RSS Kanál

 
Velký Říjnový update: první problémy

Velký Říjnový update: první problémy

Ač se Microsoft vždy znova zaklíná zdokonalením svého již tak nadmíru dokonalého povyšování systému Windows, každý velký update Desítek přináší spousty problémů. Některé jsou kosmetické - oko nešťourala si jich ani nevšimne, jiné vám neumožní dokončit instalaci updatu či váš systém přivedou do nepříliš funkčního stavu. Jaká rizika přináší velký Říjnový update?


Daniel Beránek  |  05.10.2018 13:06

Wi-Fi 6 a změna označování standardu

Wi-Fi 6 a změna označování standardu

Zatímco většina internetové populace stále funguje na Wi-Fi 802.11n, bezdrátoví technologové vyvíjejí stále rychlejší standardy, které se ani nestačí ohřát v praxi. I když Wi-Fi 802.11ac už tu je nějaký ten pátek (téměř pět let), zdaleka se nepřiblížilo míře rozšíření -n Wi-Fi. A už asi ani nepřiblíží. Už v příštím roce bude dokončena nová specifikace 802.11ax, ale už se tak nebude jmenovat. Spolu se staršími standardy se jí dostane srozumitelnějšího číselného označení, konkrétně Wi-Fi 6.


Daniel Beránek  |  04.10.2018 18:27

Windows 10 čeká říjnové povýšení

Windows 10 čeká říjnové povýšení KE STAŽENÍ ZDARMA

Microsoft oznámil, že povýšení Windows 10 October Update je připraveno k vydání. Automatizovaná distribuce prostřednictvím služby Windows Update započne 9. října 2018. Již nyní je možné, že se spustí na dotaz uživatele na aktuálnost systému - zcela určitě by měla jít spustit ručně. Jak proběhne aktualizační proces sám?


Daniel Beránek  |  03.10.2018 19:21

Sapkowski chce za Zaklínače dalších 360 miliónů

Sapkowski chce za Zaklínače dalších 360 miliónů KE STAŽENÍ

Vývojáři z polského herního studia CD Projekt si 2. října 2018 neužili ranního klidu. V jejich kanceláři přistála žádost o platbu ve výši 360 miliónů českých korun pocházející od právních zástupců Andrzeje Sapkowského, autora knižní předlohy her o zaklínači. Sapkowski už jednou práva na Zaklínače prodal - přesto dlouhodobě není spokojen s částkou, která ze zpětné perspektivy je zanedbatelná v poměru k prodejním úspěchům hry. A tak zkouší najít oporu v polském právu a právních kličkách. Uspěje autor, nebo studio?


Daniel Beránek  |  02.10.2018 11:41

YouTube zkouší minipřehrávač

YouTube zkouší minipřehrávač

Služba YouTube předběhla prohlížeč Chrome v implementaci pop-up okna pro přehrávaná videa. Uživatele YouTube tak mohou v plovoucím minipřehrávači sledovat stále stejný zdroj při brouzdání vším obsahem obřího videoportálu. Otázkou ovšem je, jestli daná fičurka má v dané podobě smysl a zda nesvědčí spíš o diskoncepci uvnitř internetového obra.


Daniel Beránek  |  02.10.2018 11:03

Vivaldi povyšuje na celočíselnou verzi 2.0

Vivaldi povyšuje na celočíselnou verzi 2.0 KE STAŽENÍ ZDARMA

Vivaldi konečně povyšuje na úrovni celého čísla na verzi 2.0 (respektive 2.0.1309.29). Přináší dlouho slibovanou synchronizaci, přihazuje velmi flexibilní práci se zobrazením vícero panelů, umožňuje připnuté weby zobrazovat coby plovoucí okna. Vivaldi pomalu dospívá - zaujme i vás?


Daniel Beránek  |  01.10.2018 18:05

Windows 95 ožívají!

Windows 95 ožívají!

Děsivého zvěrstva se dopustil Felix Rieseberg, vývojář Slacku. Povolal zpět ze záhrobí operační systém Windows 95. Na tomto zločinu má svůj díl i jeho zaměstnavatel - společnost Slack, v jejímž frameworku Electron je aplikace Windows 95 napsaná. Co lze od této zrůdnosti čekat?

 


Daniel Beránek  |  28.08.2018 14:40

Řekni mi něco pěkného, milý Google

Řekni mi něco pěkného, milý Google

Že si ženy říkají o slova útěchy jen milovaným partnerům? To se nejspíš brzo změní - napříč pohlavími i orientacemi. Do hry o kognitivní komfort totiž vstupuje věrný partner všech uživatelů mobilních telefonů, tabletů, počítačů a snad veškerého vyhledávání - Google. Chce dopřát lidem dobrých zpráv, pokud si o ně řeknou: OK Google, řekni mi něco pěknýho!


Daniel Beránek  |  22.08.2018 14:22

Aktualizace Windows opět problémová

Aktualizace Windows opět problémová

Kumulativní aktualizace KB4343909, jejímž hlavním posláním zbylo záplatovat procesory a odstranit komplikace způsobené předešlými aktualizacemi, sama ústí v řadu problémů se systémem Windows. Čím vším může aktualizace KB4343909 znepříjemnit život?


Daniel Beránek  |  20.08.2018 16:30

Opera 55: několik příjemných změn

Opera 55: několik příjemných změn KE STAŽENÍ ZDARMA

Opera povyšuje na sestavení 55 poté, co 27. července 2018 vstoupila na Nasdaq a úspěšně provedla první úpis akcií. Prohlížeč sám nyní plně podporuje instalaci chromých doplňků z Internetového obchodu Chrome, má předesignované nastavení a usnadňuje přístup k údajů o webu. Čím vším své uživatele potěší?


Daniel Beránek  |  16.08.2018 17:25

Microsoft záplatuje poslední z velkých procesorových zranitelností

Microsoft záplatuje poslední z velkých procesorových zranitelností

Jako každé jiné druhé úterý v měsíci přineslo i to srpnové snůšku oprav a aktualizací systému Windows - kumulativní balíček KB4343909. Ten se zaměřuje na zamezení zranitelnosti typu speculative execution side-channel a opravám vícero chyb, způsobených předchozími aktualizacemi.


Daniel Beránek  |  15.08.2018 16:38

InPrivate Desktop: nový sandbox Windows 10

InPrivate Desktop: nový sandbox Windows 10

Microsoft chystá novou sandboxovou fičuru implementovanou přímo na úrovni systému Windows 10 - InPrivate Desktop. Prozradila to komunikace na fóru Windows 10 Insider Feedback Hub. Uživatelé, či spíše administrátoři profesionálních verzí Windows, by tak mohli dostat možnost bezpečně spouštět nedůvěryhodné aplikace přímo v nativním nástroji systému Windows. 


Daniel Beránek  |  10.08.2018 13:41

Rohlik.cz čelil DDoS

Rohlik.cz čelil DDoS

Online potraviny Rohlik.cz zasáhl v úterý 7. srpna 2018 kyberútok. Šlo o zahlcení serveru požadavky známé coby Distributed Denial of Service (DDoS) ve formě objednávek proudících z celého světa. V důsledku útoku přišel Rohlik.cz na cca čtvrť hodiny o objednávky generované večerní špičkou. Co se o útoku ví?


Daniel Beránek  |  09.08.2018 14:31

Firefox Advance nabídne nové a ještě nepoznané weby

Firefox Advance nabídne nové a ještě nepoznané weby KE STAŽENÍ

Program Firefox Test Pilot je semeništěm nejrůznějších nápadů a zároveň i arénou, v níž se rozhoduje o jejich příštím osudu. Do této arény nyní vstupuje doplněk Firefox Advance, jenž na základě uživatelovy brouzdací historie generuje návrhy obdobných, tematicky spřízněných webů. Měl by Firefox Advance získat místo ve stabilní větvi prohlížeče?


Daniel Beránek  |  08.08.2018 18:10

Kyberobrana ČR nabývá jasnějších kontur

Kyberobrana ČR nabývá jasnějších kontur

Kyberobrana České republiky dostává pomalu podobu operacionalizovaných kroků, jenž povedou k její krystalizaci. Národní centrum kybernetických operací, které jí má na starost, je nastiňuje ve veřejném strategickém plánu a v neveřejném akčním plánu. Co všechno bude zahrnovat?


Daniel Beránek  |  08.08.2018 15:57

Microsoft hledá cesty, jak zavést Windows 10 za předplatné

Microsoft hledá cesty, jak zavést Windows 10 za předplatné

Jestliže šlo na Windows 10 přejít ze Sedmiček a Osmiček bezplatně - a dle neoficiálních zdrojů tak stále učinit lze - gigant z Redmontu už přemýšlí nad způsoby, jak monetizovat ony miliardy získaných uživatelů. Jednou z nich by měl být produkt Microsoft Managed Desktop, což bude patrně služba typu Software as a Service. Co všechno nabídne a co za to bude chtít?


Daniel Beránek  |  07.08.2018 13:24

Chrome také sníží potřebu RAM

Chrome také sníží potřebu RAM KE STAŽENÍ ZDARMA

Google Chrome následuje Mozillu Firefox a také usiluje o snížení náročnosti prohlížeče na systémovou paměť. Na rozdíl od vývojářů z Mozilly ovšem ti ze stáje Googlu prozrazují, jakým konkrétním způsobem onu náročnost na RAM sníží. Má to být Page Lifecycle API zaměřená na minimalizaci spotřeby RAM ze strany panelů otevřených na pozadí.


Daniel Beránek  |  06.08.2018 18:26

Firefox si už zase ukousne RAM víc

Firefox si už zase ukousne RAM víc KE STAŽENÍ

Operační paměť byla dlouhodobou bolístkou Firefoxu. A krátká epizoda, kdy tomu tak není, se blíží ke konci. Firefox totiž implementuje ochranu proti útokům typu speculative side-channel attack cílící zranitelnosti jako Spectre a Meltdown. Varianta ochrana Chrome Site Isolation se jmenuje Project Fission. Stejně jako u Chrome vyústí ve zvýšení paměťových nároků. Není ještě začleněn ve stabilní větve prohlížeče. A Mozilla už nyní rozjíždí podprojekt Fission MemShrink, který má naopak spotřebu RAM snížit. Jak tato přetahovaná o operační paměť dopadne?


Daniel Beránek  |  03.08.2018 17:07

Mozilla chce přebrandovat Firefox

Mozilla chce přebrandovat Firefox KE STAŽENÍ

Ikonický prohlížeč Firefox, jeden z prvních, vždy nápomocný velkým množstvím doplňků, projde rebrandingem. Pro Mozillu totiž není jediným produktem, který vyvíjí, ale spíš zastřešujícím produktem a nositelem značky celé platformy produktů. Co tedy bude napříště reprezentovat velký Firefox a spoustu jeho malých, doprovodných služeb a aplikací?


Daniel Beránek  |  02.08.2018 23:59

Portál občana: co lze na něm nalézt a vyřídit?

Portál občana: co lze na něm nalézt a vyřídit?

Společně s eObčankou byl spuštěn i projekt Portál občana. Ten se má stát hlavní elektronickou přepážkou pro vyřízení mnohé úřední komunikace, kterou je jinak třeba oběhat fyzicky. Ač portál funguje až do konce letošních prázdnin v podobě veřejné bety, již nyní slibuje značné usnadnění právě úředních podání, přístup do rozličných kartoték a napojení na další informační systémy. Co vše na něm najdeme?


Daniel Beránek  |  25.07.2018 18:08

Článků: 593 - stránka: 2 / 30
 <<  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ... | 30 |  >> 

 


 
© 2005-2019 PS Media s.r.o. - digital world