[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 
InPrivate Desktop: nový sandbox Windows 10

InPrivate Desktop: nový sandbox Windows 10

Microsoft chystá novou sandboxovou fičuru implementovanou přímo na úrovni systému Windows 10 - InPrivate Desktop. Prozradila to komunikace na fóru Windows 10 Insider Feedback Hub. Uživatelé, či spíše administrátoři profesionálních verzí Windows, by tak mohli dostat možnost bezpečně spouštět nedůvěryhodné aplikace přímo v nativním nástroji systému Windows. 


Daniel Beránek  |  10.08.2018 13:41

Rohlik.cz čelil DDoS

Rohlik.cz čelil DDoS

Online potraviny Rohlik.cz zasáhl v úterý 7. srpna 2018 kyberútok. Šlo o zahlcení serveru požadavky známé coby Distributed Denial of Service (DDoS) ve formě objednávek proudících z celého světa. V důsledku útoku přišel Rohlik.cz na cca čtvrť hodiny o objednávky generované večerní špičkou. Co se o útoku ví?


Daniel Beránek  |  09.08.2018 14:31

Firefox Advance nabídne nové a ještě nepoznané weby

Firefox Advance nabídne nové a ještě nepoznané weby KE STAŽENÍ

Program Firefox Test Pilot je semeništěm nejrůznějších nápadů a zároveň i arénou, v níž se rozhoduje o jejich příštím osudu. Do této arény nyní vstupuje doplněk Firefox Advance, jenž na základě uživatelovy brouzdací historie generuje návrhy obdobných, tematicky spřízněných webů. Měl by Firefox Advance získat místo ve stabilní větvi prohlížeče?


Daniel Beránek  |  08.08.2018 18:10

Kyberobrana ČR nabývá jasnějších kontur

Kyberobrana ČR nabývá jasnějších kontur

Kyberobrana České republiky dostává pomalu podobu operacionalizovaných kroků, jenž povedou k její krystalizaci. Národní centrum kybernetických operací, které jí má na starost, je nastiňuje ve veřejném strategickém plánu a v neveřejném akčním plánu. Co všechno bude zahrnovat?


Daniel Beránek  |  08.08.2018 15:57

Microsoft hledá cesty, jak zavést Windows 10 za předplatné

Microsoft hledá cesty, jak zavést Windows 10 za předplatné

Jestliže šlo na Windows 10 přejít ze Sedmiček a Osmiček bezplatně - a dle neoficiálních zdrojů tak stále učinit lze - gigant z Redmontu už přemýšlí nad způsoby, jak monetizovat ony miliardy získaných uživatelů. Jednou z nich by měl být produkt Microsoft Managed Desktop, což bude patrně služba typu Software as a Service. Co všechno nabídne a co za to bude chtít?


Daniel Beránek  |  07.08.2018 13:24

Chrome také sníží potřebu RAM

Chrome také sníží potřebu RAM KE STAŽENÍ ZDARMA

Google Chrome následuje Mozillu Firefox a také usiluje o snížení náročnosti prohlížeče na systémovou paměť. Na rozdíl od vývojářů z Mozilly ovšem ti ze stáje Googlu prozrazují, jakým konkrétním způsobem onu náročnost na RAM sníží. Má to být Page Lifecycle API zaměřená na minimalizaci spotřeby RAM ze strany panelů otevřených na pozadí.


Daniel Beránek  |  06.08.2018 18:26

Firefox si už zase ukousne RAM víc

Firefox si už zase ukousne RAM víc KE STAŽENÍ

Operační paměť byla dlouhodobou bolístkou Firefoxu. A krátká epizoda, kdy tomu tak není, se blíží ke konci. Firefox totiž implementuje ochranu proti útokům typu speculative side-channel attack cílící zranitelnosti jako Spectre a Meltdown. Varianta ochrana Chrome Site Isolation se jmenuje Project Fission. Stejně jako u Chrome vyústí ve zvýšení paměťových nároků. Není ještě začleněn ve stabilní větve prohlížeče. A Mozilla už nyní rozjíždí podprojekt Fission MemShrink, který má naopak spotřebu RAM snížit. Jak tato přetahovaná o operační paměť dopadne?


Daniel Beránek  |  03.08.2018 17:07

Mozilla chce přebrandovat Firefox

Mozilla chce přebrandovat Firefox KE STAŽENÍ

Ikonický prohlížeč Firefox, jeden z prvních, vždy nápomocný velkým množstvím doplňků, projde rebrandingem. Pro Mozillu totiž není jediným produktem, který vyvíjí, ale spíš zastřešujícím produktem a nositelem značky celé platformy produktů. Co tedy bude napříště reprezentovat velký Firefox a spoustu jeho malých, doprovodných služeb a aplikací?


Daniel Beránek  |  02.08.2018 23:59

Portál občana: co lze na něm nalézt a vyřídit?

Portál občana: co lze na něm nalézt a vyřídit?

Společně s eObčankou byl spuštěn i projekt Portál občana. Ten se má stát hlavní elektronickou přepážkou pro vyřízení mnohé úřední komunikace, kterou je jinak třeba oběhat fyzicky. Ač portál funguje až do konce letošních prázdnin v podobě veřejné bety, již nyní slibuje značné usnadnění právě úředních podání, přístup do rozličných kartoték a napojení na další informační systémy. Co vše na něm najdeme?


Daniel Beránek  |  25.07.2018 18:08

eObčanka: jak získat, aktivovat a zprovoznit?

eObčanka: jak získat, aktivovat a zprovoznit?

eObčanka byla spuštěna k 1. červenci 2018. Má značně urychlit komunikaci se státními úřady - především tím, že fyzickou návštěvu těchto úřadů nahradí elektronickou komunikací. Jaké jsou základní okolnosti zřízení, aktivace a provozu eObčanky?


Daniel Beránek  |  17.07.2018 17:06

Kyberútvar Armády ČR bude nejspíš sídlit v Brně

Kyberútvar Armády ČR bude nejspíš sídlit v Brně

Nejen velitelství kybernetických sil plánuje Armáda ČR vybudovat v Brně. Kybernetický útvar by měl armádě pomoci chránit Českou republiku před množícími se kyberútoky mnohdy státem podporovaných hackerů. Vzhledem k propletení internetu napříč fungováním společnosti i kritické infrastruktury je vznik tohoto útvaru zásadní výzvou vojenských sil. A Brno jednoznačnou volbou jeho dislokace. Proč?


Daniel Beránek  |  17.07.2018 14:31

Letní Zoner Photo Studio X přináší vlastní fotocloud

Letní Zoner Photo Studio X přináší vlastní fotocloud KE STAŽENÍ

Zoner Photo Studio X v letní aktualizaci přináší optimalizaci funkcí a opravy chyb napříč programem, ale především zcela nově pojatý cloud, určený především pro fotky a práci s nimi. Fotocloud Zoner Photo Cloud nejenže ušetří místo na disku, ale ani nepromrhá přenášená data a nabídne rychlost práce, která se vyrovná práci s daty lokálně uloženými.


Daniel Beránek  |  29.06.2018 16:31

eObčanky jsou tu! Čím pomůžou?

eObčanky jsou tu! Čím pomůžou?

Od 1. července 2018 Česká republika zavádí nové elektronické občanské průkazy, lidsky zvané eObčanky. Pokračuje tak ve zjednodušování komunikace se státními orgány nastolené implementací datových schránek. Tato nová fáze elektronizace by měla ovšem ulehčit nejen prostou komunikaci, ale i vyřizování rozličných úředních potvrzení, výpisů a jiných potěch čilého byrokrata.


Daniel Beránek  |  28.06.2018 15:53

Firefox 61: chytřejší a rychlejší

Firefox 61: chytřejší a rychlejší KE STAŽENÍ ZDARMA

Mozilla ví, že se blíží prázdniny, a tak vytáhla pár trumfů, s kterými nás Firefox může ohromovat až do příští aktualizace v září. Vykreslovací jádro Firefoxu je nyní rychlejší. Nemusí překreslovat všechny prvky stále těchtýž snímků. Panely v pozadí začne renderovat, ještě než na ně kliknete. Dotahuje spoustu drobností a přichází i s několika fičurkami ukrytými pod pokličkou. Které to jsou?


Daniel Beránek  |  27.06.2018 12:22

Seznam spouští Email Profi. Zdarma

Seznam spouští Email Profi. Zdarma

Seznam nabízí řešení pro živnostníky a menší firmy - a v pravdě pro každého, kdo vlastní doménu, chce k ní mít zřízený email, ale nechce či nemůže ho provozovat v rámci hostingu. Službě nově říká Email Profi, ale fakticky jde o rozšíření starší služby Email na vlastní doméně. Jen přibývá pár maličkostí a ubývá pár omezení.


Daniel Beránek  |  26.06.2018 16:32

Tsunami Bitcoinu bylo zmanipulované

Tsunami Bitcoinu bylo zmanipulované

Dramatické vzrůsty Bitcoinu a dalších kryptoměn minulého roku nebyly způsobeny nárůstem jakékoliv hodnoty stojící za nimi, ani skutečným determinantem hodnoty - tedy tržním mechanismem převisu poptávky, ale tím, co se děje na každé neregulované burze - cenovou manipulací. Právě takový závěr vyplývá z důkladné analýzy všech dostupných informací Johna Griffina, profesora Texaské univerzity.


Daniel Beránek  |  14.06.2018 15:10

Co všechno o nás Facebook ví?

Co všechno o nás Facebook ví?

O tom, že Facebook o svých uživatelích sbírá nějaké informace, ví každý. O posledních aférách Facebooku spojených s externími firmami, které jeho data zneužívaly pro diferenciální cílení různorodých, přesto však možných voličů Trumpa, také mnozí zaslechli. Ale o tom, nakolik je zaznamenávám, určitě cílen, potenciálně identifikován a snad neanalyzován každý z nás, se dozvídáme až teď ze zprávy s odpověďmi pro americký Kongres.


Daniel Beránek  |  13.06.2018 12:28

Firefox v barvičkách či rozpolcený? Test Pilot!

Firefox v barvičkách či rozpolcený? Test Pilot! KE STAŽENÍ ZDARMA

Mozilla v programu Firefox Test Pilot ukazuje nové funkcionality, které si v líhni nápadů vydobyly takové místo, aby byly představeny široké veřejnosti. Test Pilot právě nyní uvádí fičurky Color a Side View. Jedná vám dá možnost naskinovat si celý Firefox dle vlastní představy a tuto představu i prezentovat. Druhá umožní snadno porovnat dva weby či si prostě jen tak zamultitaskovat.


Daniel Beránek  |  06.06.2018 23:41

Chrome 67: kroky vstříc budoucnosti

Chrome 67: kroky vstříc budoucnosti KE STAŽENÍ ZDARMA

Šedesáté sedmé Chrome přináší hned několik zásadních novinek, jejichž dopad nemusí být okamžitě zřejmý, neboť ani sám nebude okamžitý. V hlubinách prohlížeče se nově ukrývá podpora pro aplikace rozšířené a virtuální reality a podpora pro progresivní webové aplikace - zatím ovšem pouze na ChromeOS. Uživatelé si všimnou především možnosti nového vzhledu Refresh, případně projevů nové ochrany proti útokům typu speculative side-channel attack jmenující se Site Isolation.


Daniel Beránek  |  30.05.2018 12:03

Webable: úspěch slovenského prohlížeče pro nevidomé

Webable: úspěch slovenského prohlížeče pro nevidomé

Studentům z Bratislavy se podařilo dostat se celoevropského kola soutěže Imagine Cup pořádané Microsoftem. Odbornou porotu zaujali projektem prohlížeče pro nevidomé Webable. Ten je designován tak, aby nevidomým co nejvíce usnadnil práci při brouzdání internetem. O životaschopnosti Webable svědčí i fakt, že dokázal zaujmout na předkole Imagine Cup zvaném Big Idea Challenge, na němž se projekty představují formou investor pitch.


Daniel Beránek  |  28.05.2018 12:28

Článků: 622 - stránka: 4 / 32
 <<  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 32 |  >> 

 


 
© 2005-2019 PS Media s.r.o. - digital world