[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Machinarium - mechanický svět KE STAŽENÍ

Jedna z nejlepších českých adventur s celosvětovým úspěchem! Vítáme Vás u dalšího skvělého díla z tvorby studia Amanita Design. Machinarium lze doporučit naprosto všem, včetně těch, kteří jsou počítačovými hrami nedotčeni. Jakub Dvorský, autor této hry jasně dokázal, že i poctivá ručně kreslená grafika má své kouzlo. Každý pohyb je vypracovaný do nejmenšího detailu. A výsledek? Rozhodně stojí za to! Celkový dojem doplňuje vynikající zvuková stránka hudebníka Tomáše Dvořáka.

 

Příběh se odehrává na robotí planetě. Hlavní hrdina je malý, roztomilý Robůtek. Dalšími hrdiny jsou pak Záporáci - mafiánská parta, která terorizuje ostatní obyvatele městečka, snaží se vyhodit do vzduchu nejvyšší věž a unesla i Robůtkovu dívku. Náš hrdina má co dělat, musí zachránit svou milou a zároveň i nejvyšší věž. 

machi-1.jpg

Hra začíná tlačítkem New Game a vy se probouzíte na skládce za městem. Teprve s úspěšným postupem se retrospektivně dozvídáte, co tomu předcházelo. Komunikace ve hře probíhá pomocí herních mechanismů, animací nebo vtipně animovaných bublin.

machi-2.png

Prvním vašim úkolem je najít Robůtkovu hlavu a další části těla, jelikož ho na skládku společně s odpadem vysypalo létající popelářské auto. Tyto začáteční kroky vám nastíní základy ovládání herního principu. Robůtek například disponuje teleskopickým tělem a dokáže se tak přizpůsobit všelijakým okolnostem. 

Pravé tlačítko myši využijete k manipulaci nejen s inventářem, ale se vším co jde. Důležitou roli v této hře jsou všelijaké hádanky, chytře zapracované do zdejšího ocelového světa. Ošemetné mechanismy, přepínače, spínače, různé panely strojů se bez pochopení, rozluštění a zapojení neobejdou. Narazíte na labyrinty z drátů a vodovodních trubek, piškvorky i klasickou patnáctku, několik testů z příručky Mensy i na klasické kreslení různých obrazců jedním tahem. Postupně budete putovat místnostmi, až se vám otevře celé město, což bude chtít velkou míru soustředěnosti jinak se v úkolech ztratíte. 

machi-3.jpg

Obtížnost celé hry není sice vysoká, během hraní lze použít tradiční bublinu se žárovkou, která Robůtkovi napoví, pokud to ovšem nebude stačit, je připravena odpočinková mezihra, v podobě arkádové střílečky, přičemž za úspěšné zdolání kratičkého levelu získáte odměnu v podobě technického náčrtu pro danou lokaci. Jde vlastně o storyboard, s detailním rozkreslením všech akcí a řešením puzzlů.

machi-4.jpg

Vtipné zadání, ještě vtipnější rozuzlení, jednoduše kvalitní kreslený humor vás bude celou dobu doprovázet, proto by byla velká škoda nadále prozrazovat konkrétní situace. Machinarium v době svého vydání na PC dočkala několika absolutních hodnocení a cen za hru roku, za nejlepší animace, námět atd.

Tak dobrou zábavu!

 

 

Eva Greenová, 18.08.2015 11:14

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Family Island

Jestliže si chcete odpočinout od každodenního shonu a trošku se pobavit u něčeho příjemného, čeká na vás hra Family Island. Tato mobilní hra od firmy Melsoft Games Ltd. Vám určitě dá spočinout a odreagovat se. Od této společnosti můžete také hrát Moje...

Westland Survival

Chtěli jste se někdy podívat na divoký západ? Osamělý kovboj v prérii, polorozpadlá chatrč a vyjící kojot na zářící kulatý měsíc. Lehce plápolající oheň, při kterém vytáhnete kytaru a spustíte tu svoji...

Assassin's Creed Valhalla

Norský válečník Eivor sirotek, kterého se ujal král Styrbjorn z Forbergu se kolem roku 873 dostane do války severských kmenů o nadvládu a území. Již v mádí prožil zpustošení své vesnice a právě proto se nechce podvolit...

Predator: Hunting Grounds

Po incidentu Stargazer nastává čas na novou éru boje s mimozemšťany. Organizace, která studuje rasu Yautja byla zrušena a nahradil ji Other Worldly Life Forms Program. Několika odpadlým agentům se však podařilo odcizit dokumenty a mimozemskou technologii. Informace prodané na...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama