[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 
Demagog.cz pomůže Facebooku proti demagogům

Demagog.cz pomůže Facebooku proti demagogům

Demagog.cz, specializující se na fabulace politiků a dalších pokřivovatelů veřejné debaty, podepsal kontrakt s Facebookem. Největší sociální síť se na Demagog.cz obrátila s požadavkem ověřování faktů facebookových příspěvků. Dlouhodobě totiž bojuje s přívalem dezinformací, manipulací a pokusů ovlivnit uživatele. Demagog.cz svou zdravě rozvratnou činností poctí i jiné demagogie než ty proudící z politické scény ČR. 


CSIRT.CZ nabídne pentesty

CSIRT.CZ nabídne pentesty

CSIRT.CZ, uskupení zabývají se počítačovou bezpečností na národní úrovni České republiky, nabízí know-how zkušenosti svých expertů i soukromému sektoru. Právě teď designoval službu penetračního testování. Pentesty této renomované instituce by měly pomoci každému subjektu (nejen) na území ČR ověřit zabezpečení vlastní IT infrastruktury. 


Chytrá města se potkají v Brně

Chytrá města se potkají v Brně

Na září druhého a třetího je naplánován veletrh URBIS Smart City Fair, na kterém nejen prezentují technologie chytrých měst jejich vývojáři a výrobci, ale také se setkávají aktivní podporovatelé této perspektivy vývoje měst s příznivci myšlenky z řad městských zastupitelů. URBIS se tak stává kolébkou konkrétních aplikací chytrých technologií v městech budoucnosti. 


Závody ve zbrojení jsou zpět. Vede je Facebook proti antidemokratům

Závody ve zbrojení jsou zpět. Vede je Facebook proti antidemokratům

Závody ve zbrojení neumřely se studenou válkou. Evidentně jsou zpět. Na informačním poli kybersvěta. A právě teď se k nim hlásí Pán Facebook Mark Zuckerberg. Za nové závody ve zbrojení označuje enormní nárůst aktivity vedoucí k omezení snah ovlivňovat demokratické volby. Inicializační událostí se stalo zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA, které bylo doprovázeno masivním úsilím dosadit právě tohoto kandidáta, a to způsoby, které nemají s demokracií nic společného. 


Facebook kupuje Giphy

Facebook kupuje Giphy

Facebook kupuje operativně spřízněnou platformu pro sdílení obrázků v pohybu - Giphy. Celá firma přejde do divize silně vizuálního Instagramu. Zachována by měly zůstat veškeré funkcionality služby pro uživatele, vývojáře i partnery. Lze očekávat prostoupení Giphy reklamou a možná i tlak na monetizaci obsahu využívaného třetími stranami.


Twitter umožní home office natrvalo

Twitter umožní home office natrvalo

Twitter potvrzuje trend velkých byznysů postavených na vysoce ohodnocených lidech: nikam z karantény nespěchá. Vše zavřeno zůstává minimálně do září roku 2020. Ani do konce roku neplánuje žádné masivní zprovoznění svých kanceláří. A navíc zaměstnancům, povaha jejichž činnosti to umožňuje, nabízí home office natrvalo.


Češi při práci obcházejí kyberbezpečnost

Češi při práci obcházejí kyberbezpečnost

Dokončení práce a zasloužený odpočinek jsou tak silným motorem zaměstnanců, že s klidem v duši ignorují naprostou většinu kybernetických hrozeb. A Češi v tomto zlozvyku excelují: připouští ho 93 % dotázaných. Na tendenci podstupování kyberrizik ve jménu rychlejšího dokončení práce se podívalo Cisco. 


Firefox experimentuje s podporou AVIF

Firefox experimentuje s podporou AVIF KE STAŽENÍ ZDARMA

Sedm a sedmdesátý Firefox přináší podporu nového obrázkového formátu AVIF. Ten vychází ze svobodného videokodeku AV1 a má mnohé výhody. Ostatně jeho vlastnosti nutí i Netflix k jeho veřejné podpoře. Je to ten pravý formát pro vizuály příští dekády?


JMK urychlil přechod na virtuální desktopy kvůli koronaviru

JMK urychlil přechod na virtuální desktopy kvůli koronaviru

Krize zapříčiněná koronavirem způsobuje mimo jiné i urychlování implementace nových technologií napříč komerčním i veřejným sektorem. Nutnost přestrukturování organizace práce vede k nutnosti zajištění vyšších přenosových rychlostí a nasazení nových technologií, které vzdálenou práci umožňují. Svědčí o tom i akce Jihomoravského kraje, díky níž bylo digitalizováno 200 zaměstnanců během jediného dne, a tak zachován plnohodnotný provoz kraje. 


Googláci zůstanou doma až do 2021

Googláci zůstanou doma až do 2021

Koronavirus a opatření jeho prevence vyvolávají různé reakce. Z mnoha různých důvodů není od věci podívat se na to, jak k problematice přistupují velké společnosti, organizace plné inteligentních lidí, konzervativně orientované byznysy s vysokými HR náklady, které se snaží své lidi před COVID-19 opravdu ochránit. 


Vodafone zabije Wi-Free UPC

Vodafone zabije Wi-Free UPC

Čas, kdy jeden byznys kupuje druhý, bývá dobou bezuzdného kapitalismu. Nevyčíslené vztahy dostávají tvrdou nakládačku rozhodnutí založených pouze na číslech: agresivně se propouští a řežou náklady. Stejně tak působí Vodafone na teritoriu koupeného UPC. Ruší se funkcionality a služby. A končí i jedna z nejinovativnějších služeb UPC: Wi-Free.


Facebook v době koronaviru: výsledky za 1. Q

Facebook v době koronaviru: výsledky za 1. Q

Ohromné nárůsty zaznamenávají v době preventivních opatření cílených na zamezení šíření koronaviru COVID‑19 všechny online služby. Esenciálním indikátorem jsou provozní čísla Facebooku za první čtvrtletí, z něhož lze zcela spojit s koronou pouze poslední měsíc březen. Přesto je vliv opatření směřujících k sociální distanci naprosto evidentní. 


Android appky půjde předschválit k instalaci

Android appky půjde předschválit k instalaci

Aplikační obchod Google Play čeká aktualizace, jejíž součástí je funkcionalita, díky níž budou moci uživatelé ještě nevydané aplikace a hry předschválit k instalaci. Jde o logický vývoj současné předregistrace, kdy se uživatel může zaregistrovat k nevydaným titulům a v momentě jejich vydání je na upozorněn. 


Facebook šíří Péči

Facebook šíří Péči

Facebook vám nabídne vizualizaci reakci, díky níž můžete každému milovanému sdělit, že na něj myslíte, a vyjádřit mu podporu navzdory rostoucím vzdálenostem v době sociální distance zaviněné koronavirem COVID-19. Facebook se tak snaží umožnit šíření povzbuzujících emocí v prostředí vlastní sociální sítě. 


Co právě teď vyřídíte pomocí datové schránky?

Co právě teď vyřídíte pomocí datové schránky? KE STAŽENÍ ZDARMA

Datové schránky právě teď plní svou funkci výborně. Jejich pomocí se bezplatně, ověřeně a okamžitě obrátíte nejen na státní úřady, ale také na komerční a soukromé subjekty. A především - nebudete se zbytečně pohybovat mezi ostatními obyvateli ČR, vystavovat nákaze COVID-19 a šířit ji.


Kyberobrana varuje před podvodnými nabídkami pomoci

Kyberobrana varuje před podvodnými nabídkami pomoci

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost varuje před zákeřným sociálním inženýrstvím snažícím se dostat do IT sítí cílených subjektů malware pod rouškou solidárních nabídek bezplatného či zvýhodněného softwaru. 


COVID-19 ucpává internetové přípojky

COVID-19 ucpává internetové přípojky

Koronavirus ucpává nejen horní cesty dýchací a prostor veřejné diskuze, ale také internetové přípojky. Karanténa rapidně zvyšuje využívání internetu, a to vede k poklesu jeho svižnosti. Kvůli zachování operativních kapacit Internetu vyzvaly státní instituce soukromé subjekty ke snížení přenosových nároků. A mnohé vysokoobjemové služby již uposlechly.


Seznam Vás v tom nenechá!

Seznam Vás v tom nenechá!

Jste v tom? Tak nebojte. Seznam vás v tom nenechá. Tedy pokud za to nenechání nepočítáte něco víc než jenom peníze. A ani ty peníze nejsou tak úplně peníze, ale spíš prostor na reklamu. A ani ten reklamní prostor nebude úplně celý zadarmo, ale třeba jen 50 % z něj. Ale i tak jde o príma příležitost, která vám pomůže nakopnout byznys zasažený koronavirem. V čem tkví?


Doporučené dopisy zdarma: přes datovku a právě teď

Doporučené dopisy zdarma: přes datovku a právě teď KE STAŽENÍ ZDARMA

Mimořádná situace si žádá mimořádných opatření. Poštovní datová zpráva, ekvivalent doporučeného dopisu, je nyní zdarma, a to i pro komunikaci mezi občany a firmami. Chcete-li mít zdarma ověřené doručení liebesbriefů milovaným a výhrůžek všem neplatičům, nemusíte se teď tlačit na poště mezi potenciálními přenašeči, ale stačí vám jen datová schránka


CIA kyberslídila v Číně

CIA kyberslídila v Číně

Čínská antivirová společnost Qihoo 360 obvinila americkou kontrarozvědku z dlouhodobé špionáže strategických sektorů Čínské lidové republiky. Předmětem zvýšeného zájmu byla energetika, letectví, internetové společnosti a vládní agentury. Nástrojem CIA byla dle všeho odloučená hackerská skupina APT-C-39.


Článků: 700 - stránka: 1 / 35
1 | 2 | 3 | 4 | ... | 35 |  >> 

 


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama