[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 
Microsoft odhalil, jak obejít kontrolu TPM 2.0

Microsoft odhalil, jak obejít kontrolu TPM 2.0

Microsoft opět zpestřuje příchod nového operačního systému Windows 11. Po obecně rozšířené nevůli vůči požadavku šifrovacího procesoru TPM ve verzi 2.0, se rozpoutala kritika Microsoftu. Navíc následovaly neoficiální postupy, jak obejít požadavek Windows 11 na TPM 2.0. Aby zabránil nejhoršímu, Microsoft nyní zveřejnil oficiální návod, jak obejít kontrolu požadavku na TPM 2.0. V čem spočívá?


Antiviry velkých jmen jsou připraveny na Windows 11

Antiviry velkých jmen jsou připraveny na Windows 11

Povyšování Windows se opakovaně potýká s rozličnými problémy. I při minoritních změnách se aktualizace dostávají do problémů s kompatibilitou - a ty se často týkají programů, jejichž dlouhé prsty sahají až do jádra systému. Zejména jde o zabezpečovací aplikace. Jak jsou na tom s kompatibilitou s Windows 11 antivirová řešení velkých jmen se podívali experti nezávislého testování bezpečnostních programů AV-Comparatives.


Chrome 94: nové centrum sdílení a kontroverzní Idle Detection API

Chrome 94: nové centrum sdílení a kontroverzní Idle Detection API KE STAŽENÍ ZDARMA

Google Chrome se už po necelých čtyřech týdnech hlásí s novou verzí číslo 94. Je to tak, protože prohlížeč přešel z šestitýdenního vývojového cyklu na cyklus čtyřtýdenní. A to především v rámci rychlejší distribuce bezpečnostních záplat a obran proti kyberútokům. Co devadesát čtyřka přináší?


Microsoft bude varovat před instalací Windows 11 na nepodporovaném hardwaru

Microsoft bude varovat před instalací Windows 11 na nepodporovaném hardwaru

Microsoft se neustále zamotává ve svých prohlášeních ohledně Windows 11, ne úplně podporovaného hardwaru, možnosti instalace nového systému a možnostech příjmu následujících aktualizací a podpory vůbec. Nově nechává uživatele při instalaci Windows 11 na nepodporované stroje podepsat akceptaci rizik.


S Windows 11 přijde i Office 2021

S Windows 11 přijde i Office 2021

Microsoft chce využít synergie souběžné prezentace, a tak 5. října 2021 uvede nejen nový operační systém Windows 11, ale i kancelářský balík Office 2021 v podobě jednorázové licence. Přijde ve verzích pro MacOS, 64bitová i 32bitová Windows, v celé škále modulových verzí a s několika novinkami.


ČTÚ spouští NetTest, certifikovaný test internetu

ČTÚ spouští NetTest, certifikovaný test internetu

Kvalita připojení k internetu se liší nejen mezi jednotlivými poskytovateli - co hůř - kolísá v čase u téhož. Navíc zákazníci jsou typicky v nevýhodné pozici: mohou sice rychlost připojení reklamovat, ale o tom, jak jejich reklamace dopadne či nakolik budou za nedostačující služby odškodněni, rozhodne sám dodavatel služby. Posílit pozici zákazníka se snaží Český telekomunikační úřad nástrojem NetTest, který poskytuje i certifikované měření parametrů připojení.


Vivaldi 4.2 přináší nové volby ochrany soukromí

Vivaldi 4.2 přináší nové volby ochrany soukromí KE STAŽENÍ ZDARMA

Vivaldi stále válčí především customizovatelností prohlížeče, maximální svobodou výběru používaných služeb a snahou o ochranu uživatelského soukromí. Ve verzi 4.2 se to rovná implementací nového překladače Lingvanex a nabídkou vyhledávače Neeva, který nesbírá uživatelská data a snaží se nabídnou co nejlepší výsledky bez reklam a affiliate marketingu.


LibreOffice 7.2: neustálé zlepšování podpory formátů MS Office

LibreOffice 7.2: neustálé zlepšování podpory formátů MS Office KE STAŽENÍ ZDARMA

LibreOffice je sice open-source software, nicméně jeho vývojáři ví, že pro masivní rozšíření v komunitě a především mezi firemními zákazníky musí bezchybně pracovat i s proprietárními formáty. Jako jsou například ty nejrozšířenější spadající do kancelářského balíku MS Office. A proto se 60 % všech změn v novince zaměřilo právě na interoperabilitu s proprietárními formáty Microsoftu.


NortonLifeLock akvíruje Avast

NortonLifeLock akvíruje Avast KE STAŽENÍ

Bývalý Symantec Corp. alias NortonLifeLock a Avast se dohodli na fúzi, při níž Avast skončí pod křídly NortonLifeLock. Akvizice přijde americkou společnost na něco mezi 8,1 - 8,6 miliard dolarů. A akcionáři Avastu budou mít nárok na kombinaci peněžního vyrovnání a nově vydaných akcií. Sloučením těchto dvou kyberbezpečnostních firem vznikne nový obr na poli IT zabezpečení.


Microsoft Edge testuje bezpečnostní režim Super Duper

Microsoft Edge testuje bezpečnostní režim Super Duper KE STAŽENÍ ZDARMA

Microsoft Edge přichází s projektem a funkcionalitou bezpečnostního režimu Super Duper. Ten má podstatně omezit velikost útočného vektoru skýtaného technologií kompilace JavaScriptu Just-In-Time (JIT). Jeho stinnou stránkou ovšem je, že zatím tak činí omezením výkonnostní fičury JIT. Vyhraje rychlost nebo zabezpečení?


Microsoft Edge bude uspávat panely okamžitě

Microsoft Edge bude uspávat panely okamžitě KE STAŽENÍ ZDARMA

I vývojáři Microsoft Edge se snažit minimalizovat vytěžování systémových prostředků svým prohlížečem. Spolu s režimem efektivity nabízejí uspávání neaktivních panelů na pozadí. V novém vydání vývojářské větve prohlížeče Microsoft Edge Canary testují možnost téměř okamžitého uspání panelů na pozadí, a to za méně než jednu minutu nečinnosti. Jak okamžité uspávání Microsoft Edge aktivovat?


Google a Facebook nechají pracovat jen očkované

Google a Facebook nechají pracovat jen očkované

Google, Facebook a další internetoví giganti dovolí návrat do kanceláří jen očkovaným zaměstnancům. Opět přistupují k protiepidemickým opatřením s předstihem, stejně jako v případě hromadného zavádění home office po propuknutí pandemie koronaviru COVID-19.


V Seznamu je prý bomba

V Seznamu je prý bomba KE STAŽENÍ ZDARMA

30. června 2021, 13:00 - Anonym nahlásil Policii ČR umístění výbušnin v některé z budov společnosti Seznam v České republice. Ta okamžitě zahájila evakuaci všech budov ve spolupráci s hasiči. Evakuace se dotkla nejen zaměstnanců Seznamu, ovšem všech rezidentů budov, kterých bylo celkem na tři tisíce.


Ostravská Karolina je 70. na světě

Ostravská Karolina je 70. na světě

Karolina je 70. na světě. Teda ne důl Karolina, ani koksovna Karolina, ani plocha po obou zaniklých entitách Karolina - a dokonce ani obchodní centrum Karolina - ale superpočítač Karolina ze stáje IT4Innovations sídlícího v areálu Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava. A na 70. pozici se umístil v rámci žebříčku TOP500 superpočítačů se svou akcelerovanou částí určenou pro umělou inteligenci.


Seznamu se v roce 2020 dařilo

Seznamu se v roce 2020 dařilo KE STAŽENÍ ZDARMA

Seznamu se v době koronakrize dařilo. Počáteční nervozitu z pandemie rychle rozptýlil přesun naprosté většiny uživatelů, konzumentů online produktů i zákazníků kamenných prodejen do online prostředí. Díky tomu Seznam dosáhl obratu necelých 5 miliard korun při nějakých 1,6 miliardy korun zisku před zdaněním a úroky. 


Seznam, Televize Seznam a Stream.cz: škatule brandů, hejbejte se!

Seznam, Televize Seznam a Stream.cz: škatule brandů, hejbejte se! KE STAŽENÍ ZDARMA

Branding je zapeklitá disciplína a nejedna firma se v něm může ztrácet. Disponujete-li videoobsahem, kanálem televize, televizním zpravodajstvím a subdoménou s TV programem, můžete být z toho jelen rychleji, než vyslovíte Seznam. A proto se Seznam pokusí opět sjednotit veškeré videoaktivity. A zkusí pod starou doménou Stream.cz. Ale...


Írán zakázal těžbu kryptoměn

Írán zakázal těžbu kryptoměn

Největší íránská města trpí dlouhodobými výpadky dodávek elektřiny. A mohou za to nejen parná léta, ale také těžba kryptoměn. Právě proto Írán zakázal kryptotěžbu přes léto, kdy dochází k součinu obou okolností negativně zatěžujících přenosovou soustavu - a to celkem na čtyři měsícedo 22. září 2021


Google čelí dalšímu nátlaku Ruska

Google čelí dalšímu nátlaku Ruska

Putinovské Rusko dalo Googlu 24 hodin na to, aby ze svého vyhledávače a dalších služeb odstranil to, co označuje za zakázaný obsah. Ohání se přitom odkazy na teroristy a dětské porno. Předmětem sporu je spíše nechuť Googlu odstraňovat z platformy YouTube vše, co státním úřadům nevoní, jako jsou video výzvy k účasti na protestech vůči bezpráví páchanému na opozičním politikovi Alexeji Navalném. 


Software za pár korun? Často výhra jenom na první pohled

Software za pár korun? Často výhra jenom na první pohled

Na rozdíl třeba od značkového oblečení neoriginální software pouhým pohledem často nerozpoznáte. Nepříjemně překvapit vás ale může i dlouho potom, co jej poprvé rozbalíte.


Redakce   |  19.04.2021 17:55

Wedos čelil 300 Gbps DDoS

Wedos čelil 300 Gbps DDoS

b/s (v anglické verzi bps) je jednotka přenosové rychlosti a znamená bit za sekundu. Kilobit je tisíc bitů, Megabit milión bitů. A gigabit miliarda bitů. Útok o objemech přes 300 miliard bitů za sekundu zamířil na služby a síťové prostředky Wedos, a stal se tak novým DDoS rekordem v české kotlině. Jak to probíhalo?


Článků: 788 - stránka: 1 / 40
1 | 2 | 3 | 4 | ... | 40 |  >> 

 

 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama