[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Harry Potter a Ohnivý pohár KE STAŽENÍ

Harry Potter a Ohnivý pohár čtvrtým dílem, inspirovaný podle knižní předlohy od spisovatelky J. K. Rownlingové. Vývojáři Electronic Arts zase trefili hřebíček na hlavičku a vytvořili skvělou hru složenou z plošinovek, adventur a RPG prvků. Takže nuda rozhodně nebude. Grafická stránka je povedená. Efekty se nešetřilo, takže se v jistých okamžicích rozpoutává pohledná světelná show. Všechny věci jsou do posledního detailu skvěle vytvořeny, přičemž i okolní efekty jsou velmi pěkné. Autoři se očividně nebáli vytáhnout i pár trumfů. Hudební doprovod, za kterým stojí Jeremy Soule, je totožný s filmem a zvuky jsou přesně šity na míru daného tématu. Původní znění je v angličtině s českými titulky.

 

 

harry-pohar-postava.jpg

Průběhem celé hry, která je rozdělena do deseti kapitol, vás budou doprovázet věrní kamarádi Ron Weasley a Hermiona Grangerová. Na začátku každé úrovně si můžete zvolit některého z kamarádů a ostatní tak ovládá v průběhu hry počítač – může ovšem hrát i další hráč. Tudíž v celém dobrodružství nejste sami a pomoc těchto věrných přátel je při bojích neocenitelná a hlavně i nezbytná! Chcete-li přesunout třeba nějakou větší překážku, je zapotřebí, aby kouzlo pro levitaci použili všichni tři zároveň. 

pohar-harry.jpg

Harry Potter tráví prázdniny s rodinou Weasleyových a se svou nejlepší kamarádkou Hermionou Grangerovou, se kterými se vydává na finále mistrovství světa ve famfrpálu. Po napínavém zápase, který nakonec vyhraje Irsko, na mudlovský kemp, kde je Harry s Hermionou a Weasleyovými ubytovaný, zaútočí Smrtijedi, přívrženci lorda Voldemorta. Navíc někdo poblíž Harryho s Ronem a Hermionou vyčaruje na oblohu Harryho vlastní hůlkou znamení zla, Voldemortův znak.

harry-pohar-3.jpg

Pokud dobře znáte Harryho Pottera, a to obecně, jistě víte, co jsou to kouzelné fazole. Stejně jako v předchozích dílech i zde tvoří nedílnou součást hry a postupem času byste se bez nich vlastně vůbec neobešli. Jednak vám doplňují zdraví či něco jako kouzelnou moc, ale také za jejich sbírání můžete pořizovat různé kouzelné karty. Ty lze zakoupit mimo samotné hraní a doplňují vám například zdraví, zvyšují sílu kouzel apod. Některé jsou levné, u jiných však budete muset opravdu poctivě sbírat, abyste si nějakou vůbec mohli pořídit.

harry-pohar-4.jpg

Každá z postav má také své vlastní „konto“, na které se jí tyto fazolky ukládají. Takže si musí každý šetřit sám a někdy je třeba si vyměnit role a namísto třeba Harryho hrát za Hermionu apod. Síly obecně (magie, karty, fazolky apod) je třeba totiž trochu korigovat. Ne každý tak nasbírá stejné množství a ne každý zabije tolik nepřátel, co jiný… S tím je spjato i speciální kouzlo, které se vám vždy po určitém čase, jakmile nasbíráte dostatek modrých fazolek, odblokuje.

harry-pohar-5.jpg

Samotné úrovně jsou rozlehlejší než dříve a cílem v nich je sebrání speciálního turnajového štítu. Kromě větších štítů by vaší pozornosti nemělo uniknout i desatero menších, po jejichž sebrání se na obrazovce vygeneruje bonusový turnajový štít. Dále je vhodné hledat speciální předměty jako detektor magie, magické houby či lopaty. Zakouzlíte-li na všechny z nich, obdržíte různé bonusy. Ve hře jsou opět kouzelné Bertíkovy fazolky tisíckrát jinak. Za fazolky si můžete koupit několik desítek druhů speciálních karet, které nejen zlepšují schopnosti některých postav.

pohar-harry.jpg

Hra je sice určena mladším hráčům, dospělý se ale také nudit nebude. Skvěle propracovaný příběh vás vtáhne do děje a jen tak nepustí. Budete mít co dělat aby jste vůbec přežili, takže hodně štěstí!

 

Eva Greenová, 21.03.2016 12:20

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Family Island

Jestliže si chcete odpočinout od každodenního shonu a trošku se pobavit u něčeho příjemného, čeká na vás hra Family Island. Tato mobilní hra od firmy Melsoft Games Ltd. Vám určitě dá spočinout a odreagovat se. Od této společnosti můžete také hrát Moje...

Westland Survival

Chtěli jste se někdy podívat na divoký západ? Osamělý kovboj v prérii, polorozpadlá chatrč a vyjící kojot na zářící kulatý měsíc. Lehce plápolající oheň, při kterém vytáhnete kytaru a spustíte tu svoji...

Assassin's Creed Valhalla

Norský válečník Eivor sirotek, kterého se ujal král Styrbjorn z Forbergu se kolem roku 873 dostane do války severských kmenů o nadvládu a území. Již v mádí prožil zpustošení své vesnice a právě proto se nechce podvolit...

Predator: Hunting Grounds

Po incidentu Stargazer nastává čas na novou éru boje s mimozemšťany. Organizace, která studuje rasu Yautja byla zrušena a nahradil ji Other Worldly Life Forms Program. Několika odpadlým agentům se však podařilo odcizit dokumenty a mimozemskou technologii. Informace prodané na...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama