RSS Kanál

 
Stále se dá povýšit na Windows 10 zdarma

Stále se dá povýšit na Windows 10 zdarma

Microsoft oficiálně deklaroval ukončení nabídky bezplatného upgradu na Windows k 29. červenci 2016. Stále ovšem existuje cesta, jak tuto aktualizaci bezplatně provést. Jmenuje se Upgrade na Windows 10 zdarma pro zákazníky používající technologie usnadnění.


Daniel Beránek  |  25.06.2017 09:00

Repasovaná technika je stále oblíbenější

Repasovaná technika je stále oblíbenější

Notebooky a počítače nevydrží věčně. Nová výbava ovšem něco stojí a většinou solidně zahýbe s rozpočtem. Faktem ale zůstává, že pokud se poohlížíte po IT technice, můžete si pořídit nový a našlapaný model za méně peněz. To je kouzlo repasované techniky. 


Reklama   |  23.06.2017 11:57

Opera 46: vyšší stabilita, nižší spotřeba panelů na pozadí

Opera 46: vyšší stabilita, nižší spotřeba panelů na pozadí KE STAŽENÍ

Vývojáři Opery pokračují v implementaci novinek generovaných projektem Reborn. Šestačtyřicátá Opera se proto soustředí na optimalizaci funkčnosti integrovaného klienta VPN, již podporuje animované obrázky PNG, minimalizuje pády prohlížeče a vlivem inkorporovaného Chromia omezuje spotřebu stránek na pozadí.


Daniel Beránek  |  22.06.2017 17:22

Retro ThinkPad ožívá...

Retro ThinkPad ožívá...

Marketingové hrátky s myslí nebohých fanoušků starších podob ThinkPadu by se nakonec přeci jen mohly stát skutečností. Ač už to jsou dva roky, co Lenovo nahodilo téma a následně zkoumalo, které fičury - staré i nové - by byly případně žádány, tak prý potají celou věc zkoumalo jak z technických hledisek, tak prizmatem ekonomické návratnosti. A ona už zapomenutá mrtvolka opět ožívá...


Daniel Beránek  |  21.06.2017 17:32

Twitter redesignoval

Twitter redesignoval

Twitter lehce mění design své aplikace napříč platformami. Přehledněji zpracované mobilní prostředí doplnilo zakulacení profilových avatarů a tlačítek, změny v chování i změny ikonek. Aktualizace vzhledu ovšem nesedne každému...

 


Daniel Beránek  |  18.06.2017 16:13

Firefox 54: procesy konečně rozděleny

Firefox 54: procesy konečně rozděleny KE STAŽENÍ ZDARMA

Padesátý čtvrtý Firefox stabilní větve představuje multiprocesovou architekturu Electrolysis pro všechny. Ta ač bývá přirovnávána ke konkurenčnímu Chromu, nevydává se stejnou cestou. Krom multiprocessingu pak bylo změněno už jen pár maličkostí...


Daniel Beránek  |  13.06.2017 14:21

Eset objevil Industroyer, malware schopný vyřadit z provozu půlku světa

Eset objevil Industroyer, malware schopný vyřadit z provozu půlku světa KE STAŽENÍ

Kyberexperti Eset identifikovali vysoce nebezpečný malware Industroyer, který je schopný nejen napadnout složité IT struktury, jaké používají například elektrárny, ale vypínat jejich okruhy, způsobovat kaskádovité poruchy či kombinací dysfunkcí vyvolat vážné škody v infiltrovaném systému. Jde o největší hrozbu od doby Stuxnetu, patrně ruské provenience, která se nejspíš předvedla při odstavení Kyjeva od elektrické energie v roce 2016.


Daniel Beránek  |  12.06.2017 16:10

Windows 10 IP 16215: napěchované inovacemi

Windows 10 IP 16215: napěchované inovacemi

Do rychlého ringu si to zamířilo sestavení 16215, které už prozrazuje to nejzajímavější z podzimního povýšení Windows. Představí Fluent Design na nabídce Start a Centru akcí. Microsoft Edge konečně dostává některé základní funkce, spousta vylepšení se dočkalo ruční psaní v systému... Jakou konkrétní podobu mají novinky, se dozvíte dále.


Daniel Beránek  |  09.06.2017 17:11

Tor Browser 7.0: multiprocessing a sandboxing téměř pro všechny

Tor Browser 7.0: multiprocessing a sandboxing téměř pro všechny KE STAŽENÍ ZDARMA

Tor Project po dlouhé době vydává celočíselnou stabilní verzi ikonického prohlížeče TORu - Tor Browser 7.0. Aktualizuje základy na Firefox 52 ESR, což přináší nejen multiprocesovou architekturu Electrolysis, ale také některá, spíše marginální, omezení. Můžete se těšit jak na vyšší výkon prohlížeče, tak na lepší zabezpečení pomocí sandboxingu a inovovaných ochran proti trackování a fingerprintingu.


Daniel Beránek  |  09.06.2017 14:21

Smart State: po úřadech mají obíhat data a ne lidi

Smart State: po úřadech mají obíhat data a ne lidi

Výstižnější shrnutí eGovermentu než slovy Pirátů by jeden těžko pohledal. Prostě: po úřadech mají obíhat data a ne lidi. Na něčem tak triviálním v roce 2017 - pro všechny stránky života společnosti krom státního aparátu - se shodnou všichni, jejichž IQ si netyká s bodem mrazu či nejsou hmotně zainteresováni na statu quo. 


Daniel Beránek  |  08.06.2017 09:41

Léto přináší do Zoneru zřetelnost a hromadu hromadných úprav

Léto přináší do Zoneru zřetelnost a hromadu hromadných úprav KE STAŽENÍ

Hlavní sezónou cvakání čoček mobilů a foťáků je léto a tomu odpovídá i načasování nové aktualizace Zoner Photo Studia X (ZPS X). Přichází měsíc před vypuknutím prázdnin. A nové (opakovaně i staré:) příznivce si bude chtít získat: optimalizovanou Zřetelností, zrychlením práce díky mnoha způsobům hromadných úprav, snadnější plánování sdílení fotek na sítích a náznakem implementace editace videa. Zaostřeme na detaily!


Daniel Beránek  |  06.06.2017 14:32

AB Blocker: pro ty, jež Andrej nebabí

AB Blocker: pro ty, jež Andrej nebabí

AB Blocker je užitečný doplněk pro všechny ty, kteří nechtějí generovat návštěvnost médiím skupiny Mafra - potažmo zisky Agrofertu - potažmo Andreji Babišovi. Jeho prostřednictvím nabízí skupina Juliuse Šumana jednoduchý způsob, jak zablokovat veškeré weby, z jejichž návštěvy by v posledku dotyčný mohl mít prospěch. 


Daniel Beránek  |  04.06.2017 15:36

HP odstranilo keylogger z ovládačů

HP odstranilo keylogger z ovládačů

Uživatele mnohých notebooků od Hewlett-Packard nepotěšilo nedávné zjištění expertů IT security z ModZero. V ovládačích zvuku zůstala utilitka, která zaznamenávala a ukládala stist každé klávesy. Nejenže šlo de facto o keylogger, ale především tím byla ohrožena veškerá data, které by prostřednictvím programu MicTray mohli kyberútočníci odcizit.


Daniel Beránek  |  19.05.2017 20:29

První nápor WannaCry se ČR vyhnul

První nápor WannaCry se ČR vyhnul KE STAŽENÍ

Jen každý 666. případ první vlny samovolně se šířícího útoku WannaCry se odehrál v České republice. Může za to její nízká atraktivita coby cíle a velmi rychlá bezpečnostní protireakce jak Microsoftu, tak zainteresované odborné i obecné veřejnosti. Naopak nejsilněji úřadoval WannaCry v Rusku.


Daniel Beránek  |  17.05.2017 17:22

WannaCry: ransomware globálního měřítka

WannaCry: ransomware globálního měřítka

Počítače po celém světě v pátek 12. května 2017 utrpěly útok ransomwarem WannaCry. Zasáhl na stovku zemí. Ochromil mobilní operátory, automobilky i nemocnice. Překvapil rychlostí útoku i útočným vektorem, který se nepodobal jiným ransomwarům, ale spíš zákeřným virům okamžitě infikujícím ostatní zařízení v lokální síti...


Daniel Beránek  |  16.05.2017 16:39

Už se rýsuje podzimní povýšení Windows 10

Už se rýsuje podzimní povýšení Windows 10

Další povýšení Windows 10 by mělo přijít na podzim s lehce nenápaditým názvem Fall Creators Update. Ten nejenže opakuje název předchozího updatu a lakonicky označuje dobu uvolnění, navíc přímo vybízí k významovým hrátkám a záměnám s vizuálně podobným Fail. Takže těžko říct, zda na nás na podzim nedopadne jeden velký fail:)


Daniel Beránek  |  12.05.2017 12:17

Ovládače HP obsahují keylogger

Ovládače HP obsahují keylogger

HP se podařilo šlápnout vedle s ovládači zvuku některých zařízení. A to tak, že v podstatě obsahují keylogger, zaznamenávající stisknutí každé klávesy na postižených strojích. Takový je závěr švýcarské kyberbezpečnostní agentury ModZero Ačkoliv nejde ze strany HP o záměr, závěr pro uživatele je jednoznačný: daný kus kódu představuje ohrožení pro jejich citlivá data.


Daniel Beránek  |  11.05.2017 15:35

Znovuzrození Opery v 45. verzi

Znovuzrození Opery v 45. verzi KE STAŽENÍ

Solidní přísun inovací za poslední rok v podobě integrovaných VPN a nativního blokování reklam završují vývojáři Opery jejím znovuzrozením. Tak - konkrétně Opera Reborn - říkají integrací nápadů ze separátního projektu Opera Neon do hlavního prohlížeče vývojového týmu. Můžeme se těšit na temné téma, integraci messengerů a další...


Daniel Beránek  |  10.05.2017 13:59

Skončila podpora původních Windows 10

Skončila podpora původních Windows 10

Microsoft ukončil podporu prvních Windows 10 - tj. verze 1507, která se objevila 29. července 2015. To znamená, že žádný systém Windows 10, který nebyl od počátku povýšen, už nebude dostávat aktualizace a bezpečnostní záplaty. 


Daniel Beránek  |  09.05.2017 17:07

Windows mají nového Průzkumníka souborů

Windows mají nového Průzkumníka souborů

V útrobách Windows se skrývá nově předesignovaný Průzkumník souborů. Krom nového vzhledu - a spousty zatím chybějících funkcí - disponuje možnosti přeskinování do tmavého režimu zobrazení stejně jako u ostatních aplikací Univerzální platformy Windows.


Daniel Beránek  |  07.05.2017 15:40

Článků: 521 - stránka: 4 / 27
 <<  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 27 |  >> 

 


 
© 2005-2018 PS Media s.r.o. - digital world