RSS Kanál

 
Vivaldi 1.11: věrno customizaci

Vivaldi 1.11: věrno customizaci KE STAŽENÍ ZDARMA

V posledních dnech v rychlém sledu aktualizovaly stabilní větve majoritních prohlížečů. I díky tomu lze více méně odhadnout povahu jejich vývoje. Chrome, ať už dělá cokoliv, neustále šlape na plyn výkonu. Firefox se ho snaží dohnat ve výkonnostních kategoriích, a přitom je ještě ponořen do svého vlastního světa open-source experimentů. Opera překvapila implementací brouzdání blízkých fičur přímo do prohlížeče. A Vivaldi velí k maximální přizpůsobitelnosti uživatelské zkušenosti s webem i s internetem obecně. A tomu odpovídá i jeho poslední verze.


Daniel Beránek  |  11.08.2017 13:53

Opera 47: spousta jemných doteků

Opera 47: spousta jemných doteků KE STAŽENÍ ZDARMA

Opera Software zkrátila vývojový cyklus svého ústředního produktu na necelých 6 týdnů. Čehož vlivem nová Opera nepřináší ani tak nové či zásadně pozměněné fičury jako spíš spoustu drobných vylepšení napříč celým browserem. Které to jsou?


Daniel Beránek  |  10.08.2017 18:45

Byrokratova pravidla na hesla jsou stupidní

Byrokratova pravidla na hesla jsou stupidní

Minimálně 8 znaků. Velká, malá písmena, číslice a speciální znak. A za tři měsíce znova. Tak tahle sekvence straší mnohé obyvatele dnešní doby. Mají to být jednoduché pokyny pro vytvoření bezpečného hesla. Jenže aplikace v praxi má několik malinkatých háčků...


Daniel Beránek  |  09.08.2017 19:16

Úterní záplata vám může poangličtit Windows

Úterní záplata vám může poangličtit Windows

Kumulativní balík funkčního ladění následuje klasický balíček oprav záplatovacího úterý. Mezi známými případy nedodělků je bohužel tentokrát nejen poangličtění arabsky lokalizovaných Windows, ale i těch českých. Po aktualizaci se vám tak může stát, že Microsoft Edge, Windows Store a další systémové aplikace budou poangličtěny.


Daniel Beránek  |  08.08.2017 14:24

Firefox 55: razantní útok ze zadních pozic inovace

Firefox 55: razantní útok ze zadních pozic inovace KE STAŽENÍ ZDARMA

Pětapadesátý Firefox vypadá, jako když se banda géniů probudí z letité letargie. A následuje smršť novinek. Firefox 55 implementuje podporu virtuální reality. Už skutečně a všem zpřístupňuje multiprocesovou architekturu. Nasazuje změny vykreslovacího jádra, které markantně mění práci s RAM. Pod pokličkou skrývá screenshotovací nástroj, který strčí do kapsy jakoukoliv konkurenci. A už si chystá místo pro změny, které mají přijít na podzim.


Daniel Beránek  |  08.08.2017 11:23

Poslední Windows dostávají velký balík oprav

Poslední Windows dostávají velký balík oprav

Microsoft nově uvolňuje rozsáhlý balíček oprav KB4032188. Ten následuje jen pár dní po nešťastně uvolněné aktualizaci, která způsobovala různé problémy aktualizovaných systémů. Kumulativní balíček se soustředí především na funkční chyby, chyby v zabezpečení by měla opravit pravidelně uvolňovaná záplata, která už není nazývána Patch Tuesday, nicméně stále přichází 2. úterý v měsíci.


Daniel Beránek  |  03.08.2017 17:54

Firefox Test Pilot bezpečně nasdílí data a nabídne poznámky

Firefox Test Pilot bezpečně nasdílí data a nabídne poznámky KE STAŽENÍ ZDARMA

Firefox Test Pilot, jeden z experimentálních programů Mozilly, přidává nové hokus pokusy, a to sice Send, který umožní nasdílet data až do velikosti 1 GB, šifrovaná na straně klienta. Notes, poznámky integrované přímo v prohlížeči. A pro anglicky mluvící obecenstvo Voice Fill, který umožní vyhledávat pomocí hlasu. Osvědčí se, uchytí se a objeví ve stabilní větvi Firefoxu?


Daniel Beránek  |  02.08.2017 16:01

Kaspersky spouští Kaspersky Free

Kaspersky spouští Kaspersky Free KE STAŽENÍ ZDARMA

Kaspersky Lab se přidává k ostatním gigantům počítačové bezpečnosti a uvolňuje základní verzi svého antiviru v bezplatné licenci. Příchodu produktu Kaspersky Free předcházelo jen v tomto roce mnoho kauz spojených s firmou Kaspersky, které se mohly podílet na jejím zrození. Které to byly?


Daniel Beránek  |  26.07.2017 15:32

Takové to české internetování

Takové to české internetování

Průzkum agentury STEM/MARK převádí české internetování do čísel. Dle všeho nejčastěji vyhledáváme, hned potom kontrolujeme své emaily a díváme se, zda vzbuzujeme nějakou reakci na sociálních sítích. Téměř veškeré chování se silněji vyskytuje u mužů a u mladších ročníků.


Daniel Beránek  |  25.07.2017 17:12

Mozilla chystá zrychlení napříč celým Firefoxem

Mozilla chystá zrychlení napříč celým Firefoxem KE STAŽENÍ ZDARMA

Běžně dýchavičný Firefox by měl dostat pořádnou vzpruhu v podobě balíku změn v jádru prohlížeče pojmenovaných Quantum Flow. Rychlost se projeví již v nadcházející stabilní verzi číslo 55 a polechtat by měla nejen start prohlížeče, ale veškeré jeho reakce.


Daniel Beránek  |  24.07.2017 15:53

Avast koupil CCleaner

Avast koupil CCleaner KE STAŽENÍ ZDARMA

Producent bezpečnostních řešení Avast koupil CCleaner, respektive jeho výrobce firmu Piriform. Díky této akvizici získal nejen nejznámější optimalizátor počítačů CCleaner, ale také nástroj pro defragmentaci disků Defraggler a software pro obnovu smazaných dat Recuva. 


Daniel Beránek  |  19.07.2017 16:56

V reálu nejlépe chrání Avast, AVG a Kaspersky

V reálu nejlépe chrání Avast, AVG a Kaspersky KE STAŽENÍ

Bezpečnostní laboratoře AV-Comparatives uveřejnily svou půlroční zprávu hodnotící schopnost předních antivirových produktů utkat se s kyberhrozbami a čelit nejrůznějším druhům útoků reálného světa. V testu Real-World Protection si nejlépe vedly bezpečnostní řešení značek Avast, AVG a Kaspersky, které nejenže stoprocentně zabránily infiltraci, ale nedaly se ani svést k falešně pozitivním poplachům.


Daniel Beránek  |  17.07.2017 18:02

Nová verze prohlížeče Seznam?

Nová verze prohlížeče Seznam? KE STAŽENÍ ZDARMA

Seznam trpí těžkostmi v oblasti označování. O tom svědčí nejen eponymní název prohlížeče, ale i absence schopnosti vypíchnout novinky a neopakovat stále funkce již uvedené. Jedinou jistou novinkou je implementace domovské stránky do kódu aplikace samé, snad došlo i ke zrychlení prohlížeče oproti verzím dřívějším...


Daniel Beránek  |  13.07.2017 17:41

USA už Kaspersky nevěří

USA už Kaspersky nevěří KE STAŽENÍ

Antivirové laboratoře Kaspersky patrně přišly o významného zákazníka. Trumpova administrativa je vyřadila ze seznamů dodavatelů, jejichž produkty mohou využívat vládní orgány. Důvodem tohoto kroku je obava z napojení Kaspersky na ústřední bezpečnostní agenturu Ruské federace - FSB. Kaspersky se brání, že jsou jen obětinou geopolitické přetlačované...


Daniel Beránek  |  12.07.2017 14:47

Google chce psát lokálky skoro sám

Google chce psát lokálky skoro sám

Robotizace lidských činností je obrovské téma. O tom, že se týká nejen bezmyšlenkovitých činností, svědčí její nasazování i na poli tvorby informačního obsahu. Po nasazení do produkce krátkých burzovních a sportovních zpráv činí nyní velký krok Google. Za spolupráce Urbs Media a tiskové agentury Press Association chce vytvořit službu automatické produkce místních zpráv. Za podstatnou část těchto lokálek už nebudou zodpovídat lidé...


Daniel Beránek  |  08.07.2017 20:25

Autoři původní Petye uvolnili hlavní dešifrovací klíč

Autoři původní Petye uvolnili hlavní dešifrovací klíč

Kauza malwaru Petya/NotPetya rozvířila datové dění před několika málo dny. Samotný malware se objevil v několika variantách, a to včetně destroywaru, který se za ransomware jen maskoval, a ničil počítače. O další zvrat v kauze se postarali autoři původního ransomwaru Petya, neboť uvolnili hlavní dešifrovací klíč, s nímž lze odblokovat veškeré systémy postižené původní Petyou.


Daniel Beránek  |  07.07.2017 17:11

... a Petya možná ani není ransomware

... a Petya možná ani není ransomware KE STAŽENÍ

Kauza posledního masivního útoku Petya se lehce komplikuje. Jak ostatně napovídaly jisté znaky celé události. Laboratoře Kaspersky konstatují, že kód této nové, zmutované Petyi je natolik nepodobný původní, že to žádná Petya není. A navíc se z další analýzy kódu zjišťuje, že byl ransomware buď velmi špatně zorganizován, anebo - což je pravděpodobnější - o ransomware ani fakticky nejde. A samozřejmě zde zůstávají otázky ohledně masového cílení Ukrajiny a původu tohoto zákeřného malware.


Daniel Beránek  |  29.06.2017 15:58

Masivnější a zákeřnější ransomware: zmutovaná Petya

Masivnější a zákeřnější ransomware: zmutovaná Petya KE STAŽENÍ

Ani ne měsíc je tomu, co se svět vzpamatovával z masivního útoku ransomware WannaCry a už je tu útok další. Masivnější. Zákeřnější. Zmutovaná varianta staršího malware Petya 2.0. Opět útočí přes protokol SMB, opět šifruje data obětí, opět masivně cílí Ukrajinu. Náhoda?


Daniel Beránek  |  28.06.2017 13:22

Stále se dá povýšit na Windows 10 zdarma

Stále se dá povýšit na Windows 10 zdarma

Microsoft oficiálně deklaroval ukončení nabídky bezplatného upgradu na Windows k 29. červenci 2016. Stále ovšem existuje cesta, jak tuto aktualizaci bezplatně provést. Jmenuje se Upgrade na Windows 10 zdarma pro zákazníky používající technologie usnadnění.


Daniel Beránek  |  25.06.2017 09:00

Repasovaná technika je stále oblíbenější

Repasovaná technika je stále oblíbenější

Notebooky a počítače nevydrží věčně. Nová výbava ovšem něco stojí a většinou solidně zahýbe s rozpočtem. Faktem ale zůstává, že pokud se poohlížíte po IT technice, můžete si pořídit nový a našlapaný model za méně peněz. To je kouzlo repasované techniky. 


Reklama   |  23.06.2017 11:57

Článků: 539 - stránka: 4 / 27
 <<  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 27 |  >> 

 


 
© 2005-2018 PS Media s.r.o. - digital world