[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Destiny 2 : Curse of Osiris

Planeta Merkur skrývá mnohá tajemství a to především zákeřnou a vyspělou rasu Vex. Tato rasa dobývá planety napříč vesmírem a časem a následně je přetváří na obří stroje. Poté nechávají simulovat nekonečný počet realit, aby zjistili nejlepší způsob pro dosažení svých tajemných cílů. Kdysi i Merkur býval nádhernou planetou oplývající zelení, lesy a překrásnými zahradami, nyní však připomíná vyprahlou poušť plnou vexských staveb. Zde se nachází dávno zapomenut a ztracen legendární Warlock Osiris. I přes to, že se momentálně nachází ve vyhnanství, tento nejsilnější Warlock všech časů, dokázal varovat ostatní strážce. Nyní však uvízl díky Vexům někde v čase a vaším úkolem bude nejen ho najít a vysvobodit, ale také zachránit vesmír.

 

91a1834c.jpg
 
Firma Bungie se poučila z chyb prvního dílu a druhým nám dala naději k světlým zítřkům, bohužel DLC Destiny 2: Curse of Osiris je jen jakýmsi nepodařeným bonusem. Co by taky ne po třech měsících od vydání dvojky. Dokonce mi přijde, že snad vytvořili tento kousek u původní dvojky, jen si řekli, že část odřežou a pro vyždímání co nejvíce peněz, to dají za více než pět set, jako nové DLC pro PS4. Ostatní platformy Xbox One s PC, pak v rámci Expansion Passu dostanete s dalším datadiskem, který vyjde na jaře příštího roku. Cena se pak vyšplhá na Battle.netu a Microsoft Store kolem 900kč. Nehledě na pomyslný nátlak stylem kup teď a dostaneš něco navíc i ve chvíli, kdy je to teprve předobjednávka, se občas prostě nevyplácí, pokud nechcete přijít o zákazníky. Příběhovou část dokončíte zhruba do čtyř až pěti hodin.
 
d2_dlc1_story__13.jpg

 

Nebuďme však jen negativní nějaké ty novinky a zábavu nám přeci jen přináší. Samozřejmě by se celá hra nejspíše neobešla bez nové lokace, kterou je tentokráte planeta Merkur. Příběh na Merkuru obsahuje dva nové Striky, které se dají zhodnotit kladně se špetkou zábavy, ale obsahují řadu nevyužitého prostoru, jímž jen proběhnete. Dočkáte se také nového Lootu, toho však není zrovna přehrše a proto se opět místo nových věcí budete shledávat po zabití nepřátel, se zbraněmi a brněním z původní hry. Nebojte, pár nových zbraní a inovací přibylo, například možnost nakoupit legendární engramy přímo u Cryptarcha, nebo si na Merkuru můžete vyrábět vlastní zbraně, avšak nic ohromujícího z toho nekouká, což následně brzy omrzí. Kosmetických doplňků, do jejichž nákupu vrážíte vlastní skutečné peníze, je ve hře nespočet.

destiny-2-2.jpg

Chybět opět nebude známý sociální prostor pro hráče nazvaný Lighthouse, známý z Trials of Osiris. Zde se nejen shlukují lidé, ale naleznete i Brother Vance, zadávající týdenní adventures mise a to včetně heroic verzí. Dále si díky němu vyberete celkem 12 nových Vexovských zbraní, pokud splníte Lost Prophecy. Musíte však mít nasbíraný nějaký ten materiál, získaný plněním public eventů napříč planetami. Zbraně nejsou vůbec zlé, například plasmové a laserové bouchačky dokáží oživit trošku hru.

maxresdefault.jpg
 

Využít všechny tyto zbraně, brnění a vylepšení se vám povede při plnění šesti misích, třech vedlejších, součástí je Raid mise a striky s minidungeonem Lost Sector na Merkuru. Na pomoc vám je přidělen Osirisův Ghost Sagira a kouzelnice Ikora Rey. Ti, jenž byli zvyklí na hlas Nolana Northa, který namluvil vašeho ghosta v Destiny 2 se možná poperou s Osirisovým Ghostem Sagira, který má poprvé v Destiny ženský hlas. Některé příběhové mise nás bohužel zavedou na známá místa na jiných planetách, takže potenciál nových lokací se zdá být nevyužit. Vedlejší mise pod názvem adventures se odehrají převážně v lokaci Infinite Forest. Po jejich absolvování si lze zahrát tyto úkoly na těžší obtížnost se sladkou odměnou v podobě speciálních zbraní. Sice budou ohrané, stále střílíte nekonečné řady hyder, goblinů, minotaurů a dalších robovýtvorů, ale souboje jsou v Curse of Osiris velice jednoduché. Obtížnost je nastavena od úrovně 200 výš, tak máte šanci se následně pořádně vyřádit. Rychl dopadne i souboj s finálním robotem, pokud ho opakovaně střelíte do oka, umře bez většího odporu.  Pakliže jste hráli komplet destiny 2 s Nightfall a raidem jste na úrovni cca 280. Nemusíte se bát, že z nějakého důvodu umřete, většinou se nic neděje a stačí dorazit jen zbylé nepřátele. Míst, kde vede smrt k restartu lokace je velice málo. Naštěstí programátoři vyslyšeli prosby hráčů a přidali playlist pro náročnější verze jednotlivých striků.

bze6fe781_destiny2_20171210112500.jpg
 
Tajemný Merkur
 
Planeta Merkur plná úžasných ostrůvků se žlutou trávou je vlastně jen jedna větší kruhová oblast.  Nevyužitý malý prostor většinou proběhnete na druhý konec mapy, kde se nachází vchod do Infinite Forest. Najdete zde obchodníka Brother Vance, pár jednotek na zabití a nějaký ten materiál do inventáře. Vexové využívají planetu pro simulaci možností v minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Uvidíte planetu plnou květin a stromů nebo mrtvou tak jako vyhaslé slunce. Nic víc než válčení mezi Vexy a Cabaly se jinak na planetě neděje. I přes otevřený svět Merkuru se bohužel nelze jen tak toulat a prozkoumávat okolí mimo určené mise. Prostory jsou přístupné pouze v područí příběhu a misí na mapě a to samé platí o oblastech na starých planetách.
 
destiny-2-curse-of-the-osiris-cabal.jpg
 
Nekonečný les
 
Novou lokací na planetě Merkur je Infinite Forest. Pokaždé, když zde dorazíte, dostanete jednu ze zhruba deseti možných variant. Jediná možnost vstupu do nekonečného lesa, je opět jen při plnění mise, jinak zase omezení volného pohybu. Vstup do lokace probíhá přes velký trojúhelník, sloužící jako brána, ve které se generují možné reality. Naleznete tady sadu ve vzduchu vznášejících se bloků, schovávající nepřátele. Za nějaký ten čas, vás skákání po blocích přestává bavit a unavuje při cestě za zajímavou oblasti. Někteří hráči, jak už to bývá zvykem, se neradi otravují s nepřáteli, proto se snaží hru proběhnout v co nejkratším čase. Zde však proběhnout bez jediné rány nelze. Občas je zapotřebí se pozastavit a zlikvidovat jednu z nepřátelských jednotek, originálně označenou jako démon.
 

mercury-e1510667558502.jpg

Hráč proti hráči
 
Co se PvP týče, tak kromě nových dvou map pro PC a tři nové mapy do verze pro Playstation 4, zasazených do prostředí Titanu, nedošlo k žádnému rozšíření ani předělání, bohužel. Nejprve mapa Radiant Cliffs, nacházející se oproti ostatním na Merkuru. Zbylé dvě mapy Pacifica a exkluzivní Wormhavem vás zavedou zpět na Titan. Bohužel v rámci nečum a šoupej nohama, nám to bude muset prozatím stačit. Dokonce nepřidali ani jakýkoliv nový herní mód. Jeden krásný víkend v rámci propagační akce, bylo možné zakoupit u obchodníka Xura paprskovou puškou Prometheus Lens. Tímto se dostalo PvP do nehratelné podoby jestliže jste jednu nevlastnili. Zbraň je tak silná, že ostatní prostě nemají šanci. Samozřejmě o nápravu je již postaráno. Lze ji také zakoupit, ale jak jinak jen pokud máte patřičné rozšíření hry.
 
koncept-ard-destiny-2-4.jpg

Raid

Nejsvětlejší stránkou a nejzábavnější celého Destiny 2: Curse of Osiris  je nový raid Eater of Worlds. Shodneme se na tom, že oproti Crota´s End z Destiny2, je mnohem kratší a tvoří ho tři lokace. První vás zavede do reaktoru lodi, kde na vás čeká skákací skládanka, v jejíž závěru musíte přemoci skupinu Cabalských nepřátel. Následuje vystřelení z děla do vesmíru, ve kterém se budete vyhýbat meteoritům a prolétat branami, aniž byste do něčeho narazili. Doletíte tak do poslední lokace, zde po vyřešení úkolu na vás čeká poslední silný protivník. Raid je určen pro šest hráčů, kteří se vydají do vesmírné lodi Leviathan. Tentokrát ovšem nezamíří do horního paláce, nýbrž do útrob lodi se zbytky zdemolovaných planet. Také se dostanete na misi s prázdnými zbraněmi, při rozdělení na tři dvojice pak nabíjíte zbraně na oltářích a ničíte jimi časované bomby. Vysvětlení Bungie proč není raid delší, ospravedlňují faktem, že více hráčů nevydrží nebo nemají čas šest hodin hrát online. Naštěstí návrháři a výtvarníci odvedli kus práce, vše je zpracováno s vydařeným designem a nádherným smyslem pro detail, proto hra vypadá výborně.

 

Martin Foldyna, 15.02.2018 16:57

 

 

 

 

Family Island

Jestliže si chcete odpočinout od každodenního shonu a trošku se pobavit u něčeho příjemného, čeká na vás hra Family Island. Tato mobilní hra od firmy Melsoft Games Ltd. Vám určitě dá spočinout a odreagovat se. Od této společnosti můžete také hrát Moje...

Westland Survival

Chtěli jste se někdy podívat na divoký západ? Osamělý kovboj v prérii, polorozpadlá chatrč a vyjící kojot na zářící kulatý měsíc. Lehce plápolající oheň, při kterém vytáhnete kytaru a spustíte tu svoji...

Assassin's Creed Valhalla

Norský válečník Eivor sirotek, kterého se ujal král Styrbjorn z Forbergu se kolem roku 873 dostane do války severských kmenů o nadvládu a území. Již v mádí prožil zpustošení své vesnice a právě proto se nechce podvolit...

Predator: Hunting Grounds

Po incidentu Stargazer nastává čas na novou éru boje s mimozemšťany. Organizace, která studuje rasu Yautja byla zrušena a nahradil ji Other Worldly Life Forms Program. Několika odpadlým agentům se však podařilo odcizit dokumenty a mimozemskou technologii. Informace prodané na...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama