[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 
Náklaďáky řídí umělá inteligence | Solvertech

Náklaďáky řídí umělá inteligence | Solvertech

Za volantem náklaďáku ještě stále musí sedět živý chlap (nebo dáma), stále víc jím ale točí umělá inteligence. V podmínkách ropného šoku a trvalé dopravní kalamity přestává na plánování tras stačit dispečerský fištrón. Je to jen několik let, co plánování zvládali zkušení dispečeři s podporu půvabných papírových pomůcek. Dnes už tyto formy práce přežívají jen v nejmenších firmách anebo v podnicích s mimořádně laskavými zákazníky. 


Reklama   |  21.06.2022 13:56

ÚOOÚ šetří kvůli úniku dat Shoptet

ÚOOÚ šetří kvůli úniku dat Shoptet

Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) vyzývá klienty Shoptetu, aby prověřili, zda nedošlo k narušení zabezpečení osobních údajů. Podezřelými jsou v tomto případě analytické aplikace firmy MonkeyData, které měly přistupovat k mnohem více datům, než ke kterým měly oprávnění. ÚOOÚ se v rámci co nejrychlejší sanace úniku rozhodl pro veřejnou výzvu. Co se vlastně děje?


Microsoft Edge chce zavírat panely dvojklikem

Microsoft Edge chce zavírat panely dvojklikem

Vývojáře Microsoft Edge zkouší nové ulehčení práce s prohlížečem. Spočívá v prostém dvojkliku na oušku panelu pro jeho zavření. Funkcionalitka je zatím v testování - a to tak raném, že není ani rozšířena ve všem verzích vývojářské větve Microsoft Edge Canary, ale je v určitých instancích pro omezený počet testujících uživatelů. Prosadí se?


Ulož.to vymazali z App Storu

Ulož.to vymazali z App Storu

Apple aktuálně stáhl aplikaci Ulož.to z App Storu. Učinil tak z důvodů nahlášení firmou, která deklaruje, že se zabývá dodržování autorských práv na internetu. Stejná situace se odehrála v března, kdy stejný stěžovatel nahlásil Ulož.to Googlu a ten jeho aplikaci odstranil z aplikačního obchodu Google Play. Uloz.to se brání a chystá se proti stěžovateli podniknout právní kroky.


AV-TEST soudí, že skoro všechny antiviry jsou špičkové

AV-TEST soudí, že skoro všechny antiviry jsou špičkové

V AV-TEST se rozhodli potěšit staromily - otestovali nejen antiviry pro domácnost, ale i antiviry pro firmy na již starých Windows 10 v 64bitové verzi, které by se ovšem daly označit za medián a modus provozovaných OS. Pozornost si zaslouží samozřejmě výsledky - v oblasti ochrany uspěly všechny produkty, jistá variabilita výsledků se objevuje jen v kategoriích výkon a použitelnosti. Jak to vypadá konkrétně?


CZ.NIC píchne ukrajinským kolegům

CZ.NIC píchne ukrajinským kolegům

Válka ovlivňuje mnoho věcí na Ukrajině - mimo jiné i provoz internetu, respektive v tomto případě provoz doménového registru správce ukrajinské národní domény Hostmaster LLC. Hostmaster LLC se proto obrátil s prosbou o pomoc na své zahraniční kolegy - mezi nimi i správce české domény CZ.NIC. Ten právě v těch dnech spouští ostrý provoz podpůrných systémů doménového registru a autoritativní DNS cluster pro doménu UA.


Microsoft chce bootovat z SSDéček

Microsoft chce bootovat z SSDéček

Klasický harddisk alias HDD už morálně zastaral. V systémech je oním příslovečným úzkým hrdlem láhve, které rychlostmi zaostává za ostatními komponentami a brzdí celý systém. Aktuálně se uplatňuje pouze coby datové skladiště, neboť cenami a životností předčí SSD tam, kde netřeba častého volání a rychlých přenosů.  Ovšem jinde vyloženě překáží - a to kupříkladu coby bootovací disk a konkrétně Microsoftu.


Avast a AVG 12 let ohrožovaly uživatele zranitelnostmi

Avast a AVG 12 let ohrožovaly uživatele zranitelnostmi KE STAŽENÍ

Američtí kyberspecialisté SentinelOne identifikovali v aplikacích Avastu a AVG závažné bezpečnostní chyby. Přítomny v moduly Anti Rootkit umožňovaly neoprávněné zvýšení práv, deaktivaci bezpečnostních produktů v daném systému, přepsání systémových komponent, poškození operačního systému a provádění škodlivých operací. Skryty oku odborníků zůstávaly 12 let.


NB65 ukradla data FSB

NB65 ukradla data FSB

Uskupení Anonymous Network Battalion 65 se podařil vskutku husarský kousek. Napadli ruskou organizaci CorpMSP, která se oficiálně tváří jako platforma pro malé a střední podnikatele. Její chybou na kráse je to, že fakticky jde o zástěrku pro aktivity ruské státní tajné policie FSB. NB65 veškerá data o činnosti agentů FSB ukradli, na serverech CorpMSP zašifrovali a veškeré zálohy smazali. Třešničkou na dortu je využití ransomwaru Conti pocházejícího od ruským státem sponzorovaných kyberzločinců Conti.


Vyhledávač Google implementuje index kvality ovzduší

Vyhledávač Google implementuje index kvality ovzduší

Google neustále rozšiřuje množství informací a zvyšuje komplexitu odpovědí, kterými reaguje na vyhledávací dotazy. Hledajícím, jejichž optání se bude zahrnovat lokalitní entitu město, sdělí mimo jiné i aktuální úroveň znečištění vzduchu. A tohoto promítnutí informace přímo do stránky výsledků vyhledávání se dostane i dotazům zahrnujícím spojení kvalita ovzduší


Seznam implementuje BankID

Seznam implementuje BankID

Seznam nasadí autentizaci uživatele prostřednictvím bankovní identity BankID. Slibuji si i uživatelům vyšší stupeň zabezpečení účtu, snadnější obnovení přístupu při zapomenutí hesla a větší transparentnost účtu, který vlivem toho dostane označení ověřený účet. Co všechno BankID přinese? 


Rusové napadli distribuci elektřiny na Ukrajině

Rusové napadli distribuci elektřiny na Ukrajině KE STAŽENÍ

Kyberbezpečnostní tým Ukrajiny CERT-UA ve spolupráci s ESET odhalil útoky na kritickou infrastrukturu prostřednictvím malwarů Industroyer2 a CaddyWipper. Za útoky je ruským státem sponzorovaná kyberzločinecká skupina Sandworm, která má vazby na vojenskou kontrarozvědku GRU


DuckDuckGo vypustil prohlížeč pro desktop

DuckDuckGo vypustil prohlížeč pro desktop

DuckDuckGo je první a jediný větší vyhledávač, který si zakládá na ochraně soukromí uživatelů. Jako jiné vyhledávače i on přišel s vlastním prohlížečem. Nejprve v podobě pro mobilní zařízení - a teď - celkem po dlouhé době - představuje i prohlížeč pro počítače. S jakými přísliby přichází?


ESET míří na ARM

ESET míří na ARM KE STAŽENÍ

ESET rozšířil škálu podporovaných platforem o operační systémy Windows běžící na procesorech ARM64. ARMům byly uzpůsobeny nejen produkty ESETu, ale také parciální funkce a moduly, jako jsou LiveGuard a Password Manager. Uživatel má navíc k dispozici komplexní vzdálenou správu prostřednictvím portálu Home. ESET si od podpory ARM slibuje mj. využívání na větším počtu zařízení odpovídajících době hybridní práce.


Facebook očerňuje TikTok

Facebook očerňuje TikTok

Facebook se rozhodl jakýmikoliv prostředky vystrnadit sociální platformu TikTok z USA. V rámci konkurenčního boje o nejziskovější světový trh vsadil na kombinaci manipulace s veřejným míněním a nastavování témat agendy politických stran. A tak se obrátil na konzultanty republikánů, kteří mu měli pomoci rozpoutat mediální kampaň proti TikToku. A coby rukojmí měly posloužit americké děti


Facebook zviditelňoval obsah k upozadění

Facebook zviditelňoval obsah k upozadění

Facebooku se dostalo kouzla nechtěného. Při snaze omezit dosah věcí, které jsou už na hraně porušení pravidel, se Facebooku vymkl ze záměru jeden algoritmus. Místo, aby zobrazování těchto příspěvků snižoval, zvyšoval ho. A to rovnou o 30 %. Jaké to mělo důsledky?


Nejrozšířenějším malwarem jsou trojské koně

Nejrozšířenějším malwarem jsou trojské koně

V roce 2021 byli Češi nejčastěji ohrožováni trojskými koňmi, droppery a file infectory. Objevily se ovšem i kryptominery, trojani zaměření na vzdálené ovládnutí zařízení a adware. Právě malware spojenými s využíváním a zneužíváním reklam se stal nejrozšířenějším problémem mobilního systému Androidu. Ale ani ten nezůstal sám. Mobilní zařízení se pokoušely dobýt falešné aplikace, SMS trojany a bankovní malware.


CZ.NIC bude blokovat dezinformátory další měsíc

CZ.NIC bude blokovat dezinformátory další měsíc

Správce české domény CZ.NIC bude blokovat dezinformační weby další měsíc. Vede ho k tomu prostý fakt toho, že válka na Ukrajině stále pokračuje. Sdružení přitom jedná na základě vlastního rozhodnutí, při němž sice bere v potaz stanovisko vlády, ale také mnoha další expertů na boj s dezinformacemi. Jak se změní situace po měsíci? A co když válka na Ukrajině do té doby neskončí?


Anonymous vyhlásili kyberválku ruské administrativě

Anonymous vyhlásili kyberválku ruské administrativě

Putinova agrese nezbytně přitáhla pozornost polymorfního ne-celku Anonymous. Subjekt programově vysazený na bezpráví, nadvládu a teror zareagoval i na útok na Ukrajinu. Ostatně i ruská agrese má povahu hybridní války, která současně s vojenskou technikou vypustila proti Ukrajině zákeřný kód, který má za úkol co nejvíce narušit infrastrukturu dobývané země.


Web4Ukrajina připomíná Rusům neakceptovatelnost agrese vůči Ukrajině

Web4Ukrajina připomíná Rusům neakceptovatelnost agrese vůči Ukrajině

Skupina webdesignérů Web4Ukrajina připravila skript, který všem Rusům připomene, že vojenská agrese vůči Ukrajině je netolerovatelná. Skript zatím jen odloží načtení cílového webu s připomínkou dění na Ukrajině, pokud se ovšem situace nezlepší, nemusí se ruští uživatelé na dané weby dostat vůbec.


Článků: 816 - stránka: 1 / 41
1 | 2 | 3 | 4 | ... | 41 |  >> 

 

 
© 2005-2022 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama