RSS Kanál

 
Avast aktualizoval Secure Browser

Avast aktualizoval Secure Browser

Avast aktualizoval svůj zabezpečený prohlížeč, dříve známý coby Avast SafeZone. Ten se nyní jmenuje Avast Secure Browser a přináší nové fičurky včetně hlídače doplňků, ochrany proti cryptojackingu, fingerprintingu a rozličným způsobům trackování. Zaujme vás?


Daniel Beránek  |  23.04.2018 18:58

Seznam novinek Spring Creators Update Windows 10

Seznam novinek Spring Creators Update Windows 10

Jarní povýšení Windows 10 by se mělo objevit v průběhu několika málo dní. Microsoft připravuje nejen opravy chyb, ale také spoustu nových funkcí a změn v chování Windows. Už předběžně s nimi seznamoval veřejnost v rámci svých testovacích buildů, z čehož ostatně vychází i tento seznam novinek pro Spring Creators Update.


Daniel Beránek  |  05.04.2018 21:11

Microsoft rozdává aplikaci Penbook zdarma

Microsoft rozdává aplikaci Penbook zdarma KE STAŽENÍ

Microsoft nabízí získání programu Penbook zdarma až do 9. dubna 2018 při příležitosti jeho nominace na Windows Developer Awards. Uživatelé si tak mohou nejen osahat tento digitální poznámkový blok pro dotyková zařízení před tím, než mu dají svůj hlas - ale hlavně ho bezplatně získat. Stačí jen zamířit do Microsoft Store!


Daniel Beránek  |  05.04.2018 15:53

1.1.1.1 pro rychlejší internet

1.1.1.1 pro rychlejší internet

Cloudová společnost Cloudflare spustila 1. 4. 2018 nový DNS resolver, jehož posláním je zrychlit brouzdání internetem, čemuž má dopomoci tím, že bude tím nejrychlejším DNS resolverem na světě. Datum spuštění není motivováno aprílovým šprýmem, ale adresou čtyř jedniček: 1.1.1.1. Její snadná zapamatovatelnost odkazuje k tomu, že Cloudflare chce přinést rychlejší internet skutečně každému - i nám běžným uživatelům.


Daniel Beránek  |  01.04.2018 23:18

ESET ochrání před rizikovými eshopy

ESET ochrání před rizikovými eshopy KE STAŽENÍ

ESET spojil své síly s Českou obchodní inspekcí a Seznamem při ochraně zákazníků před nákupy na potenciálně podvodných eshopech. Pomocí implementace dat z databáze takto vyhodnocených eshopů okamžitě upozorní své uživatele při návštěvě rizikových domén a pomůže jim tak předejít zbytečným ztrátám.


Daniel Beránek  |  21.03.2018 17:54

TunnelBear se stal členem stáje McAfee

TunnelBear se stal členem stáje McAfee KE STAŽENÍ ZDARMA

McAfee se po osamostatnění od Intelu vrhlo na akvizice. Nyní kupuje kanadského producenta VPN aplikace TunnelBear, čímž navazuje na dřívější nákup kyberbezpečnostní agentury Skyhigh Networks. Aktuální vlastník McAfee TGP patrně připravuje strategický konglomerát, který následně odprodá jako celek.


Daniel Beránek  |  12.03.2018 18:11

Firefox zbrojí proti fingerprintingu

Firefox zbrojí proti fingerprintingu KE STAŽENÍ ZDARMA

Fingerprinting coby otisk systému a zařízení je komplexem sběru a vyhodnocování dat o uživatelských zařízeních, jehož záměrem je fakticky identifikace konkrétního uživatele. Účelově proti fingerprintingu je zaměřen např. Tor Browser, který vývojáři staví na Firefoxu s prodlouženou podporou. Mozilla v rámci usnadnění práce vývojářů Toru některé prvky implementuje sama přímo do Firefoxu, ač jsou třeba v defaultním stavu vypnuté. Které to jsou?


Daniel Beránek  |  08.03.2018 19:57

RememBear: mladší brácha TunnelBearu přes hesla

RememBear: mladší brácha TunnelBearu přes hesla

Vývojáři stojící za uživatelsky velmi příjemným VPN klientem TunnelBear spouštějí klíčenku RememBear. Hravý název i přístup k hlavní aplikaci firmy TunnelBear naznačují, že se můžeme těšit na program s vysoce intuitivním ovládáním a jemným humorem, jehož linku napříč uživatelskou zkušeností udržuje všudypřítomný medvídek.


Daniel Beránek  |  02.03.2018 15:29

Krádeže identit se množí už i v ČR

Krádeže identit se množí už i v ČR

Únik přihlašovacích údajů i do zdánlivě bezvýznamných služeb představuje riziko, které většina Čechů stále podceňuje. I jméno a heslo do online her či dávno zapomenutých fór mohou být zneužity k impersonalizaci - tedy k tomu, že se za vás bude vydávat někdo jiný. Někdo, jehož úmysly s vaší identitou nebudou nevinné.


Daniel Beránek  |  01.03.2018 13:02

Internet věcí ochrání Avast Smart Life

Internet věcí ochrání Avast Smart Life KE STAŽENÍ

Barcelona, 26. února -  Avast představil softwarovou platformu Smart Life cílenou specificky na internet věcí. Ta v menších domácích a firemních sítích zajistí bezpečnost všech chytrých zařízení. Software Smart Life Avast dodá způsobem předplatného SaaS a uživatel jej spustí na dedikovaných routerech či snifferech.


Daniel Beránek  |  27.02.2018 17:35

Eset uvolnil antivir pro chytré televize

Eset uvolnil antivir pro chytré televize KE STAŽENÍ

Barcelona, 26. února 2018 - Eset představil na konferenci Mobile World Congress aplikaci Eset Smart TV Security určenou k ochraně chytrých televizí s operačním systémem Android TV. Ač chybí aktuální statistiky o malwarových útocích na tato zařízení, předpokládá se, že se minimálně rovná útokům na jiná zařízení s Androidem. „Útočníci vždy jdou tam, kde je dostatek lidí, a tedy i potenciál pro získání peněz,“ snaží se načrtnout situaci Juraj Malcho, technický ředitel Eset. „V případě Android TV je tvorba škodlivého kódu zjednodušená i tím, že oproti jiným televizním platformám není nutné již napsané kódy pro tradiční Android příliš upravovat.“


Daniel Beránek  |  26.02.2018 18:35

Seznam posílí relevanci výsledků vyhledávání

Seznam posílí relevanci výsledků vyhledávání KE STAŽENÍ ZDARMA

Seznam se chystá vracet kvalitnější dotazy všem, kteří na něm vyhledávají. Nejenže posílí kvalita odpovědí na víceslovné dotazy, ale zároveň bude marginalizována funkce agregátoru. Tím pádem se můžeme dočkat vícero odpovědí z jedné domény i na dotazy, jejichž kvalitu zodpovězení silně ovlivňuje různorodost zdrojů těchto odpovědí.


Daniel Beránek  |  23.02.2018 16:32

Který harddisk pořídit a kterému se vyhnout?

Který harddisk pořídit a kterému se vyhnout?

Provozovatel cloudových úložišť Backblaze opět dává k dobru statistiky poruchovosti harddisků, které používá ve svých datacentrech. Uživatelé tak mají možnost nahlédnout do jednoho z málo nezávislých zdrojů těchto informací. Jak si vedly harddisky v roce 2017?


Daniel Beránek  |  05.02.2018 18:03

Apple aktivně sabotuje redukce na 3,5mm jack

Apple aktivně sabotuje redukce na 3,5mm jack

Přístupy k produktu a zákazníkům jsou různé. Jedni vám ho dovezou až domů, nabídnout tisíc návodů, co všechno s ním lze dělat a jak ho vylepšit. Druzí se na vás budou dívat z patra. Nejraději by vám naúčtovali každé vyslovení velebené značky. A když se pokusíte o cokoliv, co nespadá do jejich představu o povolené manipulaci, máte na krku téměř žalobu. K těm druhým patří i Apple, což opět potvrzuje kauza záměrného sabotování redukce na 3,5mm jack.


Daniel Beránek  |  01.02.2018 18:27

Facebook není schopen ochránit demokratické principy

Facebook není schopen ochránit demokratické principy

Facebook otevřeně přiznává, že není schopen čelit silám, které se snaží nedemokraticky zasahovat do veřejné debaty. Snaží se tak varovat západní společnosti před možnými vlivy přicházejícími z Ruska a obdobně smýšlejících států.


Daniel Beránek  |  31.01.2018 15:27

Microsoft záplatuje záplaty Intelu

Microsoft záplatuje záplaty Intelu

Zranitelnosti Spectre a Meltdown způsobily Intelu a jeho uživatelů více problémů než jen samotný fakt své existence. Poté, co se je výrobce čipů snažil zazáplatovat, objevují se časté problémy s restarty ošetřených zařízeních, někde ústící i ve ztráty dat. Microsoft proto nyní přichází s aktualizací, která záplatu Intelu opět odtrhává.


Daniel Beránek  |  30.01.2018 14:26

Web Michala Horáčka těžil kryptoměnu Monero

Web Michala Horáčka těžil kryptoměnu Monero

Ne, to není symbol metra. To je ikona kryptoměny Monero, kterou těžil nikde neavizovaný skript na stránkách 100dni.cz, jež jsou součástí kampaně prezidentského kandidáta Michala Horáčka. Horáček sám, ani jeho tým o problému nevěděl. A prstem se nejspíš bude ukazovat v agentuře Ewing Public Relations, která web dodává. Otázkou ovšem je, zda nejde o šikovný způsob upoutání pozornosti právě na tohoto kandidáta.


Daniel Beránek  |  08.01.2018 19:21

HP: opětovný problém s přehříváním baterií notebooků

HP: opětovný problém s přehříváním baterií notebooků

HP se v poslední době daří kupit kauzy zlopověstné. A nejen to. Některé z nich se dokonce pravidelně opakují. A tak se stále znova přesvědčujeme, že aktualizace firmwaru tiskáren HP ústí v jejich nefunkčnost při používání neoriginální tonerů. Nebo že se stále přehřívají baterie notebooků HP. Jako právě teď. 


Daniel Beránek  |  05.01.2018 18:12

Opera 50 naděluje ochranu proti cryptominerům

Opera 50 naděluje ochranu proti cryptominerům KE STAŽENÍ ZDARMA

Opera opět dokazuje, že je drží prst na tepu dobu a inovuje. Novoroční padesátka tak brání uživatele před nechtěným těžením kryptoměn, dělá spoustu drobných krůčků vstříc implementaci VR, inovuje VPN, přidává podporu Chromecast a mnoho dalšího.


Daniel Beránek  |  04.01.2018 20:38

Apple opravdu zpomaluje starší iPhony

Apple opravdu zpomaluje starší iPhony

Apple zůstává značkou vzbuzující silné emoce. Masy příznivců se vášnivě překřikují s kritiky a škarohlídy, kteří s chutí upozorní na každou pochybenost produktů, byznysu či konceptu Applu. Jedna z posledních městských povídaček se točila kolem zpomalování starších iPhonů a manipulace uživatelů do koupě nového. A ti, kdo ji šířili, bývali označováni za paranoiky. Vyjádření Applu ovšem na ní vrhá nové světlo...


Daniel Beránek  |  20.12.2017 18:46

Článků: 593 - stránka: 4 / 30
 <<  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 30 |  >> 

 


 
© 2005-2019 PS Media s.r.o. - digital world