RSS Kanál

 
Creators Update dostal první balíček oprav

Creators Update dostal první balíček oprav

Čtrnáct dní o oficiálním uvolnění povýšení Creators Update přichází první kumulativní balíček oprav KB4016240, který by měl vyléčit většinu bolístek objevivších se po updatu. Veškeré aktualizace tohoto balíčku směřují k opravě chyb nahlášených po povýšení a snad jsou i známkou toho, že se gigant z Redmondu snaží co nejrychleji uklidnit uživatelskou zkušenost rozvířenou nedávným povýšením.


Daniel Beránek  |  26.04.2017 19:53

Bude Chrome defaultně blokovat reklamy?

Bude Chrome defaultně blokovat reklamy? KE STAŽENÍ

Wall Street Journal rozvířil těkavé hladiny spekulací zprávou, že lidé zodpovědní za řízení a vývoj prohlížeče Google Chrome plánují uvést integrovaný blokátor reklam, obdobný nativní fičurce Opery. Samozřejmě je velmi nepravděpodobné, že by prohlížeč Googlu/Alphabet - společnosti zrozené z prodeje reklam - blokoval všechny reklamy, ovšem vůči některým se v pokynech pro webmastery vymezuje už nyní...


Daniel Beránek  |  20.04.2017 13:11

Edge opět nejúspornější - dokonce jen pár dní po vydání Creators Update

Edge opět nejúspornější - dokonce jen pár dní po vydání Creators Update

Dokazování úspornosti prohlížeče při běhu na baterku se stalo oblíbenou kratochvílí vývojových týmů - zvláště v Microsoftu a Opeře. Což dokazuje i poslední měření microsoftího týmu, z něhož vyšel vítězně domácký Microsoft Edge. Ten se stal nejúspornějším prohlížečem v nově povýšeném systému Windows 10 na verzi Creators Update. Krásu výsledku kazí jen fakt, že se hodnotí nativní prohlížeč čerstvě povýšeného systému téže společnosti...


Daniel Beránek  |  14.04.2017 01:22

Mozilla nabídne regulaci výkonu a spotřeby Firefoxu

Mozilla nabídne regulaci výkonu a spotřeby Firefoxu KE STAŽENÍ

Firefox si možná už brzo přizpůsobíte přístroji svému. Umožní totiž uživatelské nastavení mnoha podrobností, které na jednu stranu určují, jak velkou zátěží je běh prohlížeče pro systém, na stranu druhou se ovšem odráží i v uživatelské přívětivosti aplikace samé. Téma tohoto směru vývoje bylo nedávno otevřeno na Bugzille.


Daniel Beránek  |  12.04.2017 14:50

EaseUS naděluje peníze a aplikace k Velikonocům!

EaseUS naděluje peníze a aplikace k Velikonocům! KE STAŽENÍ

Producent softwaru pro operativní nakládání s daty, jejich zálohu i obnovení - americký EaseUS - si připravil hned několik akcí navázaných na Velikonoce. Najdeme mezi nimi až 80% slevy na vlajkové produkty, možnost vyhrát řadu dalších prográmků zdarma, a dokonce i dárky v podobě 20 dolarů volně k užití, které budou připsány na účet soutěžících.


Daniel Beránek  |  11.04.2017 20:16

Povýšit na Windows 10 na Creators Update je možné už dnes

Povýšit na Windows 10 na Creators Update je možné už dnes

Nové povýšení Windows 10, které se má oficiálně objevit až kol 10. dubna 2017, je už nyní k dispozici prostřednictvím oficiálního programu Microsoftu Pomocník s aktualizací Windows 10. K dispozici je poslední testovací verze 15063 z 20. března. 


Daniel Beránek  |  28.03.2017 18:20

Nejčastější sestavy, programy i bezpečnostní díry

Nejčastější sestavy, programy i bezpečnostní díry KE STAŽENÍ

Český Avast upozornil ve své zprávě o počítačových trendech na množství zranitelných aplikací, běžně používaných uživateli. Jsou jimi neaktualizované verze mnohých programů a utilit, jimž nejen v počtu instalací, ale i ve zranitelnosti aplikace samé vévodí Java a Flash Player. Avast PC Trends Report také sumarizuje soft a železo nejčastěji používané populací uživatelů produktů Avastu.


Daniel Beránek  |  27.03.2017 21:06

Google Talk už končí - opravdu

Google Talk už končí - opravdu KE STAŽENÍ

Google Talk umřel už několikrát. Alespoň v prohlášeních Google. Byly ukončeny jeho podpory v rámci běhu na serverech, skončily mobilní aplikace, desktopové aplikace, v Gmailu se defaultně zobrazoval Hangouts. Ovšem GTalk se dal stále ještě využívat v rámci integrace v Gmailu. Tomu by měl být definitivně konec, a to sice k 26. červnu 2017.


Daniel Beránek  |  25.03.2017 14:33

Zoner Photo Studio X oživí jarní aktualizace

Zoner Photo Studio X oživí jarní aktualizace KE STAŽENÍ

Zoner Photo Studio už není povyšováno od jedné licenční verze k druhé, ale aktualizováno průběžně coby software s předplatným. Jarní aktualizace - již druhá od změny licencování - přichází ověnčena mnohými změnami, jejichž množství by se ve starém systému verzí rovnalo povýšení na novou verzi.


Daniel Beránek  |  23.03.2017 15:42

Sticky Password a ESET se dávají dohromady

Sticky Password a ESET se dávají dohromady KE STAŽENÍ

Vývojáři správce hesel Sticky Password pomůžou výrobci antivirů ESETu s jeho utilitkou ESET Password Manager. Ten by měl díky Sticky Password získat nejen ověřené technologie, ale také uživatelsky přívětivější prostředí.

 


Daniel Beránek  |  22.03.2017 15:12

Chrome zjednoduší jumplist panelů

Chrome zjednoduší jumplist panelů KE STAŽENÍ

Vývojáři Chromu pročistí kontextovou nabídku panelu prohlížeče. Za své vezmou hned tři položky a to ty z nejméně používaných. Záměrem ořezu je nejen zjednodušení jumplistu, ale také zvýšení jeho používání vůbec. Co tedy vezme za své?


Daniel Beránek  |  21.03.2017 13:52

Útok GIFem je právně postižitelný

Útok GIFem je právně postižitelný

Domníváte-li se, že tvorba a zasílání obrázků spadá výlučně pod svobodu vyjádření, mýlíte se. Pokud je záměrem takovéhoto jednání ublížení na zdraví, jde o kriminální čin spadající do trestního práva. Toho důkazem je případ napadení amerického novináře Kurta Eichenwalda nenávistným GIFem.


Daniel Beránek  |  21.03.2017 13:37

Chrome bude úspornější

Chrome bude úspornější KE STAŽENÍ

Jednou z méně příjemných vlastností prohlížeče Google Chrome je jeho nenažranost, co se týče systémových prostředků. To by se mělo změnit. Po nedávném ořezání spotřeby RAM se nyní vývojáři zaměřili na procesorový čas spotřebovávaný panely na pozadí. Bude to krok správným směrem?


Daniel Beránek  |  17.03.2017 20:02

Microsoft agresivně omezí starší Windows na nejnovějším železe

Microsoft agresivně omezí starší Windows na nejnovějším železe

Microsoft a Windows 10 - to není jen vývojář a jeho poslední produkt. Je to vlezlá reklama, tam, co nemá co dělat. Je to neustálé vnucování k povýšení stupidními, záludnými a vskutku protivnými způsoby. A nově je se tahle dvojka rovná také agresivnímu ukončování podpor stále živých systémů, což jsou Sedmičky a Osmičky...


Daniel Beránek  |  16.03.2017 18:46

Firefox 52 ořezává podpory ve jménu bezpečnosti

Firefox 52 ořezává podpory ve jménu bezpečnosti KE STAŽENÍ

Padesátý druhý Firefox je poslední verzí, kterou spustíte na Windows XP a Windows Vista. Tuto bolest fanoušků starších systémů Mozilla alespoň kapku mírní tím, že 52 je zároveň verzí s dlouhodobou podporou. Sama naopak nepodporuje starší zásuvné NPAPI moduly typu Java a Silverlight. A instalační soubor varianty pro Android je kapánek menší.


Daniel Beránek  |  07.03.2017 16:11

Avast 2017 ani zero-second útoky nerozhodí

Avast 2017 ani zero-second útoky nerozhodí KE STAŽENÍ

Avast restauruje stáj svých antivirů ani ne měsíc po uvedení produktů inkorporované značky AVG. Hlásá lepší připravenost nejen vůči starým červům a nákazám, ale také na vyděračský software a nové typy útoků - zero-second útoky nevyjímaje. Nové a vylepšené funkce si našly cestu nejen do placených programů Pro Antivirus, Internet Security a Premier, ale i do základního antiviru Avast Free Antivirus. Novinky doprovází i změna loga a lehké grafické úpravy uživatelského prostředí.


Daniel Beránek  |  07.02.2017 14:30

Opera 43: opět mnohem rychlejší

Opera 43: opět mnohem rychlejší KE STAŽENÍ

Stabilní větev Opery přebírá ve čtyři a třicáté verzi rychlejší načítání stránek, implementuje optimalizaci systému Windows Profile Guided Optimization a opět křísí jednu fičurku z Opery 12: možnost kopírovat text odkazu. 

 


Daniel Beránek  |  06.02.2017 14:19

HP opět svolává baterie

HP opět svolává baterie

Není to tak, co HP svolávalo baterie svých notebooků. Dle všeho se ukázalo, že se postižené baterie nacházejí i v dalších sériových řadách, proto HP nabádá k opětovné kontrole i ty zákazníky, jejichž stroje minulou kontrolou prošly coby nezávadné.

 


Daniel Beránek  |  01.02.2017 20:33

Chrome 56: úspornější, rychlejší, bezpečnější

Chrome 56: úspornější, rychlejší, bezpečnější KE STAŽENÍ

Google Chrome nejen inovuje jako o život, ale také dohání konkurenci. Těsně v závěsu za Firefoxem uvádí podporu bezztrátového audia FLACu, stejně jako grafického rozhraní WebGL 2. Stejně jako Firefox se vydává na tažení proti nezabezpečené výměně citlivých informací na HTTP webech a po x letech optimalizuje znovunačítání téhož webu. Prostě: skoro samé novinky:)


Daniel Beránek  |  27.01.2017 21:09

Firefox 51: lepší multimédia, vyšší bezpečnost

Firefox 51: lepší multimédia, vyšší bezpečnost KE STAŽENÍ

Mozilla pokračuje ve svém tažení proti nezabezpečeným webům, a tak Firefox opět o trochu více upozorní uživatele, pokud se přihlašuje na web, jehož spojením probíhá přes nezabezpečený protokol HTTP. Jinak se padesát jednička soustředí hlavně na podání multimédií.


Daniel Beránek  |  25.01.2017 19:19

Článků: 498 - stránka: 4 / 25
 <<  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 25 |  >> 

 

 

 
© 2005-2017 PS Media s.r.o. - digital world