[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Yakuza 0 příběh podsvětí

Příběh teprve začíná a našimi hrdiny budou Kazumu Kiryu a Gora Majimu. Nazvat je hrdiny je lehce zavádějící, neboť jde o začínající hvězdy Yakuzy jako takové. Tito mladíci se teprve prokousávají k moci ve světě organizovaného zločinu. Právě díky tomu, se nemusíte strachovat, pokud právě s hrou Yakuza 0 začínáte. Žádné pokračování příběhu a nevysvětlené části hry v závislosti na předchozích dílech. Zde se vše rodí, začíná vyvíjet a gradovat.  Příběh Yakuzy 0 zasadili tvůrci do devátého prosince roku 1988. Japonská ekonomika byla na vzestupu a točily se velké peníze, s čímž přišel i vzrůst organizovaného zločinu.

 

o_19164c98.jpg

Začátkem roku 2015 vydali Japonci tuto hru na play station 4 a jak to s hrou Yakuza bývá, celý západ si musel hodně dlouho počkat. Japonci jsou hrdí na svou vlast a tradice, s tím se potýká i tato hra. Kdo by si jí chtěl zahrát, musí se připravit na to, že se z části i o Japonsku něco doví. Nečekejte hru stylem Grand The Auto nebo Sleeping Dogs, sice je svět v Yakuze volně prostupný, ne však v rozměrech jako jiné. Nečeká na vás nepřeberné množství zbraní, honičky v autech po ulicích Tokia či Osaky a další vymoženosti otevřeného světa. Berte hru Yakuza jako klasickou beat up, podobně tomu přistupuje i Double Dragon, Streets of Rage nebo Final Fight. S rozdílem otevřenějších kulis, neskutečně napínavým a propracovaným příběhem.
 

o_9dded48c.jpg

Kiryu Kazuma a Goro Majima
 

Yakuza nabídne dvě postavy, jak jsem již zmiňoval, každou začínající v jiném městě s jiným příběhem. První je zasazena do fiktivní čtvrti Kamuročo v Tokiu, s postavou Kiryu Kazuma. Předlohou je reálná oblast Kabukičó, která se nachází ve větší čtvrti Šindžuku. Hlavní hrdina Kazuma se pokouší teprve získat titul Drak z Dodžimy, kterýžto je také název mafiánské rodiny, kde Kazuma slouží. Po nepovedené zakázce při vymáhání peněz, je naše postava černě obviněna z vraždy a musí opustit mafiánský klan a očistit své jméno.

25856_re-1485448487.jpg

Druhá dějová linka patřící do vesnice Sotenbori v Ósace nás seznámí s Goro Majima. Ten doposud vlastní přezdívku Šílený pes z Šimana, také to je i jeho název mafiánského klanu. Goro v této vesnici provozuje kabaret z důvodu získání většího obnosu peněz. Za tyto peníze si chce koupit odpuštění a návrat do klanu, z kterého byl vyhnán.

maxresdefault.jpg
 
Víte jak to bolí "bejzbolovou" holí
 

Za účelem dosažení svých cílů se obě naše postavy budou muset ohánět a pěkně zabrat. Využívat u toho musí převážně boj, přičemž každému náleží tři bojové styly, plus jeden tajný. Poslední tajný se samozřejmě naučí až po splnění určitých podmínek. Jednotlivé umění boje mají svůj vývojový strom, kde se dá přikoupit nová schopnost. Rozhodně se vývojáři ze SEGY řídili heslem čím více, tím dráže. Oba chlapci si dříve či později tedy musí najít i další zdroj příjmů. Zprvu pár drobných z pouličních bitek, při kterých z protivníků stříká nejen krev, ale létají také penízky a použít mohou také předměty v okolí jako jízdní kolo nebo dřevěnou bednu. Trailer nám také naznačil, kolik možností miniher tato hra má a vypadalo to, jakoby peníze ležely úplně všude. Počínaje závody s autíčky, šipky nebo vsázení na ženské zápasy.

o_93082087.jpg

Jak vydělat prachy
 

Tento styl však nebude stačit a zamýšlen je spíše jako přivýdělek ve vedlejších hrách, na nichž se do sytosti vyřádíte. Postupem času si oba hrdinové musí otevřít pořádný byznys. Kiryu bude v Tokiu řídit realitní firmu, požírající hodně herního času. Každý den zajít do kanceláře vybrat peníze z podniků v jeho vlastnictví a přiřadit jim finanční a bezpečnostní správce, pro zahájení nového shromažďování peněz. V mezičase pak hraje bowling nebo posílá dopisy do rádia o píseň za účelem splnění úkolu.

yakuza-zero-review083.jpg

Oproti tomu má Goro s kabaretem o dosti více práce, aby se z toho stal megabussines. Před otvíračkou vybrat hostesky, přeškolit v tom či onom, díky čemuž získají vyšší flexibilitu. Zvolit pracovní oblečení, či koupit nové pro zvýšení svůdnosti a výnosnosti podniku. Celou dobu následně dohlíží na bezchybný chod celého pracovního dne. Tu a tam přiřadit holku k zákazníkovi dožadujícího se jistých potřeb. Dalo by se říci klasická bordel mamá s funkcí kvalitního provozního a to je fuška řeknu vám.

yakuza-0-legends.jpg

Rozhodně se vaší stranou hned neposypou miliony, bude dřina to rozjet a ovládnout celé Kamurocho rozhodně potrvá. Krok po kroku navštívíte hned několik fiktivních částí velkoměst. Naleznete zde plno vykřičených podniků, zářící neonová světla a reklamy, podniky natřískané omladinou užívající si zábavu ať už legální či nelegální. Na ulicích obyčejné lidi jen tak se procházejíce po městě, nebo rváče v postranních uličkách. Mise mezi postavami se zprvu budou samy přepínat, za doprovodu mnoha videí a poutavého příběhu.

o_af416771.jpg

Závěrem

Yakuza 0 napovídá, že se jedná o prequel rozvětvené akční kriminální ságy od Segy, s prvním vydáním v roce 2005 na PS2. Bohužel se graficky nemůže rovnat dnešním hrám, díky opožděné dodávce do jiných zemí. Vzhled tedy odpovídá starší generaci her, ovšem pro hráče vyzdvihující minihry a doplňky hlavního příběhu se dozajista zalíbí. To dokazuje i fanklub v západních zemích a skvělé hodnocení časopisů.

 

Martin Foldyna, 10.03.2017 22:52

 

 

 

 

Family Island

Jestliže si chcete odpočinout od každodenního shonu a trošku se pobavit u něčeho příjemného, čeká na vás hra Family Island. Tato mobilní hra od firmy Melsoft Games Ltd. Vám určitě dá spočinout a odreagovat se. Od této společnosti můžete také hrát Moje...

Westland Survival

Chtěli jste se někdy podívat na divoký západ? Osamělý kovboj v prérii, polorozpadlá chatrč a vyjící kojot na zářící kulatý měsíc. Lehce plápolající oheň, při kterém vytáhnete kytaru a spustíte tu svoji...

Assassin's Creed Valhalla

Norský válečník Eivor sirotek, kterého se ujal král Styrbjorn z Forbergu se kolem roku 873 dostane do války severských kmenů o nadvládu a území. Již v mádí prožil zpustošení své vesnice a právě proto se nechce podvolit...

Predator: Hunting Grounds

Po incidentu Stargazer nastává čas na novou éru boje s mimozemšťany. Organizace, která studuje rasu Yautja byla zrušena a nahradil ji Other Worldly Life Forms Program. Několika odpadlým agentům se však podařilo odcizit dokumenty a mimozemskou technologii. Informace prodané na...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama