[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 
CZ.NIC zablokovalo dezinformační weby

CZ.NIC zablokovalo dezinformační weby

CZ.NIC se v souhlasu s bezpečnostními složkami České republiky rozhodlo pozastavit dezinformační aktivity webů, které jsou dlouhodobě spojovány s tendenčním reportováním a netransparentním pozadím organizací, jejichž finanční konexe vedou do Moskvy.


Google Chrome znovuobjevuje tlačítko Ztlumit

Google Chrome znovuobjevuje tlačítko Ztlumit KE STAŽENÍ ZDARMA

Znovuobjevovat Ameriku se občas podaří každému. Nikdo neví, co všechno už objeveno bylo. Ovšem implementovat fičuru, se kterou jste sami přišli, to už vyžaduje pokročilý věk. Najít analogii stáří celosvětového korporátu Googlu lze jen těžko, ale právě jeho prohlížeč vykazuje senilní chování. Znovuobjevuje fakt, že indikátor ztlumení karty prohlížeče by se - světe div se - dal použít i ke ztlumení karty.


2021: co se nejčastěji googlovalo?

2021: co se nejčastěji googlovalo?

Google se v Česku v roce 2021 nejvíce zapotil při hledání pojmů spojených s koronavirovou pandemií, s masovým rozšířením kryptoměn a s tornádem na Moravě. Ale svá místa obhájily i stálice vyhledávání: politika, sport, návody, celebrity a popkultura. Co všechno probojovalo do 10 nejhledanějších pojmů svých kategorií?


20 GB za očkování? Ulož.to!

20 GB za očkování? Ulož.to!

20 GB stahování dat plnou rychlostí nabízí sdílecí server Ulož.to. Činí tak v rámci kampaně Očkuj se s Ulož.to, která je cílena na podporu očkování proti koronaviru COVID-19. Uloz.to se tak přidává k řadě firem, které se snaží pozitivní motivací mířit na populaci, která se ještě k očkování nerozhodla.


V testech pokročilých hrozeb nejlépe skóroval Avast/AVG

V testech pokročilých hrozeb nejlépe skóroval Avast/AVG KE STAŽENÍ

AV-Comparatives se v aktuálním testu ochran před pokročilými kyberhrozbami zaměřili na software velkých jmen. Testovali jak zabezpečení koncových bodů ve firemním prostředí, tak i spotřebitelský software určený pro domácí použití. Nejvyššího ohodnocení se dostalo hned pětici produktů - nejlepší skóre dostal nadvakrát Avast: jednou z toho maskovaný pod brandem AVG.


Seznam.cz varuje před extrémním počasím přímo ve vyhledávání

Seznam.cz varuje před extrémním počasím přímo ve vyhledávání KE STAŽENÍ ZDARMA

Vyhledávání Seznamu.cz nabídne widget Počasí.cz doplněný o varování Českého hydrometeorologického ústavu. Díky tomu budou uživatelé nejen okamžitě upozorněni na blížící se nebezpečí, ale také zjistí: jaké je povahy, kdy jeho riziko hrozí, k jakým může dojít škodám a jak těm škodám zabránit. V jakých případech se výstraha zobrazí? 


Firefox 94: všehochuť podzimních novinek

Firefox 94: všehochuť podzimních novinek KE STAŽENÍ ZDARMA

Firefox si v 94. iteraci připravil podzimní barvičky, defaultní aplikaci site isolation, možnost tichých aktualizací na pozadí bez běžící aplikace, snížení množství upozornění a spoustu implementací funkcionalit specifických pro Windows 11, macOS i Linux. Jak chutná ta barevná všehochuť? 


Windows 11 vytvářejí stovky prázdných adresářů

Windows 11 vytvářejí stovky prázdných adresářů

Ve Windows 11 se opět objevuje chyba, při níž v umístěních systémových adresářů vznikají stovky a tisíce prázdných adresářů. Ač se zdálo, že tuto chybu Microsoft vyřešil už v Desítkách, je zde zpět. Kde adresáře vznikají? Jaké jsou povahy? A představují nějaké riziko?


Microsoft odhalil, jak obejít kontrolu TPM 2.0

Microsoft odhalil, jak obejít kontrolu TPM 2.0

Microsoft opět zpestřuje příchod nového operačního systému Windows 11. Po obecně rozšířené nevůli vůči požadavku šifrovacího procesoru TPM ve verzi 2.0, se rozpoutala kritika Microsoftu. Navíc následovaly neoficiální postupy, jak obejít požadavek Windows 11 na TPM 2.0. Aby zabránil nejhoršímu, Microsoft nyní zveřejnil oficiální návod, jak obejít kontrolu požadavku na TPM 2.0. V čem spočívá?


Antiviry velkých jmen jsou připraveny na Windows 11

Antiviry velkých jmen jsou připraveny na Windows 11

Povyšování Windows se opakovaně potýká s rozličnými problémy. I při minoritních změnách se aktualizace dostávají do problémů s kompatibilitou - a ty se často týkají programů, jejichž dlouhé prsty sahají až do jádra systému. Zejména jde o zabezpečovací aplikace. Jak jsou na tom s kompatibilitou s Windows 11 antivirová řešení velkých jmen se podívali experti nezávislého testování bezpečnostních programů AV-Comparatives.


Chrome 94: nové centrum sdílení a kontroverzní Idle Detection API

Chrome 94: nové centrum sdílení a kontroverzní Idle Detection API KE STAŽENÍ ZDARMA

Google Chrome se už po necelých čtyřech týdnech hlásí s novou verzí číslo 94. Je to tak, protože prohlížeč přešel z šestitýdenního vývojového cyklu na cyklus čtyřtýdenní. A to především v rámci rychlejší distribuce bezpečnostních záplat a obran proti kyberútokům. Co devadesát čtyřka přináší?


Microsoft bude varovat před instalací Windows 11 na nepodporovaném hardwaru

Microsoft bude varovat před instalací Windows 11 na nepodporovaném hardwaru

Microsoft se neustále zamotává ve svých prohlášeních ohledně Windows 11, ne úplně podporovaného hardwaru, možnosti instalace nového systému a možnostech příjmu následujících aktualizací a podpory vůbec. Nově nechává uživatele při instalaci Windows 11 na nepodporované stroje podepsat akceptaci rizik.


S Windows 11 přijde i Office 2021

S Windows 11 přijde i Office 2021

Microsoft chce využít synergie souběžné prezentace, a tak 5. října 2021 uvede nejen nový operační systém Windows 11, ale i kancelářský balík Office 2021 v podobě jednorázové licence. Přijde ve verzích pro MacOS, 64bitová i 32bitová Windows, v celé škále modulových verzí a s několika novinkami.


ČTÚ spouští NetTest, certifikovaný test internetu

ČTÚ spouští NetTest, certifikovaný test internetu

Kvalita připojení k internetu se liší nejen mezi jednotlivými poskytovateli - co hůř - kolísá v čase u téhož. Navíc zákazníci jsou typicky v nevýhodné pozici: mohou sice rychlost připojení reklamovat, ale o tom, jak jejich reklamace dopadne či nakolik budou za nedostačující služby odškodněni, rozhodne sám dodavatel služby. Posílit pozici zákazníka se snaží Český telekomunikační úřad nástrojem NetTest, který poskytuje i certifikované měření parametrů připojení.


Vivaldi 4.2 přináší nové volby ochrany soukromí

Vivaldi 4.2 přináší nové volby ochrany soukromí KE STAŽENÍ ZDARMA

Vivaldi stále válčí především customizovatelností prohlížeče, maximální svobodou výběru používaných služeb a snahou o ochranu uživatelského soukromí. Ve verzi 4.2 se to rovná implementací nového překladače Lingvanex a nabídkou vyhledávače Neeva, který nesbírá uživatelská data a snaží se nabídnou co nejlepší výsledky bez reklam a affiliate marketingu.


LibreOffice 7.2: neustálé zlepšování podpory formátů MS Office

LibreOffice 7.2: neustálé zlepšování podpory formátů MS Office KE STAŽENÍ ZDARMA

LibreOffice je sice open-source software, nicméně jeho vývojáři ví, že pro masivní rozšíření v komunitě a především mezi firemními zákazníky musí bezchybně pracovat i s proprietárními formáty. Jako jsou například ty nejrozšířenější spadající do kancelářského balíku MS Office. A proto se 60 % všech změn v novince zaměřilo právě na interoperabilitu s proprietárními formáty Microsoftu.


NortonLifeLock akvíruje Avast

NortonLifeLock akvíruje Avast KE STAŽENÍ

Bývalý Symantec Corp. alias NortonLifeLock a Avast se dohodli na fúzi, při níž Avast skončí pod křídly NortonLifeLock. Akvizice přijde americkou společnost na něco mezi 8,1 - 8,6 miliard dolarů. A akcionáři Avastu budou mít nárok na kombinaci peněžního vyrovnání a nově vydaných akcií. Sloučením těchto dvou kyberbezpečnostních firem vznikne nový obr na poli IT zabezpečení.


Microsoft Edge testuje bezpečnostní režim Super Duper

Microsoft Edge testuje bezpečnostní režim Super Duper KE STAŽENÍ ZDARMA

Microsoft Edge přichází s projektem a funkcionalitou bezpečnostního režimu Super Duper. Ten má podstatně omezit velikost útočného vektoru skýtaného technologií kompilace JavaScriptu Just-In-Time (JIT). Jeho stinnou stránkou ovšem je, že zatím tak činí omezením výkonnostní fičury JIT. Vyhraje rychlost nebo zabezpečení?


Microsoft Edge bude uspávat panely okamžitě

Microsoft Edge bude uspávat panely okamžitě KE STAŽENÍ ZDARMA

I vývojáři Microsoft Edge se snažit minimalizovat vytěžování systémových prostředků svým prohlížečem. Spolu s režimem efektivity nabízejí uspávání neaktivních panelů na pozadí. V novém vydání vývojářské větve prohlížeče Microsoft Edge Canary testují možnost téměř okamžitého uspání panelů na pozadí, a to za méně než jednu minutu nečinnosti. Jak okamžité uspávání Microsoft Edge aktivovat?


Google a Facebook nechají pracovat jen očkované

Google a Facebook nechají pracovat jen očkované

Google, Facebook a další internetoví giganti dovolí návrat do kanceláří jen očkovaným zaměstnancům. Opět přistupují k protiepidemickým opatřením s předstihem, stejně jako v případě hromadného zavádění home office po propuknutí pandemie koronaviru COVID-19.


Článků: 816 - stránka: 2 / 41
 <<  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ... | 41 |  >> 

 

 
© 2005-2022 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama