RSS Kanál

 
Vivaldi uvádí Inspektora obrázků

Vivaldi uvádí Inspektora obrázků KE STAŽENÍ ZDARMA

Vivaldi ve vývojářském snapshotu 1.12.955.3 představuje novou fičuru - Inspektora obrázků. S jeho pomocí uživatel okamžitě získá přístup k veškerým parametrům i dalším informacím o fotce získatelným z metadat. Jak funguje a jak ho použít i na stranách, které se zdají na první pohled nepřístupné?


Daniel Beránek  |  12.09.2017 13:04

Chrome bude varovat před útoky man-in-the-middle

Chrome bude varovat před útoky man-in-the-middle KE STAŽENÍ ZDARMA

Vývojáři Chrome a Chromia chystají další bezpečnostní novinky - implementaci fičurky, která bude uživatele varovat před rizikem únosu spojení útoky typu man-in-the-middle. V uživatelské podobě se objeví funkce v 63. verzi stabilní Chromu. Ve vývojářském Google Chrome Canary je již možno otestovat již dnes.


Daniel Beránek  |  11.09.2017 16:07

Flat Design plýtvá časem uživatelů

Flat Design plýtvá časem uživatelů

Minimalistický, čistý a prostorný Flat Design ladí oku grafiků už nějaký pátek. Webdesignéři jsou rádi za počty zakázek generovaných redesignem webů zákazníků. A vědci nyní potvrzují to, co je každému datovému pracantovi a hustomilci jasné: Flat Design je málo distinktivní, okrádá uživatele o čas a vydavatele a eshoppery o peníze.


Daniel Beránek  |  07.09.2017 19:04

Lenovu od bloatwaru nepomůže ani pokuta

Lenovu od bloatwaru nepomůže ani pokuta KE STAŽENÍ ZDARMA

Lenovu se konečně nevyplatila bezohledná distribuce bloatwaru. Americká Federal Trade Commission (FTC) jej za obzvláště povedený kousek Superfish, který ústil ve zranitelnost systému vůči útokům typu man-in-the-middle, odměnila pokutou ve výši 3 500 000 dolarů. A Lenovo muselo smluvně slíbit, že podnikne další bezpečnostní opatření, která podobným debaklům zabrání. Pomůže to?


Daniel Beránek  |  06.09.2017 18:02

61. Chrome blokuje autoplay videí

61. Chrome blokuje autoplay videí KE STAŽENÍ ZDARMA

Google Chrome u většiny uživatelů potichu aktualizoval na verzi číslo 61. Ta nejen opravuje na 22 bezpečnostních chyb, ale také potají přináší zablokování automatického přehrávání videoobsahu na navštívených stránkách. A krom toho pokračuje v materializaci designu aplikace.


Daniel Beránek  |  06.09.2017 16:02

Opera 49 testuje nové prvky rozhraní

Opera 49 testuje nové prvky rozhraní KE STAŽENÍ ZDARMA

Developerská Opera 49 přináší především designové úpravy. Zkouší nové menu Easy Setup. Upravuje zobrazování Historie navštívených stránek. Mění prostředí i ikonku anonymního režimu. A ladí zobrazování aplikace na monitorech s velmi vysokým rozlišením.


Daniel Beránek  |  05.09.2017 15:04

Microsoft uvolnil rozšíření Windows 10 Accounts pro Chrome

Microsoft uvolnil rozšíření Windows 10 Accounts pro Chrome

Uživatelé již pro přihlašování k rozličným službám Microsoftu nebudou potřebovat Microsoft Edge. Ačkoliv se nativnímu browseru příliš doplňků nedostává, nic nebrání vývojářům Microsoft programovat doplňky pro jiné prohlížeče. Díky tomu bude nyní uživatelům Google Chrome stačit rozšířit oblíbený prohlížeč o addon Windows 10 Accounts. 


Daniel Beránek  |  03.09.2017 19:10

Windows 10 Fall Creators Update dorazí 17. října

Windows 10 Fall Creators Update dorazí 17. října

Další povýšení Windows 10 nabírá lehké zpoždění. Místo původně deklarovaného září přijde až 17. října 2017. Informaci si coby první nechalo uniknout Lenovo, načež ji potvrdil i viceprezident Microsoftu Terry Myerson. Fall Creators Update přinese nejen přístupnostní technologii Eye Control, ale třeba i virtuální realitu v podobě Windows Mixed Reality.


Daniel Beránek  |  02.09.2017 13:38

Chrome testuje permanentní ztišení webu

Chrome testuje permanentní ztišení webu KE STAŽENÍ ZDARMA

Chrome pokračuje v tažení proti obzvláště otravným způsobům reklamy. Jeho nejnovější fičura zabrání například přehrání zvuku automaticky vyskakující reklamy na daných webech. Stačí na těchto webech zvolit výchozí hodnotu pro přehrávání zvuku Blokovat. 


Daniel Beránek  |  01.09.2017 12:21

Mall.cz napadli hackeři

Mall.cz napadli hackeři

„Dobrý den, píšeme Vám, protože Vaše původní heslo k Mall.cz už nefunguje,“ začíná email, který zákazníkům zmíněného eshopu dává vědět, že bezpečnost jejich přihlašovacích údajů může být v ohrožení. A špatné zprávy nekončí: „Pro jistotu jsme se rozhodli ho z bezpečnostních důvodů zrušit, zaznamenali jsme totiž pokus o narušení bezpečnosti...“


Daniel Beránek  |  28.08.2017 17:15

TunnelBear zveřejnil výsledky auditu

TunnelBear zveřejnil výsledky auditu KE STAŽENÍ ZDARMA

Provozovatel virtuální privátní sítě a vývojář navázaných aplikací TunnelBear se rozhodl zveřejnit výsledky opakované bezpečnostní prověrky svého provozu. Ač ta měla sloužit původně interním účelům, jde kanadská společnost s kůži na trh a snaží se zlomit všeobecnou nedůvěru vůči provozovatelům VPN. Jak dopadly její produkty?


Daniel Beránek  |  12.08.2017 17:08

Vivaldi 1.11: věrno customizaci

Vivaldi 1.11: věrno customizaci KE STAŽENÍ ZDARMA

V posledních dnech v rychlém sledu aktualizovaly stabilní větve majoritních prohlížečů. I díky tomu lze více méně odhadnout povahu jejich vývoje. Chrome, ať už dělá cokoliv, neustále šlape na plyn výkonu. Firefox se ho snaží dohnat ve výkonnostních kategoriích, a přitom je ještě ponořen do svého vlastního světa open-source experimentů. Opera překvapila implementací brouzdání blízkých fičur přímo do prohlížeče. A Vivaldi velí k maximální přizpůsobitelnosti uživatelské zkušenosti s webem i s internetem obecně. A tomu odpovídá i jeho poslední verze.


Daniel Beránek  |  11.08.2017 13:53

Opera 47: spousta jemných doteků

Opera 47: spousta jemných doteků KE STAŽENÍ ZDARMA

Opera Software zkrátila vývojový cyklus svého ústředního produktu na necelých 6 týdnů. Čehož vlivem nová Opera nepřináší ani tak nové či zásadně pozměněné fičury jako spíš spoustu drobných vylepšení napříč celým browserem. Které to jsou?


Daniel Beránek  |  10.08.2017 18:45

Byrokratova pravidla na hesla jsou stupidní

Byrokratova pravidla na hesla jsou stupidní

Minimálně 8 znaků. Velká, malá písmena, číslice a speciální znak. A za tři měsíce znova. Tak tahle sekvence straší mnohé obyvatele dnešní doby. Mají to být jednoduché pokyny pro vytvoření bezpečného hesla. Jenže aplikace v praxi má několik malinkatých háčků...


Daniel Beránek  |  09.08.2017 19:16

Úterní záplata vám může poangličtit Windows

Úterní záplata vám může poangličtit Windows

Kumulativní balík funkčního ladění následuje klasický balíček oprav záplatovacího úterý. Mezi známými případy nedodělků je bohužel tentokrát nejen poangličtění arabsky lokalizovaných Windows, ale i těch českých. Po aktualizaci se vám tak může stát, že Microsoft Edge, Windows Store a další systémové aplikace budou poangličtěny.


Daniel Beránek  |  08.08.2017 14:24

Firefox 55: razantní útok ze zadních pozic inovace

Firefox 55: razantní útok ze zadních pozic inovace KE STAŽENÍ ZDARMA

Pětapadesátý Firefox vypadá, jako když se banda géniů probudí z letité letargie. A následuje smršť novinek. Firefox 55 implementuje podporu virtuální reality. Už skutečně a všem zpřístupňuje multiprocesovou architekturu. Nasazuje změny vykreslovacího jádra, které markantně mění práci s RAM. Pod pokličkou skrývá screenshotovací nástroj, který strčí do kapsy jakoukoliv konkurenci. A už si chystá místo pro změny, které mají přijít na podzim.


Daniel Beránek  |  08.08.2017 11:23

Poslední Windows dostávají velký balík oprav

Poslední Windows dostávají velký balík oprav

Microsoft nově uvolňuje rozsáhlý balíček oprav KB4032188. Ten následuje jen pár dní po nešťastně uvolněné aktualizaci, která způsobovala různé problémy aktualizovaných systémů. Kumulativní balíček se soustředí především na funkční chyby, chyby v zabezpečení by měla opravit pravidelně uvolňovaná záplata, která už není nazývána Patch Tuesday, nicméně stále přichází 2. úterý v měsíci.


Daniel Beránek  |  03.08.2017 17:54

Firefox Test Pilot bezpečně nasdílí data a nabídne poznámky

Firefox Test Pilot bezpečně nasdílí data a nabídne poznámky KE STAŽENÍ ZDARMA

Firefox Test Pilot, jeden z experimentálních programů Mozilly, přidává nové hokus pokusy, a to sice Send, který umožní nasdílet data až do velikosti 1 GB, šifrovaná na straně klienta. Notes, poznámky integrované přímo v prohlížeči. A pro anglicky mluvící obecenstvo Voice Fill, který umožní vyhledávat pomocí hlasu. Osvědčí se, uchytí se a objeví ve stabilní větvi Firefoxu?


Daniel Beránek  |  02.08.2017 16:01

Kaspersky spouští Kaspersky Free

Kaspersky spouští Kaspersky Free KE STAŽENÍ ZDARMA

Kaspersky Lab se přidává k ostatním gigantům počítačové bezpečnosti a uvolňuje základní verzi svého antiviru v bezplatné licenci. Příchodu produktu Kaspersky Free předcházelo jen v tomto roce mnoho kauz spojených s firmou Kaspersky, které se mohly podílet na jejím zrození. Které to byly?


Daniel Beránek  |  26.07.2017 15:32

Takové to české internetování

Takové to české internetování

Průzkum agentury STEM/MARK převádí české internetování do čísel. Dle všeho nejčastěji vyhledáváme, hned potom kontrolujeme své emaily a díváme se, zda vzbuzujeme nějakou reakci na sociálních sítích. Téměř veškeré chování se silněji vyskytuje u mužů a u mladších ročníků.


Daniel Beránek  |  25.07.2017 17:12

Článků: 510 - stránka: 2 / 26
 <<  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ... | 26 |  >> 

 

 

 
© 2005-2017 PS Media s.r.o. - digital world