[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 
Avast a AVG 12 let ohrožovaly uživatele zranitelnostmi

Avast a AVG 12 let ohrožovaly uživatele zranitelnostmi KE STAŽENÍ

Američtí kyberspecialisté SentinelOne identifikovali v aplikacích Avastu a AVG závažné bezpečnostní chyby. Přítomny v moduly Anti Rootkit umožňovaly neoprávněné zvýšení práv, deaktivaci bezpečnostních produktů v daném systému, přepsání systémových komponent, poškození operačního systému a provádění škodlivých operací. Skryty oku odborníků zůstávaly 12 let.


NB65 ukradla data FSB

NB65 ukradla data FSB

Uskupení Anonymous Network Battalion 65 se podařil vskutku husarský kousek. Napadli ruskou organizaci CorpMSP, která se oficiálně tváří jako platforma pro malé a střední podnikatele. Její chybou na kráse je to, že fakticky jde o zástěrku pro aktivity ruské státní tajné policie FSB. NB65 veškerá data o činnosti agentů FSB ukradli, na serverech CorpMSP zašifrovali a veškeré zálohy smazali. Třešničkou na dortu je využití ransomwaru Conti pocházejícího od ruským státem sponzorovaných kyberzločinců Conti.


Vyhledávač Google implementuje index kvality ovzduší

Vyhledávač Google implementuje index kvality ovzduší

Google neustále rozšiřuje množství informací a zvyšuje komplexitu odpovědí, kterými reaguje na vyhledávací dotazy. Hledajícím, jejichž optání se bude zahrnovat lokalitní entitu město, sdělí mimo jiné i aktuální úroveň znečištění vzduchu. A tohoto promítnutí informace přímo do stránky výsledků vyhledávání se dostane i dotazům zahrnujícím spojení kvalita ovzduší


Seznam implementuje BankID

Seznam implementuje BankID

Seznam nasadí autentizaci uživatele prostřednictvím bankovní identity BankID. Slibuji si i uživatelům vyšší stupeň zabezpečení účtu, snadnější obnovení přístupu při zapomenutí hesla a větší transparentnost účtu, který vlivem toho dostane označení ověřený účet. Co všechno BankID přinese? 


Rusové napadli distribuci elektřiny na Ukrajině

Rusové napadli distribuci elektřiny na Ukrajině KE STAŽENÍ

Kyberbezpečnostní tým Ukrajiny CERT-UA ve spolupráci s ESET odhalil útoky na kritickou infrastrukturu prostřednictvím malwarů Industroyer2 a CaddyWipper. Za útoky je ruským státem sponzorovaná kyberzločinecká skupina Sandworm, která má vazby na vojenskou kontrarozvědku GRU


DuckDuckGo vypustil prohlížeč pro desktop

DuckDuckGo vypustil prohlížeč pro desktop

DuckDuckGo je první a jediný větší vyhledávač, který si zakládá na ochraně soukromí uživatelů. Jako jiné vyhledávače i on přišel s vlastním prohlížečem. Nejprve v podobě pro mobilní zařízení - a teď - celkem po dlouhé době - představuje i prohlížeč pro počítače. S jakými přísliby přichází?


ESET míří na ARM

ESET míří na ARM KE STAŽENÍ

ESET rozšířil škálu podporovaných platforem o operační systémy Windows běžící na procesorech ARM64. ARMům byly uzpůsobeny nejen produkty ESETu, ale také parciální funkce a moduly, jako jsou LiveGuard a Password Manager. Uživatel má navíc k dispozici komplexní vzdálenou správu prostřednictvím portálu Home. ESET si od podpory ARM slibuje mj. využívání na větším počtu zařízení odpovídajících době hybridní práce.


Facebook očerňuje TikTok

Facebook očerňuje TikTok

Facebook se rozhodl jakýmikoliv prostředky vystrnadit sociální platformu TikTok z USA. V rámci konkurenčního boje o nejziskovější světový trh vsadil na kombinaci manipulace s veřejným míněním a nastavování témat agendy politických stran. A tak se obrátil na konzultanty republikánů, kteří mu měli pomoci rozpoutat mediální kampaň proti TikToku. A coby rukojmí měly posloužit americké děti


Facebook zviditelňoval obsah k upozadění

Facebook zviditelňoval obsah k upozadění

Facebooku se dostalo kouzla nechtěného. Při snaze omezit dosah věcí, které jsou už na hraně porušení pravidel, se Facebooku vymkl ze záměru jeden algoritmus. Místo, aby zobrazování těchto příspěvků snižoval, zvyšoval ho. A to rovnou o 30 %. Jaké to mělo důsledky?


Nejrozšířenějším malwarem jsou trojské koně

Nejrozšířenějším malwarem jsou trojské koně

V roce 2021 byli Češi nejčastěji ohrožováni trojskými koňmi, droppery a file infectory. Objevily se ovšem i kryptominery, trojani zaměření na vzdálené ovládnutí zařízení a adware. Právě malware spojenými s využíváním a zneužíváním reklam se stal nejrozšířenějším problémem mobilního systému Androidu. Ale ani ten nezůstal sám. Mobilní zařízení se pokoušely dobýt falešné aplikace, SMS trojany a bankovní malware.


CZ.NIC bude blokovat dezinformátory další měsíc

CZ.NIC bude blokovat dezinformátory další měsíc

Správce české domény CZ.NIC bude blokovat dezinformační weby další měsíc. Vede ho k tomu prostý fakt toho, že válka na Ukrajině stále pokračuje. Sdružení přitom jedná na základě vlastního rozhodnutí, při němž sice bere v potaz stanovisko vlády, ale také mnoha další expertů na boj s dezinformacemi. Jak se změní situace po měsíci? A co když válka na Ukrajině do té doby neskončí?


Anonymous vyhlásili kyberválku ruské administrativě

Anonymous vyhlásili kyberválku ruské administrativě

Putinova agrese nezbytně přitáhla pozornost polymorfního ne-celku Anonymous. Subjekt programově vysazený na bezpráví, nadvládu a teror zareagoval i na útok na Ukrajinu. Ostatně i ruská agrese má povahu hybridní války, která současně s vojenskou technikou vypustila proti Ukrajině zákeřný kód, který má za úkol co nejvíce narušit infrastrukturu dobývané země.


Web4Ukrajina připomíná Rusům neakceptovatelnost agrese vůči Ukrajině

Web4Ukrajina připomíná Rusům neakceptovatelnost agrese vůči Ukrajině

Skupina webdesignérů Web4Ukrajina připravila skript, který všem Rusům připomene, že vojenská agrese vůči Ukrajině je netolerovatelná. Skript zatím jen odloží načtení cílového webu s připomínkou dění na Ukrajině, pokud se ovšem situace nezlepší, nemusí se ruští uživatelé na dané weby dostat vůbec.


CZ.NIC zablokovalo dezinformační weby

CZ.NIC zablokovalo dezinformační weby

CZ.NIC se v souhlasu s bezpečnostními složkami České republiky rozhodlo pozastavit dezinformační aktivity webů, které jsou dlouhodobě spojovány s tendenčním reportováním a netransparentním pozadím organizací, jejichž finanční konexe vedou do Moskvy.


Google Chrome znovuobjevuje tlačítko Ztlumit

Google Chrome znovuobjevuje tlačítko Ztlumit KE STAŽENÍ ZDARMA

Znovuobjevovat Ameriku se občas podaří každému. Nikdo neví, co všechno už objeveno bylo. Ovšem implementovat fičuru, se kterou jste sami přišli, to už vyžaduje pokročilý věk. Najít analogii stáří celosvětového korporátu Googlu lze jen těžko, ale právě jeho prohlížeč vykazuje senilní chování. Znovuobjevuje fakt, že indikátor ztlumení karty prohlížeče by se - světe div se - dal použít i ke ztlumení karty.


2021: co se nejčastěji googlovalo?

2021: co se nejčastěji googlovalo?

Google se v Česku v roce 2021 nejvíce zapotil při hledání pojmů spojených s koronavirovou pandemií, s masovým rozšířením kryptoměn a s tornádem na Moravě. Ale svá místa obhájily i stálice vyhledávání: politika, sport, návody, celebrity a popkultura. Co všechno probojovalo do 10 nejhledanějších pojmů svých kategorií?


20 GB za očkování? Ulož.to!

20 GB za očkování? Ulož.to!

20 GB stahování dat plnou rychlostí nabízí sdílecí server Ulož.to. Činí tak v rámci kampaně Očkuj se s Ulož.to, která je cílena na podporu očkování proti koronaviru COVID-19. Uloz.to se tak přidává k řadě firem, které se snaží pozitivní motivací mířit na populaci, která se ještě k očkování nerozhodla.


V testech pokročilých hrozeb nejlépe skóroval Avast/AVG

V testech pokročilých hrozeb nejlépe skóroval Avast/AVG KE STAŽENÍ

AV-Comparatives se v aktuálním testu ochran před pokročilými kyberhrozbami zaměřili na software velkých jmen. Testovali jak zabezpečení koncových bodů ve firemním prostředí, tak i spotřebitelský software určený pro domácí použití. Nejvyššího ohodnocení se dostalo hned pětici produktů - nejlepší skóre dostal nadvakrát Avast: jednou z toho maskovaný pod brandem AVG.


Seznam.cz varuje před extrémním počasím přímo ve vyhledávání

Seznam.cz varuje před extrémním počasím přímo ve vyhledávání KE STAŽENÍ ZDARMA

Vyhledávání Seznamu.cz nabídne widget Počasí.cz doplněný o varování Českého hydrometeorologického ústavu. Díky tomu budou uživatelé nejen okamžitě upozorněni na blížící se nebezpečí, ale také zjistí: jaké je povahy, kdy jeho riziko hrozí, k jakým může dojít škodám a jak těm škodám zabránit. V jakých případech se výstraha zobrazí? 


Firefox 94: všehochuť podzimních novinek

Firefox 94: všehochuť podzimních novinek KE STAŽENÍ ZDARMA

Firefox si v 94. iteraci připravil podzimní barvičky, defaultní aplikaci site isolation, možnost tichých aktualizací na pozadí bez běžící aplikace, snížení množství upozornění a spoustu implementací funkcionalit specifických pro Windows 11, macOS i Linux. Jak chutná ta barevná všehochuť? 


Článků: 809 - stránka: 1 / 41
1 | 2 | 3 | 4 | ... | 41 |  >> 

 

 
© 2005-2022 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama