[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Dishonored 2

Ostrovní Říše dlouhých patnáct let vzkvétala pod vládou Emily Kaldwin. Roky míru a prosperity zhýčkali Emily a otupily pozornost jejího otce Corva Attana. Nikdo si tedy ani nepovšiml chystaného převratu v Dunwallu. Nastává den výročí úmrtí Jasemine Kaldwin bývalé královny a matky Emily. Do sálu vtrhne armáda s údajně ztracenou tetou Delilah Kaldwin, která si nárokuje trůn. Nyní přichází vaše první volba, zda hrát v těle Corva, nebo mladé královny Emily. Bohužel trůn je momentálně ztracen, ať zvolíte jakkoli a vy prcháte na jih do Karnacy. Město se potýká s malou krizí místního gangu, který válčí s náboženskou skupinou Vševidoucích. Nepřispívají ani krvavé mouchy šířící epidemii. Zde se zrodila zrada a právě tady započnete cestu za znovuzískáním svého království.

 

Hra navazuje na jeden ze tří možností, jak mohl první díl skončit a to ten dobrý, kde stráže císařovny Jessamine Caldwin vymýtili zrádce a zachránili mladou Emily. Dishonored 2 si zakládá na osobitém příběhu, ale nemusíte se bát, pokud jste nehráli první díl. Vše je vysvětleno v podobě knih, dopisů a dalšího textu a audiozáznamů, jež prozradí informace o postavách a událostech v příběhu. Ovšem narazíte na staré známé z prvního dílu Corvo, Emily a Delilah, ale také například Antona Sokolova.
 
dh2_article_dashboard_freetrial_619x499.png.jpg
 
Setkáme se oproti prvnímu dílu s lepší hratelností. Dishonored 2 přináší do hry větší akčnost a svižnější tempo.  Při přímé konfrontaci s nepřítelem se setkáte s rychlejším stylem boje a novými schopnostmi. Také druhý díl se rozhodli tvůrci Bethesda Softworks a Arkane studios ponechat na hráči, jakou cestou se vydá. První možnost si lze zvolit přímočaře s množstvím prolité krve, useknutých končetin a mrtvol za vámi. Druhý způsob chce více taktizování, obcházení, odlákání či omračování protivníků. Oba zmiňované způsoby mají postavy společné a to i pasivní schopnosti, do čehož spadá zvýšení síly, života či po zabití proměnu nepřátel v prach. Podobnost se nachází také v Dark Vision, díky kterému můžete pozorovat nepřátele i skrz zeď. Menší rozdíly naleznete při požívaní zbraní, čímž je typ pistole nebo kuše. Další odchylka se nachází v dalekohledu používaný Emily, kdežto Corvo využívá pro přiblížení masku. Okolí samozřejmě reaguje jinak na každou z hlavních hrdinů, i rozhovory se odlišují, ovšem rozhodnutí, která budete muset dělat, jsou pro obě postavy úplně stejná.
 
h9obrcoplr3jky4pekqz.jpg

Čáry a magie

Během hraní se setkáte s postavou zvanou Outsider, nabízející dar symbolizovaný mystickým tetováním na levé ruce. Je jen na vás zdali se rozhodnete jej přijmout. Magie věnovaná Outsiderem zahrnuje několik vychytávek, bohužel zde se využití u každé z postav liší. U Corva se nic moc nezměnilo oproti prvnímu dílu. Dokáže vyvolat větrný vír, posednout protivníka, či zvíře, nebo třeba na chvíli zastavit čas. Disponuje také takzvaným Blink, což je teleport na krátké vzdálenosti.

861-2.jpg

Emily disponuje schopností Doppelganger, kdy vytvoří dvojníka a později po odemknutí upgradu cestuje duše, kam se vám zamane. Masové vraždy pak obstará schopnost Domination, kdy propíjíte osud několika osob, zabitím jedné zemřou i ostatní. Něco podobné jako Blink u Corva je pro Emily Far Reach. Schopnost si můžete upravit tak, abyste s ní mohli například sbírat vzdálené předměty či přitahovat nepřátelské vojáky.

game_informer_cover__emily_-_dishonored_2_1600x1056_marked.jpg

Runový kámen

Tím se dostáváme k zlepšování schopností a částečné změně fungování určitého způsobu schopnosti. Enhancements nám vylepšují reflexy, umožňují dvojskok a jiné. Pro tento účel potřebujete runy, získané na misích. Na umístění run odkazuje speciální artefakt, získaný na počátku hry. Samozřejmě mimo užitečné runy naleznete i různé cennosti, hodící se na výměnu za lektvary, zbraně nebo munici. Nebude chybět ani Bone Charms s možností craftování. Lze je tedy rozebrat a následně zkombinovat s jiným, nebo použít na ten samý a vylepšit tak jeho vlastnost. Tím ušetříte místo, jelikož počet aktivních bonecharmů je omezen. Ve hře se vyskytují i zlomené kosti, ovšem pro ně platí něco za něco. Zmínil bych talisman, který vás zneviditelní, když někoho škrtíte, další co vám doplní manu, když někoho zabijete skokem seshora, anebo vám podstatně sníží zranění při pádu.

dishonored-2-shadow-kill.jpg

Důležitým prvkem hry se opět stává Srdce Dunwallu, šeptající veškerá tajemství všech okolo.Putováním po částech Karnacy se během devíti kapitol pustíte do křížku také s kouzly oplývající čarodějnicemi nebo splicery z podvodního města Rapture. Pro tyto účely vlastníte meč, kuše vystřelující několik druhů munice, od zápalných přes uspávací šípy po speciální. Nechybí ani granát, nášlapné miny a střelné zbraně. Pokud ani to nezabere, doporučuji využít mechanismu Quick Save, Quick Load.

161110dishonored2_screenshot1.jpg

Město Karnaca

Velká část devíti misí se odehrává v Karnace a přilehlém okolí. Navštívíte opuštěné rozvaliny vily, v níž budete cestovat mezi dvěma časovými rovinami, dále mechanický palác Kirina Jindoshe s pohyblivou architekturou, kterou stráží mechaničtí vojáci, nebo muzeu přírodních věd. Lokalit nabízející průzkum objevíte mnoho a u každého místa se dozajista pozastavíte. Vnitřní části budov s inventářem působí ohromujícím dojmem. Tvůrci si rozhodně dali záležet na detailech, které uvidíte v pracovnách plných knih, obrazárny a velkolepé sály, utříděné kanceláře, ložnice, nebo jídelny se stoly kypícími všelijakými pokrmy. Vzhled postav shledávám výrazně stylizované a hra jako celek působí dojmem obživlé malby. Vnější svět na druhou stranu něco postrádá. Nevěrohodnost explozí, výbuchů granátů, reálné zobrazení vody a detailnější textury světa. Mnoho lidí se potýká s problémy rozjet grafiku hned na minimální rozlišení, těm šťastným pak musí postačit 40-50 fps.

dishonored-2-7.jpg

Závěrem

Od prvního dílu dostaly postavy hlas, dabingu se zúčastnil Stephen Russell. Protivníci nabrali na inteligenci a nyní si všímají nejenom pohybu, ale také změn v podobě otevřených dveří, mizejících předmětů i kolegů nebo vypnutých bezpečnostních systémů. Přechytračit se dají zvukem vrhaných předmětů, nebo i prostého seknutí mečem do zdi, a pak už je jen sledujete zpoza rohu nebo klíčovou dírkou. Bohužel nás autoři nepustí do žádné již navštívené lokace, včetně jednotlivých čtvrtí. Představuje to problém v podobě promarněných run, cetek, upgradů a pokladů. Po zhruba patnácti hodinách hraní jsem stále neviděl emoce na tváří hlavního hrdiny. Poslední co mi chybělo, jsou filmečky mezi kapitolami, ty nahradily ilustrace. Všeho všudy skvělá hra, která potřebuje doladit.

Minimální požadavky

  • 64-bit Windows 7 / 8 / 10
  • Intel Core i5-2400 / AMD FX-8320
  • 8 GB RAM
  • 60 GB místa na disku
  • Grafická karta NVIDIA GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7970 3GB

 

Martin Foldyna, 29.10.2017 09:02

 

 

 

 

Predator: Hunting Grounds

Po incidentu Stargazer nastává čas na novou éru boje s mimozemšťany. Organizace, která studuje rasu Yautja byla zrušena a nahradil ji Other Worldly Life Forms Program. Několika odpadlým agentům se však podařilo odcizit dokumenty a mimozemskou technologii. Informace prodané na...

DOOM Eternal

Píše se rok 1993, firma Id Software vydává zcela poprvé krvavou hru Doom. Můžeme říci, že hra se hned chytla a stal se z ní kultovní počin. Příjemný nový sci-fi příběh na vedlejší koleji s haldy pekelných nestvůr k zabití...

Remake: Trackmania Nations

Remaku se dočkala i stará dobrá Trackmania Nations. Nevyjde na Steamu, bude zdarma a zlepší se i grafika? Testovali jsme pro vás předělávku Trackmanie Nations. ...

Half Life : Alyx

Na zemi pod nadvládou rasy Combine, se rodí vlastenci a hrdinové. Poté co Gordon Freeman zmizel, se zrodil nový hrdina. Nebude to však muž, ale devatenácti letá dcera výzkumníka Eli Vance, Alyx. Pokusí se osvobodit nechvalně proslulé City 17 od...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama