[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Stargate: Timekeepers

Vítejte ve Stargate: Timekeepers, ve kterém se ocitáte na planetě zemi, na území Antarktidy. Zde probíhá krvelačný boj s Goa’uldy. Ze všech stran na vás útočí jednotky falešného boha Anubise. Objevení antické zbraně před tím, než jí obsadí nepřátele, je klíčové. Bohužel nepřátelští vojáci jsou před branou. Vy je musíte eliminovat a vytrhnout jim prastarou zbraň z pařátů. SG-1 má však jiné povinnosti a vy se dostáváte do kůže velitelky Evy McCain s odstřelovačem Maxe Boltona.

 

 

sgt-open.jpg

Stargate: Timekeepers je real-time taktická hra, velice podobná Commandos nebo Desperados 3, jen se odehrává v tematice Stargate SG-1. Bohužel se známými postavami plukovníka Jack O'Neilla, Samanthy Carter, doktora Daniela Jacksona a Teal´ca z SG-1 si nezahrajete. Nabízí se vlastní příběh s rozdílným týmem a musíte skoncovat s hrozbou Goa'uldů. SG Timekeepers navazuje na události 7. řady původního seriálu.

f37fd3fb5e196067bc4a-big.jpg

Titul od společnosti Slitherine byl oznámen již v roce 2021 s tím, že vyjde o rok později. Avšak dočkali jsme se až v lednu 2024 s oznámením, že vychází na dvě části. První máme na trhu a druhé se dočkáme v průběhu roku. Přičemž každá část obsahuje sedm epizod. Krom zmiňovaných dvou postav přibyde špion Sam Watson, operátor Derreck Harper, jaffské bojovnice A’ta a mimozemský unas Xugga. Ovládat budete klasicky tří členný tým, podle zadání úkolu a jejich specializace.

4.png

Je škoda zrušených titulu Stargate SG-1: The Aliance a Worlds. Poslední počin byl 3rd person akce Stargate: Resistance z února 2010. Pokud jste příznivci Warhammer 40,000, Starship Troopers: Terran Command nebo Field of Glory od stejného výrobce, snad se vám Stargate: Timekeepers bude líbit. Vyzkoušet si můžete bezplatné demo na steamu, které obsahuje první misi. V ostatních pak budete například doprovázet jaffský konvoj, osvobozujete zajatce nebo třeba postupně razíte cestu nepřátelským územím. Jediné co mi vadí, že vás hra nenechá vyčistit mapu od nepřátel a po dokončení cíle rovnou uzavře misi.

bez-nazvu.png

Tým SG

Pojďme k postavám a hned první bude Eva McCain, která ovládá klasickou P90, háže mincí pro odlákání pozornosti, používá granát a taktický dalekohled. A’ta zachází obratně s tyčovou zbra, oslepujícím Goa'uldským granátem, umí vykrádat kapsy nepřátel, šplhat po laně s hákem nebo hodit návnadu, ke které se všichni seběhnou. Max Bolton, střílí na velké vzdálenosti, výstřelem oslepí nepřítele nebo ho zabije, dále umí aktivovat kamufláž nebo pískáním soupeře přilákat. Sam používá zat´nik´tel, ten se hodí na silnější protivníky, vo´cume na odvedení pozornosti, nebo scan na vytvoření podoby protivníka a volnému průchodu mezi nepřátelskými jednotkami. Dále se může s někým bavit a tím rozptýlit nepřátelského vojáka. Mezi Derreckovy schopnosti patří, ovládá dronů, kteří zařídí většinu práce.

stargate-timekeepers-review-1.jpg

Nebojte se používat výhodu prostředí, schovávat se do křoví, spouštět různé pasti v podobě padajících předmětu. Setkáte se s různými protivníky, klasickými jaffy, které lehce omráčíte, následné velitele, na které funguji zbraně nebo ho musíte nejdříve oslabit a následně skolit. Kuul bojovníky sejmete energetickou zbraní. Průzkumným dronům nejprve vyřadíte štít a následně pošlete do věčných lovišť. Každý protivník vidí ostře na blízko, ale na dálku se stačí skrčit a jste neviditelní. Pokud spustíte poplach, seběhnou se jaffové z okolí a začnou vás hledat. Také si požádají o posily, které se transportují přes kruhy. Bohužel jsem nepřišel na to, jak své postavě doplnit zdraví. Také si dávejte pozor, aby neobjevili svázané tělo, mohou mu pomoci a rozvázat ho. Když ho hodíte do křoví prostě zmizí, tím pádem z něj už nedostanete žádný předmět. Hru si lze pozastavit a následně synchronizovat jednotky, nebo při přesunu naopak zrychlit.

1.png

Závěr

Po grafické stránce to není žádný zázrak, ale dá se to přežít. Trošku mě zlobilo omračování než jsem si zvykl používat levé tlačítko myši, jelikož pravé protivníka hned neomráčí. Bohužel žádný vzrušující průchod branou se zvláštními efekty, které jsem očekával, se nekoná. Nepřátelé občas nejdou vidět pokud nenatočíte kameru nebo nekouknete na mapu. Komentáře stylu mate jiné schopnosti, nedělejte pořád to samé, za chvíli začnou být dosti otravné. Příběh spíše působí jako pojítko mezi misemi. Dialogy ujdou i když jsou neovlivnitelné. Ze začátku jsem se trápil, i když jsem přehrál každou nápovědu, kterou jsem našel na zemi. Později jsem si to docela užil díky rychlému ukládání a načítání.

 

Minimální požadavky:

  • 64-bit Windows 10

  • Intel Core i3-8100 / AMD Ryzen 5 1600

  • NVIDIA GeForce GTX 950 / AMD Radeon R9 270X

  • 8 GB RAM

  • 45 GB HDD

  • DirectX 11

 

 

Martin Foldyna, 08.03.2024 12:05

 

 

 

 

Sunkenland

Přichází nová survival game. Pokud vás bavil film Vodní svět s Kevinem Costnerem v hlavní roli, dozajista si užijete i tento počin od studia vector3. Oceány se vylily z břehů, zaplavily svět a zůstalo jen málo místa nad vodní hladinou. Právě nalezený...

Sea of Conquest: Pirate War

Vydejte se za dobrodružstvím Ďábelských moří, hledejte poklady ukryté v neznámých vodách, přepadávejte pirátské lodě, zachraňte pár lidí a obsaďte neznámé ostrovy. V magickém světě plném podmořských...

Corsairs Legacy

Máme tady další pirátskou hru s názvem Corsair Legacy. Dostáváme se do kůže pašeráka Rufuse Monroe. S jeho lodí se budeme plavit Karibikem roku 1689. Příběh začíná na ostrově Barbados přesněji pláž Foul bay. Zde svedeme bitvu se...

Skull and Bones

Konečně tady máme vydání dlouho očekávané pirátské hry Skull and Bones. Hra je zasazena do 17tého století, ve kterém se budete plavit Indickým oceánem a dobývat africká území a indické ostrovy. Nejprve se seznámíte...


 
© 2005-2024 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama