[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Machinarium - mechanický svět KE STAŽENÍ

Jedna z nejlepších českých adventur s celosvětovým úspěchem! Vítáme Vás u dalšího skvělého díla z tvorby studia Amanita Design. Machinarium lze doporučit naprosto všem, včetně těch, kteří jsou počítačovými hrami nedotčeni. Jakub Dvorský, autor této hry jasně dokázal, že i poctivá ručně kreslená grafika má své kouzlo. Každý pohyb je vypracovaný do nejmenšího detailu. A výsledek? Rozhodně stojí za to! Celkový dojem doplňuje vynikající zvuková stránka hudebníka Tomáše Dvořáka.

 

Příběh se odehrává na robotí planetě. Hlavní hrdina je malý, roztomilý Robůtek. Dalšími hrdiny jsou pak Záporáci - mafiánská parta, která terorizuje ostatní obyvatele městečka, snaží se vyhodit do vzduchu nejvyšší věž a unesla i Robůtkovu dívku. Náš hrdina má co dělat, musí zachránit svou milou a zároveň i nejvyšší věž. 

machi-1.jpg

Hra začíná tlačítkem New Game a vy se probouzíte na skládce za městem. Teprve s úspěšným postupem se retrospektivně dozvídáte, co tomu předcházelo. Komunikace ve hře probíhá pomocí herních mechanismů, animací nebo vtipně animovaných bublin.

machi-2.png

Prvním vašim úkolem je najít Robůtkovu hlavu a další části těla, jelikož ho na skládku společně s odpadem vysypalo létající popelářské auto. Tyto začáteční kroky vám nastíní základy ovládání herního principu. Robůtek například disponuje teleskopickým tělem a dokáže se tak přizpůsobit všelijakým okolnostem. 

Pravé tlačítko myši využijete k manipulaci nejen s inventářem, ale se vším co jde. Důležitou roli v této hře jsou všelijaké hádanky, chytře zapracované do zdejšího ocelového světa. Ošemetné mechanismy, přepínače, spínače, různé panely strojů se bez pochopení, rozluštění a zapojení neobejdou. Narazíte na labyrinty z drátů a vodovodních trubek, piškvorky i klasickou patnáctku, několik testů z příručky Mensy i na klasické kreslení různých obrazců jedním tahem. Postupně budete putovat místnostmi, až se vám otevře celé město, což bude chtít velkou míru soustředěnosti jinak se v úkolech ztratíte. 

machi-3.jpg

Obtížnost celé hry není sice vysoká, během hraní lze použít tradiční bublinu se žárovkou, která Robůtkovi napoví, pokud to ovšem nebude stačit, je připravena odpočinková mezihra, v podobě arkádové střílečky, přičemž za úspěšné zdolání kratičkého levelu získáte odměnu v podobě technického náčrtu pro danou lokaci. Jde vlastně o storyboard, s detailním rozkreslením všech akcí a řešením puzzlů.

machi-4.jpg

Vtipné zadání, ještě vtipnější rozuzlení, jednoduše kvalitní kreslený humor vás bude celou dobu doprovázet, proto by byla velká škoda nadále prozrazovat konkrétní situace. Machinarium v době svého vydání na PC dočkala několika absolutních hodnocení a cen za hru roku, za nejlepší animace, námět atd.

Tak dobrou zábavu!

 

 

Eva Greenová, 18.08.2015 11:14

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Predator: Hunting Grounds

Po incidentu Stargazer nastává čas na novou éru boje s mimozemšťany. Organizace, která studuje rasu Yautja byla zrušena a nahradil ji Other Worldly Life Forms Program. Několika odpadlým agentům se však podařilo odcizit dokumenty a mimozemskou technologii. Informace prodané na...

DOOM Eternal

Píše se rok 1993, firma Id Software vydává zcela poprvé krvavou hru Doom. Můžeme říci, že hra se hned chytla a stal se z ní kultovní počin. Příjemný nový sci-fi příběh na vedlejší koleji s haldy pekelných nestvůr k zabití...

Remake: Trackmania Nations

Remaku se dočkala i stará dobrá Trackmania Nations. Nevyjde na Steamu, bude zdarma a zlepší se i grafika? Testovali jsme pro vás předělávku Trackmanie Nations. ...

Half Life : Alyx

Na zemi pod nadvládou rasy Combine, se rodí vlastenci a hrdinové. Poté co Gordon Freeman zmizel, se zrodil nový hrdina. Nebude to však muž, ale devatenácti letá dcera výzkumníka Eli Vance, Alyx. Pokusí se osvobodit nechvalně proslulé City 17 od...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama