[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 
Z mobilních čipů Snapdragon unikají data

Z mobilních čipů Snapdragon unikají data

Experti kyberbezpečnosti Nitrokey zjistili, že smartphony s čipy Snapdragon trpí závažnou bezpečnostní chybou. Tyto čipy totiž odesílají výrobci informace o uživateli. A to 1) bez souhlasu uživatele, 2) v takovém množství, že umožňují identifikaci uživatele, 3) a co je nejhorší: nezašifrované. Tím pádem má jsou data přístupná každému, kdo komunikaci čipu s výrobcem zachytí. 


Cisco koupí Smartlook

Cisco koupí Smartlook

Nadnárodní gigant Cisco potvrdilo záměr koupit brněnský Smartlook. Jeho pohlcením chce zdokonalit vlastní byznys aplikace, jako jsou Cisco AppDynamics a Full-Stack Observability Digital Experience Monitoring, a nabídnout další hodnotu provozovatelům aplikací v podobě sledování uživatelů při využívání aplikací Cisca. 


Synchronizace Google Authenticator trpí bezpečnostní chybou

Synchronizace Google Authenticator trpí bezpečnostní chybou

Appka Google Authenticator poskytuje jedinečné kódy, které mohou posloužit coby druhý faktor při přihlašování k webům a aplikacím. V pondělí Google uvolnil dlouho očekávanou funkci synchronizace Authenticatoru, která má usnadnit použít appku na mnoha zařízeních s jedním Google účtem. Novinka má jen jednu vadu na kráse: není zabezpečená.


Z Microsoft Edge unikají citlivé informace vinou funkce Sledování tvůrců

Z Microsoft Edge unikají citlivé informace vinou funkce Sledování tvůrců KE STAŽENÍ ZDARMA

Microsoft Edge je naprosto nabitý funkcemi, jejichž užitečnost je sporná. Navíc jsou často zdrojem dalších chyb, které infikují celý ekosystém Microsoft/Bing/Microsoft Edge. Čerstvým příkladem je chyba v MS Edge, která způsobuje, že prohlížeč posílá na servery Bingu seznam všech navštívených webů, přihlašovací údaje do všech navštívených služeb a další informace, které nechcete s nikým sdílet.


Twitter zveřejnil rankovací algoritmus. Jak ho využít?

Twitter zveřejnil rankovací algoritmus. Jak ho využít?

Twitter splnil jeden ze slibů Elona Muska a zveřejnil algoritmus, jenž určuje podobu feedu každého uživatele. Uživatelům, vývojářům i sockařům se tak nabízí vhled do toho, co Twitter v rámci uživatelského feedu posiluje - a co naopak potlačuje. Budete umět toho využít? 


Monetizace Twitteru zasáhne neplatící uživatele

Monetizace Twitteru zasáhne neplatící uživatele

Plány Elona Muska na silnější monetizaci Twitteru vedou jak k příchodu nových funkcí pro platící uživatele účtu Twitter Blue, tak k omezování funkcionalit pro uživatele neplatící. Tento tlak má vést zvláště profesionální uživatele k tomu, aby přešli na tarif Twitter Blue. Co vše bude omezeno pro neplatící?


Už i NÚKIB varuje před TikTokem

Už i NÚKIB varuje před TikTokem

Už jste na Netflixu koukali na serjoš Red Rose? Pokud ano, usnadní vám to porozumění strachu těch, kteří se snaží TikTok zakázat. Pokud ne, nevadí, kouknem´ na to v textu. Můžeme ovšem předeslat, že do kampaně proti TikToku se teď pouštějí už tajné služby aneb složky zodpovědné za vnitřní bezpečnost států. Co je na tom?


DuckDuckGo už i pro Windows

DuckDuckGo už i pro Windows

Půl roku po uvedení macovské verzi přichází na svět zkušební verze DuckDuckGo i pro Windows. Staví na projektu Chromia, ale využívá i systémová vykreslovací jádra. V rámci vlastní mise přináší uživateli maximalizaci ochrany soukromí a citlivých informací. Čím by si vás mohl získat?


Google Chrome přidává novou předprodukční verzi

Google Chrome přidává novou předprodukční verzi KE STAŽENÍ ZDARMA

Vývojáři Chrome chtějí posílit testování uvolňovaných verzí prohlížeče, a proto každou stabilní verzi Chrome uvolní o týden dřív malému procentu uživatelů, aby ti tak otestovali jakékoliv možné zádrhele, se kterými by jinak museli zápasit finální uživatelé. K rozšíření vývojových kanálů Google Chrome dochází od verze Chrome 110.


LibreOffice 7.5: krásnější a uhlazenější

LibreOffice 7.5: krásnější a uhlazenější KE STAŽENÍ ZDARMA

LibreOffice stále akcentuje interoperabilitu se softwarem Microsoftu MS Office. A krom toho přidává propracovanější temné zobrazení, nové a krásnější ikonky a sjednocení nástrojů do jediné nástrojové lišty. Technologie nově doplňuje strojového překládání pomocí API služby DeepL


ChatGPT pomáhá hackerům kódovat malware

ChatGPT pomáhá hackerům kódovat malware

Velké jazykové modely pomohou komukoliv téměř s čímkoliv. Jestliže objeví vzorce znaků, dokážou jejich algoritmy vzorce replikovat, multiplikovat a extrapolovat. Když jim dáte kousek kódu a budete ho chtít víc, model vám ho dá. A toho už si všiml hackerský potěr zvaný script kiddies. Chopí se umělé inteligence i starší liga?


Získejte PDF Eraser zdarma

Získejte PDF Eraser zdarma KE STAŽENÍ ZDARMA

Jednoduchých PDF editorů, které nevyžadují přihlášení k online účtu pro vykonání sebemenší maličkosti, už je málo. O to víc potěší, že až do 7. prosince 2022 můžete získat zdarma PDF Eraser, která přesně odpovídá požadavkům prosté editace. Krom úspory 30 USD musíte ovšem počítat i ze vzhledem starých aplikací z přelomu tisíciletí.


Firefox 106 s editorem PDF a snadným přechodem mezi instancemi

Firefox 106 s editorem PDF a snadným přechodem mezi instancemi KE STAŽENÍ ZDARMA

V Mozille se rozhodli usnadnit práci s PDFkami v prohlížeči a nabízejí základní možnosti editace přímo ve čtečce. Příznivcům anonymního módu servírují samostatný spouštěč připnutelný k hlavnímu panelu Windows. A uživatelům vizuálně zaměřeným nabízejí novou kolekci barevných témat s názvem Hlasy nezávislosti.


Avast dešifruje ransomware Hades

Avast dešifruje ransomware Hades KE STAŽENÍ

Avast uvolnil nástroj pro dešifrování dat zašifrovaných ransomwarem Hades  Nástroj  Avast Decryptor Mafiaware666 zachrání data uživatelům, kteří se stali obětmi variant Háda MafiaWare666, JCrypt, RIP Lmao a BrutusptCrypt, a to sice cracknutím hesla, jehož verze získal Avast objevením chyb v šifrování Háda. Jak zachránit data zašifrovaná ransomwarem Hades?


Ostrava se může těšit na kvantový počítač LUMI-Q

Ostrava se může těšit na kvantový počítač LUMI-Q

Národní superpočítačové centrum v Ostravě bude hostit kvantový počítač projektu konsorcia LUMI-Q. LUMI-Q bude výkonnějším následovníkem dosavadního nejvýkonnějšího superpočítače Evropy LUMI, který se nachází ve Finsku. Celá kvantová infrastruktura bude dislokována do několika superpočítačů, které krom Ostravy sídlí ve Finsku a v Polsku.


Worok jde po datech vysoce postavených v Asii

Worok jde po datech vysoce postavených v Asii KE STAŽENÍ

ESET odhalil novou špionážní skupinu Worok. Ta se zdá stojí za útoky na přední společnosti v oblastech telekomunikace, bankovnictví, námořnictva, energetiky, obrany, ale i na vládní organizace. Cíle útoků se nacházejí převážně v Asii, ale také na Blízkém východě a v Africe.


Tiskárny HP jsou děravé

Tiskárny HP jsou děravé

HP varuje před riziky bezpečnostních děr, které se objevily ve firmwaru tiskáren HP. Chyby mohou vyústit v přetečení vyrovnávací paměti a vzdálené spuštění kódu. Což útočníkům umožňuje infiltraci vlastního škodlivého kódu a vzdálenou kontrolu nad zařízením. Kterých tiskáren se rizika týkají? A jak škodám předejít?


Podzimní novinky Zoner Photo Studia X: Více místa pro fotky i nativní podpora RAWů

Podzimní novinky Zoner Photo Studia X: Více místa pro fotky i nativní podpora RAWů KE STAŽENÍ

Podzimní aktualizace Zoner Photo Studia X přináší změny hluboko uvnitř programu i v uživatelském rozhraní. Univerzální software pro úpravu fotek a videí nově nativně podporuje RAW formáty mnoha rozšířených fotoaparátů nebo zjednodušuje úpravu fotek a zobrazování metadat


Redakce INSTALUJ.cz  |  26.09.2022 16:02

Náklaďáky řídí umělá inteligence | Solvertech

Náklaďáky řídí umělá inteligence | Solvertech

Za volantem náklaďáku ještě stále musí sedět živý chlap (nebo dáma), stále víc jím ale točí umělá inteligence. V podmínkách ropného šoku a trvalé dopravní kalamity přestává na plánování tras stačit dispečerský fištrón. Je to jen několik let, co plánování zvládali zkušení dispečeři s podporu půvabných papírových pomůcek. Dnes už tyto formy práce přežívají jen v nejmenších firmách anebo v podnicích s mimořádně laskavými zákazníky. 


Reklama   |  21.06.2022 13:56

ÚOOÚ šetří kvůli úniku dat Shoptet

ÚOOÚ šetří kvůli úniku dat Shoptet

Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) vyzývá klienty Shoptetu, aby prověřili, zda nedošlo k narušení zabezpečení osobních údajů. Podezřelými jsou v tomto případě analytické aplikace firmy MonkeyData, které měly přistupovat k mnohem více datům, než ke kterým měly oprávnění. ÚOOÚ se v rámci co nejrychlejší sanace úniku rozhodl pro veřejnou výzvu. Co se vlastně děje?


Článků: 854 - stránka: 2 / 43
 <<  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ... | 43 |  >> 

 

 
© 2005-2023 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama