[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Terminator: Resistance

Postapokalyptická budoucnost, kde vládne umělá inteligence Skynet zrodila hrdinu. Není jím však John Connor, nýbrž neznámý Jacob Rivers. Ten náhodně přežil útok na Los Angeles téměř po třiceti letech od Soudného dne. Píše se rok 2028 polorozpadlá Pasadena poskytuje úkryt několika přeživším a náš zatím bezvýznamný hrdina mobilizuje síly. Bůhví proč se obyčejný vojín z pacifické divize amerických vojenských sil a člen hnutí odporu dostane na Black list a hledáčku Skynetu. Jedno je však jasné, vyřadit z provozu výpočetní centrálu ďábelské inteligence, porazit nepřátelské roboty a předat svět opět lidstvu.

 

terminator-resistance.jpg

Hru Terminator: Resistance dostali na starosti Reef Entertainment a Teyon z polského Krakova. Vztahuje se převážně na události z filmu od Jamese Camerona, Terminator a Terminator 2: The Judgment Day. Ve hře zažijete události, které vedly k rozhodující finální bitvě o osud lidstva ve válce proti strojům. Nemá nic společného s novým filmem Terminator: Temný osud. Když se ohlédnu pět let zpátky na počin Rambo: The Video Game mám obavy o kvalitu a myslím, že oprávněně. Již tehdy se nedal srovnat rambo s dobovými Assassin's Creed: Unity, Far Cry 4, Batman: Arkham Origins. Snad za to může malý rozpočet nebo nezkušenost a proto mě zajímá další kultovní titul, který si vzali do parády. Terminator: Resistance je střílečkou z pohledu první osoby, úkoly a mise plníte na otevřeném prostranství, nejde však o openworld jak jej známe, nýbrž spíše úsek mapy, který se s postupem příběhu uzavírá.

7a9526ca.jpg

Dlouhou dobu nebudete připraveni na pořádný souboj s T-800, levely budou poměrně lineární občas někoho osvobodit, dostat se z jednoho místa na druhé. Doprovázet nás bude krom  hlavních misí i celá řada vedlejších a nepovinných úkolů. Jeden úkol budete plnit v plném utajení, kradmo, plížením kolem nepřátel. Celá hra se dá zakončit hned několika způsoby, čímž se nabízí opakování hry, pokud by byl někdo závislý na béčkových terminátorech. Ono docela záleží především na rozhovorech s partou přeživších. Každá lež, čin nebo rozhodnutí ovlivňují děj a celou řadu postav s jejich osudy, ať už je to drsný voják, malý kluk Patrick se psem a starší sestrou Jennifer nebo upjatá velitelka. Hádejte, s kým se můžete intimně sblížit? Protože i na intimnosti dojde, sice nejde nic vidět, ale vykouzlí úsměv na tváři. Navštívíte zákopy, rozbité továrny, nemocnice s mrtvolami po stolech, tajnou základnu Odboje, spousty rozpadlých obydlí, podzemí, ale i v lesy. Občas jsem si připadal jako ve falloutu.

terminator.jpg

Nezkušený vojín do vínku dostane nejprve pistoli, brokovnici, UZI a automatickou pušku M16. Moc si vyskakovat nemůžete, jelikož kulky působí jen na slabší nepřátele. Zlikvidovat s nimi můžete například pavoučí roboty a jejich přerostlou matku, střílny, drony sondující okolo, nebo zvučné chrousty. Každá potyčka se silnějším protivníkem znamená rychlou smrt. Teprve v pozdějších etapách hry, zhruba ve chvíli kdy kontaktujete vůdce odporu Baron, dostanete plasmové a laserové pušky, to už však víte, že na vás Skynet poslal Infiltrátora. Nový model terminátora s lidskou kůží, svalstvem a krevním oběhem. Rozpoznat ho bude těžší nežli model T-800, silnější T-825, neskutečně odolný a po zuby ozbrojený T-850, zaznamenán ve filmové trojce, plamenomet obsahující T-808 nebo gigantický T-47.

1110501-terminator-resistance-653x367.jpg

Chybět nemohou mašiny Hunter-Killer ve verzi obřího tanku, nebo vzduchem proplouvající. Ideální poslední dva sestřelit raketometem. Škoda, že jejich zabitím nezískáte jejich zbraně, hned bych u jednoho odstřelil kontejner. Pozdější typy už ji nechávají ležet, avšak to ji máte už i vy. Další nože na roboty, raketomet, sniperky a možnosti klást nebo sbírat nástražné bomby se dostaví v průběhu hry.

terminator-resistance-36364-4197961-1-1070.jpg

Mnohokrát využijete noční vidění, spíše rentgenové brýle ukazující nepřítele i za rohem. Častým problémem však bude nedostatek munice. Tu si lze koupit nebo vyrobit, k čemuž slouží stoly craftingu. Ty nejen umožňují vyrobit munici, ale i lékárničku, šperhák, vylepšovat zbraně, vyrábět výbušniny. Podle toho co budete vyrábět, potřebujete suroviny. Ty naleznete různě po okolí, v zabitých robotech a bednách. Pro modifikaci zbraní pak poslouží čipy, tvořící elektrický obvod, lišící se počtem spojů a jejich kombinací různých hodnot. Vylepšovat se dá poškození, stabilita zbraně při střelbě, rychlost střelby a velikost zásobníku.

49073195767_7803e7e9a1_c.jpg

Nejprve musíte nasbírat schopnosti, než začnete vylepšovat zbraně. Každý level poskytuje bod, který následně přiřadíte podle svého uvážení. Klasický strom schopností: boj, věda, přežití. Pod třemi hlavními se skrývá plížení, zbraně, páčení, hackování, crafting, batoh atd. Level získáte za zkušenostní body a ty zase za zlikvidované roboty, nabourání se do zámků ve stylu klasiky Frogger, vypáčené dveře atd. Silnější zbraň a lepší schopnosti nezaručují však výhru nad nepřítelem. Posluhovači Skynetu jsou velice hloupí, nevšímaví, trvá dlouhou dobu, než zareagují, mají přesně vytyčené trasy, kterými chodí sem a tam. Většinou se stačí dobře postavit a pálíte, co hrdlo ráčí, avšak nestavějte se jim do cesty. To co nepobrali inteligencí, nahrazují palebnou silou. Možnost jak si proti nim polepšit nabízí různé stimulanty, které zvyšují odolnost nebo dokážou zpomalit čas.

fb_img_1574184656536.jpg

Žádná hitparáda

Vzhledem k faktu, že Terminátor: Resistance je postaven na Unreal enginu 4, není vzhledově o nic stát. Nečekejte dech beroucí scenérie, detaily na HD a 4K co vás posadí na zadek nebo uvěřitelnost postav. Občas mám pocit jako bych se díval na původní counter strike, doom nebo quake. Hodně kostičkované prostředí o světelných efektech a stínech postav, čí věcí nemůže být ani řeč. Přidejte trhaný framerate, neskutečně dlouhé načítací časy mezi vším co načíst jde a nejspíše 10 - 20 leté zpoždění vydání. Ponuré atmosféře celé hry však dodává šmrnc soundtrack z klasického motivu od Brada Fiela a spousty původní hudby. Hučení meluzíny, stupňování zvuku ve chvíli kdy máte night vision a kolem jde terminátor. Dokonce jsem poskočil na židli, když po mně skočil Infiltrátor.

213017.jpg

Shrnuto a podtrženo

Fanoušci série Terminátor si na hře něco najdou, ať už je to kosení T-800 za zvuků podmanivé hudby nebo kradmé plížení kolem nich. Pokud překoušete grafiku a zastaralý level design čeká vás zhruba 9 až 12 hodin, pokud to tedy vydržíte. Já se nakonec slušně bavil při drcení kultovních nepřátel, zvuk mě vtáhl do hry, čímž jsem zapomněl na okolí nebo spíše jsem jej vytěsnil. Je to béčková a zastaralá videohra, která se však fanouškům Terminátora vážně zavděčí.

Minimální požadavky:

  • 64-bit Windows 7 / 8 / 10
  • Intel Core i3 4160 @ 3.6 GHz / AMD FX 8350 @ 4.0 GHz
  • NVIDIA GeForce GTX 1050 / AMD Radeon RX 560
  • 8 GB RAM
  • 32 GB HDD
  • DirectX 11

 

Martin Foldyna, 17.12.2019 21:22

 

 

 

 

Family Island

Jestliže si chcete odpočinout od každodenního shonu a trošku se pobavit u něčeho příjemného, čeká na vás hra Family Island. Tato mobilní hra od firmy Melsoft Games Ltd. Vám určitě dá spočinout a odreagovat se. Od této společnosti můžete také hrát Moje...

Westland Survival

Chtěli jste se někdy podívat na divoký západ? Osamělý kovboj v prérii, polorozpadlá chatrč a vyjící kojot na zářící kulatý měsíc. Lehce plápolající oheň, při kterém vytáhnete kytaru a spustíte tu svoji...

Assassin's Creed Valhalla

Norský válečník Eivor sirotek, kterého se ujal král Styrbjorn z Forbergu se kolem roku 873 dostane do války severských kmenů o nadvládu a území. Již v mádí prožil zpustošení své vesnice a právě proto se nechce podvolit...

Predator: Hunting Grounds

Po incidentu Stargazer nastává čas na novou éru boje s mimozemšťany. Organizace, která studuje rasu Yautja byla zrušena a nahradil ji Other Worldly Life Forms Program. Několika odpadlým agentům se však podařilo odcizit dokumenty a mimozemskou technologii. Informace prodané na...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama