[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 
Květnový update sníží spotřebu RAM Chromií

Květnový update sníží spotřebu RAM Chromií KE STAŽENÍ ZDARMA

Google Chrome, Microsoft Edge a všechny prohlížeče běžící na jádru Chromium čeká významné snížení potřeby operační paměti, a to díky nové fičuře Windows 10 uvolňované s květnovým povýšením. Jde o SegmentHeap, funkcionalitu uplatňovanou při práci s paměťovými bloky. Díky jejímu využití mohou všechna Chromia ušetřit až 27 % RAM.


Microsoft končí s kamennými prodejnami

Microsoft končí s kamennými prodejnami

Koronavirus zpečetil osud kamenných prodejen Microsoftu. Znovu se už neotevřou. Ze všech poboček zůstanou zachovány jen čtyři provozovny na prestižních adresách. Ani ty ovšem nebudou sloužit maloobchodnímu prodeji, nýbrž reprezentačním účelům. 


Edge bez oprávnění nakládá s osobními daty

Edge bez oprávnění nakládá s osobními daty

Uvolnění Microsoft Edge na vykreslovacím jádru už doprovází další kauza Microsoftu. Edge si sám naimportuje veškerá data dostupných prohlížečů, aniž by se obtěžoval zeptat se uživatele. To, co jeden může považovat za specifické selhání v jediném momentu vývoje, může jiný považovat za mnohonásobnou chybu implementace na úrovni prohlížeče i operačního systému. A třetí v tom uvidí jen opakování odporného přístupu celé firmy k uživateli.


A největší slabinou home office jsou... soukromá zařízení

A největší slabinou home office jsou... soukromá zařízení

Korona udělala z home office téma číslo jedna v organizaci práce. Spousta firem byla schopna poslat své zaměstnance domů, ale už jim nebyla schopná dát patřičné prostředky, aby fakticky interní data nebyla ohrožována ze všech stran. Co všechno páni korporátníci podcenili?


Opera 69: Twitter a počasí

Opera 69: Twitter a počasí KE STAŽENÍ ZDARMA

Kluci z Opery se na nějakou dobu vystříleli z nejlepších špeků, a tak ladí, opravují a záplatují. Verze 69 přináší krom oprav uživatelského rozhraní a nového Chromia ještě integraci Twitteru do postranní lišty Opery a integrování předpovědi z AccuWeather do nového panelu. 


Edge zamíří i na nepodporované Sedmičky

Edge zamíří i na nepodporované Sedmičky

Microsoft se při svých činech neřídí jen nenávistnou konkurencí. Když jde o akvizici co nejširší uživatelské základny, klidně se smiluje i nad renderovacím jádrem konkurenčního prohlížeče a vezme jej za své. A dokonce přestane ostrakizovat již nepodporovanou verzi vlastního systému. 


Původní DNS CZ.NIC definitivně končí

Původní DNS CZ.NIC definitivně končí

Původní DNS servery validující DNSSEC už skutečně končí. Datum ukončení bylo odsunuto z důvodů situace zapříčiněné koronavirem COVID-19. Nicméně nyní přichází moment přesunu na nové DNSSEC validující resolvery. Rozhodným datem je čtvrtek 25. června 2020.


Našeptávač Seznamu zohlední polohu

Našeptávač Seznamu zohlední polohu KE STAŽENÍ ZDARMA

Poloha hledajícího může mít svou váhu v povaze hledaného u mnoha dotazů. Je si toho vědom i Seznam.cz a pomalu implementuje polohové údaje do vyhodnocování relevance odpovědí. Jako první jimi bude dotčen našeptávač vyhledávání Seznamu. 


Facebook označí hlásné trouby režimů

Facebook označí hlásné trouby režimů

Facebook si stále líže rány z posledních voleb amerických prezidentů. Vůbec nezvládl odstínit vliv různých zájmových skupin, kterým se podařilo servírovat vysoce cílenou politickou reklamu velmi různým adeptům na voliče Donalda Trumpa. Potlačit propagandistické manýry se Facebook nyní pokusí i tím, že označí každé médium, které hlásá jedinou možnou pravdu vládnoucích sil. 


Demagog.cz pomůže Facebooku proti demagogům

Demagog.cz pomůže Facebooku proti demagogům

Demagog.cz, specializující se na fabulace politiků a dalších pokřivovatelů veřejné debaty, podepsal kontrakt s Facebookem. Největší sociální síť se na Demagog.cz obrátila s požadavkem ověřování faktů facebookových příspěvků. Dlouhodobě totiž bojuje s přívalem dezinformací, manipulací a pokusů ovlivnit uživatele. Demagog.cz svou zdravě rozvratnou činností poctí i jiné demagogie než ty proudící z politické scény ČR. 


CSIRT.CZ nabídne pentesty

CSIRT.CZ nabídne pentesty

CSIRT.CZ, uskupení zabývají se počítačovou bezpečností na národní úrovni České republiky, nabízí know-how zkušenosti svých expertů i soukromému sektoru. Právě teď designoval službu penetračního testování. Pentesty této renomované instituce by měly pomoci každému subjektu (nejen) na území ČR ověřit zabezpečení vlastní IT infrastruktury. 


Chytrá města se potkají v Brně

Chytrá města se potkají v Brně

Na září druhého a třetího je naplánován veletrh URBIS Smart City Fair, na kterém nejen prezentují technologie chytrých měst jejich vývojáři a výrobci, ale také se setkávají aktivní podporovatelé této perspektivy vývoje měst s příznivci myšlenky z řad městských zastupitelů. URBIS se tak stává kolébkou konkrétních aplikací chytrých technologií v městech budoucnosti. 


Závody ve zbrojení jsou zpět. Vede je Facebook proti antidemokratům

Závody ve zbrojení jsou zpět. Vede je Facebook proti antidemokratům

Závody ve zbrojení neumřely se studenou válkou. Evidentně jsou zpět. Na informačním poli kybersvěta. A právě teď se k nim hlásí Pán Facebook Mark Zuckerberg. Za nové závody ve zbrojení označuje enormní nárůst aktivity vedoucí k omezení snah ovlivňovat demokratické volby. Inicializační událostí se stalo zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA, které bylo doprovázeno masivním úsilím dosadit právě tohoto kandidáta, a to způsoby, které nemají s demokracií nic společného. 


Facebook kupuje Giphy

Facebook kupuje Giphy

Facebook kupuje operativně spřízněnou platformu pro sdílení obrázků v pohybu - Giphy. Celá firma přejde do divize silně vizuálního Instagramu. Zachována by měly zůstat veškeré funkcionality služby pro uživatele, vývojáře i partnery. Lze očekávat prostoupení Giphy reklamou a možná i tlak na monetizaci obsahu využívaného třetími stranami.


Twitter umožní home office natrvalo

Twitter umožní home office natrvalo

Twitter potvrzuje trend velkých byznysů postavených na vysoce ohodnocených lidech: nikam z karantény nespěchá. Vše zavřeno zůstává minimálně do září roku 2020. Ani do konce roku neplánuje žádné masivní zprovoznění svých kanceláří. A navíc zaměstnancům, povaha jejichž činnosti to umožňuje, nabízí home office natrvalo.


Češi při práci obcházejí kyberbezpečnost

Češi při práci obcházejí kyberbezpečnost

Dokončení práce a zasloužený odpočinek jsou tak silným motorem zaměstnanců, že s klidem v duši ignorují naprostou většinu kybernetických hrozeb. A Češi v tomto zlozvyku excelují: připouští ho 93 % dotázaných. Na tendenci podstupování kyberrizik ve jménu rychlejšího dokončení práce se podívalo Cisco. 


Firefox experimentuje s podporou AVIF

Firefox experimentuje s podporou AVIF KE STAŽENÍ ZDARMA

Sedm a sedmdesátý Firefox přináší podporu nového obrázkového formátu AVIF. Ten vychází ze svobodného videokodeku AV1 a má mnohé výhody. Ostatně jeho vlastnosti nutí i Netflix k jeho veřejné podpoře. Je to ten pravý formát pro vizuály příští dekády?


JMK urychlil přechod na virtuální desktopy kvůli koronaviru

JMK urychlil přechod na virtuální desktopy kvůli koronaviru

Krize zapříčiněná koronavirem způsobuje mimo jiné i urychlování implementace nových technologií napříč komerčním i veřejným sektorem. Nutnost přestrukturování organizace práce vede k nutnosti zajištění vyšších přenosových rychlostí a nasazení nových technologií, které vzdálenou práci umožňují. Svědčí o tom i akce Jihomoravského kraje, díky níž bylo digitalizováno 200 zaměstnanců během jediného dne, a tak zachován plnohodnotný provoz kraje. 


Googláci zůstanou doma až do 2021

Googláci zůstanou doma až do 2021

Koronavirus a opatření jeho prevence vyvolávají různé reakce. Z mnoha různých důvodů není od věci podívat se na to, jak k problematice přistupují velké společnosti, organizace plné inteligentních lidí, konzervativně orientované byznysy s vysokými HR náklady, které se snaží své lidi před COVID-19 opravdu ochránit. 


Vodafone zabije Wi-Free UPC

Vodafone zabije Wi-Free UPC

Čas, kdy jeden byznys kupuje druhý, bývá dobou bezuzdného kapitalismu. Nevyčíslené vztahy dostávají tvrdou nakládačku rozhodnutí založených pouze na číslech: agresivně se propouští a řežou náklady. Stejně tak působí Vodafone na teritoriu koupeného UPC. Ruší se funkcionality a služby. A končí i jedna z nejinovativnějších služeb UPC: Wi-Free.


Článků: 769 - stránka: 4 / 39
 <<  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 39 |  >> 

 

 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama