[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Sunkenland

Přichází nová survival game. Pokud vás bavil film Vodní svět s Kevinem Costnerem v hlavní roli, dozajista si užijete i tento počin od studia vector3. Oceány se vylily z břehů, zaplavily svět a zůstalo jen málo místa nad vodní hladinou. Právě nalezený opuštěný ostrůvek teď patří jen vám a vy si zde můžete vybudovat svůj hrad. Mějte se však na pozoru před nájezdy nepřátelských gangu, neboť zde již neplatí žádná pravidla, jen to právo silnějšího. Pusťte se tedy do prozkoumávaní zaplavených oblastí dobývání nepřátelských pevností a obsazování ostrůvků s hordou krvežíznivých přeživších.

 

new-waterbase-inspired-by-u-adamrawrs-recent-post-v0-xv04469ecvtb1.jpg
 

Nejprve prozkoumejte svůj ostrůvek, kde naleznete hned několik surovin pro budování obydlí a trochu jídla pro přežití. Základními surovinami zde bude dřevo o kov. Posléze se přidá sklo, nějaké látky, součástky do zbraní a předmětů, guma, ozubená kolečka, elektronika. Sunkenland se zaměřuje na craftování a boj. Moc obchodů zde nehledejte, nedaleko objevíte jen jedno obydlí s obchodnicí, která toho však moc nemá, ovšem nakoupí vše co jí nabídnete za správnou cenu.

d5abdcaea50a3dd569173b4ad000b040c4253bf8.png

Suroviny lze najít v nedalekých zatopených oblastech, zbořených domech, rozebrat auta na dálnicích, popelnice, kontejnery se šrotem, skříně, stoly, pračky plné prádla, ledničky s jídlem, lékárničky,traktory a jiné. Škoda jen, že lokace jsou docela strohé, nic moc se nedá prozkoumávat. Mapa by mohla obsahovat trošku více informací. Poklady v sejfech většinou značí vynořující se bublinky, takže je poměrně lehce najdete. Naleznete také spousty dekorativních předmětů do vašeho obydlí. Snad nejvzácnější jsou diamantové prsteny, které lze prodat za stříbrné mince nebo je směnit za materiál. Naleznete spousty obrazů, různé druhy váz, nějaké sošky, prostě věci na zpříjemnění pobytu doma.

1-_2_.jpg

Jak jsem již zmiňoval důležitý je zde crafting a všechny materiály se dají na něco použít. Zprvu začínáte s jednoduchou sekerou, následně vyrobíte lepší, louč na použití ve tmě, jelikož zde plynou normálně dny, přičemž v horním rohu vidíte kolik jste jich již přežili. Látky vyrobíte z bavlny a semínka pak zasadíte do květináčů, jenž jste si sestavili. Sázet jde také jahody, brambory, výtrusy z dřevin, zelí atd. Některé suroviny obsahují červy, které následně použijete v návnadách pro ryby, nebo semínka v ptačích pastech.

100603.jpg

Co je dnes na menu

Doplňujte jídlo a tekutiny, protože i ty postupem času ubývají. Sestavte si rybářský prut nebo běžte do hlubin ulovit nějakého toho žraloka. Usmažit si zvířátka ať už kraba, rybu, ptáka nebo prostě jen zeleninu lze na grilu, který postavíte. Samozřejmě neopomněli přidat luxusní troubu, ve které již lze zvládnout komplikovanější pokrmy. K vaření potřebujete hlavně dřevo a následné uhlí pak použijete na výrobu střelného prachu. Vodu si destilujete z té mořské na jednoduchým přístrojem, čím více nákresů najdete, tím lepší věci lze postavit. Jídlo zažene nejen hlad ale také dodá energii a výdrž.

bez-nazvu.png

Postupem času nebudou stačit základní suroviny a vy tak přejdete k výrobě ocele a mědi. Nejdříve natěžíte rudu, z které pak v peci vytvoříte odlitky. Ty složí pro vše možné, od výroby střeliva, zbraní a vybavení domácnosti, k sestavení zbraní, letadla, generátoru elektriky nebo motorového člunu. Aby jste tyto věci mohli používat, nejprve musíte doplnit benzín. Tímto přecházíme k době elektriky a technických vymožeností. Již nemusíte pálit dřevo, ale jednoduše sestaveným generátorem elektriky poháníte žárovky ve světle, drtičem zničených součástek postavíte nové, obsluhujete pilu k výrobě desek na lepší nábytek.

sunkenland-mapa.jpg

Abyste lepší věci mohli stavět, nejprve je musíte vynalézt, k tomu slouží výzkumný stůl. Ten však neslouží k výrobě zbraní, na ten je speciální, kde si sestavíte velkou škálu střelných zbrani. Již nepotřebujete oštěp nebo kuši, ale rovnou přejdeme k brokovnici, samopalu, sniperky nebo policejnímu gloku. Nejlépe drtící nepřátelské linie pak zaručuje ruční granát, molotův koktejl nebo podomácku vytvořená výbušná koule. K tomu bude zapotřebí mnoha speciálních součástek. Bez střeliva se to bohužel také neobejde a ne všechno lze najít v ruinách třeba v zatopené policejní stanice.

zbrane.png

Z předchozí výroby surovin máte již dřevěné uhlí ale chybí síra. Na to je zde speciální oblast podvodních sopečných kráterů, kde se valí láva, která ve tmě krásně osvětluje podmořské dno. Není to jediné místo ovšem nejlépe viditelné a nejblíže k vašemu ostrůvku. Základny lze postavit kdekoli, krom banditských pevností, takže se nemusíte bát že umrznete ve vodě a směle těžíte potřebné materiály kde se dá. Nezapomeňte si vyrobit nějakou tu potápěčskou výbavu, ploutve, kyslíkovou bombu,kterou je třeba doplňovat kyslíkem a přístroj na rychlo-plavbu, když už se jedná o podmořský svět. Jediná výhoda spočívá v tom, že se věci neopotřebovávají a tudíž je není třeba opravovat.

vyzkum.png

Závěrem

Rozhodně jsem byl nadšený, grafická stránka sice není bůh ví jak přelomová, ale od prvního spuštění jsem proseděl celý víkend hledáním surovin, odrážením nepřátelských jednotek a stavěním nedobytné pevnosti s nádechem luxusu. Celá hra zatím vyšla v early acces, přičemž jsem testoval ten první a pozdější 14ku. Došlo k opravě několika chyb a dočkali jsme se i nějakého vylepšení tak doufejme, že v tom budou vývojáři pokračovat. Otevřený svět by snad mohl jen nabízet více lokací a míst k průzkumu. Dlouho jsem u ničeho nebyl tak připoután a těším se na další pokračování.

 

Minimální konfigurace:

    • OS: Windows 7

    • Procesor: Intel Dual-Core 2.4 GHz

    • Paměť: 4 GB RAM

    • Grafická karta: NVIDIA GeForce 8800GT

 

 

Martin Foldyna, 23.03.2024 18:50

 

 

 

 

Stargate: Timekeepers

Vítejte ve Stargate: Timekeepers, ve kterém se ocitáte na planetě zemi, na území Antarktidy. Zde probíhá krvelačný boj s Goa’uldy. Ze všech stran na vás útočí jednotky falešného boha Anubise. Objevení antické zbraně před...

Sea of Conquest: Pirate War

Vydejte se za dobrodružstvím Ďábelských moří, hledejte poklady ukryté v neznámých vodách, přepadávejte pirátské lodě, zachraňte pár lidí a obsaďte neznámé ostrovy. V magickém světě plném podmořských...

Corsairs Legacy

Máme tady další pirátskou hru s názvem Corsair Legacy. Dostáváme se do kůže pašeráka Rufuse Monroe. S jeho lodí se budeme plavit Karibikem roku 1689. Příběh začíná na ostrově Barbados přesněji pláž Foul bay. Zde svedeme bitvu se...

Skull and Bones

Konečně tady máme vydání dlouho očekávané pirátské hry Skull and Bones. Hra je zasazena do 17tého století, ve kterém se budete plavit Indickým oceánem a dobývat africká území a indické ostrovy. Nejprve se seznámíte...


 
© 2005-2024 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama