[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 
Seznam Premium: bez reklam a s korunkou

Seznam Premium: bez reklam a s korunkou KE STAŽENÍ ZDARMA

Seznam.cz se pustil do monetizace značky Seznam Premium. Ta bude reprezentovat prémiové užívání služeb Seznamu. Aktuálně se to rovná sledování videoobsahu bez reklam na hlavní straně Seznamu a portálech Televizeseznam.cz, Seznam Zprávy, Novinky.cz, Super.cz a Sport.cz - a prémiovému označení profilu uživatele korunkou. Co bude následovat?


LibreOffice aktualizuje o desetinku na 7.1

LibreOffice aktualizuje o desetinku na 7.1 KE STAŽENÍ ZDARMA

LibreOffice 7.1 představuje nové označení edice pro komunitu, která má firmám a dalším organizacím připomenout, že jde o verzi vyvíjenou a podporovanou dobrovolníky, která je primárně určena individuálním uživatelům. Jinak desentiková verze vylepšuje obsluhu tisku, značně urychluje Vyhledat a nahradit  a přináší mnoho parciálních změn v aplikacích kancelářského balíku LibreOffice.


Vyhledávání Seznamu ovlivní významové vektory

Vyhledávání Seznamu ovlivní významové vektory KE STAŽENÍ ZDARMA

Seznam implementoval největší změnu do vyhledávání za posledních deset let. Jde o hledání pomocí významových vektorů. Díky vektorové reprezentaci slov by tak měl najít i odpověď i na těch webech, na nichž konkrétní slova z vyhledávacího dotazu chybí. Co všechno významové vektory ovlivní?


S Mapami je to nakloněný...

S Mapami je to nakloněný...

Navigace Map.cz už nebude tak plochá - přechází do podoby pseudo 3D zobrazení nakloněného pohledu, a to ve všech mapových vrstvách - online i offline. Jak to vypadá s implementací funkce do běžného mapového zobrazení a s její podporou na platformách Android Auto a Apple CarPlay?


2020 Seznam: najdeš, co ani neznám

2020 Seznam: najdeš, co ani neznám KE STAŽENÍ ZDARMA

Seznam.cz se pochlubil, co nejčastěji vyhledával pro obyvatele kotliny pod Řípem v roce 2020. Pestrou směsici celebrit, událostí a jiných významových entit ovládla otravná epidemie koronaviru, která přímo i nepřímo ovládala mysli všech hledajících. Co všechno Češi na Seznamu v roce 2020 hledali?


Chrome pracuje na uživatelském rozhraní pro experimenty

Chrome pracuje na uživatelském rozhraní pro experimenty KE STAŽENÍ ZDARMA

Vývojáři Google Chrome se rozhodli některé z experimentálních funkcí prohlížeče otestovat na širším vzorku pokusných uživatelů. Nabídnou uživatelský přístup přímo přes rozhraní browseru k těm experimentům, pro které je téměř jisté, že budou uvolněny do hlavní větve prohlížeče. Jak bude rozhraní vypadat a jak ho aktivovat?


NIX.CZ je součástí kritické infrastruktury ČR

NIX.CZ je součástí kritické infrastruktury ČR

Internetový uzel NIX.CZ byl zařazen mezi subjekty kritické informační infrastruktury České republiky. Rozhodl o tom Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, v jehož kompetenci jsou prvky spadající do oblasti informačních technologií. NIX.CZ se tak dostává do režimu ochrany vyhrazenému pro prvky kritické infrastruktury státu.


Vlastník Jobs.cz a Práce.cz akvíruje ajťácký Techloop.io

Vlastník Jobs.cz a Práce.cz akvíruje ajťácký Techloop.io

Společnost LMC vlastnící mimo jiné největší české HR projekty Jobs.cz a Práce.cz akvíruje platformu Techloop.io, která se specializuje na párování IT odborníků a firem. Získává tak černého koně ve vysokorozpočtové oblasti online HR, která aktivity skupiny může posunou na zcela novou úroveň.


Firefox chystá vzhled Proton. Jak ho aktivovat?

Firefox chystá vzhled Proton. Jak ho aktivovat? KE STAŽENÍ ZDARMA

S novým rokem se design Firefoxu změní z Photon na Proton. Označovací změna je tak malá, že ji mnozí považují pouze za překlep, nikoliv ovšem Mozilla. Ta na novém vzhledu pracuje už od listopadu 2020. Rozhodné datum pro uvolnění ostré verze je plánováno na 18. května 2021. Co všechno tým odpovědný za vizuální podobu Firefoxu stihnout?


Síťové prvky Zyxel trpí backdoorem

Síťové prvky Zyxel trpí backdoorem

Firewally a brány značky Zyxel jsou přístupné kyberútokům přes zadní vrátka. Kupodivu je neotevírá žádný malware, který by je napadl, ale jsou tam přítomna přímo z výroby. Zyxel se nejen domníval, že je dobrým nápadem v těchto prvcích skrýt stínový administrátorský účet, ale navíc ho i tristně zpřístupnil všem útočníkům odkrytím přihlašovacích údajů. Jak lze tolik chyb navršit v jedné kauze?


Bez Holdingu: appka identifikující zboží Agrofertu

Bez Holdingu: appka identifikující zboží Agrofertu

Mobilní aplikace Bez Holdingu navazuje na předchozí počiny různých vývojářů, které se snaží zákazníkům pomoci určit výrobky, které produkuje holdingová chobotnice Agrofert. Běžnými cestami to není zrovna snadné, neboť moloch intoxikuje stále nové firmy, a tak informace rychle zastarávají. Appka Bez Holdingu tomu čelí čerstvou a nadále aktualizovanou databází.


Mapy.cz nadělí vánoční hru

Mapy.cz nadělí vánoční hru

Skřítkové týmu Mapy.cz připravili pro malé i velké hledače hru pro zpříjemnění času Vánoc. Dobrodruzi se mohou vypravit po stopách ukradené Vánoční hvězdy. Procestují při tom celou Českou republiku, setkají se s pohádkovými postavami a zažijí mnohá dobrodružství, která budou někdy vyžadovat i víc, než jen použít funkcí rozhraní Map.cz.


Seznam plánuje Premium

Seznam plánuje Premium KE STAŽENÍ ZDARMA

Seznam Premium a Seznam.cz Premium jsou ochranné známky, o jejichž registraci usiluje Seznam.cz. Podle společnosti jde o strategickou akvizici a prohlašuje, že její služby zůstávají nadále zpřístupněny zdarma. Čemu tedy značka Seznam Premium poslouží?

 


Seznam označuje dezinformační weby

Seznam označuje dezinformační weby KE STAŽENÍ ZDARMA

Jak se boj s dezinformacemi stává palčivějším, stále více subjektů se do něj zapojuje. Se svou troškou do internetového mlýna přichází i vyhledávač Seznam. Označí všechny výsledky vyhledávání, které pocházejí ze zdrojů, které nezávislé organizace označily za dezinformační. Navíc odkáže i k zákulisním informacích o webech, které se právě takové informace snaží skrýt.


Zákazníci SolarWinds jsou v nebezpečí

Zákazníci SolarWinds jsou v nebezpečí

Aktualizační platforma Orion firmy SolarWinds byla napadena malwarem SUNBURST. Ten přes aktualizace programů SolarWinds napadl uživatelské aplikace a operační systémy. A v kompromitovaných systémech otevřel zadní vrátka backdoorem pro další aktivity hackerů. Dle oficiálního prohlášení je celosvětově ohroženo na 18 000 zákazníků firmy SolarWinds. Co taková kauza znamená pro domácího uživatele?


Seznam napadá dominanci Googlu na mobilním poli

Seznam napadá dominanci Googlu na mobilním poli KE STAŽENÍ ZDARMA

Seznam vyhodnotil postavení a jednání Googlu na poli mobilních zařízení jako směřující k jednoznačné dominanci, poškozující ostatní vývojáře a omezující konkurenci. Škodu na svém vlastním podnikání vyčíslil na 9,072 miliardy korun, které po Googlu požaduje za roky 2011 - 2018. Zatím mimosoudně.


Webnode míří do stáje team.blue

Webnode míří do stáje team.blue

Brněnskou platformu Webnode pro snadnou tvorbu a správu webu kupuje nový hostingový obr z Belgie - team.blue. Od loňského spojení tří hostingových firem firma stále nakupuje rozličné firmy blízké hostingu a patří mezi nejrychleji rostoucí ve svém oboru. Jak se bude Webnode dařit pod křídly tohoto velikána?


Chrome už uživatelsky podporuje DNS servery CZ.NIC

Chrome už uživatelsky podporuje DNS servery CZ.NIC KE STAŽENÍ ZDARMA

Šifrovaná technologie překladu názvu doména na protokolu HTTPS - alias DNS-over-HTTPS - či také DoH - se těší stále větší podpoře všech internetových hráčů. České sdružení CZ.NIC ho na svých otevřených DNSSEC validujících resolverech spustilo již v květnu 2019. Nyní se mu ovšem podařilo prosadit přímou podporu v nejrozšířenějším prohlížeči vůbec - v Google Chrome.


Seznam umožňoval únos sezení

Seznam umožňoval únos sezení KE STAŽENÍ ZDARMA

Email Seznam trpěl závažnou bezpečnostní chybou. Skrz krádež cookies se dalo unést uživatelské sezení a získat tak přístup do mailu oběti. Vše odhalil Marek Tóth, který se věnuje odhalování zranitelností informačních systémů profesionálně coby penetrační tester firmy Avast.


Lidé.cz končí

Lidé.cz končí

Seznam po třiadvaceti letech ukončí platformu Lidé.cz. Nedaří se jí konkurovat velkým sociálním sítí. Nepřitahuje dostatečnou návštěvnost. Negeneruje zisky odpovídající provozu. A navíc čelí nárůstu nákladů spojených s odstraňováním nevhodného obsahu. Dokonce se ani nenašel kupec, který by službu za přijatelných podmínek převzal.


Článků: 816 - stránka: 4 / 41
 <<  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 41 |  >> 

 

 
© 2005-2022 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama