[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 
ESET míří na ARM

ESET míří na ARM KE STAŽENÍ

ESET rozšířil škálu podporovaných platforem o operační systémy Windows běžící na procesorech ARM64. ARMům byly uzpůsobeny nejen produkty ESETu, ale také parciální funkce a moduly, jako jsou LiveGuard a Password Manager. Uživatel má navíc k dispozici komplexní vzdálenou správu prostřednictvím portálu Home. ESET si od podpory ARM slibuje mj. využívání na větším počtu zařízení odpovídajících době hybridní práce.


Facebook očerňuje TikTok

Facebook očerňuje TikTok

Facebook se rozhodl jakýmikoliv prostředky vystrnadit sociální platformu TikTok z USA. V rámci konkurenčního boje o nejziskovější světový trh vsadil na kombinaci manipulace s veřejným míněním a nastavování témat agendy politických stran. A tak se obrátil na konzultanty republikánů, kteří mu měli pomoci rozpoutat mediální kampaň proti TikToku. A coby rukojmí měly posloužit americké děti


Facebook zviditelňoval obsah k upozadění

Facebook zviditelňoval obsah k upozadění

Facebooku se dostalo kouzla nechtěného. Při snaze omezit dosah věcí, které jsou už na hraně porušení pravidel, se Facebooku vymkl ze záměru jeden algoritmus. Místo, aby zobrazování těchto příspěvků snižoval, zvyšoval ho. A to rovnou o 30 %. Jaké to mělo důsledky?


Nejrozšířenějším malwarem jsou trojské koně

Nejrozšířenějším malwarem jsou trojské koně

V roce 2021 byli Češi nejčastěji ohrožováni trojskými koňmi, droppery a file infectory. Objevily se ovšem i kryptominery, trojani zaměření na vzdálené ovládnutí zařízení a adware. Právě malware spojenými s využíváním a zneužíváním reklam se stal nejrozšířenějším problémem mobilního systému Androidu. Ale ani ten nezůstal sám. Mobilní zařízení se pokoušely dobýt falešné aplikace, SMS trojany a bankovní malware.


CZ.NIC bude blokovat dezinformátory další měsíc

CZ.NIC bude blokovat dezinformátory další měsíc

Správce české domény CZ.NIC bude blokovat dezinformační weby další měsíc. Vede ho k tomu prostý fakt toho, že válka na Ukrajině stále pokračuje. Sdružení přitom jedná na základě vlastního rozhodnutí, při němž sice bere v potaz stanovisko vlády, ale také mnoha další expertů na boj s dezinformacemi. Jak se změní situace po měsíci? A co když válka na Ukrajině do té doby neskončí?


Anonymous vyhlásili kyberválku ruské administrativě

Anonymous vyhlásili kyberválku ruské administrativě

Putinova agrese nezbytně přitáhla pozornost polymorfního ne-celku Anonymous. Subjekt programově vysazený na bezpráví, nadvládu a teror zareagoval i na útok na Ukrajinu. Ostatně i ruská agrese má povahu hybridní války, která současně s vojenskou technikou vypustila proti Ukrajině zákeřný kód, který má za úkol co nejvíce narušit infrastrukturu dobývané země.


Web4Ukrajina připomíná Rusům neakceptovatelnost agrese vůči Ukrajině

Web4Ukrajina připomíná Rusům neakceptovatelnost agrese vůči Ukrajině

Skupina webdesignérů Web4Ukrajina připravila skript, který všem Rusům připomene, že vojenská agrese vůči Ukrajině je netolerovatelná. Skript zatím jen odloží načtení cílového webu s připomínkou dění na Ukrajině, pokud se ovšem situace nezlepší, nemusí se ruští uživatelé na dané weby dostat vůbec.


CZ.NIC zablokovalo dezinformační weby

CZ.NIC zablokovalo dezinformační weby

CZ.NIC se v souhlasu s bezpečnostními složkami České republiky rozhodlo pozastavit dezinformační aktivity webů, které jsou dlouhodobě spojovány s tendenčním reportováním a netransparentním pozadím organizací, jejichž finanční konexe vedou do Moskvy.


Google Chrome znovuobjevuje tlačítko Ztlumit

Google Chrome znovuobjevuje tlačítko Ztlumit KE STAŽENÍ ZDARMA

Znovuobjevovat Ameriku se občas podaří každému. Nikdo neví, co všechno už objeveno bylo. Ovšem implementovat fičuru, se kterou jste sami přišli, to už vyžaduje pokročilý věk. Najít analogii stáří celosvětového korporátu Googlu lze jen těžko, ale právě jeho prohlížeč vykazuje senilní chování. Znovuobjevuje fakt, že indikátor ztlumení karty prohlížeče by se - světe div se - dal použít i ke ztlumení karty.


2021: co se nejčastěji googlovalo?

2021: co se nejčastěji googlovalo?

Google se v Česku v roce 2021 nejvíce zapotil při hledání pojmů spojených s koronavirovou pandemií, s masovým rozšířením kryptoměn a s tornádem na Moravě. Ale svá místa obhájily i stálice vyhledávání: politika, sport, návody, celebrity a popkultura. Co všechno probojovalo do 10 nejhledanějších pojmů svých kategorií?


20 GB za očkování? Ulož.to!

20 GB za očkování? Ulož.to!

20 GB stahování dat plnou rychlostí nabízí sdílecí server Ulož.to. Činí tak v rámci kampaně Očkuj se s Ulož.to, která je cílena na podporu očkování proti koronaviru COVID-19. Uloz.to se tak přidává k řadě firem, které se snaží pozitivní motivací mířit na populaci, která se ještě k očkování nerozhodla.


V testech pokročilých hrozeb nejlépe skóroval Avast/AVG

V testech pokročilých hrozeb nejlépe skóroval Avast/AVG KE STAŽENÍ

AV-Comparatives se v aktuálním testu ochran před pokročilými kyberhrozbami zaměřili na software velkých jmen. Testovali jak zabezpečení koncových bodů ve firemním prostředí, tak i spotřebitelský software určený pro domácí použití. Nejvyššího ohodnocení se dostalo hned pětici produktů - nejlepší skóre dostal nadvakrát Avast: jednou z toho maskovaný pod brandem AVG.


Seznam.cz varuje před extrémním počasím přímo ve vyhledávání

Seznam.cz varuje před extrémním počasím přímo ve vyhledávání KE STAŽENÍ ZDARMA

Vyhledávání Seznamu.cz nabídne widget Počasí.cz doplněný o varování Českého hydrometeorologického ústavu. Díky tomu budou uživatelé nejen okamžitě upozorněni na blížící se nebezpečí, ale také zjistí: jaké je povahy, kdy jeho riziko hrozí, k jakým může dojít škodám a jak těm škodám zabránit. V jakých případech se výstraha zobrazí? 


Firefox 94: všehochuť podzimních novinek

Firefox 94: všehochuť podzimních novinek KE STAŽENÍ ZDARMA

Firefox si v 94. iteraci připravil podzimní barvičky, defaultní aplikaci site isolation, možnost tichých aktualizací na pozadí bez běžící aplikace, snížení množství upozornění a spoustu implementací funkcionalit specifických pro Windows 11, macOS i Linux. Jak chutná ta barevná všehochuť? 


Windows 11 vytvářejí stovky prázdných adresářů

Windows 11 vytvářejí stovky prázdných adresářů

Ve Windows 11 se opět objevuje chyba, při níž v umístěních systémových adresářů vznikají stovky a tisíce prázdných adresářů. Ač se zdálo, že tuto chybu Microsoft vyřešil už v Desítkách, je zde zpět. Kde adresáře vznikají? Jaké jsou povahy? A představují nějaké riziko?


Microsoft odhalil, jak obejít kontrolu TPM 2.0

Microsoft odhalil, jak obejít kontrolu TPM 2.0

Microsoft opět zpestřuje příchod nového operačního systému Windows 11. Po obecně rozšířené nevůli vůči požadavku šifrovacího procesoru TPM ve verzi 2.0, se rozpoutala kritika Microsoftu. Navíc následovaly neoficiální postupy, jak obejít požadavek Windows 11 na TPM 2.0. Aby zabránil nejhoršímu, Microsoft nyní zveřejnil oficiální návod, jak obejít kontrolu požadavku na TPM 2.0. V čem spočívá?


Antiviry velkých jmen jsou připraveny na Windows 11

Antiviry velkých jmen jsou připraveny na Windows 11

Povyšování Windows se opakovaně potýká s rozličnými problémy. I při minoritních změnách se aktualizace dostávají do problémů s kompatibilitou - a ty se často týkají programů, jejichž dlouhé prsty sahají až do jádra systému. Zejména jde o zabezpečovací aplikace. Jak jsou na tom s kompatibilitou s Windows 11 antivirová řešení velkých jmen se podívali experti nezávislého testování bezpečnostních programů AV-Comparatives.


Chrome 94: nové centrum sdílení a kontroverzní Idle Detection API

Chrome 94: nové centrum sdílení a kontroverzní Idle Detection API KE STAŽENÍ ZDARMA

Google Chrome se už po necelých čtyřech týdnech hlásí s novou verzí číslo 94. Je to tak, protože prohlížeč přešel z šestitýdenního vývojového cyklu na cyklus čtyřtýdenní. A to především v rámci rychlejší distribuce bezpečnostních záplat a obran proti kyberútokům. Co devadesát čtyřka přináší?


Microsoft bude varovat před instalací Windows 11 na nepodporovaném hardwaru

Microsoft bude varovat před instalací Windows 11 na nepodporovaném hardwaru

Microsoft se neustále zamotává ve svých prohlášeních ohledně Windows 11, ne úplně podporovaného hardwaru, možnosti instalace nového systému a možnostech příjmu následujících aktualizací a podpory vůbec. Nově nechává uživatele při instalaci Windows 11 na nepodporované stroje podepsat akceptaci rizik.


S Windows 11 přijde i Office 2021

S Windows 11 přijde i Office 2021

Microsoft chce využít synergie souběžné prezentace, a tak 5. října 2021 uvede nejen nový operační systém Windows 11, ale i kancelářský balík Office 2021 v podobě jednorázové licence. Přijde ve verzích pro MacOS, 64bitová i 32bitová Windows, v celé škále modulových verzí a s několika novinkami.


Článků: 823 - stránka: 2 / 42
 <<  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ... | 42 |  >> 

 

 
© 2005-2022 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama