[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 
Jak vyexportovat hesla z Firefoxu?

Jak vyexportovat hesla z Firefoxu? KE STAŽENÍ ZDARMA

Mozilla do Firefoxu implementovala nový nástroj, který umožňuje exportovat hesla uložená v prohlížeči, respektive přihlašovací údaje včetně adres přihlášení a dalších údajů. Informace exportuje do CSV, a to v nezašifrované podobě v plain textu. Jak na export hesel z Firefoxu?


Jak nastavit Firefox coby výchozí čtečku PDF ve Windows 10?

Jak nastavit Firefox coby výchozí čtečku PDF ve Windows 10? KE STAŽENÍ ZDARMA

Mozilla umožňuje nastavit Firefox od verze 77.0.1 coby čtečku PDF souborů. Milou změnu pro milovníky tohoto posledního mohykána mezi browsery mohou vyzkoušet i ti, kteří neradi přebytek desktopových programů, či nemají v lásce ani Microsoft Edge, ani Google Chrome. Jak to ve Windows 10 nastavit?


Jak se zbavit reklam v YouTube videích a obejít paywally?

Jak se zbavit reklam v YouTube videích a obejít paywally?

U YouTube videí lze obejít nejen přehrávání reklam, ale dokonce jejich ochranu paywally, které chrání obsah před nezpoplatněnými přístupy. Jde o kuriózní chybku, která spočívá ve formulaci URL adresy v adresním řádku prohlížeče. Ve zkratce: stačí přidat tečku za doménu prvního řádu COM.


Jak aktualizovat Edge na jádro Chromium?

Jak aktualizovat Edge na jádro Chromium? KE STAŽENÍ ZDARMA

Používáte-li Microsoft Edge, možná už cítíte potřebu přejít na prohlížeč, který nezaspal mimo vývojové větve. A pokud se vám zrovna nechce migrovat na zcela jiný prohlížeč, třeba té kraksně alespoň budete chtít vyměnit motor. Stejně jako to už učinili sami vývojáři.


CTRL + ALT + DEL? Ale kdepak! Tipy autora Správce úloh

CTRL + ALT + DEL? Ale kdepak! Tipy autora Správce úloh

David Plummer, autor Správce úloh - klíčové systémové aplikace operačního systému Windows - si vzpomněl, že by nebylo od věci hodit na papír všechny finty, která zná, než je zapomene. A tak je předestřel všem pozorným na Redditu. Jeho příspěvek je kapku napřespáté, snad do něj vneseme kapičku řádku. 


Jak zkopírovat FB fotky na Google Fotky?

Jak zkopírovat FB fotky na Google Fotky?

Datoví giganti se v rámci spolupráce Data Transfer Project dohodli, že usnadní svým uživatelům snadné přechody mezi službami a stejně tak snadnou migraci uživatelských dat. Do skupiny patří mimo Applu, Microsoftu a Twitteru také Facebook a Google. A že celkový koncept má parciální řešení, ukážeme si vytvoření kopie fotek původně nahraných na Facebook směřující na Google Fotky.


Jak sabotovat interaktivní reklamy v Chrome?

Jak sabotovat interaktivní reklamy v Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Chrome umožňuje blokovat některé reklamy. Proti některým dokonce veřejně brojí. Vzhledem k tomu, že je to dítko reklamního mega obra, tak je v boji proti reklamám velice vybíravé. Brojí jen proti těm, jejichž technologie se napojené služby Googlu už zbavily. A jiné naprosto vynechává. Přesto pozornému oku v experimentálních nastaveních prohlížeče neujde, že se dá sabotovat mnoho více reklam. Zvláště těch interaktivních. Jak na to?


Video v klidu: jak se zbavit všech rušivých podnětů v Chrome?

Video v klidu: jak se zbavit všech rušivých podnětů v Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Portály nabízející sledování vizuální produkce zdarma trpí mnoha neduhy. Pokoušejí se o kryptotěžbu, přesměrovávají návštěvníka na celé spektrum jiných, závadných webů a jsou přeplácané reklamou. Dokonce i když se na popáté proklikáte ke zdrojovému videu, stále ještě otevřený web bliká, vyskakují na něm generované pseudovzkazy, problikává mu titulek v oušku panelu. A toho všeho se dá zbavit. Jak na to?


Jak na screenshot webu bez nástrojů v Chrome?

Jak na screenshot webu bez nástrojů v Chrome? KE STAŽENÍ ZDARMA

Právě jste zakoupili nový iPhone, u kterého se eshop seknul o dvě nuly, a potřebujete zdokumentovat cenu veřejně deklarovanou na internetu dříve, než to opraví? A nemáte po ruce nic než Chrome? Ale to nevadí, neboť i Chrome samotné vám nascreenuje klidně i celou plochu zobrazené podstránky a uloží do požadovaného formátu. Jak na to?


Jak vyměnit fotku v příspěvku FB stránky?

Jak vyměnit fotku v příspěvku FB stránky?

Facebookové stránky - tedy profily firem, skupin a další - mají oproti osobním účtům několik výhod. Vzhledem k tomu, že firemní uživatelé jsou fakticky jediní platící zákazníci Facebooku, tak mohou s obsahem nakládat kupříkladu i po jeho postování. A jestliže vám ujede ruka a do příspěvku píchnete fotku jinou, příliš malou či jinými parametry škaredou - máte to možnost napravit. Jak na to?


Jak spustit nový výběr profilů v Chrome?

Jak spustit nový výběr profilů v Chrome?

Instalace Chrome, které využívá vícero uživatelů, mnohdy začínají tím, že se musíte přepnout do svého profilu. Právě v těchto případech se bude hodit nový výběr profilů, který umožňuje snadnou identifikaci uživatelského účtu pomocí velké ikony a popisu. Jak povolit nový výběr profilu v Google Chrome?


Jak zakázat rozšířené výsledky našeptávání v Chrome - díl II.

Jak zakázat rozšířené výsledky našeptávání v Chrome - díl II. KE STAŽENÍ ZDARMA

Jak Google Chrome pokračuje ve vývoji funkcionalit, které jsou chytřejší než uživatel, stále znovu se vrací potřeba korigovat nechtěné fičury. Jako všechny ostatní globálně přínosné politiky, je i našeptávání rozšířených výsledků u konkrétních uživatelů prostě na obtíž. A že už jeho původní zákaz v experimentálních nastavení nefunguje, je třeba opět zafárat do hlubin konfigurace Chrome.


Jak nainstalovat Android appku z desktopu?

Jak nainstalovat Android appku z desktopu?

Standardní instalace appek na Androidu se odehrává přímo na smartphonu v aplikačním obchodě Google Play. Ovšem nemusíte mít telefon po ruce. Nemusíte zápasit s malou klávesnicí virtualizovanou na displeji mobilu. Nemusíte zbytečně přecházet na mobil, když na zajímavou appku narazíte při brouzdání na desktopu. Appky Androidu se totiž dají instalovat přímo z desktopu. Jak na to?


Jak na speciální znaky pomocí ALTu?

Jak na speciální znaky pomocí ALTu?

Krom běžných písmenek klávesnice je občas zapotřebí zplodit i speciální znaky. Špatně se hledají, mnohdy dokonce i označují a vůbec identifikují. Právě proto jsou ideálními adepty pro zkrácení klávesovými zkratkami. Práci s nimi urychlují tzv. ALT kódy. Jak vložit speciální znaky pomocí klávesových zkratek odvozených od klávesy ALT?


Facebook: jak vytvořit formulář pro sběr kontaktů na firemní stránce?

Facebook: jak vytvořit formulář pro sběr kontaktů na firemní stránce?

Klíčovou metodou získávání zákazníků je sběr kontaktů. Web k tomu typicky používá formuláře. A svůj formulář nabízí i firemní Facebook. Jen se musíte ke formuláři proklikat, správně ho vyplnit a umět publikovat. Jak na to?


Kdo uvaří a doveze? Odpoví Mapy Google

Kdo uvaří a doveze? Odpoví Mapy Google KE STAŽENÍ

Polífku ze sáčku vaříte jako šéfkuchař Čenda, otvírání sardinek už zvládáte na Gagarina a ještě vám fungují chuťové buňky? Pak je možná na čase vzdát kulinářské pokusy a ony zbývající buňky svěřit do péče profesionálek a profesionálů gastronomie. Kdo vaří a rozváží zjistíte rychle a snadno pomocí Map Google.


Jak odložit Gmail na konkrétní čas?

Jak odložit Gmail na konkrétní čas?

Gmaily se dají odkládat už dlouho. Ovšem nativně, přímo v aplikaci, bez intervence online nástrojů třetích či doplňků vyžadujících běh browseru a počítače to umí cca rok. Za tu dobu se fičurka lehce vyvinula. Co je na ní vskutku nejlepší, je odeslání emailu v konkrétní čas. Jak na to?


Jak v Chrome povolit PiP - obraz v obraze?

Jak v Chrome povolit PiP - obraz v obraze? KE STAŽENÍ ZDARMA

Vývojáři Chrome už osvobodili PiP (alias Picture-in-Picture, česky obraz v obraze). Dřívější implementaci v podobě minipřehrávače pohybovatelného pouze na prostoru stránky YouTube nahrazuje plnohodnotný PiP přehrávač obsahu z jakéhokoliv zdroje, volně pohybovatelný po ploše, nad okny s ostatní prací. Stačí mít Google Chrome Canary a povolit obraz v obraze.


Všecky Božské mody Windows 10

Všecky Božské mody Windows 10

Božský mod je zkratka pro přístup ke všem podstatným nastavením operačního systému Windows 10. Vytvoří se jednoduchým přejmenováním složky, z níž se tímto postupem stane zástupce souhrnu všech podstatných konfigurací. Stejně tak se dají vytvořit i rozličné podbožské mody aneb rychlé přístupy k nastavením specifických oblastí systému. Vyberete si?


Jak povolit DNS-over-HTTPS v Microsoft Edge?

Jak povolit DNS-over-HTTPS v Microsoft Edge?

Microsoft Edge je patrně poslední z rozšířených prohlížečů, který prozatím DNS-over-HTTPS nenabídl. Vzhledem k tomu, že je/bude postavený na Blink a Chromiu, odvíjí se v podstatě podpora šifrovaného překladu názvu domén na podpoře v Chromiu. Ukážeme si, jak povolit DoH v Microsoft Edge


Článků: 354 - stránka: 1 / 18
1 | 2 | 3 | 4 | ... | 18 |  >> 

 


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama