[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Ice Age: Scrat's Nutty Adventure

Dozajista všichni znáte Filmové zpracování Doby ledové. Tento animovaný film se všemi svými postavami, mamut Manny, lenochod Sid, šavlozubý tygr Diego vás baví již několik let. Před léty s touto tématikou vyšly i počítačové hry pod firmami Sierra nebo Activision, nyní se toho ujali Namco a Just Add Water.  Zapomeňte však na Ice Age 4: Continental Drift - Arctic Games, kde vystupovali snad všichni, které znáte. Nejvtipnější a nejoblíbenější z každého dílu, podle mého soudu, je šavlozubá veverka Scrat. Právě té je věnovaná celá tato hra.

 

211307.jpg

Příběh je jednoduchý a kouzelný zároveň. Scratovi upadne žalud do tajného antického chrámu Scratazon Temple přímo na oltář a stane se tak obětí. Scrat padá hned za ním, avšak nepodaří se mu jej vytáhnout jen aktivovat chalenge of the Scratazon. Chrám byl postaven pro spoutání síly čtyř mocných Crystal Nuts. Ty byly rozesety po krajině a jen mocný válečník, který vrátí všechny čtyři oříšky do chrámu, vyvolá zlatou éru a vy snad dostanete svůj žalud zpět.

scrat-lava.png

Čtyři živly

Na hráče čeká nezapomenutelné dobrodružství na čtyřech místech ostrova. Nejdříve se projdete lesem hopsajíce ve výškách strkajíce zadek do gejzírů, další úloha vám bude svěřena na jezerní části ostrova, kde potkáte množství vodních tvorů na likvidaci. Následně se protáhnete potemnělým podzemím, kde krystaly září mnoha barvami a zjistíte, že i v podzemí se toho dá mnoho naskákat. Poslední přichází území ohňů a lávy. Po nasbírání dostatečného počtu oříšků, najdete je rozesety po okolí, přibývají po zabití nepřítele nebo se skrývají v bednách. Vychytávka kuliček je, že nemusíte skákat do obtížných míst, prostě jen kuličkou rozbijete bednu a krystaly z ní vám rovnou spadnou do kapsičky. Drahokamy lze použít pro odemčení artworků v menu hry pod Extras.

20191104122703_1.jpg

Hledat nebudete však jen krystaly, ale i ztracené sošky, řešit jednoduché hádanky, přemisťovat věci atd. Zdoláním každé úrovně chrám otevře tajnou místnost s nějakou tou schopností. Vyšší skákání, větší síla atd. přičemž poslední mise otestuje všechny získané schopnosti. Musím podotknout, že je skvěle vyřešeno skákání po zdech a šplhání, ať už je to po krystalových zdech nebo ninja přeskoky ze zdi na zeď.

obrazek.jpg

Bojovná veverka

Krom nekonečného skákání je zde několik zajímavých a úsměvných útočných pozic. Kopačka ve stylu Jackie Chan, útok s výskokem a likvidace ohonem, nebo házení hliněných, sněhových a lávových kuliček na dálku, výskok a zadupání nepřítele do země, takové přirozené komba. Občas mi to přišlo, jako z pohádky o kung fu pandě. Komplikovala mi to akorát neposedná kamera. Při špatném pohybu se točila na místa, kde nic nebylo, a já odhadoval, kde je nepřítel.

maxresdefault.jpg

Potkáte několik nepřátel v podobě brouků, vačic házející kameny, různé okřídlené potvory, piraně, kraby, krysy prehistorické dravce a u každého konce mapy vás čeká pořádné překvapení s velkým protivníkem. Například nosorožci před zavřenou bránou, divnou rybou na kluzké ledové kře nebo zkrocení pterodaktyla v lávové aréně.  Na každého protivníka se musí trošku jinak, ale vesměs je to stále to samé.

1.jpg

Závěr

Ice Age: Scrat’s Nutty Adventure je skvělou dětskou hrou, při níž se pobaví i dospělí. Pořizovací cena 40 éček je dost na herní dobu cca 4 hodiny. Nejspíše nám to chtěli natáhnout lokacemi, na které se člověk nedostane dříve, nežli odemkne své schopnosti telekinezí či schopností průletu bránou. Oslnilo mne načítání přechodů nebo oživení, které bylo téměř okamžité. Pár bugů se objevilo, jeden při získáván relikvií, či místa odkud nebylo návratu. Obnovovací místa jsou naštěstí nedaleko od sebe.

Hra vyjde na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch a PC.

Minimální požadavky:

  • Windows 7 / 8 / 10
  • Intel Core i5-2500K 3.3 GHz / AMD FX-8150 3.6 GHz
  • 2 GB, NVIDIA GeForce GTX 550 Ti / AMD Radeon HD 6790
  • 4 GB RAM
  • 15 GB HDD
  • DirectX 11

 

Martin Foldyna, 29.12.2019 22:20

 

 

 

 

Predator: Hunting Grounds

Po incidentu Stargazer nastává čas na novou éru boje s mimozemšťany. Organizace, která studuje rasu Yautja byla zrušena a nahradil ji Other Worldly Life Forms Program. Několika odpadlým agentům se však podařilo odcizit dokumenty a mimozemskou technologii. Informace prodané na...

DOOM Eternal

Píše se rok 1993, firma Id Software vydává zcela poprvé krvavou hru Doom. Můžeme říci, že hra se hned chytla a stal se z ní kultovní počin. Příjemný nový sci-fi příběh na vedlejší koleji s haldy pekelných nestvůr k zabití...

Remake: Trackmania Nations

Remaku se dočkala i stará dobrá Trackmania Nations. Nevyjde na Steamu, bude zdarma a zlepší se i grafika? Testovali jsme pro vás předělávku Trackmanie Nations. ...

Half Life : Alyx

Na zemi pod nadvládou rasy Combine, se rodí vlastenci a hrdinové. Poté co Gordon Freeman zmizel, se zrodil nový hrdina. Nebude to však muž, ale devatenácti letá dcera výzkumníka Eli Vance, Alyx. Pokusí se osvobodit nechvalně proslulé City 17 od...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama