[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Jak povolit opětovné otevření aplikací a oken po restartu Windows 11?

Nejefektivnějším způsobem ukládání rozdělané práce je hibernace, při níž je celá operačního systému uložena na disk. Po vzbuzení z hibernace má uživatel k dispozici systém ve stavu, v jakém ho opustil před hibernací. Existuje ovšem i jiný způsob, jak opět začínat tam, kde jste skončili. Jak ho aktivovat?

 

Jak povolit opětovné otevření aplikací po restartu Windows 11? (Zdroj: Microsoft)

Konfiguraci otevírání aplikací/oken po restartu - po vzoru toho, co bylo spuštěno předtím - najdeme přímo v systémové aplikaci Nastavení.

Otevřeme systémovou aplikaci Nastavení; navigujeme Účty - Možnosti přihlášení; a v sekci Další nastavení aktivujeme položku Automaticky ukládat moje restartovatelné aplikace a po přihlášení je znovu spustit přesunutím posuvníku do polohy Zapnuto (Zdroj: Windows 11)

Jak znovu otevřít spuštěné aplikace po restartu ve Windows 11?

  1. Otevřeme systémovou aplikaci Nastavení;
  2. navigujeme Účty - Možnosti přihlášení;
  3. a v sekci Další nastavení aktivujeme položku Automaticky ukládat moje restartovatelné aplikace a po přihlášení je znovu spustit přesunutím posuvníku do polohy Zapnuto. 

Toto nastavení neovlivní všechny otevřené aplikace, ale pouze ty, které jsou restartovatelné. Typicky systémové aplikace, výchozí aplikace a některé z aplikací moderního střihu, které jsou dostupné přes Microsoft Store.

Pokud budete chtít opětovné spouštění restartovatelných aplikací zakázat, stačí opět navigovat Nastavení - Účty - Možnosti přihlášení - Další nastavení - Automaticky ukládat moje restartovatelné aplikace a po přihlášení je znovu spustit - a deaktivovat tuto možnosti.

Spusťte Průzkumníka souborů; vpravo nahoře vyberte ikonku tří vodorovných teček a vyberte Možnosti; přejděte na kartu Zobrazení; vyberte možnost Obnovit předchozí složky při přihlášení; potvrďte Použít a OK (Zdroj: Windows 11)

Jak znovu otevřít otevřená okna Průzkumníka souborů po restartu Windows 11?

  1. Spusťte Průzkumníka souborů;
  2. vpravo nahoře vyberte ikonku tří vodorovných teček a vyberte Možnosti;
  3. přejděte na kartu Zobrazení;
  4. vyberte možnost Obnovit předchozí složky při přihlášení;
  5. potvrďte Použít a OK.

Zdroje

  • Microsoft
  • Windows 11

 

 

 

 

 

Jak rychle vytvořit screenshot ve Windows?

Pořízení obrazovky (screenshotu) ve Windows je jednou z nejužitečnějších věcí a je to skvělý způsob, jak sdílet informace nebo předat problémy, se kterými se potýkáte jiné osobě. Podívejme se, jak snadno je pořídit screenshot, uložit jej a...

Jak zkombinovat aktivaci touchpadu a myši ve Windows 11?

Chová se touchpad kontraproduktivně? Máte k počítači připojenou myš a nechcete zasahovat do obsahu aktivního okna nechtěnými doteky na touchpadu? Pak je namístě ho vypnout. A abyste to nemuseli dělat pokaždé, když připojíte myš - nabízí se úprava...

Jak přidat božský režim do kontextové nabídky Windows 11?

Božský režim je jednoduchou a efektivní metodou přístupu ke všem důležitým nastavením a funkcím systému Windows. Namísto proklikávání v různých menu získáte přehledný a rozčleněný seznam v jednom okně Průzkumníka...

Jak aktivovat prostorový zvuk ve Windows 11?

K čemu jsou speciální technologie, když jen neaktivní dlí v hloubi nastavení systémů a zařízení? Jedním z mlčenlivých otloukánků systému Windows je prostorový zvuk. Abyste si mohli vychutnat zvukové stopy ve 3D i na počítači,...


 
© 2005-2023 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama