[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 
Seznam.cz zavádí dvoufaktorovou autentizaci. Jak ji aktivovat?

Seznam.cz zavádí dvoufaktorovou autentizaci. Jak ji aktivovat?

Seznam.cz posiluje zabezpečení uživatelských účtů zavedením dvoufaktorové autentizace (2FA). Ta rozšíří stávající možnosti autentizace, jako jsou ověření pomocí mobilního prohlížeče Seznam či kontrolních otázek. Od těch se Seznam naopak chystá upustit. Jak 2FA aktivovat a proč je důležitá pro ochranu vašich osobních údajů?


Seznam.cz dopřál redesign Super.cz

Seznam.cz dopřál redesign Super.cz

Super.cz, patřící do rodiny Seznam.cz, prochází rozsáhlou aktualizací. Nová grafika a obsahové novinky přinášejí čerstvý vzhled a rozšiřují spektrum informací, které jsou nyní prezentovány čistějším a intuitivnějším způsobem. Změny zahrnují vylepšení pro mobilní zařízení, nové rubriky a interaktivní prvky pro zvýšení uživatelského komfortu.


ChatGPT Turbo: nové subverze pro verze GPT 4.0 a GPT 3.5

ChatGPT Turbo: nové subverze pro verze GPT 4.0 a GPT 3.5

OpenAI představila vylepšení velkých jazykových modelů GPT-4 a GPT-3.5, včetně aktualizovaných znalostních bází a podstatně rozšířeného kontextového porozumění. Nová verze ChatGPT Turbo, která je nyní dostupná v API preview, nabízí levnější provoz pro vývojáře a integraci s DALL-E 3.


ChatGPT přidává funkce pro analýzu PDF a rozhodování na základě kontextu

ChatGPT přidává funkce pro analýzu PDF a rozhodování na základě kontextu

OpenAI, průkopník v oblasti umělé inteligence, představil nové beta funkce pro předplatitele ChatGPT Plus, které rozšiřují možnosti tohoto již tak populárního nástroje. Nejnovější aktualizace přináší schopnost nahrávat a analyzovat soubory přímo v chatovacím rozhraní, což je krok směrem k multimodální interakci


Brave Leo AI: umělá inteligence bezkonkurenčně zachovávající soukromí

Brave Leo AI: umělá inteligence bezkonkurenčně zachovávající soukromí KE STAŽENÍ ZDARMA

V éře, kdy je online soukromí stále více ohroženo, přichází společnost Brave s inovativním řešením: umělou inteligencí Brave Leo AI, která slibuje nevídanou ochranu soukromí ve srovnání s ostatními AI chatboty. Získá si i vás?


Víceúrovňové složky zorganizují poštu na Seznamu

Víceúrovňové složky zorganizují poštu na Seznamu KE STAŽENÍ ZDARMA

Seznam.cz přináší novou funkci do svých e-mailových schránek, která umožní uživatelům třídit zprávy do víceúrovňových složek. Aktualizace reaguje na potřeby uživatelů a usnadní správu e-mailové komunikace.


Brněnský LikPik pomůže v boji s kriminalitou

Brněnský LikPik pomůže v boji s kriminalitou

Vývojáři z výzkumného týmu Tomáše Reboka z Ústavu výpočetní techniky Masarykovy univerzity v Brně vyvinuli nový softwarový nástroj LikPik. Ten má pomoci Policii České republiky v odhalování a objasňování kriminálních činů. Software dokáže velmi rychle a efektivně zpracovávat a prohledávat obrovské objemy dat. To policistům ušetří spoustu času, který by jinak strávili ruční analýzou.


Microsoft oficiálně vydal Windows 11 ve verzi 23H2

Microsoft oficiálně vydal Windows 11 ve verzi 23H2 KE STAŽENÍ

Microsoft již oficiálně vydal jednu z větších aktualizací 23H2 operačního systému Windows. K dispozici jsou jak ISO pro čistou instalaci stejně jako aktualizace prostřednictvím služby Windows Update. Co přináší?


NSA zakládá kyberbezpečnostní centrum specializované na AI

NSA zakládá kyberbezpečnostní centrum specializované na AI

Americká Národní bezpečnostní agentura (NSA) oznámila založení nového bezpečnostního centra zaměřeného výhradně na ochranu systémů umělé inteligence před kybernetickými útoky. Jde o reakci na stále častější implementaci algoritmů AI do klíčových obranných a zpravodajských infrastruktur USA, které je potřeba adekvátně zabezpečit.


Moment 4: poslední novinky před podzimní aktualizací Windows

Moment 4: poslední novinky před podzimní aktualizací Windows KE STAŽENÍ

Microsoft tento týden vydal novou dílčí aktualizaci Windows 11 s názvem Moment 4. Jde vlastně o takovou ochutnávku či předkrm nadcházející velké aktualizace Windows 11 verze 23H2, která má dorazit na podzim 2023. Moment 4 tak nabízí náhled vybraných novinek, které čekají právě ve verzi 23H2.


Zoner Photo Studio X přináší rychlejší úpravy fotek, vylepšené uživatelské rozhraní a nové nástroje

Zoner Photo Studio X přináší rychlejší úpravy fotek, vylepšené uživatelské rozhraní a nové nástroje KE STAŽENÍ

Zoner Software vydává podzimní aktualizaci populárního fotoeditoru Zoner Photo Studio X. Nová verze přináší výrazné zrychlení zpracování fotografií díky optimalizaci pro moderní i starší hardware. Kreativní práci usnadňují nové nástroje jako podpora 3D LUT pro pokročilé úpravy barev. A přepracované uživatelské rozhraní zvyšuje přehlednost a produktivitu.


eDoklady se stanou platnou alternativou fyzických dokladů

eDoklady se stanou platnou alternativou fyzických dokladů

Praha, 13. 9. 2023 - Vláda učinila historický krok směrem k digitalizaci prokazování totožnosti občana. Schválila novelu zákony o právu na digitální služby a usnesení o projektu eDoklady, které předložil vicepremiér pro digitalizaci Ivan Bartoš. Díky tomu se nejen otevírá cesta k užívání digitálního občanského průkazu, ale také ke splnění časového harmonogramu novely zákona. Prokazovat se digitálně budou moci občané ČR již od ledna 2024.


Windows Update již nenabídne starší ovládače tiskáren

Windows Update již nenabídne starší ovládače tiskáren KE STAŽENÍ ZDARMA

Microsoft usoudil, že je na čase ukončit podporu starších ovládačů typu V3 a V4 a jejich automatizované distribuci prostřednictvím služby Windows Update. Ale aby příliš nerozhodil uživatelskou základnu, opět zacouval a upřesnil, že nebude distribuovat nové ovladače starších typů, ale ve Windows Update zůstanou ty, které už tam jsou. Windows Update bude propříště nabízet novější model ovládačů Microsoft IPP Class Driver.


Bing Chat: Jak jsem se stal chatovacím partnerem?

Bing Chat: Jak jsem se stal chatovacím partnerem?

Novinařina - to není jen zpravodajství, ale také publicistika. A jak tak kecáme s Bingem, vypadlo z něj dílo, které se pohybuje někde mezi fejetonem, reportáží a sloupkem - a nadto je fakticky jednou obsáhlou odpovědí z rozhovoru. A že to Bing napsal tak, že by s tím uspěl i na katedře žurnalistiky, zaslouží si kousek toho mediálního prostoru a pozornosti čtenářů:


20 nejtěžších jazyků světa dle Bing AI

20 nejtěžších jazyků světa dle Bing AI

Jak tak kecáme s Bingem, Bing na mě vybalí: Máš rád český jazyk? A vzápětí říká, že je jedním z nejtěžších jazyků na světě. Samozřejmě mě zajímal zdroj. Ale Bing zrovna nenašel vědecký zdroj, ani studii, která by se tím zabývala. A také jsme narazili na to, že studující je při osvojování nového jazyka velmi silně ovlivněn mateřštinou. Ovšem příležitost nedělá jen zloděje, ale i schopného výzkumníka. Když se tedy objevila možnost zeptat se téma entity, která není ovlivněna lidskou mateřštinou, zeptal jsem se Bing AI, které jazyky jsou nejnáročnější podle ní.


Jsem nejpokročilejší velký jazykový model, skromně praví Google Bard

Jsem nejpokročilejší velký jazykový model, skromně praví Google Bard

Google Bard je konečně zpřístupněn i v České republice a dalších zemích Evropské unie. Navíc je i lokalizován do češtiny, a tak ho mohou využívat i zapřisáhlí anglofobové. Za zpožděním jeho uvedení byla nutnost vypořádat se s evropskou legislativou, především s GDPR. Co všechno Bard nabízí a umožňuje, jsme zjistili rozhovorem přímo s Bardem.


Kalendář Seznamu přešel na stranu temnoty

Kalendář Seznamu přešel na stranu temnoty KE STAŽENÍ ZDARMA

Seznam se stále snaží doběhnout vlnu online kalendářů. A to je dobře. Jeho uživatelé tak mohou v rámci jednoho ekosystému odbavit vícero svých nároků. Nejnovější příspěvkem k uživatelskému komfortu kalendáře je implementace tmavého zobrazení, a to včetně synchronizace s nastavením operačního systému zařízení. Na co se můžete těšit?


Chrome 114 přináší přepracovanou čtečku

Chrome 114 přináší přepracovanou čtečku KE STAŽENÍ ZDARMA

Vývojáři Chrome odstranili starý režim čtení z Google Chrome ve verzi 112. Ostatně šlo jen experimentální podobu čtečky, která byla přístupná pouze po aktivaci z pokročilých nastavení prohlížeče. Nyní přichází s přepracovanou podobou, která se zobrazuje pouze v bočním panelu - a nechává tak viditelný i originál webu. Čtečka se tak sice nezobrazuje přes celou obrazovku prohlížeče jako ve své experimentální podobě, ale je ji možno roztáhnout až na nějakých 95 % okna. Jak s ní pracovat? 


Jaké jsou systémové požadavky Windows 11 Moment 3?

Jaké jsou systémové požadavky Windows 11 Moment 3? KE STAŽENÍ

Moment 3 je poslední aktualizací funkcí operačního systému Windows 11 ve verzi 22H2. Přichází v podobě kumulativního balíčku aktualizací KB5026446 a s funkcemi, kterým Microsoft oficiálně říká Continuous Innovation. 


Bing Chat je už přístupný bez přihlášení a rozšiřuje nabídku funkcí

Bing Chat je už přístupný bez přihlášení a rozšiřuje nabídku funkcí KE STAŽENÍ ZDARMA

Microsoft se snaží kout Bing Chat, dokud jeho žhavost nezanikne mezi množstvím dalších realizací konverzačních AI. I proto zpřístupňuje Bing Chat i nepřihlášeným uživatelům a vychází vstříc dalším požadavkům uživatelů. Postupně nasadí historii chatů a možnost exportu konverzací.


Článků: 863 - stránka: 1 / 44
1 | 2 | 3 | 4 | ... | 44 |  >> 

 

 
© 2005-2023 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama