RSS Kanál

 
AB Blocker: pro ty, jež Andrej nebabí

AB Blocker: pro ty, jež Andrej nebabí

AB Blocker je užitečný doplněk pro všechny ty, kteří nechtějí generovat návštěvnost médiím skupiny Mafra - potažmo zisky Agrofertu - potažmo Andreji Babišovi. Jeho prostřednictvím nabízí skupina Juliuse Šumana jednoduchý způsob, jak zablokovat veškeré weby, z jejichž návštěvy by v posledku dotyčný mohl mít prospěch. 


Daniel Beránek  |  04.06.2017 15:36

HP odstranilo keylogger z ovládačů

HP odstranilo keylogger z ovládačů

Uživatele mnohých notebooků od Hewlett-Packard nepotěšilo nedávné zjištění expertů IT security z ModZero. V ovládačích zvuku zůstala utilitka, která zaznamenávala a ukládala stist každé klávesy. Nejenže šlo de facto o keylogger, ale především tím byla ohrožena veškerá data, které by prostřednictvím programu MicTray mohli kyberútočníci odcizit.


Daniel Beránek  |  19.05.2017 20:29

První nápor WannaCry se ČR vyhnul

První nápor WannaCry se ČR vyhnul KE STAŽENÍ

Jen každý 666. případ první vlny samovolně se šířícího útoku WannaCry se odehrál v České republice. Může za to její nízká atraktivita coby cíle a velmi rychlá bezpečnostní protireakce jak Microsoftu, tak zainteresované odborné i obecné veřejnosti. Naopak nejsilněji úřadoval WannaCry v Rusku.


Daniel Beránek  |  17.05.2017 17:22

WannaCry: ransomware globálního měřítka

WannaCry: ransomware globálního měřítka

Počítače po celém světě v pátek 12. května 2017 utrpěly útok ransomwarem WannaCry. Zasáhl na stovku zemí. Ochromil mobilní operátory, automobilky i nemocnice. Překvapil rychlostí útoku i útočným vektorem, který se nepodobal jiným ransomwarům, ale spíš zákeřným virům okamžitě infikujícím ostatní zařízení v lokální síti...


Daniel Beránek  |  16.05.2017 16:39

Už se rýsuje podzimní povýšení Windows 10

Už se rýsuje podzimní povýšení Windows 10

Další povýšení Windows 10 by mělo přijít na podzim s lehce nenápaditým názvem Fall Creators Update. Ten nejenže opakuje název předchozího updatu a lakonicky označuje dobu uvolnění, navíc přímo vybízí k významovým hrátkám a záměnám s vizuálně podobným Fail. Takže těžko říct, zda na nás na podzim nedopadne jeden velký fail:)


Daniel Beránek  |  12.05.2017 12:17

Ovládače HP obsahují keylogger

Ovládače HP obsahují keylogger

HP se podařilo šlápnout vedle s ovládači zvuku některých zařízení. A to tak, že v podstatě obsahují keylogger, zaznamenávající stisknutí každé klávesy na postižených strojích. Takový je závěr švýcarské kyberbezpečnostní agentury ModZero Ačkoliv nejde ze strany HP o záměr, závěr pro uživatele je jednoznačný: daný kus kódu představuje ohrožení pro jejich citlivá data.


Daniel Beránek  |  11.05.2017 15:35

Znovuzrození Opery v 45. verzi

Znovuzrození Opery v 45. verzi KE STAŽENÍ

Solidní přísun inovací za poslední rok v podobě integrovaných VPN a nativního blokování reklam završují vývojáři Opery jejím znovuzrozením. Tak - konkrétně Opera Reborn - říkají integrací nápadů ze separátního projektu Opera Neon do hlavního prohlížeče vývojového týmu. Můžeme se těšit na temné téma, integraci messengerů a další...


Daniel Beránek  |  10.05.2017 13:59

Skončila podpora původních Windows 10

Skončila podpora původních Windows 10

Microsoft ukončil podporu prvních Windows 10 - tj. verze 1507, která se objevila 29. července 2015. To znamená, že žádný systém Windows 10, který nebyl od počátku povýšen, už nebude dostávat aktualizace a bezpečnostní záplaty. 


Daniel Beránek  |  09.05.2017 17:07

Windows mají nového Průzkumníka souborů

Windows mají nového Průzkumníka souborů

V útrobách Windows se skrývá nově předesignovaný Průzkumník souborů. Krom nového vzhledu - a spousty zatím chybějících funkcí - disponuje možnosti přeskinování do tmavého režimu zobrazení stejně jako u ostatních aplikací Univerzální platformy Windows.


Daniel Beránek  |  07.05.2017 15:40

Facebook v tažení proti informačním operacím

Facebook v tažení proti informačním operacím

Facebook čelí narůstající vlně pokusů o ovlivňování veřejného mínění. Ty mají podobu šíření a podpory názorových zpráv především prostřednictvím falešných účtů, které se rodí v počtech desítek tisíc. Facebook z tohoto důvodu jen před francouzskými volbami prezidenta odstranil 30 000 falešných účtů. Míra problému už nabývá velikosti fantaskních zpracování ve filmech. 


Daniel Beránek  |  04.05.2017 17:21

Windows 10 S: další z danajských darů?

Windows 10 S: další z danajských darů?

Microsoft vytáhl do boje proti levným chromebookům. Aby byl schopen konkurovat cloudově orientovaným zařízením s Chrome OS představuje podobně odladěný operační systém Windows 10 S. Ten bude hardwarově nenáročný, relativně bezpečný a softwarově uzavřený. Výrobu odpovídajících zařízení s cenovkou do 5 tisíc korun již přislíbili přední výrobci notebooků.


Daniel Beránek  |  03.05.2017 20:53

Google Translate zvládá češtinu zas o něco líp

Google Translate zvládá češtinu zas o něco líp

Neuronové sítě po nějaké době dosáhly dokonce až k češtině a slovenštině. Ty budou nyní poctěny přetlumočením, které je založeno na strojovém učení celých vět - nikoliv pouze za užití frázových slovníků. I když se této pocty zatím dostane jen převodům z/do angličtiny. Ostatní překladové kombinace si ještě chvíli budou muset počkat.


Daniel Beránek  |  02.05.2017 20:27

Google ví, co hledáme, dřív, než to hledáme

Google ví, co hledáme, dřív, než to hledáme KE STAŽENÍ

Google nyní dokáže ještě přesněji predikovat potenciální výrazy, které se chystáme hledat. A rovnou nám je nabídne v našeptávači svých rozličných produktů. Zatím jen na Androidu a za podmínky, že aktivujeme jednu z experimentálních funkcí browseru Google Canary, která za tím vším stojí - Copyless Paste. Jinými slovy, Google ví, jaké slovní spojení chcete vyhledat ještě předtím, než jej zkopírujete...


Daniel Beránek  |  01.05.2017 19:06

Creators Update dostal první balíček oprav

Creators Update dostal první balíček oprav

Čtrnáct dní o oficiálním uvolnění povýšení Creators Update přichází první kumulativní balíček oprav KB4016240, který by měl vyléčit většinu bolístek objevivších se po updatu. Veškeré aktualizace tohoto balíčku směřují k opravě chyb nahlášených po povýšení a snad jsou i známkou toho, že se gigant z Redmondu snaží co nejrychleji uklidnit uživatelskou zkušenost rozvířenou nedávným povýšením.


Daniel Beránek  |  26.04.2017 19:53

Bude Chrome defaultně blokovat reklamy?

Bude Chrome defaultně blokovat reklamy? KE STAŽENÍ

Wall Street Journal rozvířil těkavé hladiny spekulací zprávou, že lidé zodpovědní za řízení a vývoj prohlížeče Google Chrome plánují uvést integrovaný blokátor reklam, obdobný nativní fičurce Opery. Samozřejmě je velmi nepravděpodobné, že by prohlížeč Googlu/Alphabet - společnosti zrozené z prodeje reklam - blokoval všechny reklamy, ovšem vůči některým se v pokynech pro webmastery vymezuje už nyní...


Daniel Beránek  |  20.04.2017 13:11

Edge opět nejúspornější - dokonce jen pár dní po vydání Creators Update

Edge opět nejúspornější - dokonce jen pár dní po vydání Creators Update

Dokazování úspornosti prohlížeče při běhu na baterku se stalo oblíbenou kratochvílí vývojových týmů - zvláště v Microsoftu a Opeře. Což dokazuje i poslední měření microsoftího týmu, z něhož vyšel vítězně domácký Microsoft Edge. Ten se stal nejúspornějším prohlížečem v nově povýšeném systému Windows 10 na verzi Creators Update. Krásu výsledku kazí jen fakt, že se hodnotí nativní prohlížeč čerstvě povýšeného systému téže společnosti...


Daniel Beránek  |  14.04.2017 01:22

Mozilla nabídne regulaci výkonu a spotřeby Firefoxu

Mozilla nabídne regulaci výkonu a spotřeby Firefoxu KE STAŽENÍ

Firefox si možná už brzo přizpůsobíte přístroji svému. Umožní totiž uživatelské nastavení mnoha podrobností, které na jednu stranu určují, jak velkou zátěží je běh prohlížeče pro systém, na stranu druhou se ovšem odráží i v uživatelské přívětivosti aplikace samé. Téma tohoto směru vývoje bylo nedávno otevřeno na Bugzille.


Daniel Beránek  |  12.04.2017 14:50

EaseUS naděluje peníze a aplikace k Velikonocům!

EaseUS naděluje peníze a aplikace k Velikonocům! KE STAŽENÍ

Producent softwaru pro operativní nakládání s daty, jejich zálohu i obnovení - americký EaseUS - si připravil hned několik akcí navázaných na Velikonoce. Najdeme mezi nimi až 80% slevy na vlajkové produkty, možnost vyhrát řadu dalších prográmků zdarma, a dokonce i dárky v podobě 20 dolarů volně k užití, které budou připsány na účet soutěžících.


Daniel Beránek  |  11.04.2017 20:16

Povýšit na Windows 10 na Creators Update je možné už dnes

Povýšit na Windows 10 na Creators Update je možné už dnes

Nové povýšení Windows 10, které se má oficiálně objevit až kol 10. dubna 2017, je už nyní k dispozici prostřednictvím oficiálního programu Microsoftu Pomocník s aktualizací Windows 10. K dispozici je poslední testovací verze 15063 z 20. března. 


Daniel Beránek  |  28.03.2017 18:20

Nejčastější sestavy, programy i bezpečnostní díry

Nejčastější sestavy, programy i bezpečnostní díry KE STAŽENÍ

Český Avast upozornil ve své zprávě o počítačových trendech na množství zranitelných aplikací, běžně používaných uživateli. Jsou jimi neaktualizované verze mnohých programů a utilit, jimž nejen v počtu instalací, ale i ve zranitelnosti aplikace samé vévodí Java a Flash Player. Avast PC Trends Report také sumarizuje soft a železo nejčastěji používané populací uživatelů produktů Avastu.


Daniel Beránek  |  27.03.2017 21:06

Článků: 510 - stránka: 4 / 26
 <<  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 26 |  >> 

 

 

 
© 2005-2017 PS Media s.r.o. - digital world