[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Machinarium - mechanický svět KE STAŽENÍ

Jedna z nejlepších českých adventur s celosvětovým úspěchem! Vítáme Vás u dalšího skvělého díla z tvorby studia Amanita Design. Machinarium lze doporučit naprosto všem, včetně těch, kteří jsou počítačovými hrami nedotčeni. Jakub Dvorský, autor této hry jasně dokázal, že i poctivá ručně kreslená grafika má své kouzlo. Každý pohyb je vypracovaný do nejmenšího detailu. A výsledek? Rozhodně stojí za to! Celkový dojem doplňuje vynikající zvuková stránka hudebníka Tomáše Dvořáka.

 

Příběh se odehrává na robotí planetě. Hlavní hrdina je malý, roztomilý Robůtek. Dalšími hrdiny jsou pak Záporáci - mafiánská parta, která terorizuje ostatní obyvatele městečka, snaží se vyhodit do vzduchu nejvyšší věž a unesla i Robůtkovu dívku. Náš hrdina má co dělat, musí zachránit svou milou a zároveň i nejvyšší věž. 

machi-1.jpg

Hra začíná tlačítkem New Game a vy se probouzíte na skládce za městem. Teprve s úspěšným postupem se retrospektivně dozvídáte, co tomu předcházelo. Komunikace ve hře probíhá pomocí herních mechanismů, animací nebo vtipně animovaných bublin.

machi-2.png

Prvním vašim úkolem je najít Robůtkovu hlavu a další části těla, jelikož ho na skládku společně s odpadem vysypalo létající popelářské auto. Tyto začáteční kroky vám nastíní základy ovládání herního principu. Robůtek například disponuje teleskopickým tělem a dokáže se tak přizpůsobit všelijakým okolnostem. 

Pravé tlačítko myši využijete k manipulaci nejen s inventářem, ale se vším co jde. Důležitou roli v této hře jsou všelijaké hádanky, chytře zapracované do zdejšího ocelového světa. Ošemetné mechanismy, přepínače, spínače, různé panely strojů se bez pochopení, rozluštění a zapojení neobejdou. Narazíte na labyrinty z drátů a vodovodních trubek, piškvorky i klasickou patnáctku, několik testů z příručky Mensy i na klasické kreslení různých obrazců jedním tahem. Postupně budete putovat místnostmi, až se vám otevře celé město, což bude chtít velkou míru soustředěnosti jinak se v úkolech ztratíte. 

machi-3.jpg

Obtížnost celé hry není sice vysoká, během hraní lze použít tradiční bublinu se žárovkou, která Robůtkovi napoví, pokud to ovšem nebude stačit, je připravena odpočinková mezihra, v podobě arkádové střílečky, přičemž za úspěšné zdolání kratičkého levelu získáte odměnu v podobě technického náčrtu pro danou lokaci. Jde vlastně o storyboard, s detailním rozkreslením všech akcí a řešením puzzlů.

machi-4.jpg

Vtipné zadání, ještě vtipnější rozuzlení, jednoduše kvalitní kreslený humor vás bude celou dobu doprovázet, proto by byla velká škoda nadále prozrazovat konkrétní situace. Machinarium v době svého vydání na PC dočkala několika absolutních hodnocení a cen za hru roku, za nejlepší animace, námět atd.

Tak dobrou zábavu!

 

 

Eva Greenová, 18.08.2015 11:14

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Dirt rally 2.0

Přichází pokračování závodního simulátoru od známe firmy Codemasters. Tradice této firmy se datuje do roku 1998, kdy přišli s původcem žánru pod titulem Colin McRay Rally. Codemasters se již před tím zabývali například o čtyři roky dříve...

Ice Age: Scrat's Nutty Adventure

Dozajista všichni znáte Filmové zpracování Doby ledové. Tento animovaný film se všemi svými postavami, mamut Manny, lenochod Sid, šavlozubý tygr Diego vás baví již několik let. Před léty s touto tématikou vyšly i...

Terminator: Resistance

Postapokalyptická budoucnost, kde vládne umělá inteligence Skynet zrodila hrdinu. Není jím však John Connor, nýbrž neznámý Jacob Rivers. Ten náhodně přežil útok na Los Angeles téměř po třiceti letech od Soudného dne. Píše se rok 2028...

Star Wars : Jedi Fallen Order

Patnáctého listopadu nám vyšel nový díl Star Wars s podtitulem Jedi Fallen Order. Příběh je zasazen do událostí mezi filmové zpracování Revenge of the Sith (pomsta shitu) a New Hope (nová naděje) tedy zhruba 5 let po třetím dílu....


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world