[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Devil May Cry 5

Kdesi ve městě Red Grave City se zničeno nic objeví pekelný strom Qliphot. Démonický král Urizen má spadeno na veškerou moc světa a poslal na povrch armádu démonů, aby tropila jednu katastrofu za druhou. Rozpoutané peklo stojí životy mnoha lidí a ulicemi tečou potoky krve. Nová démonická invaze má však své odpůrce a tajemné hrdiny. Postaví se jim 3 osamělí lovci démonů Dante, Nero a V. Ďábelský démon Urizen však hned zprvu poráží Danteho a ten zůstává ležet na zemi. Na pomoc přispěchá Nero pod vaší taktovkou, avšak po nelítostném boji proti Urizenovi vám dante zachrání v poslední chvíli život.  Nero a V se dávají na ústup, Dante je ztracen, načež se přesuneme do doby o měsíc kupředu. Nyní končí prologue a začíná naše cesta za záchranou Red Grave City a celého světa.

 

3.jpg

Od čtvrtého dílu nás děli zhruba jedenáct let a firma Capcom v čele s japonským herním designerem Hideaki Itsunou se rozhodla vydat pátý díl. Sice se původně nápad zrodil v hlavě Hideki Kamija, který stojí za žánry Resident Evil 2, Okami nebo Bayonetta, ale žánr „hack and slash“ zůstává dodnes i po jeho odchodu. Devil may Cry ušel od prvního vydání v roce 2001 dlouhou cestu a stále nás nepřestává bavit. Nedočkáte se otevřeného světa, kdy bloudíte krajem a prohledáváte ho křížem krážem. Zde je jasně daná cesta zaplněná démony, které masakrujete hlava nehlava. Občas se objeví bariéra, značící brzký příchod hordy krvelačných nestvůr. Jednoduše se probíjíte kupředu k hlavnímu démonskému bossovi. Tu a tam narazíte na skryté speciální bonusové mise a tajné místnosti. Důvodem proč se k nim dostanete, je splnění nějaké hádanky. Následně přichází výzva v podobě zabití nestvůr v určitém čase, vydržet ve vzduchu nějaký ten čas, vyčistit místnost od nestvůr. Odměnou vám bude hromada orbů, které lze dále použít.

dacve8vj5jkvpmtk5nnz7b.jpg

Orby - semafor barev

Ve hře je jediná měna a to orby. Dohromady naleznete tři barvy červenou, zelenou, fialovou. Červená značí platidlo ve hře, zelená barva doplňuje zdraví a fialová pak doplní kapacitu démonické síly. Získat je lze zabitím nepřátel, na konci každého kola pak bude totální sečtení všech zabití a bonusů přenesených do malé hořící lebky nebo spíše bych to přirovnal k dušičce. Další možností je na ně natrefit po cestě, vypadá jako krystalová fontána. Nakupovat se dá téměř vše od nových schopností, rychlost, síla, nová komba, vyšší zdraví, dále pak vylepšení zbraní, nové ruce Devil Breakery. Pro nákup ve hře je potřeba najít červenou telefonní budku, jedním telefonním hovorem zařídíte příjezd Nico. Ta se naučila vyrábět a opravovat předměty po své babičce. Jediný její nešvár je kouření a vždy mě rozesměje mávaní rukou každé návštěvy jejího karavanu. Scény přijíždějícího karavanu připomíná akční závody amerických filmů. Každá z postav samozřejmě nabízí zlepšování svých speciálních komb a věcí na vyšší úroveň.

devil-may-cry-5-skill-c.jpg

Dante, Nero, V

Všude se uvádí, že dostanete na výběr ze tří postav, bohužel pasáží obsahující všechny tři k výběru není moc. Tři rozdílné postavy, naznačují tři odlišné zážitky ze souboje, rozdílné zbraně a taktiku zvolenou k pokoření nepřítele. Hned zprvu si zahrajete za Nera. Ti, jenž hráli minulé díly ho jistě dobře znáte, ovšem nyní místo své démonické paže, o kterou násilně přišel, používá unikátní protézy Devil Breaker. Dočkáte se až osmi stylových protéz, přičemž každá má své unikátní vlastnosti. Například overture vyrobí silný elektronický výboj nebo gerbera spouští vzdušný útok. Nebyl by to hubič démonů, kdyby u sebe nenosil dlouhý meč nazývaný Red Queen a revolver s dlouhou hlavní Blue Rose. Tenhle chlapík se soustředí převážně na boj zblízka.

devil-may-cry-5-screenshot-1366x768_56645-mm-90.jpg
 
Hlavní postavou celé série již známý Dante, používá svou osvědčenou metodu meč Rebellion, na boj zblízka a pistolové sestřičky Ebony a Ivory na dálku. Samozřejmě v nabídce najdete několik druhů sečných zbraní, brokovnici, Balrog komba využívající sílu krále z pekel nebo ďábelskou motorku Cavaliere, s kterou dokáže dělat psí kusy. Disponuje největším bojovým arzenálem ze všech tří. Lze se zaměřit také na jeden ze čtyř bojových stylů nejpoužívanější asi swordmasterovi a hned po něm gunslinger. Dante má také zaměření a účinnost spíše na boj zblízka, proto doporučuji spíše nějaký ten kontaktnější styl.
 
devil-may-cry-5-4k-wallpaper-1.jpg
 
Poslední postavou a zároveň úplně novou v této sérii, nám bude představen V. Tato tajuplná postava s křehkým vzhledem a předčítající úryvky z knihy, kterou sebou nosí se do boje jen tak nehrne. Tu a tam použije svou hůl, avšak jeho schopností je vyvolat tři druhy démonů, kteří všechnu práci odedřou. Sice vše pozorujete z povzdáli a čeká na vás zasadit poslední ránu z milosti, ale démony musíte ovládat po celou dobu. Shadow útočí na krátkou vzdálenost, dostává vzhled dravé pumy, aby rozerval své nepřátele na kusy. Tak jako puma je i tento démon rychlý, místo použití ostrých tesáku se promění v čepele a ostří, likvidující davy nepřátel. Pro boj na dálku a s přehledem vyvolá V létajícího Griffona, který vyčistí paprsky cestu pěkně z výšky. Najde-li se překážka v podobě rokle nebo propasti, Griffon vás přes ni pěkně dostane. Posledním hromotlukem je Nightmare. Obří monstrum vylézající ze země, ovládající velkou sílu se dokáže postavit těm největším démonům, které na vás Urizen poslal. Svou velikostí a silou zatluče většinu nepřátelských démonů do země.
 
5601277_devil-may-cry-5-v0.jpg

Hack and slash

Techniku boje a ovládání shledáte poměrně jednoduchým. Jedno tlačítko myši používáte na meč, další pak na střelné zbraně, třetím následně požíváte například Devil Breaker a vyvoláváte speciální vlastnosti. Vše se hodně podobá starým dobrým časům. Klávesnice je přirozeně rozložena pro všechny používané pohyby. Narazíte na dvě volby obtížnosti, zaprvé human pro začátečníky. Kdy nebudou démoni představovat žádnou větší výzvu, takže ti, co se teprve dostali k Devil May Cry si to pekelně užijí a pokochají se z masakru, který způsobí. Druhou výzvou Demon Hunter, která je o poznání složitější vám bude výzvou. Pokud zvolíte první, samozřejmostí po dohrání bude volba té těžší, přičemž nastřádané vylepšení a posbírané orby vám zůstávají. Hra dále nabízí jednoduché ukládání obrázků přímo ze hry. Stačí najet do menu a zvolit foto mód. Menu obsahuje také možnost znovu projet bonusové mise, zkouknout všechny postavy a démony od těch nejmenších až po big bosse.

 
maxresdefault.jpg
 

Filmová podívaná

Devil May Cry mi přišlo velice podobné novým filmům v němž jste hlavním hrdinou. Převážně pro velké množství propracovaných cut-scén perfektním modelům postav a jejich obličejů. Zajišťuje to RE engine použitý již v remaku Resident Evilu 2 nebo Resident Evil 7. Užijete si úžasné zpomalené záběry v cut-scénách plné charismatických postav, dobrého humoru, zajímavě graficky zpracované komba, destrukce prostředí doprovázené světelnými efekty. Vše se nese v dynamickém tempu, udržující vás napjaté a ve střehu. Vzhled démonů vypadá skvěle, ovšem poměrně často se opakují stále dokola. Tento případ platí také pro místnosti a venkovní prostory, brzy zjistíte, že přes ultimátní přestřelky, vizuální efekty se přistihnete s pocitem deja vu. Občas mne naštval boj s hlavním bosem, a nejen s ním, nýbrž i při dokončování boje v tajné místnosti, kdy se kamera nesmyslně blokla s pohledem na démona. Následně člověk běhá kolem a mačká tlačítka pro boj s démony, které nevidí. Většinou koukáte na záda hlavního hrdiny. Sem tam se stane, že hra převezme kontrolu nad kamerou. Celou tuto podívanou podporuje povedená hudba. Takový metálek v podání Suicide Silence od Danteho, trochu techna nebo dech beroucí chorály. Co postava to jiný styl hudby rostoucí s gradující akcí a ustupující po krvežíznivém boji, pro zvýraznění zbylých efektů ve hře.

image.jpg

Závěrem bych podotkl chybějící kooperaci více postav, což by mohl být zajímavý počin. Z postav se střetnete jen se známými Trish nebo Lady a další nehratelná postava Nicoletta Goldstein, která slouží k šoférování dodávky, výrobě zbraní, robotických rukou a různých vychytávek. Celá hra se zaměřuje spíše na kontaktní způsob hraní, kdy střelné zbraně spíše tvoří podpůrnou větev. Při dohrání nečekejte opětovné hraní za jinou postavu, prostě to máte dané a výběr bude možný jen ve dvou úrovních celé hry. Jediné zpestření naleznete v systému Cameo, umožňující sledovat postup hráčů z celého světa. Ohodnocením pak schválíte speciální orb na produkci zbraní. Fanoušci anime filmů budou rozhodně nadšeni i já si připadal jako ve filmu hrající hlavní roli ve zhruba 15 hodinovém příběhu. Možnost hrát demo pouze na ps4 a xbox one, které se zaměřuje na Nera. Zde si vyzkoušíte mechanické ruky Devil Breaker a nové komba.

 

Minimální požadavky:

  • 64-bit Windows 7, 8.1 / 10
  • Intel Core i5-4460 / AMD FX-6300
  • 2 GB, NVIDIA GeForce GTX 760 / AMD Radeon R7 260x
  • 8 GB RAM
  • 35 GB HDD
  • DirectX 11

 

Martin Foldyna, 13.03.2019 12:10

 

 

 

 

Family Island

Jestliže si chcete odpočinout od každodenního shonu a trošku se pobavit u něčeho příjemného, čeká na vás hra Family Island. Tato mobilní hra od firmy Melsoft Games Ltd. Vám určitě dá spočinout a odreagovat se. Od této společnosti můžete také hrát Moje...

Westland Survival

Chtěli jste se někdy podívat na divoký západ? Osamělý kovboj v prérii, polorozpadlá chatrč a vyjící kojot na zářící kulatý měsíc. Lehce plápolající oheň, při kterém vytáhnete kytaru a spustíte tu svoji...

Assassin's Creed Valhalla

Norský válečník Eivor sirotek, kterého se ujal král Styrbjorn z Forbergu se kolem roku 873 dostane do války severských kmenů o nadvládu a území. Již v mádí prožil zpustošení své vesnice a právě proto se nechce podvolit...

Predator: Hunting Grounds

Po incidentu Stargazer nastává čas na novou éru boje s mimozemšťany. Organizace, která studuje rasu Yautja byla zrušena a nahradil ji Other Worldly Life Forms Program. Několika odpadlým agentům se však podařilo odcizit dokumenty a mimozemskou technologii. Informace prodané na...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama