RSS Kanál

 
Už se rýsuje podzimní povýšení Windows 10

Už se rýsuje podzimní povýšení Windows 10

Další povýšení Windows 10 by mělo přijít na podzim s lehce nenápaditým názvem Fall Creators Update. Ten nejenže opakuje název předchozího updatu a lakonicky označuje dobu uvolnění, navíc přímo vybízí k významovým hrátkám a záměnám s vizuálně podobným Fail. Takže těžko říct, zda na nás na podzim nedopadne jeden velký fail:)


Daniel Beránek  |  12.05.2017 12:17

Ovládače HP obsahují keylogger

Ovládače HP obsahují keylogger

HP se podařilo šlápnout vedle s ovládači zvuku některých zařízení. A to tak, že v podstatě obsahují keylogger, zaznamenávající stisknutí každé klávesy na postižených strojích. Takový je závěr švýcarské kyberbezpečnostní agentury ModZero Ačkoliv nejde ze strany HP o záměr, závěr pro uživatele je jednoznačný: daný kus kódu představuje ohrožení pro jejich citlivá data.


Daniel Beránek  |  11.05.2017 15:35

Znovuzrození Opery v 45. verzi

Znovuzrození Opery v 45. verzi KE STAŽENÍ

Solidní přísun inovací za poslední rok v podobě integrovaných VPN a nativního blokování reklam završují vývojáři Opery jejím znovuzrozením. Tak - konkrétně Opera Reborn - říkají integrací nápadů ze separátního projektu Opera Neon do hlavního prohlížeče vývojového týmu. Můžeme se těšit na temné téma, integraci messengerů a další...


Daniel Beránek  |  10.05.2017 13:59

Skončila podpora původních Windows 10

Skončila podpora původních Windows 10

Microsoft ukončil podporu prvních Windows 10 - tj. verze 1507, která se objevila 29. července 2015. To znamená, že žádný systém Windows 10, který nebyl od počátku povýšen, už nebude dostávat aktualizace a bezpečnostní záplaty. 


Daniel Beránek  |  09.05.2017 17:07

Windows mají nového Průzkumníka souborů

Windows mají nového Průzkumníka souborů

V útrobách Windows se skrývá nově předesignovaný Průzkumník souborů. Krom nového vzhledu - a spousty zatím chybějících funkcí - disponuje možnosti přeskinování do tmavého režimu zobrazení stejně jako u ostatních aplikací Univerzální platformy Windows.


Daniel Beránek  |  07.05.2017 15:40

Facebook v tažení proti informačním operacím

Facebook v tažení proti informačním operacím

Facebook čelí narůstající vlně pokusů o ovlivňování veřejného mínění. Ty mají podobu šíření a podpory názorových zpráv především prostřednictvím falešných účtů, které se rodí v počtech desítek tisíc. Facebook z tohoto důvodu jen před francouzskými volbami prezidenta odstranil 30 000 falešných účtů. Míra problému už nabývá velikosti fantaskních zpracování ve filmech. 


Daniel Beránek  |  04.05.2017 17:21

Windows 10 S: další z danajských darů?

Windows 10 S: další z danajských darů?

Microsoft vytáhl do boje proti levným chromebookům. Aby byl schopen konkurovat cloudově orientovaným zařízením s Chrome OS představuje podobně odladěný operační systém Windows 10 S. Ten bude hardwarově nenáročný, relativně bezpečný a softwarově uzavřený. Výrobu odpovídajících zařízení s cenovkou do 5 tisíc korun již přislíbili přední výrobci notebooků.


Daniel Beránek  |  03.05.2017 20:53

Google Translate zvládá češtinu zas o něco líp

Google Translate zvládá češtinu zas o něco líp

Neuronové sítě po nějaké době dosáhly dokonce až k češtině a slovenštině. Ty budou nyní poctěny přetlumočením, které je založeno na strojovém učení celých vět - nikoliv pouze za užití frázových slovníků. I když se této pocty zatím dostane jen převodům z/do angličtiny. Ostatní překladové kombinace si ještě chvíli budou muset počkat.


Daniel Beránek  |  02.05.2017 20:27

Google ví, co hledáme, dřív, než to hledáme

Google ví, co hledáme, dřív, než to hledáme KE STAŽENÍ

Google nyní dokáže ještě přesněji predikovat potenciální výrazy, které se chystáme hledat. A rovnou nám je nabídne v našeptávači svých rozličných produktů. Zatím jen na Androidu a za podmínky, že aktivujeme jednu z experimentálních funkcí browseru Google Canary, která za tím vším stojí - Copyless Paste. Jinými slovy, Google ví, jaké slovní spojení chcete vyhledat ještě předtím, než jej zkopírujete...


Daniel Beránek  |  01.05.2017 19:06

Creators Update dostal první balíček oprav

Creators Update dostal první balíček oprav

Čtrnáct dní o oficiálním uvolnění povýšení Creators Update přichází první kumulativní balíček oprav KB4016240, který by měl vyléčit většinu bolístek objevivších se po updatu. Veškeré aktualizace tohoto balíčku směřují k opravě chyb nahlášených po povýšení a snad jsou i známkou toho, že se gigant z Redmondu snaží co nejrychleji uklidnit uživatelskou zkušenost rozvířenou nedávným povýšením.


Daniel Beránek  |  26.04.2017 19:53

Bude Chrome defaultně blokovat reklamy?

Bude Chrome defaultně blokovat reklamy? KE STAŽENÍ

Wall Street Journal rozvířil těkavé hladiny spekulací zprávou, že lidé zodpovědní za řízení a vývoj prohlížeče Google Chrome plánují uvést integrovaný blokátor reklam, obdobný nativní fičurce Opery. Samozřejmě je velmi nepravděpodobné, že by prohlížeč Googlu/Alphabet - společnosti zrozené z prodeje reklam - blokoval všechny reklamy, ovšem vůči některým se v pokynech pro webmastery vymezuje už nyní...


Daniel Beránek  |  20.04.2017 13:11

Edge opět nejúspornější - dokonce jen pár dní po vydání Creators Update

Edge opět nejúspornější - dokonce jen pár dní po vydání Creators Update

Dokazování úspornosti prohlížeče při běhu na baterku se stalo oblíbenou kratochvílí vývojových týmů - zvláště v Microsoftu a Opeře. Což dokazuje i poslední měření microsoftího týmu, z něhož vyšel vítězně domácký Microsoft Edge. Ten se stal nejúspornějším prohlížečem v nově povýšeném systému Windows 10 na verzi Creators Update. Krásu výsledku kazí jen fakt, že se hodnotí nativní prohlížeč čerstvě povýšeného systému téže společnosti...


Daniel Beránek  |  14.04.2017 01:22

Mozilla nabídne regulaci výkonu a spotřeby Firefoxu

Mozilla nabídne regulaci výkonu a spotřeby Firefoxu KE STAŽENÍ

Firefox si možná už brzo přizpůsobíte přístroji svému. Umožní totiž uživatelské nastavení mnoha podrobností, které na jednu stranu určují, jak velkou zátěží je běh prohlížeče pro systém, na stranu druhou se ovšem odráží i v uživatelské přívětivosti aplikace samé. Téma tohoto směru vývoje bylo nedávno otevřeno na Bugzille.


Daniel Beránek  |  12.04.2017 14:50

EaseUS naděluje peníze a aplikace k Velikonocům!

EaseUS naděluje peníze a aplikace k Velikonocům! KE STAŽENÍ

Producent softwaru pro operativní nakládání s daty, jejich zálohu i obnovení - americký EaseUS - si připravil hned několik akcí navázaných na Velikonoce. Najdeme mezi nimi až 80% slevy na vlajkové produkty, možnost vyhrát řadu dalších prográmků zdarma, a dokonce i dárky v podobě 20 dolarů volně k užití, které budou připsány na účet soutěžících.


Daniel Beránek  |  11.04.2017 20:16

Povýšit na Windows 10 na Creators Update je možné už dnes

Povýšit na Windows 10 na Creators Update je možné už dnes

Nové povýšení Windows 10, které se má oficiálně objevit až kol 10. dubna 2017, je už nyní k dispozici prostřednictvím oficiálního programu Microsoftu Pomocník s aktualizací Windows 10. K dispozici je poslední testovací verze 15063 z 20. března. 


Daniel Beránek  |  28.03.2017 18:20

Nejčastější sestavy, programy i bezpečnostní díry

Nejčastější sestavy, programy i bezpečnostní díry KE STAŽENÍ

Český Avast upozornil ve své zprávě o počítačových trendech na množství zranitelných aplikací, běžně používaných uživateli. Jsou jimi neaktualizované verze mnohých programů a utilit, jimž nejen v počtu instalací, ale i ve zranitelnosti aplikace samé vévodí Java a Flash Player. Avast PC Trends Report také sumarizuje soft a železo nejčastěji používané populací uživatelů produktů Avastu.


Daniel Beránek  |  27.03.2017 21:06

Google Talk už končí - opravdu

Google Talk už končí - opravdu KE STAŽENÍ

Google Talk umřel už několikrát. Alespoň v prohlášeních Google. Byly ukončeny jeho podpory v rámci běhu na serverech, skončily mobilní aplikace, desktopové aplikace, v Gmailu se defaultně zobrazoval Hangouts. Ovšem GTalk se dal stále ještě využívat v rámci integrace v Gmailu. Tomu by měl být definitivně konec, a to sice k 26. červnu 2017.


Daniel Beránek  |  25.03.2017 14:33

Zoner Photo Studio X oživí jarní aktualizace

Zoner Photo Studio X oživí jarní aktualizace KE STAŽENÍ

Zoner Photo Studio už není povyšováno od jedné licenční verze k druhé, ale aktualizováno průběžně coby software s předplatným. Jarní aktualizace - již druhá od změny licencování - přichází ověnčena mnohými změnami, jejichž množství by se ve starém systému verzí rovnalo povýšení na novou verzi.


Daniel Beránek  |  23.03.2017 15:42

Sticky Password a ESET se dávají dohromady

Sticky Password a ESET se dávají dohromady KE STAŽENÍ

Vývojáři správce hesel Sticky Password pomůžou výrobci antivirů ESETu s jeho utilitkou ESET Password Manager. Ten by měl díky Sticky Password získat nejen ověřené technologie, ale také uživatelsky přívětivější prostředí.

 


Daniel Beránek  |  22.03.2017 15:12

Chrome zjednoduší jumplist panelů

Chrome zjednoduší jumplist panelů KE STAŽENÍ

Vývojáři Chromu pročistí kontextovou nabídku panelu prohlížeče. Za své vezmou hned tři položky a to ty z nejméně používaných. Záměrem ořezu je nejen zjednodušení jumplistu, ale také zvýšení jeho používání vůbec. Co tedy vezme za své?


Daniel Beránek  |  21.03.2017 13:52

Článků: 506 - stránka: 4 / 26
 <<  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 26 |  >> 

 

 

 
© 2005-2017 PS Media s.r.o. - digital world