[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Wolfenstein II: The New Colossus

Každý si určitě říkal, jak by vypadala Amerika, kdyby v  Druhé světové válce vyhráli Němci a začali Spojené Státy Americké okupovat. Wolfenstein II: The New Colossus nám ukáže, jak by to asi mohlo vypadat. Autoři zachovali dobovou podobu šedesátých let, avšak téměř na každém domě visí německá vlajka, po ulicích se prochází Ku-klux-klan a řeší rasovou otázku po svém. Nebo uvolněný německý důstojník v naškrobené uniformě, dávající si šejk cestou do kina hrajícího filmy o vítězství třetí říše, který je sledován z povzdáli černoškou patřící do hnutí odporu. Takové by mohly být ulice New Yorku.  Manhattan se po atomovém útoku podobá hororovému městu Silent Hill s radioaktivitou. Tento svět pak stvořil několik hrdinů odboje v čele s naší postavou B. J. Blazkowitzem.

 

shot00033-1080p-1500280999.png
 
Již v roce 1992 vyšel první díl na tehdy skvělé 386ce, který se vešel na již zapomenutou disketu. Hra byla tak skvělá, tudíž není divu, že vycházely nové díly v čele s nejnovějším od firmy Bethesda Softworks s tvůrci teamu Machine Games. Wolfenstein II: The New Colossus navazuje na předchozí díl podtitulem The New Order. Koncem tohoto příběhu B. J. Blazkowicze zničil atomovkou pevnost německého hlavouna, přičemž utrpěl vážná zranění. Po probuzení z pětiměsíčního kómatu zjišťuje okolnosti, pro které stojí bojovat dál za lepší svět. Jeho přítelkyně Anya s ním čeká dvojčata a i přes operace prodělané následkem výbuchu se vrhá do dalšího dobrodružství.
 
chapter_opener_texas_streetview_daytime_header_image_1500045417-4af0eb81-1f0b-48ef-88ea-374ca15476b4.jpg
 
Po chvíli hraní zjišťujete podobnost a starého ducha Wolfensteina, oplývající krvavou akcí a ohromujícími výbuchy. Prvky známé z prvního dílu jako sbírání lékárniček, zbraní a brnění se opět objeví, ovšem nebude chybět i něco nového, což zahrnuje krytí, vykukování zpoza zdi a tiché zabíjení. Stealth přístup je zde občas nepostradatelný hlavně na těžší úroveň, kdy jsou nepřátele pro tyto účely trefně rozestavěni, tak aby vás viděli, jen když mají. Nabídka zbraní se pyšní několika historicko-futuristickýma kousky, přičemž každá lze vylepšit například větším zásobníkem, průraznějšími náboji nebo kvalitnější hledí. Naleznete 3 stupně vylepšení, přičemž je potřeba v průběhu hraní sebrat speciální kit na upgrade zbraně. Zbraní najdete ve hře zhruba 11, zmínil bych snad jen klasický samopal, brokovnice, paprskomet, plamenomet až po pistole a granátomety. The New Colossus má však omezený počet na sedm zbraní, které můžete nosit u sebe, plus tři těžké, nalezené u padlých protivníků. Nově pak lze v každé ruce držet jinou zbraň.
 
w8mmbpf3xvxhj2lbxgjt.jpg

Mimo jiné v průběhu hry se naskytne možnost z výběru tří vylepšení, které mohou změnit způsob boje. První se naskytne speciální brnění, s jehož pomocí se lze protáhnout menšími otvory, následně lepší obranu hrudníku a ramenních kloubů, díky čemuž rozrazíte lehčí překážku nebo převálcujete protivníka. Poslední pak zbývají teleskopické boty, které vám pomůžou na nedostupná místa. Možností těchto brnění naleznete daleko více, zvolit si však můžete jen jedno. Jako bonus pak po splnění vedlejší mise na Eva's Hammer dostanete ještě jednu speciální výzbroj. Vylepšování zbraní shledáte velmi jednoduchým a stejně je to s perky, kterých má hra celkem 18. Především značně vylepšují vaši postavu různými způsoby od regenerace zdraví, po lepší a přesnější střelbu usnadňující zásah do hlavy.

wolfenstein.jpg

Zabít je všechny
 
Všechny zbraně, vylepšení a perky, by byly k ničemu bez nepřátel. Těch naleznete hned několik, od běžných pěšáků, přes mutanty pochodující v exoskeletech, po psy s plamenometem v tlamě a obrněné kyborgy s válečnými kolosy. Někteří nepřátelé oplývají schopnostmi jako z x-menů, jeden se umí zneviditelnit, další skákají po stěnách, nebo jsou vybaveni pancířem.   Nádech alternativní historie v kombinaci s moderní technologií se skvěle doplňují a zajišťují skvělou zábavu. Nevyhnete se snad ani jízdě na mechanickém psu plivajícím oheň. Dejte si však pozor na chyby zanechané programátory, jako jsou zaseklí vojáci a to převážně v misích určující vyčištění prostoru od všech nepřátel. Na druhou stranu, zůstala stará známá chybička, kdy ve chvíli uzření nepřítelem, svolá všechny posily a ty pak na vás postupně nabíhají. Stačí se pak jen schovat na dobré místo a následně je likvidovat jednoho po druhém. Dokonce tak nalákáte silné velitele, které je třeba vždy zlikvidovat.

row_wolfenstein_ii_zitadelle_16x9_1080p_1500898943.png

Pakliže se blížíte po pár hodinách ke konci, neváhejte využít základny Eva's Hammer poskytující další vedlejší mise. Některé nabízí úkoly, v již navštívených úrovních s misí zavraždit nacistické pohlaváry. Výskyt těchto padouchů zjistíte pomocí Enigmy, jejíž kódy v průběhu hry sbíráte. Nepovedené dešifrování ubírá nasbírané kódy, proto buďte na pozoru. Složení ponorky Evino kladivo, záleží na volbě mezi Fergusem a Wyattem, hned na začátku hry. Změní se tím také mnoho konverzací, i většina příběhových filmečků, navíc také power gun, Laserkraftwerk za Ferguse, Dieselkraftwerk za Wyatta.

row_wolfenstein-ii_bj_anya_room.jpg

Závěrem

Výborně vypadající filmečky společně s propracovanými animacemi obličejů a enginu id Tech 6, dělá zábavu ještě lepší. Celkovému akčnímu pojetí skvěle sedne i vybraný soundtrack, kombinující rockové songy s retro skladbami. Ve hře navštívíte spousty zajímavých míst jako Roswell, New Orleans nebo post-nukleární Manhattan. Zajímavou úlohu hrají ve vyprávění příběhu sny a představy, které jsou podporované flashbacky. Nastiňují nám útržky z dětství hlavního hrdiny, vrhající nové světlo na vývoj jeho postavy. Volný svět nečekejte, avšak pocit z betonových zdí kolem mít nebudete, vynahradil bych to multiplayerem, ten však hře chybí.

Minimální požadavky:

  • 64-bit Windows 7 / 8.1 / 10
  • Intel Core i7-3770 / AMD FX-8350
  • NVIDIA GeForce GTX 770 4GB / AMD Radeon R9 290 4GB
  • 8 GB RAM
  • 55 GB HDD

 

Martin Foldyna, 09.12.2017 19:14

 

 

 

 

Predator: Hunting Grounds

Po incidentu Stargazer nastává čas na novou éru boje s mimozemšťany. Organizace, která studuje rasu Yautja byla zrušena a nahradil ji Other Worldly Life Forms Program. Několika odpadlým agentům se však podařilo odcizit dokumenty a mimozemskou technologii. Informace prodané na...

DOOM Eternal

Píše se rok 1993, firma Id Software vydává zcela poprvé krvavou hru Doom. Můžeme říci, že hra se hned chytla a stal se z ní kultovní počin. Příjemný nový sci-fi příběh na vedlejší koleji s haldy pekelných nestvůr k zabití...

Remake: Trackmania Nations

Remaku se dočkala i stará dobrá Trackmania Nations. Nevyjde na Steamu, bude zdarma a zlepší se i grafika? Testovali jsme pro vás předělávku Trackmanie Nations. ...

Half Life : Alyx

Na zemi pod nadvládou rasy Combine, se rodí vlastenci a hrdinové. Poté co Gordon Freeman zmizel, se zrodil nový hrdina. Nebude to však muž, ale devatenácti letá dcera výzkumníka Eli Vance, Alyx. Pokusí se osvobodit nechvalně proslulé City 17 od...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama