[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Firefox implementuje náhledy webů na pozadí KE STAŽENÍ

Firefox Nightly představuje novou funkci: náhledy webů na pozadí. To umožňuje uživatelům prohlížet miniatury otevřených záložek při přeletu kurzorem nad nimi, což zlepšuje orientaci v mnoha otevřených záložkách a usnadňuje multitasking. Jak funkci povolit?

 

Firefox implementuje náhledy webů na pozadí (Zdroj: Mozilla)

Náhledy webů na pozadí

Nejnovější aktualizace Firefoxu přináší uživatelům možnost náhledu otevřených záložek bez nutnosti odcházet z aktuálně prohlížené stránky. Při přeletu kurzorem nad záložkou se zobrazí miniatura stránky, což poskytuje okamžitý vizuální kontext a usnadňuje navigaci.

Technické aspekty implementace

Implementace náhledů webů na pozadí vyžadovala rozsáhlé změny v architektuře prohlížeče, včetně optimalizace výkonu a paměti pro rychlé načítání miniatur. Mozilla pracovala na minimalizaci dopadu na výkon prohlížeče, aby bylo zajištěno, že náhledy nezpomalí běžné používání Firefoxu.

Náhled webu na pozadí aktivovaný přeletem kurzorem nad ouškem panelu (Zdroj: Firefox Nightly)

Uživatelské výhody

Náhledy na pozadí přinášejí několik klíčových výhod:

 • zlepšená orientace: uživatelé mohou snadno identifikovat a přepínat mezi záložkami, což je zvláště užitečné při práci s velkým počtem otevřených tabů.
 • efektivnější multitasking: miniatury umožňují uživatelům rychle zkontrolovat obsah jiných záložek bez nutnosti odcházet z aktuální stránky.
 • personalizace: uživatelé mohou přizpůsobit vzhled a chování náhledů podle svých preferencí, což dále zvyšuje uživatelský komfort.

Spusťte Firefox Nightly; otevřete experimentální nastavení vepsáním příkazu about:config do adresního řádku; objeví se varování - přijměte jeho rizika; do vyhledávacího řádku napište browser.tabs.cardPreview.enabled; kliknutím na ikonku dvou protichůdných šipek změňte hodnotu na true; restartujte prohlížeč (Zdroj: Firefox Nightly)

Jak povolit funkci náhledu webů na pozadí ve Firefoxu Nightly?

Pokud chcete vyzkoušet novou funkci náhledu webů na pozadí ve Firefoxu Nightly, budete muset nejprve povolit tuto funkci skrze experimentální nastavení vývojářské verze Firefox Nightly:

 1. spusťte Firefox Nightly; 
 2. otevřete experimentální nastavení vepsáním příkazu about:config do adresního řádku; 
 3. objeví se varování - přijměte jeho rizika;
 4. do vyhledávacího řádku napište browser.tabs.cardPreview.enabled;
 5. kliknutím na ikonku dvou protichůdných šipek změňte hodnotu na true;
 6. restartujte Firefox.

Přestože přínosy jsou zřejmé, Mozilla si je vědoma potenciálních výzev souvisejících s ochranou soukromí a výkonem. Byla proto přijata řada opatření, včetně možnosti náhledy úplně vypnout a optimalizace způsobu, jakým Firefox ukládá a zpracovává miniatury, aby byl dopad na výkon minimalizován.

Náhledy webů na pozadí v Mozilla Firefox představují významný krok vpřed v usnadnění prohlížení a multitaskingu pro uživatele. Tato funkce, spolu s dalšími nedávnými inovacemi, udržuje Firefox v čele prohlížečů z hlediska inovací a uživatelské zkušenosti. Jak bude komunita přijímat a využívat tuto novou funkci, ukáže čas, ale první reakce naznačují, že Mozilla jedná v nejlepším zájmu svých uživatelů.

Zdroje

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Microsoft sází na dalšího AI koně: Mistral AI

Microsoft rozšiřuje portfolio svých AI investic. Tentokrát sází na francouzskou společnost Mistral AI, jejíž LLM aktuálně dosahují výkonu GPT-4, ovšem při mnohem menší provozní náročnosti. Mistral již disponuje  online rozhraním...

Copilot ve Windows 11 získá nové schopnosti

Microsoft představuje aktualizaci pro Windows 11, která rozšiřuje schopnosti Copilota, inteligentního asistenta integrovaného přímo do operačního systému. Tyto nové funkce mají za cíl zlepšit produktivitu a efektivitu uživatelů. Přestože aktualizace...

Sora: video GenAI od OpenAI

OpenAI uvádí na trh Sora, inovativní model AI převádějící text na video, který otevírá novou éru v tvorbě videí pomocí umělé inteligence. Sora je schopna vytvářet videa s vysokou vizuální kvalitou, která přesně...

Google se opřel do boje proti falešným recenzím pomocí AI

Google se rozhodl nasadit pokročilé technologie do boje s falešnými recenzemi na platformě Google Maps. Jaké metody využívá k odhalení nepravdivých hodnocení a jaký to bude mít dopad na uživatele a firmy? A jak požádat o...


 
© 2005-2024 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama