[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 
Rychlejší odezva Bing Chatu si vyžádá více grafických karet

Rychlejší odezva Bing Chatu si vyžádá více grafických karet

Jak narůstá počet uživatelů Bing Chatu, zvyšují se výpočetní nároky provozu a prodlužuje se doba reakce na chatovací otázku. Situaci by v první fázi mělo vyřešit nasazení mnoha dalších grafických karet na serverech provozujících Bing AI. Druhou fázi řešení bude patrně představovat vývoj a nasazení speciálních čipů určených přímo pro AI. 


Bing Chat by měl aktualizovat AI model 3x ročně

Bing Chat by měl aktualizovat AI model 3x ročně

Jazykové modely pohánějící chatboty jsou sice novinkou, ale novinkou ve světě, který se proměňuje každý den. Jestliže prvotní haló efekt poskytl vývojářům chvíli oddechu, dá se očekávat, že konkurence a zapojení AI přímo do programování AI poženou vývoj raketovým tempem. U Bing Chatu se aktuálně předpokládá aktualizace LLM modelu co čtyři měsíce.


Firefox 113: lepší PiP, asistivní engine a AVIs

Firefox 113: lepší PiP, asistivní engine a AVIs

Firefox 113 přináší relativně hodně rozličných novinek. Zcela nového přepracování se dočkal obraz v obraze alias PiP a také asistivní engine, jemuž přepracování pořádně koplo do vrtule. Firefox přidává i podporu animovaných obrázků AVIs. A drobné změny se dotkly adresního řádku, generátoru hesel a podpory sekundárních technologií.


Microsoft Defender vytěžuje systém nejvíc

Microsoft Defender vytěžuje systém nejvíc

Antivirové laboratoře AV-TEST se vrací s dalším testem antivirových a antimalwarových řešení. Zkoumala na 18 produktů, a to sice ve 3 kategoriích Ochran, Použitelnost a Výkon. Známá jména si vedla všechna dobře, jedinou výjimkou v oblasti vytěžování výpočetního výkonu byl Microsoft Defender.


Prometheus: speciální technologie Microsoftu v Bing AI

Prometheus: speciální technologie Microsoftu v Bing AI

Bing AI byla patrně první funkční implementací jazykového modelu OpenAI s přístupem k internetu. Za spojením schopností chatbota ChatGPT s informacemi zpracovanými vyhledávačem Bing stojí technologie Microsoftu zvaná Prometheus. Co všechno na svědomí?


Google Chrome 113: WebGPU, překlad textu a rychlejší kódování videa

Google Chrome 113: WebGPU, překlad textu a rychlejší kódování videa KE STAŽENÍ ZDARMA

3. května Google uvolnil novou verzi stabilního kanálu Google Chrome. Nejnadšenější budou nadšenci videa, videohovorů a sdílení obrazovky, a to sice implementací WebGPU a rychlejším kódováním AV1. Paranoiky potěší zbraň proti supercookies v podobě Storage Partitioning. A nejen anglofobové mohou nově překládat i jen části textu, nikoliv vždy celou stránku. 


Průzkumník souborů dostane Detaily

Průzkumník souborů dostane Detaily

Microsoft stále inovuje. Tedy pokud o inovaci uvažujete pouze v intencích přemalovávání uživatelského rozhraní stále stejného kódu. Vizuální změny tentokrát pokračují v Průzkumníku souboru. Po kartách tohle okýnko dostane nový panel Detaily.


Google Chrome se zbaví ikonky zabezpečení v podobě zámku

Google Chrome se zbaví ikonky zabezpečení v podobě zámku KE STAŽENÍ ZDARMA

Jak Google Chrome redesignuje v čase, přišla na řadu i ikonka zabezpečení v podobě zámku vlevo v adresním řádku. Nejenže adopce HTTPS pokročila natolik, že je v podstatě zbytečné ji označovat, ale ukazuje se, že uživatelé ikonku zámku zcela špatně chápou, a tím je pádem je její používání kontraproduktivní. Co ji nahradí?


Z mobilních čipů Snapdragon unikají data

Z mobilních čipů Snapdragon unikají data

Experti kyberbezpečnosti Nitrokey zjistili, že smartphony s čipy Snapdragon trpí závažnou bezpečnostní chybou. Tyto čipy totiž odesílají výrobci informace o uživateli. A to 1) bez souhlasu uživatele, 2) v takovém množství, že umožňují identifikaci uživatele, 3) a co je nejhorší: nezašifrované. Tím pádem má jsou data přístupná každému, kdo komunikaci čipu s výrobcem zachytí. 


Cisco koupí Smartlook

Cisco koupí Smartlook

Nadnárodní gigant Cisco potvrdilo záměr koupit brněnský Smartlook. Jeho pohlcením chce zdokonalit vlastní byznys aplikace, jako jsou Cisco AppDynamics a Full-Stack Observability Digital Experience Monitoring, a nabídnout další hodnotu provozovatelům aplikací v podobě sledování uživatelů při využívání aplikací Cisca. 


Synchronizace Google Authenticator trpí bezpečnostní chybou

Synchronizace Google Authenticator trpí bezpečnostní chybou

Appka Google Authenticator poskytuje jedinečné kódy, které mohou posloužit coby druhý faktor při přihlašování k webům a aplikacím. V pondělí Google uvolnil dlouho očekávanou funkci synchronizace Authenticatoru, která má usnadnit použít appku na mnoha zařízeních s jedním Google účtem. Novinka má jen jednu vadu na kráse: není zabezpečená.


Z Microsoft Edge unikají citlivé informace vinou funkce Sledování tvůrců

Z Microsoft Edge unikají citlivé informace vinou funkce Sledování tvůrců KE STAŽENÍ ZDARMA

Microsoft Edge je naprosto nabitý funkcemi, jejichž užitečnost je sporná. Navíc jsou často zdrojem dalších chyb, které infikují celý ekosystém Microsoft/Bing/Microsoft Edge. Čerstvým příkladem je chyba v MS Edge, která způsobuje, že prohlížeč posílá na servery Bingu seznam všech navštívených webů, přihlašovací údaje do všech navštívených služeb a další informace, které nechcete s nikým sdílet.


Twitter zveřejnil rankovací algoritmus. Jak ho využít?

Twitter zveřejnil rankovací algoritmus. Jak ho využít?

Twitter splnil jeden ze slibů Elona Muska a zveřejnil algoritmus, jenž určuje podobu feedu každého uživatele. Uživatelům, vývojářům i sockařům se tak nabízí vhled do toho, co Twitter v rámci uživatelského feedu posiluje - a co naopak potlačuje. Budete umět toho využít? 


Monetizace Twitteru zasáhne neplatící uživatele

Monetizace Twitteru zasáhne neplatící uživatele

Plány Elona Muska na silnější monetizaci Twitteru vedou jak k příchodu nových funkcí pro platící uživatele účtu Twitter Blue, tak k omezování funkcionalit pro uživatele neplatící. Tento tlak má vést zvláště profesionální uživatele k tomu, aby přešli na tarif Twitter Blue. Co vše bude omezeno pro neplatící?


Už i NÚKIB varuje před TikTokem

Už i NÚKIB varuje před TikTokem

Už jste na Netflixu koukali na serjoš Red Rose? Pokud ano, usnadní vám to porozumění strachu těch, kteří se snaží TikTok zakázat. Pokud ne, nevadí, kouknem´ na to v textu. Můžeme ovšem předeslat, že do kampaně proti TikToku se teď pouštějí už tajné služby aneb složky zodpovědné za vnitřní bezpečnost států. Co je na tom?


DuckDuckGo už i pro Windows

DuckDuckGo už i pro Windows

Půl roku po uvedení macovské verzi přichází na svět zkušební verze DuckDuckGo i pro Windows. Staví na projektu Chromia, ale využívá i systémová vykreslovací jádra. V rámci vlastní mise přináší uživateli maximalizaci ochrany soukromí a citlivých informací. Čím by si vás mohl získat?


Google Chrome přidává novou předprodukční verzi

Google Chrome přidává novou předprodukční verzi KE STAŽENÍ ZDARMA

Vývojáři Chrome chtějí posílit testování uvolňovaných verzí prohlížeče, a proto každou stabilní verzi Chrome uvolní o týden dřív malému procentu uživatelů, aby ti tak otestovali jakékoliv možné zádrhele, se kterými by jinak museli zápasit finální uživatelé. K rozšíření vývojových kanálů Google Chrome dochází od verze Chrome 110.


LibreOffice 7.5: krásnější a uhlazenější

LibreOffice 7.5: krásnější a uhlazenější KE STAŽENÍ ZDARMA

LibreOffice stále akcentuje interoperabilitu se softwarem Microsoftu MS Office. A krom toho přidává propracovanější temné zobrazení, nové a krásnější ikonky a sjednocení nástrojů do jediné nástrojové lišty. Technologie nově doplňuje strojového překládání pomocí API služby DeepL


ChatGPT pomáhá hackerům kódovat malware

ChatGPT pomáhá hackerům kódovat malware

Velké jazykové modely pomohou komukoliv téměř s čímkoliv. Jestliže objeví vzorce znaků, dokážou jejich algoritmy vzorce replikovat, multiplikovat a extrapolovat. Když jim dáte kousek kódu a budete ho chtít víc, model vám ho dá. A toho už si všiml hackerský potěr zvaný script kiddies. Chopí se umělé inteligence i starší liga?


Získejte PDF Eraser zdarma

Získejte PDF Eraser zdarma KE STAŽENÍ ZDARMA

Jednoduchých PDF editorů, které nevyžadují přihlášení k online účtu pro vykonání sebemenší maličkosti, už je málo. O to víc potěší, že až do 7. prosince 2022 můžete získat zdarma PDF Eraser, která přesně odpovídá požadavkům prosté editace. Krom úspory 30 USD musíte ovšem počítat i ze vzhledem starých aplikací z přelomu tisíciletí.


Článků: 902 - stránka: 4 / 46
 <<  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 46 |  >> 

 

 
© 2005-2024 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama