[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Corsairs Legacy

Máme tady další pirátskou hru s názvem Corsair Legacy. Dostáváme se do kůže pašeráka Rufuse Monroe. S jeho lodí se budeme plavit Karibikem roku 1689. Příběh začíná na ostrově Barbados přesněji pláž Foul bay. Zde svedeme bitvu se španělskými dobyvateli a naučíme se používat zbraně. Nádherná pláž s palmami však bude zalitá krví jak Španělů tak tou naší. V poslední chvíli života se Rufus rozhodne odvyprávět svůj příběh.

 

corsairs_legacy_i00.jpg

Začátkem naší cesty tedy musíme doručit náklad na domluvený bod předání na ostrově Trinidad s Catherine Piek. Zde si dáme menší trénink se šavlí. Je až neskutečné a trošku otravné, že každý úkon zde má přerušení hry a vysvětlení co a jak dělat. Catherine se nedostavila zato španělská hlídková loď ano, v této chvíli začíná bitva o přežití, výuka námořní bitvy v praxi a opětovné přerušování hry otravnou nápovědou.
 

1.jpg

Tato část hry nám ukáže co vše se dá s lodí dělat. Pakliže v pravém rohu vidíme mini mapu se směrem větru, v tom levém se ujistíme o stavu naší lodě. Hned 3 ukazatele znázorňují trup lodi, plachty a posádku. To samé lze vidět nad kocábkou nepřítele. V rozpoznávání slouží dalekohled znázorňující vzdálenost lodi od naší pozice a její název. Bohužel jsem neviděl množství posádky jen otazníky. Po jejím odstřelování hned několika možnostmi střeliva se zaměřením na trup obyčejnou dělovou, řetězovou dvou-kouli na plachty, brokovnicovou na posádku nebo bombovou na maximální poškození, jsem konečně zahákoval a dostal se do bitvy na palubě.

2.jpg

Při bitvě využijete již nabrané dovednosti se šavlí a střelnou zbraní. Po vyvraždění posádky se dostanete do zásobovací místnosti a kapitánovy kajuty. Bohužel se tomu nedá moc vyhnout a každá loď to má úplně stejně. Nezapomeňte všechny okrást a vyrabovat truhlice. Ty se zaměřují na lockpick takovou mini hrou známou z falloutu. Než opustíme loď naskočí možnost výměny za právě ukořistěnou. Rozhodovat bude hned několik ukazatelů, nejprve velké číslo na obrázku lodi, čím nižší tím lépe. Následné výdrž již dříve zmiňovaných ukazatelů, její rychlost, množství kanonu, velikost posádky, nosnost a jiné. Uprostřed se nachází přemístění a množství nákladu, posádky a výměna kapitána.

corsairs_legacy_i01.jpg

Rufuse Monroe

Postava hlavního hrdiny se dá různě vylepšovat a měnit ne jen charakteristickými šesti vlastnostmi síla, štěstí, charisma, kondice, schopnosti a výdrž. Také skilly pro útok, obranu, dovednosti a willpower, dohromady dvacet položek jenž si zkušenostmi doplníte. Karma je mocná čarodějka proto ji nezapomněli přidat i když vlastně nevím proč. Vybavit postavu lze i nějakou tou ochrannou vestou a zbraněmi, dejte však pozor kolik toho nesete, přece jen je tady váhový limit. Nevím jestli někoho bude trápit absence změny vzhledu postavy, či jakákoliv změn vzhledu čehokoli.

bez-nazvu.png

Svět Karibiku

Musím upozornit na příšernou grafiku, postavy bez výrazu, nemožnost přiblížení, i když to je nejspíše dobře a celkovým dojmem hry 15let zpátky. Bohužel hra vypadá na svůj rozpočet a to jak na moři, tak na souši. Dlouhé procházky ostrovem bez možnosti interaktivity s prostředím. Chtěl jsem rozsekat pár zvířat, nehledě na to, co pro Krista pána hledá srnka a zajíčci na Karibském ostrově. Vše obcházet a to i nízké oplocení, ještě že trávou jde projít. Chybí mi taková ta samozřejmost, kterou v dnešní době každá hra má. Úmorné plahočení bez možnosti volného pohybu, žádný open world jak ho známe, dokonce ani fast travel. Přidejte chybějící mapu a bude se vám chtít místy plakat, ještě že tam vložili alespoň ukazatel směru úkolu.

bez-nazvu1.png

Co více dodat

Z mého pohledu přiřazuji hru k Far Cry 2 vdanou roku 2008 v té době by to byla skvělá adventůra. Chybí mi jakékoli ukládání hry, obchodníci zde jsou, ale zprvu oznamují "snad později". Nevím jestli možnost zvolit ze čtyř obtížností na začátku hry, nějak hru zachrání. Ve srovnání s kvalitou her před 15 lety jsou na mne minimální HW požadavky stále vysoké. Chtělo by to dalších 100milionu a 3 roky vývoje. Hra má dozajista potenciál a herní mechaniky nejsou úplně špatné i to jak funguje kamera při boji, ale bohužel to neudrží hráče do konce. Hudební stránka má také co dohánět. Myslím si, že tvůrci z Mauris měli vzniknout před dekádou a byla by to pecka. Netuším proč chtějí pokračovat v tomto počinu titulem Naval mission, ale držím palce třeba prodejem prvního titulu za cca 17euro, získají dostatek prostředků pro kvalitní hru.

 

Minimální konfigurace:

OS version Windows 7/8/10 (64 bits)

CPUIntel Core i5-3450 (3.1 GHz) / AMD FX-6300 X6 (3.5 GHz)

Memory8 GB

GPU2 GB, GeForce GTX 660/Radeon HD 7870

Storage25 GB

 

Martin Foldyna, 28.02.2024 23:43

 

 

 

 

Sunkenland

Přichází nová survival game. Pokud vás bavil film Vodní svět s Kevinem Costnerem v hlavní roli, dozajista si užijete i tento počin od studia vector3. Oceány se vylily z břehů, zaplavily svět a zůstalo jen málo místa nad vodní hladinou. Právě nalezený...

Stargate: Timekeepers

Vítejte ve Stargate: Timekeepers, ve kterém se ocitáte na planetě zemi, na území Antarktidy. Zde probíhá krvelačný boj s Goa’uldy. Ze všech stran na vás útočí jednotky falešného boha Anubise. Objevení antické zbraně před...

Sea of Conquest: Pirate War

Vydejte se za dobrodružstvím Ďábelských moří, hledejte poklady ukryté v neznámých vodách, přepadávejte pirátské lodě, zachraňte pár lidí a obsaďte neznámé ostrovy. V magickém světě plném podmořských...

Skull and Bones

Konečně tady máme vydání dlouho očekávané pirátské hry Skull and Bones. Hra je zasazena do 17tého století, ve kterém se budete plavit Indickým oceánem a dobývat africká území a indické ostrovy. Nejprve se seznámíte...


 
© 2005-2024 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama