Daniel Beránek  |  13.09.2017 22:13

Jak zjistit, zda zařízení zvládne Mixed Reality Windows 10?

Jak zjistit, zda zařízení zvládne Mixed Reality Windows 10?

Funkce Windows Mixed Reality bude vyžadovat nejen Windows 10 Fall Creators Update, ale také odpovídající řádně výkonný počítač a kompatibilní headset. Jaké jsou hardwarové požadavky Windows Mixed Reality na sestavu a jak zjistit, zda ji utáhne konkrétní počítač?


Daniel Beránek  |  12.09.2017 22:30

Jak umlčet všechny neaktivní panely Chrome?

Jak umlčet všechny neaktivní panely Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Při práci s větším množstvím multimediálních zdrojů je na místě nejen schopnost rychlé orientace v nich, ale i možnost operativně některé upřednostňovat a ostatní tlumit tak, aby nerušily. Díky tomu, že prohlížeče už umožňují ztlumení konkrétních panelů, je jen věcí volby správného rozšíření umlčení všech neaktivních panelů Chrome.


Daniel Beránek  |  11.09.2017 13:23

Jak zabránit uživateli ve změně hesla účtu Windows 10?

Jak zabránit uživateli ve změně hesla účtu Windows 10?

Uživatelům počítače se dá bránit v změně hesla jejich účtů. Chce to jen mít fyzický přístup k počítači, přístup k administrátorskému účtu daného počítače a vědět, jak na to. Využít přitom lze dvou cest: buď příkazového řádku s právy administrátora, nebo místních zásad uživatelů a skupiny (v edicích Windows vyšších než Home).


Daniel Beránek  |  10.09.2017 08:35

Jak na klávesové zkratky Firefoxu?

Jak na klávesové zkratky Firefoxu? KE STAŽENÍ ZDARMA

'Abyste jste ve Firefoxu dosáhli ohnivé rychlosti práce, není na škodu začlenit do jeho ovládání klávesové zkratky. Ty nejenže urychlují provedení funkcí požadovaných nástrojů, ale mnohdy také jsou jedinou smysluplnou, či jedinou existující cestou k jejich inicializaci. Co všechno a jak lze ve Firefoxu volat zkratkou?


Daniel Beránek  |  09.09.2017 12:57

Jak omezit počet položek jumplistu?

Jak omezit počet položek jumplistu?

Jumplist ikon hlavního panelu je užitečná fičura zkracující cestu spuštění aplikace a vykonání specifického úkolu. Ovšem může se stát, že nám i tyto jumplisty začnou přerůstat přes hlavu počty přidaných položek. Pak je na místě globálně omezit počet položek jumplistů. Jak na to?


Daniel Beránek  |  06.09.2017 15:59

Jak si zkrátit bezpečné odebrání USB?

Jak si zkrátit bezpečné odebrání USB?

Odebíráte-li často USB flashku či jiný přes USB připojený hardware a nechcete-li přitom přijít o data, je možno bezpečné odebrání takto připojeného hardwaru zkrátit ikonkou. Jak na to?

 


Daniel Beránek  |  05.09.2017 18:52

Jak zrychlit kontextové menu plochy Windows 10?

Jak zrychlit kontextové menu plochy Windows 10?

Kontextové menu plochy je šikovný pomocník pro vykonání spousty příkazů, zvlášť si dá člověk práci tam umístit ty, které běžně potřebuje. Mírným zádrhelem ovšem může být rychlost otevírání tohoto menu, zvlášť když si po odkliknutí pravého myšítka můžete udělat kafe, než se menu objeví. Proto je na čase ho pořádně zrychlit. Jak na to?


Daniel Beránek  |  01.09.2017 12:46

Jak restartovat Průzkumníka souborů z kontextového menu?

Jak restartovat Průzkumníka souborů z kontextového menu?

A už si zkoušel restart, zní osvědčený návrh postupu při nejrůznějších komplikacích na rozličných zařízeních snad se všemi operačními systémy. Ve Windows lze někdy celou nápravu uspíšit restartováním pouze průzkumníka souborů. A stejně tak funguje i na změny registru, které se právě dané aplikace Windows týkají. Při častém používání je vhodné mít tento nástroj po ruce - třeba v kontextovém menu. Jak na to?


Daniel Beránek  |  28.08.2017 15:15

Jak zakázat hlášení problémů ve Windows 10?

Jak zakázat hlášení problémů ve Windows 10?

Pokud stejně jako já trpíte dojmem, že hlášení problémů ve Windows slouží možná tak Microsoftu (a to ještě bůhví k čemu, protože na opravu chyb to nevypadá), nikoliv uživateli, možná je na čase tuhle zbytečnou funkci vypnout. Z grafického rozhraní tato možnost už nějakou aktualizaci zpátky zmizela, tak si najdeme v systémovém registru.


Daniel Beránek  |  14.08.2017 14:38

Jak spustit Windows Defender ještě před bootováním?

Jak spustit Windows Defender ještě před bootováním?

Je-li virová špína do počítače extrémně zažraná, je třeba ji najít a zlikvidovat za nepřítomnosti operačního systému. Optimálně tedy skenovat ještě před nabootováním Windows. A skoro každý antivirus to umí. Dokonce i Windows Defender. Stačí jen tuto volbu vydolovat z jeho a systémových nastavení...


Daniel Beránek  |  09.08.2017 15:43

Jak na odstranění problémů nejen s nízkým FPS ve hrách na Windows 10?

Jak na odstranění problémů nejen s nízkým FPS ve hrách na Windows 10?

Aktualizace Windows 10 jsou plné překvapení. A když překvapení, tak málokdy příjemných. Po jedné z posledních aktualizací začala rapidně klesat snímková frekvence her hraných na Windows 10. A zatímco vývojáři Windows, Intelu a NVidie usilovně pracují na eliminaci problému, my můžeme prozatím použít jedno řešení typu workaround.


Daniel Beránek  |  05.08.2017 18:19

Jak uniknout nejen reklamnímu cílení v instanci Google Chrome?

Jak uniknout nejen reklamnímu cílení v instanci Google Chrome? KE STAŽENÍ

Reklamní retargeting může být vysoce otravnou okolností brouzdání. A nejen ten, ale třeba i všudypřítomné špiclování Facebooku, nechtěné přizpůsobování webů domnělým požadavkům odvozeným z minulých akcí atd. Zvláště když se v dané chvíli věnujeme extrémně soustředěné činnosti typu vyhledávání informací. Všechno toto intruzivní cílení se však dá odstínit...


Daniel Beránek  |  04.08.2017 18:26

Rychlotip: jak na plnohodnotný fullscreen moderních aplikací Windows 10?

Rychlotip: jak na plnohodnotný fullscreen moderních aplikací Windows 10?

Moderní aplikace Windows, či aplikace Universal Windows Platform (UWP) mají jednu drobnou vadu, a to je jejich zobrazení na celou obrazovku. Zvláště u her a jiných zážitků umocněných imerzí do prostředí to je na závadu. A donedávna se zdálo, že s tímto režimem zobrazení snad ani vývojáři nepočítají. Ale počítají. A stačí k němu použít jednoduchou zkratku...


Daniel Beránek  |  03.08.2017 16:34

Jak přizpůsobit položku Odeslat v kontextovém menu Windows 10?

Jak přizpůsobit položku Odeslat v kontextovém menu Windows 10?

Funkce Odeslat může být buď zcela zbytečná, to když transport souborů a adresářů do daných destinací stejně alternujete jinak, nebo velmi užitečná, když si její pomocí urychlíte přístup do destinací jiných. Jako jsou třeba Google Drive, OneDrive aj. Abyste mohli funkci Odeslat plně využít, je třeba si ji patřičně přizpůsobit. Jak na to?


Daniel Beránek  |  02.08.2017 18:36

Jak zabránit odpojování/nerozeznání USB?

Jak zabránit odpojování/nerozeznání USB?

Jestliže se vám často odpojuje USBéčko, či vůbec není rozeznáno, může to být způsobeno jednou fičurkou Windows 10, jejíž smyslem je maximalizovat úspory energie. Ostatně pokud se problém vyskytuje při provozu na baterku, bude tomu nejspíš tak. Jednou z cest, jak zabránit odpojování či nerozeznání USB, tedy může být úprava nastavení této úsporné funkcionality.


Daniel Beránek  |  01.08.2017 13:10

Článků: 226 - stránka: 1 / 12
1 | 2 | 3 | 4 | ... | 12 |  >> 

 

 

 
© 2005-2017 PS Media s.r.o. - digital world