[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Quake III Arena - kultovní multiplayerové FPS KE STAŽENÍ

Jedná se o nejlepší kultovní multiplayerovou akci své doby, která Vám skloubením perfektní hudby a prostorových zvuků poskytuje vynikající atmosféru při útocích proti nepříteli.

 

Quake III Arena vydaná 5. prosince 1999, pochází z dílny legendárního ID Softu, na které se v oblasti muziky podílela skupina Sonic Mayhem. Jedná se o naprosto ohromující klání v novém enginu a využitím takzvané "Bézierovy křivky". Tyto křivky se v počítačové grafice používají k definování křivek a ploch v rámci CAD, při vektorových grafikách SVG a k popsání písma, jako například PostScript Type 1 a CFF-OpenType. V dnešní době je již tato hra softwarově nenáročná a tak minimální konfiguraci P233, Windows 95/98, 32MB RAM, 3D karta 4MB, DirectX 7 a 70MB volného místa na disku má ve svém počítači každý.

Singleplayer této hry byl vytvořen tak, aby se hra typu Deathmatch dostala i k lidem, kteří ji stále ignorovali. Ale nyní už k samotné hře.

V Quake III Arena Singleplayeru musíte jako gladiátor v Aréně Věčnosti nejen přežít, ale i vyhrát každý souboj proti soupeřům. Postupujete stále obtížnějšíma arénama, až se nakonec postavíte pánovi poslední arény … Xaerovi. Po přehrání intra můžete začít hrát. Singleplayer obsahuje celkem 26 map včetně tréninkové mapy, která je poměrně stručná a nekompletní. Tyto mapy jsou pak ještě rozděleny na 7 částí (Tierů). V každé části jsou připraveny 4 mapy s nepřáteli, kde první 3 mapy jsou v módu Deathmatch a poslední je duel s bossem dané části.

Každá další část Vám bude zpřístupněna po dokončení všech 4 map. Výběr mapy v rámci jedné části je jen na Vás a před samotným spuštěním vybrané mapy lze pokaždé vybrat i obtížnost nepřátel a to (seřazeno od nejlehčí): I CAN WIN, BRING IT ON, HURT ME PLENTY, HARDCORE a NIGHTMARE! Ovšem i tak bude každá další mapa komplikovanější a protivníci obtížnější. V mapách Quake III Arena zmizely staré známé výtahy a nahradily je trampolíny s přesně stanovenou dráhou letu, která se však změní pokud Vás zasáhne nepřítel. Díky fraglimitu mezi 10ti a 20ti fragy se dočkáte rychlé a dynamické hry.

Ve hře se postupně objeví přes třicet nepřátel a každý z nich má jinou vlastnost svého chování. Některý při konfliktu s Vámi zpanikaří, jiný se snaží ztratit se z Vašeho dohledu, další Vás pak bude pronásledovat tak dlouho, dokud neumřete a podobně. Kromě toho se každý jednotlivec nepodobá jinému, což vnáší do hry pestrost.

Co se týče výbavy, je zde k dispozici celkem devět zbraní, které sice nemají druhý mód pro střelbu, ale u každé z nich lze použít přiblížení (zoom). Přehled zbraní: GAUNLET - pila, MACHINE GUN - kulomet, SHOTGUN - brokovnice, GRENADE LAUNCHER - granátomet, ROCKET LAUNCHER - raketomet, RAILGUN - laser, LIGHTNING GUN - bleskomet, PLASMA GUN - plazma, BFG - nejsilnější zbraň známá jako "Big Fucking Gun". V mapách pak můžete najít různé druhy brnění (červené a zlaté), štíty, osobní teleport, neviditelnost, megahealth nebo Quad Damage, který způsobí, že Vaše zbraň bude třikrát silnější než předtím.

Quake III Arena Multiplayer umožňuje hru po síti či internetu společně s kamarády nebo dalšími příznivci této hry. 1 až 32 hráčů nebo takzvaných botů se může účastnit multiplayerové mapy. Na výběr máte z následujících modifikací hry: Free For All - všichni proti všem, Team Deathmatch - dva týmy proti sobě, Tournament - jeden na jednoho, Capture the Flag - dva týmy proti sobě s cílem získat vlajku z území soupeře a přinést ji na své území. Multiplayer nabízí 30 map z čehož 20 map je typu Deathmatch, 6 map typu Tournament a 4 mapy typu Capture the Flag. Všechny tyto mapy by se daly rozdělit do kategorií peklo, budoucnost a vesmír. Nejzáživnější pak jsou mapy typu vesmír, kde se jedná o několik plošin, na které se dostanete trampolínou. Ale stačí jeden chybný krok a je po Vás.

Na displeji ve hře jsou informace o (zleva): počtu nábojů, stavu života a stavu brnění. Hru ovládáte prostřednictvím klávesnice i myši a dodatečně si můžete překonfigurovat herní ovládání.

Jistě na internetu naleznete článek nebo od někoho uslyšíte o tom, že Quake byl a bude na nic. No náš tým Instaluj.cz a jistě nejen my si myslíme pravý opak tohoto tvrzení a přejeme Vám tak pořádnou řežbu u této hry.

 

Ondřej Fabera, 16.08.2015 18:27

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Dirt rally 2.0

Přichází pokračování závodního simulátoru od známe firmy Codemasters. Tradice této firmy se datuje do roku 1998, kdy přišli s původcem žánru pod titulem Colin McRay Rally. Codemasters se již před tím zabývali například o čtyři roky dříve...

Kingdom Come: Deliverance

Roku 1403 se pokusil Zikmund Lucemburský Uherský král ovládnout Českou zemi. Nejen že drží nová ložiska stříbra v Uhrách, převážně na Slovensku, chce také ty ve Stříbrné Skalici.  Důvodem je posílení pozic na...

Ice Age: Scrat's Nutty Adventure

Dozajista všichni znáte Filmové zpracování Doby ledové. Tento animovaný film se všemi svými postavami, mamut Manny, lenochod Sid, šavlozubý tygr Diego vás baví již několik let. Před léty s touto tématikou vyšly i...

Terminator: Resistance

Postapokalyptická budoucnost, kde vládne umělá inteligence Skynet zrodila hrdinu. Není jím však John Connor, nýbrž neznámý Jacob Rivers. Ten náhodně přežil útok na Los Angeles téměř po třiceti letech od Soudného dne. Píše se rok 2028...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world