[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Crossout: Craft, Ride, Destroy

CrossOut je poměrně nová MMO záležitosti. Vývojáři z Targem Games se spojili s ruským  teamem Gaijin Entertainment, který má na svědomí tituly War Thunder nebo Star Conflict. CrossOut poměrně připomíná dosti hraný World of Tanks. Vše se odehrává v postapokalyptickém světě, kolem vás se nacházejí rozpadlé budovy, vraky automobilů, vyprahlé pouště se stroskotanými letadly, nebo rujny starých anglických panství, připomínající spíše novodobé hrady. Multiplayerová akční střílečka s auty tady snad ještě nebyla. Nehledě n fakt, že celé bojové vozítko si musíte postavit a vybavit. Oficiální slogan hry je jasný VYTVOŘ - JEĎ – ZNIČ.

 

maxresdefault.jpg
 

Dostáváme se ke hře samotné, rozdělenou na PvP (hráč versus hráč) nebo PvE (hráč versus Enviroment, což je prostředí neboli NPC umělá inteligence) režimy. S prvním přichází rozdělení do skupinek na modrou a červenou po osmi hráčích. Nečekaně z pohledu hráče si myslím, že všichni jste vždy modří, jen vidíte nepřítele červeně. Programátoři se snažili, aby hra alespoň zhruba vyrovnávala síly obou týmu. Občas se naloaduje někdo slabší a někdo silnější, avšak proti nesmírné přesile bojovat určitě nebudete. V uzavřené aréně se dva týmy snaží o následující možnosti Deathmatch nebo Capture the Base. Což znamená, že zlikvidujete všechny protivníky nebo zajmete základnu či určitý bod na mapě. Dělá se to způsobem, přijeď a vydrž jako jediný tým v určeném kruhu. Na post apokalyptických mapách, pokud hrajete s určitými hráči, lze vytvořit strategii a společný postup, ale moc často se to neděje. Hráči se pak při špatném pádu nebo převrácení mohou vzájemně nahodit zpět na kola. Oproti PVE se nelze znovuzrodit, jestliže umřete, čekáte do konce kola, abyste dostali nějakou odměnu. Ta se generuje náhodně podle válečných bodů. Samozřejmě každá lokace má určeno co asi získáte. V každé lokaci, pokud máte nějaký válečný bod, dostanete kovový šrot. Ten je důležitý pro výrobu dílů, zlepšení vlastností a vlastně téměř ke všemu. Po dosažení maximálního počtu za týden, platí to i pro tikety, dále více šrotu nedostanete a musíte počkat na obnovu kapacity, nebo zakoupit v obchodě.

 

5.jpg
 
PvE neboli Raidy
 
Každý den fungují denní mise, zahrnující Raidy, které plníte s dalšími třemi hráči. Na výběr dostanete hned z několika situací, například doprovázíte nákladní auto, musíte najít a zničit všechny ropné věže, nebo naopak je ubránit, převézt zásilku z místa A do bodu B a jiné. Pokaždé na vás bude útočit počítačem řízené hordy nepřátel, podle počtu silových bodů vašeho auta. Jakákoli jízda spotřebovává určité množství ropy, určené každý den pro vaši spotřebu. Samozřejmě opět ho lze dokoupit. Všechny typy Raidu mají tři obtížnosti lehká, normál a hard. Pod ně spadají mise v dvoutýdenní soutěži o odměnu. Kromě těchto možností jsou k dispozici i časově omezené aktivity, jako je například tankový souboj, díky nímž dostanete speciální vybavení a součástky pro další konstrukce. Zmínil bych ještě jednu aktivitu, kterou je stavba obřího monstra Leviathana, pro účely free for all a boji proti přesile živých hráčů.

 

746074667_preview_1-copy.jpg

 

Rozpoutané peklo

CrossOut je založen na levelování, přičemž každý level něco odemyká. S tím jsou spjaty omezení pro výstavbu vašeho miláčka. Omezený počet dílů a výkon motoru určující elektrické číslo. Každá zbraň potřebuje napájení ať už to je samopal, vrták, brokovnice, odstřelovač, granátomet, dělo. Také vylepšení jako dron, generátor neviditelnosti, chlazení pro zbraně, lepší motor, lepší radar nebo trysky něco zaberou. Samostatný oddíl máme zbraně na blízko. Do této kategorie spadají všechny špičaté části vozu.  Tak jak přidáváte díly na vozidlo, lze každou část zničit samostatně. Dává nám to prostor pro taktiku a strategii. Výhoda je sestřelení zbraně z auta, ustřelení kol nepřítele nebo využít toho, že některé části při zničení explodují. Například bedna s municí nebo generátor. Gaijin Entertainment zreálnili fyzickou a gravitační část. Pakliže ustřelíte jedno kolo ze čtyř, auto začne napadat na místo, kde kolo chybí. Špatně se pak zaměřuje a také si dávejte pozor na zasekávání zbraně při otáčení o kusy vozu. Jakákoli závada se ihned projeví na vozidle a tím stíží manipulaci a obranu či útok. Po dosažení desáté úrovně si vybereme nejprve jednu ze tří frakcí, kterých je ve hře sedm. Ta pak určuje, jaké zbraně a vybavení bude dostupné s přibývajícími levely. Základní jednotkou shledávám inženýry, následně najdete Lunatics, Nomads, Scarengers, Steppenwolfs, Dawn´s Childern, Fivestarter. Frakce určuje unikátní součástky, zbraně, vybavení atd. Jedna je zaměřená na hbitost vozidel, druhá na pancéřování, třetí na vzdálené odstřelování, prostě každá má něco. V podstatě se jedná o RPG systém, který nás motivuje získávat součástky hrát pořád dále za lepšími zbraněmi a vybavením.

 
34231029140_3b08f3fb3c_b.jpg

 

Stavba vozidla

Dostáváme se k důležité části celé hry a to je stavba bojového vozidla.  Celá montáž probíhá v garáži, kde se nachází také výjezd pro testovací jízdu pro zjištění funkčnosti po dokončení montáže. Čeká nás zajímavě vytvořený systém montáže, avšak občas jsem s ním bojoval hlavně kvůli kamerám, než jsem si ho podmanil. Levým kliknutím věc přidáme, pravým odstraníme. Takto nějak funguje i střelba ze zbraní. Nejprve vložíme podvozek, dále přidáme kostru, která určuje kolik elektriky se dá využít. Následně kola či pásy, dokonce mechanická chodidla nebo trysky. Závěrem pak zbraně, vylepšení a brněním to opancéřujeme. Materiálu naleznete ve hře stovky, díky čemuž vznikají opravdu unikátní vozidla. Proslýchá se o více jak 1000 možnostech. Každý díl má své pro a proti. Rychlá lehká auta dobře jezdí, ale nevydrží toho moc, těžká zase neutečou. Stejné je to se zbraněmi,  mega-dělo se samozřejmě pomalu otáčí a dlouho nabíjí, zato samopal se nezastaví, ale přehřívá. Postupem času se dostáváme ke stále lepšímu materiálu, lehčímu, odolnějšímu. Starý následně prodáme v marketu nebo použijeme na crafting, neboli sestavení nové věci. Tak jak materiál prodáváme, dá se i nakoupit, když už ho nevyhrajeme v bitvách nebo se nechce čekat. Na výběr také dostanete z kosmetických úprav různými barvami, vzory, vlajkami i dalšími doplňky.

play-crossout-free.png

Závěr

Autoři se zaručují, že ve hře nenaleznete součástku, která lze koupit jen za peníze. Všichni tedy mohou vyhrát, co chtějí. Za hru se tedy vůbec neplatí, a pokud nechcete, nemusíte utratit ani peny a přitom využít maximálně hru. Kdo utrácet chce, nabídka je dostatečná a vytvořeno je hned několik balíčku. CrossOut si zahrajete na počítači pod steamem, dále na PlayStation 4 a Xbox One.

 

Martin Foldyna, 22.02.2018 17:12

 

 

 

 

Dirt rally 2.0

Přichází pokračování závodního simulátoru od známe firmy Codemasters. Tradice této firmy se datuje do roku 1998, kdy přišli s původcem žánru pod titulem Colin McRay Rally. Codemasters se již před tím zabývali například o čtyři roky dříve...

Kingdom Come: Deliverance

Roku 1403 se pokusil Zikmund Lucemburský Uherský král ovládnout Českou zemi. Nejen že drží nová ložiska stříbra v Uhrách, převážně na Slovensku, chce také ty ve Stříbrné Skalici.  Důvodem je posílení pozic na...

Ice Age: Scrat's Nutty Adventure

Dozajista všichni znáte Filmové zpracování Doby ledové. Tento animovaný film se všemi svými postavami, mamut Manny, lenochod Sid, šavlozubý tygr Diego vás baví již několik let. Před léty s touto tématikou vyšly i...

Terminator: Resistance

Postapokalyptická budoucnost, kde vládne umělá inteligence Skynet zrodila hrdinu. Není jím však John Connor, nýbrž neznámý Jacob Rivers. Ten náhodně přežil útok na Los Angeles téměř po třiceti letech od Soudného dne. Píše se rok 2028...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world