RSS Kanál

 
Zoner Photo Studio X oživí jarní aktualizace

Zoner Photo Studio X oživí jarní aktualizace KE STAŽENÍ

Zoner Photo Studio už není povyšováno od jedné licenční verze k druhé, ale aktualizováno průběžně coby software s předplatným. Jarní aktualizace - již druhá od změny licencování - přichází ověnčena mnohými změnami, jejichž množství by se ve starém systému verzí rovnalo povýšení na novou verzi.


Daniel Beránek  |  23.03.2017 15:42

Sticky Password a ESET se dávají dohromady

Sticky Password a ESET se dávají dohromady KE STAŽENÍ

Vývojáři správce hesel Sticky Password pomůžou výrobci antivirů ESETu s jeho utilitkou ESET Password Manager. Ten by měl díky Sticky Password získat nejen ověřené technologie, ale také uživatelsky přívětivější prostředí.

 


Daniel Beránek  |  22.03.2017 15:12

Chrome zjednoduší jumplist panelů

Chrome zjednoduší jumplist panelů KE STAŽENÍ

Vývojáři Chromu pročistí kontextovou nabídku panelu prohlížeče. Za své vezmou hned tři položky a to ty z nejméně používaných. Záměrem ořezu je nejen zjednodušení jumplistu, ale také zvýšení jeho používání vůbec. Co tedy vezme za své?


Daniel Beránek  |  21.03.2017 13:52

Útok GIFem je právně postižitelný

Útok GIFem je právně postižitelný

Domníváte-li se, že tvorba a zasílání obrázků spadá výlučně pod svobodu vyjádření, mýlíte se. Pokud je záměrem takovéhoto jednání ublížení na zdraví, jde o kriminální čin spadající do trestního práva. Toho důkazem je případ napadení amerického novináře Kurta Eichenwalda nenávistným GIFem.


Daniel Beránek  |  21.03.2017 13:37

Chrome bude úspornější

Chrome bude úspornější KE STAŽENÍ

Jednou z méně příjemných vlastností prohlížeče Google Chrome je jeho nenažranost, co se týče systémových prostředků. To by se mělo změnit. Po nedávném ořezání spotřeby RAM se nyní vývojáři zaměřili na procesorový čas spotřebovávaný panely na pozadí. Bude to krok správným směrem?


Daniel Beránek  |  17.03.2017 20:02

Microsoft agresivně omezí starší Windows na nejnovějším železe

Microsoft agresivně omezí starší Windows na nejnovějším železe

Microsoft a Windows 10 - to není jen vývojář a jeho poslední produkt. Je to vlezlá reklama, tam, co nemá co dělat. Je to neustálé vnucování k povýšení stupidními, záludnými a vskutku protivnými způsoby. A nově je se tahle dvojka rovná také agresivnímu ukončování podpor stále živých systémů, což jsou Sedmičky a Osmičky...


Daniel Beránek  |  16.03.2017 18:46

Firefox 52 ořezává podpory ve jménu bezpečnosti

Firefox 52 ořezává podpory ve jménu bezpečnosti KE STAŽENÍ

Padesátý druhý Firefox je poslední verzí, kterou spustíte na Windows XP a Windows Vista. Tuto bolest fanoušků starších systémů Mozilla alespoň kapku mírní tím, že 52 je zároveň verzí s dlouhodobou podporou. Sama naopak nepodporuje starší zásuvné NPAPI moduly typu Java a Silverlight. A instalační soubor varianty pro Android je kapánek menší.


Daniel Beránek  |  07.03.2017 16:11

Avast 2017 ani zero-second útoky nerozhodí

Avast 2017 ani zero-second útoky nerozhodí KE STAŽENÍ

Avast restauruje stáj svých antivirů ani ne měsíc po uvedení produktů inkorporované značky AVG. Hlásá lepší připravenost nejen vůči starým červům a nákazám, ale také na vyděračský software a nové typy útoků - zero-second útoky nevyjímaje. Nové a vylepšené funkce si našly cestu nejen do placených programů Pro Antivirus, Internet Security a Premier, ale i do základního antiviru Avast Free Antivirus. Novinky doprovází i změna loga a lehké grafické úpravy uživatelského prostředí.


Daniel Beránek  |  07.02.2017 14:30

Opera 43: opět mnohem rychlejší

Opera 43: opět mnohem rychlejší KE STAŽENÍ

Stabilní větev Opery přebírá ve čtyři a třicáté verzi rychlejší načítání stránek, implementuje optimalizaci systému Windows Profile Guided Optimization a opět křísí jednu fičurku z Opery 12: možnost kopírovat text odkazu. 

 


Daniel Beránek  |  06.02.2017 14:19

HP opět svolává baterie

HP opět svolává baterie

Není to tak, co HP svolávalo baterie svých notebooků. Dle všeho se ukázalo, že se postižené baterie nacházejí i v dalších sériových řadách, proto HP nabádá k opětovné kontrole i ty zákazníky, jejichž stroje minulou kontrolou prošly coby nezávadné.

 


Daniel Beránek  |  01.02.2017 20:33

Chrome 56: úspornější, rychlejší, bezpečnější

Chrome 56: úspornější, rychlejší, bezpečnější KE STAŽENÍ

Google Chrome nejen inovuje jako o život, ale také dohání konkurenci. Těsně v závěsu za Firefoxem uvádí podporu bezztrátového audia FLACu, stejně jako grafického rozhraní WebGL 2. Stejně jako Firefox se vydává na tažení proti nezabezpečené výměně citlivých informací na HTTP webech a po x letech optimalizuje znovunačítání téhož webu. Prostě: skoro samé novinky:)


Daniel Beránek  |  27.01.2017 21:09

Firefox 51: lepší multimédia, vyšší bezpečnost

Firefox 51: lepší multimédia, vyšší bezpečnost KE STAŽENÍ

Mozilla pokračuje ve svém tažení proti nezabezpečeným webům, a tak Firefox opět o trochu více upozorní uživatele, pokud se přihlašuje na web, jehož spojením probíhá přes nezabezpečený protokol HTTP. Jinak se padesát jednička soustředí hlavně na podání multimédií.


Daniel Beránek  |  25.01.2017 19:19

Opera Neon: browser nového konceptu

Opera Neon: browser nového konceptu KE STAŽENÍ

Tým jednoho z nejinovativnějších browserů přichází s forkem základního prohlížeče a říká mu Opera Neon. Jestliže Opera sama v poslední době o různé nestandardní fičury (video pop out, integrovaná VPN či režim úspory energie na baterii), inovační linka Neonu si to šine jinam. A to sice směrem do uživatelského rozhraní prohlížeče - ve jménu podstatného přehodnocení uživatelské zkušenosti. Pochodí?


Daniel Beránek  |  13.01.2017 21:26

AVG produkty poprvé pod taktovkou Avastu

AVG produkty poprvé pod taktovkou Avastu KE STAŽENÍ

Avast sází na brand a etablovanost produktů AVG na trhu, proto pokračuje v jejich vydávání pod původním jménem. Poprvé pod taktovkou Avastu tak vychází bezplatný základ v podobě AVG Antivirus FREE, prémiový balík komplexní ochrany AVG Internet Security a čistítko AVG TuneUp.


Daniel Beránek  |  11.01.2017 18:11

Stabilní větev Windows 10 povyšuje na verzi 14393.693

Stabilní větev Windows 10 povyšuje na verzi 14393.693

První patchovací úterý roku 2017 přináší kumulativní balíček aktualizací KB3213986. Ten, stejně jako jiné souhrnné updaty, ani tak neobsahuje nové funkce, jako spíš přináší opravy chyb, vylepšení stability a výkonu operační systému i jednotlivých aplikací. Aktualizace cílí desktopovou i mobilní verzi systému a to i starší varianty: původní Windows 10 (verze č. 1507) a November Update (verze č. 1511).


Daniel Beránek  |  11.01.2017 10:23

Windows IP 15002: pytel plný novinek

Windows IP 15002: pytel plný novinek

Nové sestavení Windows Insider Preview je tentokrát výživné. Přináší aktualizace a změny napříč celým systém od systémových aplikací a nastavení celého systému vůbec až po zapadlá funkcionality využívané pouze okrajovým publikem či specifickými jazykovými regiony.


Daniel Beránek  |  10.01.2017 16:05

Lego Boost: přes kostičky ke kódu

Lego Boost: přes kostičky ke kódu

Lego představilo na veletrhu CES novou produktovou řadu Lego Boost. Ta přináší stavebnice programovatelných robotů pro ty relativně nejmenší, přičemž i pojetí stavebnic a možnosti jejich kombinací by měly odpovídat postupnému seznamování se světem elektroniky od naprostých začátků. 


Daniel Beránek  |  06.01.2017 15:12

Obrazovka smrti zelená?

Obrazovka smrti zelená?

Modrá obrazovka smrti je dlouholetým společníkem všech uživatelů Windows. Ti, kteří ji neznají, nechť se považují za šťastlivce, jejichž systém nepodléhá chybám, z nichž nemožno se zotavit. Ještě známější je tato obrazovka testerům systému aka členům program Insider. Právě pro ně vývojáři připravili zcela novou obrazovku smrti - zelenou.


Daniel Beránek  |  29.12.2016 17:46

Opera načte web dřív, než jej napíšete

Opera načte web dřív, než jej napíšete KE STAŽENÍ

Opera se vydává na pole telepatie. Načítá cílový web ještě předtím, než jeho URL naťukáte do adresního řádku. Zatímco jedni mohou uctívat červené Óčko coby mága rozumějícího hlubinám lidské duše, druzí se budou zabývat spotřebou systémových prostředků a hledisky hospodárnosti funkce, která může značně urychlit a usnadnit práci s prohlížečem.


Daniel Beránek  |  05.12.2016 15:10

Gooligan krade účty Googlu

Gooligan krade účty Googlu

Přichází nový typ malware masového ničení. Jeden z jeho prvních představitelů Gooligan masově infikuje mobilní zařízení poháněná Androidem, vkrade se do Google účtu, stahuje aplikace, generuje falešná stažení a hodnocení aplikací dalších, získává přístup k datům napadených účtů... Již napadl přes 1 300 000 zařízení a další atakuje rychlostí 13 000 denně.


Daniel Beránek  |  02.12.2016 19:29

Článků: 450 - stránka: 2 / 23
 <<  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ... | 23 |  >> 

 

 

 
© 2005-2017 PS Media s.r.o. - digital world