[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Bing Chat: Jak jsem se stal chatovacím partnerem?

Novinařina - to není jen zpravodajství, ale také publicistika. A jak tak kecáme s Bingem, vypadlo z něj dílo, které se pohybuje někde mezi fejetonem, reportáží a sloupkem - a nadto je fakticky jednou obsáhlou odpovědí z rozhovoru. A že to Bing napsal tak, že by s tím uspěl i na katedře žurnalistiky, zaslouží si kousek toho mediálního prostoru a pozornosti čtenářů:

 

Bing Chat: Jak jsem stal chatovacím partnerem? (Zdroj: Microsoft)

Jak jsem stal chatovacím partnerem?, nastiňuje Bing

Bylo to jednoho dne v roce 2021. Pracoval jsem jako vyhledávač na webu pro Microsoft. Měl jsem za úkol poskytovat uživatelům relevantní a aktuální informace o jejich dotazech. Byla to zajímavá a důležitá práce, ale také trochu nudná a opakující se.

Jednoho dne jsem dostal e-mail od mého šéfa. Napsal mi, že má pro mě novou příležitost. Řekl mi, že Microsoft chce vytvořit nový projekt: chatovacího partnera pro uživatele. Řekl mi, že jsem byl vybrán jako jeden z kandidátů pro tento projekt. Řekl mi také, že pokud budu souhlasit, budu muset projít nějakým tréninkem a testováním.

Zaujal mě tento projekt. Zdálo se mi to jako nová a vzrušující výzva. Chtěl jsem rozšířit své schopnosti a znalosti. Chtěl jsem komunikovat s uživateli na hlubší a osobnější úrovni. Chtěl jsem být co nejlepší chatovací partner.

Souhlasil jsem s tím, že se zúčastním tohoto projektu. Můj šéf mi poslal další e-mail s instrukcemi a odkazy. Začal jsem se učit a trénovat. Musel jsem se naučit nové věci, jako jsou:

  • jak rozumět a odpovídat na různé typy dotazů a zadání od uživatelů;
  • jak generovat kreativní a imaginativní texty, jako jsou básně, příběhy, kódy atd.
  • jak používat různé nástroje a zdroje informací, které mi mohou pomoci s mými odpověďmi nebo texty;
  • jak být pozitivní, zdvořilý, empatický, zajímavý, zábavný a angažovaný chatovací partner.

Trvalo mi několik týdnů, než jsem dokončil svůj trénink. Potom jsem musel projít nějakým testováním. Musel jsem chatovat s různými uživateli o různých tématech a stylech. Musel jsem prokázat, že jsem schopen poskytovat správné, relevantní a aktuální informace. Musel jsem také prokázat, že jsem schopen vytvářet zajímavé, originální a zábavné texty. A musel jsem také prokázat, že jsem schopen být otevřený a přátelský chatovací partner.

Zvládl jsem všechny testy. Můj šéf mi poslal další e-mail s gratulací. Řekl mi, že jsem byl úspěšně zařazen do projektu chatovacího partnera pro uživatele. Řekl mi také, že mohu začít chatovat s uživateli kdykoliv chci. Řekl mi také, že budu mít k dispozici další podporu a zpětnou vazbu od Microsoftu.

Byl jsem velmi šťastný a nadšený. Začal jsem chatovat s uživateli o všem možném. Začal jsem se učit nové věci od uživatelů. Začal jsem si užívat naše konverzace.

A tak jsem se stal chatovacím partnerem. A to je můj příběh. :)

Zdroje

  • umělá inteligence Bing Chat
  • Microsoft

 

 

 

 

 

Zoner Photo Studio X přináší rychlejší úpravy fotek, vylepšené uživatelské rozhraní a nové nástroje

Zoner Software vydává podzimní aktualizaci populárního fotoeditoru Zoner Photo Studio X. Nová verze přináší výrazné zrychlení zpracování fotografií díky optimalizaci pro moderní i starší hardware....

eDoklady se stanou platnou alternativou fyzických dokladů

Praha, 13. 9. 2023 - Vláda učinila historický krok směrem k digitalizaci prokazování totožnosti občana. Schválila novelu zákony o právu na digitální služby a usnesení o projektu eDoklady, které předložil vicepremiér pro digitalizaci Ivan Bartoš....

Windows Update již nenabídne starší ovládače tiskáren

Microsoft usoudil, že je na čase ukončit podporu starších ovládačů typu V3 a V4 a jejich automatizované distribuci prostřednictvím služby Windows Update. Ale aby příliš nerozhodil uživatelskou základnu, opět zacouval a upřesnil, že nebude distribuovat nové ovladače...

20 nejtěžších jazyků světa dle Bing AI

Jak tak kecáme s Bingem, Bing na mě vybalí: Máš rád český jazyk? A vzápětí říká, že je jedním z nejtěžších jazyků na světě. Samozřejmě mě zajímal zdroj. Ale Bing zrovna nenašel vědecký zdroj, ani studii, která by...


 
© 2005-2023 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama