[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Westland Survival

Chtěli jste se někdy podívat na divoký západ? Osamělý kovboj v prérii, polorozpadlá chatrč a vyjící kojot na zářící kulatý měsíc. Lehce plápolající oheň, při kterém vytáhnete kytaru a spustíte tu svoji píseň. Nyní máte šanci si vyzkoušet akční RPG přežití v divočině. Čekají na vás útočící vlci, nájezdníci hledající zlato, nástrahy tajuplného Vendiga a přízraky číhající v temných jeskyních. To vše pak jdete zapít do nedaleké taverny plné lehkých holek a pančovaného alkoholu. Tak takový je život pistolníka.

 

westland-survival-graphics-1024x576.jpgNejprve si vyberete postavu, téměř jako bůh si ji přizpůsobíte k obrazu svému. Následně se proberete v posteli jedné lehké dívky při napadení města. Zanedlouho k vám vnikne bandita a zde se dostáváme k první vraždě. Hned potom se musíte obléknout, vybavit koltem po dědečkovi a vyrazit udělat pořádek do ulic. Jako super hrdina vystřílíte větrem vyšlehané bandity a shrábnete odměnu od šerifa. Po takové dřině se vydáváte domů za svou sestrou. Teď právě začíná objevování.

dum.png

Domove sladký domove

Vaše polorozpadlá chatrč chce opravit, tímto úkonem zjišťujete, jak stavět a interakci s předměty. Nejdříve si postavte slaměnou podlahu, následně prkennou až se dostanete k žulové. Vybudujete z rozpadliny nedobytnou pevnost, na kterou budou útočit nejrůznější bandité a protihráči, kteří se budou snažit rozdrtit stěny a truhly napěchované vašimi cennostmi. Ostnatý drát a ocelové překážky dodají stavení dostatečnou vážnost. Za chvíli nebudou truhly na věci stačit, proto začnete stavět různé skladiště na dřevo, kámen, zbraně a vlastně vše co jde najít nebo vyrobit.

dum.jpg

Pokud jde o výrobu nabízí se hned několik stolu se základním craftingem. Ze dřeva vyrobíte uhlí, z kamene cihlu, z provazu luk, z látky šaty. V peci ukováte rudu a následně zpracujete do plátu z kterého vyrobíte hřebíky, šrouby, nástroje, zbraně. Vše jde vylepšovat, ovšem jedno navazuje na druhé, a proto bez pořádné podlahy nerozšíříte stůl, na kterém následně nevyrobíte, co potřebujete. Rozdělení na několik úrovní podporuje právě tento systém. Nejprve borová kláda a nejbližší les, následně dubová ve vzdálenějším lese, javor pak najdete mnohem dále a méně často. To samé platí pro nerosty kámen na nejbližší Kamenné plošině, břidlice a žulu méně často na dalekých místech. Měď, cín, vytěžíte ve vzdálených dolech. Vše se dá pořídit chce to jen čas. Hra se stále vyvíjí a suroviny přibývají.

trader.jpg

Světem letem

Existuje pouze jedna mapa, na které se vše odehrává. Veškeré zastávky jako Borový les, Měděný důl, Tábor banditů a jiné do kterých jde cestovat, ukazují, co v dané lokaci najdete za suroviny. Kolonka kámen, nepřátelé, kořist, dřevo, kov, vlákno znázorňují, v jakém množství a za jaký čas tam dorazíte. Cestování je obtížné, jelikož některé lokace jsou daleko a body energie se dají získat pouze čekáním. Někdy pomůže zkouknout video, za které dostanete 15 bodů energie. To však zabere snad jen 5krát a pak máte smůlu. Po dostavění maštale si ovšem lze pomoci na koni. Ten je nedílnou součástí cestování na severním konci mapy, bez něj vás tam prostě nepustí. Koníka vždy musíte nakrmit ovšem aby měl energii, tu vidíte v kolečku při interakci s ním.

mapa.jpg

Speciálním místem pak shledávám Město, kde se dají vyměnit předměty, předat bandity šerifovi nebo si najmout lovce odměn. Získáte zde nové zakázky, potkáte nové hráče, zjistíte polohu jejich základen za malý úplatek tanečnici Cora Pearl ve zdejším salónu. Paklíč z divokého západu vám odemkne jakýkoli trezor v jeho dílně, za pár ryb si necháte opravit zbraně a seženete tolik potřebný materiál kšeftováním s kupci. Prodejní cena je podle obchodníka ale směnný obchod je vždy 1lepší za 5slabších. Občasně se na mapě objeví lokace s havarovaným dostavníkem, kde lze získat některé vzácné předměty tak jako u lokace s názvem Přestřelka. Především zde budete hledat padlého koně, jenž vlastní podkovy, sedla, otěže nebo jiné části pro dokončení stavby povozu. S povozem následně lze převážet trezory od soupeřů nebo na ně lze natrefit se štěstím v některé z lokací.

643x0w.jpg

Probíhají nově i tematické lokace s časovým omezením. Časově omezeny jsou také denní úkoly periodicky se opakující jen s těžší obtížností. Najdi banditu a zastřel ho. Najdi ducha příšery a zneškodni ji. Zajdi do kaňonu zkoušek a splň level xy. Za tyto úkoly vždy dostanete mince a nějaké vybavení. Převážně se čas pro splnění pohybuje okolo 6 hodin. Náhodné lokace pak od 20 do 60 minut. Tábor banditů nebo jeskyně duchu se resetuje po 6 dnech. Kaňon zkoušek pak po 2 dnech. Jednou za čas na vás zaútočí bandité, tento jev kontrolujete v pravém horním rohu. Většinou vám stejně jen rozbijí opevnění, než je dostanete.

duchove.png

Wyatt Earp

Postavu si lze také vylepšit hned do několika kategorií. Poškozeni a rychlost útoku udává sílu útoku, jeho rychlost a určuje ji použitá zbraň. Obranu tvoří oblečení prsteny, náramky, batohy a přívěsky. Poslední políčko ducha určuje, kolik zvířat můžete vzít pod svá křídla, čímž vám pomohou v boji proti nepříteli. Body lze získat za každý uzavřený level. Tím vzrůstá také úroveň zdraví, které lze doplňovat různými lektvary, mastmi, bylinkami a jídlem. Samozřejmě uvařené jídlo doplní více nežli syrové maso, nebo bobule zase méně nežli kompot z nich. Vaše postava dostává hlad a žízeň proto je zapotřebí stálá zásoba v batohu, jinak následuje smrt. Oblečení je třeba volit podle situace. V zasněžených oblastech se dívejte na ukazatel tepla. Chcete-li rychleji běhat, zvolíte boty s vyšším procentem rychlosti. Některé věci doplňuji životy, jiné pohyb a další zase obranu atd.

westland-survival.jpg

Narazit můžete na nejrůznější zbraně, šaty a předměty. Začínáte s ubohým klackem v ruce, propracujete se přes oštěpy, nože, sekery, luky, k šavlím, mečům, pistolím, revolverům, brokovnicím, odstřelovačkám. Vše se odvíjí od stupně, kterého jste dosáhli. Z mědi vytvoříte jen málo výkonné předměty, pak ale jdete do železa a oceli, čímž se otvírá řada palných zbraní a nepostradatelný dynamit. Nepřátelé začínají být silnější v lokacích vzdálených od domova, kde také najdete lepší materiál pro crafting nebo výstavbu budovy. Silnější jsou i zvířata z malého medvídka je velký grizzly, místo vlka nebo prasete na vás útočí jaguár nebo tygr. Ze zloducha je big boss jsou silnější a mají lepší zbraně a oblečení.

zvěř.jpg

Závěrem

Westland Survival je jedna z mnoha her, které mne nadchly jak graficky, tak zpracováním. Narazil jsem na mnoho podobných Last Day on Earth: Survival, Stormfall: Saga of Survival, Prey Day: Survive the Zombie Apocalypse, Grim Soul: Dark Fantasy Survival, Exile Survival – Craft, build, fight with monsters, Frostborn, Last Island of Survival: Unknown 15 Days. Všechny tyto hry mají stejný princip a jsou velice podobné principem hraní, tudíž doporučuji vybrat jednu a té se držet, jelikož každá hra vyžaduje mnoho času. Poměrně krátké načítací časy bez velkých chyb. Téměř žádné výpadky ovšem bez internetu to nejde. Hru si dozajista užijete plnými doušky.

 

Martin Foldyna, 22.04.2021 10:52

 

 

 

 

Sunkenland

Přichází nová survival game. Pokud vás bavil film Vodní svět s Kevinem Costnerem v hlavní roli, dozajista si užijete i tento počin od studia vector3. Oceány se vylily z břehů, zaplavily svět a zůstalo jen málo místa nad vodní hladinou. Právě nalezený...

Stargate: Timekeepers

Vítejte ve Stargate: Timekeepers, ve kterém se ocitáte na planetě zemi, na území Antarktidy. Zde probíhá krvelačný boj s Goa’uldy. Ze všech stran na vás útočí jednotky falešného boha Anubise. Objevení antické zbraně před...

Sea of Conquest: Pirate War

Vydejte se za dobrodružstvím Ďábelských moří, hledejte poklady ukryté v neznámých vodách, přepadávejte pirátské lodě, zachraňte pár lidí a obsaďte neznámé ostrovy. V magickém světě plném podmořských...

Corsairs Legacy

Máme tady další pirátskou hru s názvem Corsair Legacy. Dostáváme se do kůže pašeráka Rufuse Monroe. S jeho lodí se budeme plavit Karibikem roku 1689. Příběh začíná na ostrově Barbados přesněji pláž Foul bay. Zde svedeme bitvu se...


 
© 2005-2024 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama