[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Uncharted- The Lost Legacy

Mysleli jste si, že pokračováni Uncharted již nebude? Studio Naughty Dog nás překvapilo a vytvořilo příběhové rozšíření, tentokráte bez Nathana Drakea. Hlavními hrdinkami se stanou tmavovláska Chloe Frazer, která nejde pro ránu daleko. Prvně jsme ji potkali v Uncharted 2: Among Thieves. Tato ústřední postava svou práci bere velice vážně a hledání klu bohyně Ganeshi, je pro ni posláním. Druhou postavou se stává bývalá vojanda Nadine Ross z minulého dílu Uncharted 4: A Thief's End, která vidí v misi jen odměnu a finance, jež potřebuje pro opětovné získání svého postu. Známe ji jako Nathanova nepřítel a tvoří vlastně takový protipól Chloe. Ve hře poznáme, kdo drží kormidlo a Nadine to rozhodně není i přes fakt, že vedla nájemnou armádu Shoreline. Z některých částí hry se dokonce Nadine stáhne. Nathan Drake sice v této epizodě nebude, zato dostaneme příležitost sblížit se s jinými osobami celé série.

 

uncharted-lost-legacy-review-shot-_3_.jpg

Uncharted The Lost Legacy nám nepřináší moc nového. Opět budete hopsat ze skály na skálu, řešit hádanky, objevovat jeskyně a prozkoumávat prales. Vše funguje na jedničku bez větších zádrhelů. Dočkáte se několika příjemných překvapení a zvratů, vše přitom začíná velmi zvolna. Prolog nám ukáže, co holky dovedou, od skákání ze střechy na střechu, sjíždění po laně plném žárovek, nebo skluz po střeše na svém pozadí, čímž nás nasměřují do Indického pohoří Ghát. Ocitnete se v rozlehlé džungli, v níž se snažíte najít potřebná vodítka a stopy nezbytné pro pokračování v příběhu. Pro prozkoumání větší oblasti opět využijete džíp 4x4. Ghát je o dost větší než Madagaskar, který jste prozkoumávali v minulém díle a je možná ještě krásnější.

833688-uncharted-the-lost-legacy-3840x2160.jpg
 

Ganéšúv kel

Celý Uncharted The Lost Legacy je pojmout jako DLC, avšak vzešla z toho samostatná hra o trošku levnější nežli čtyřka. Tímto se objevují i sekvence navazující na čtvrtý díl, například když na vás Chloe pomrkává z obrazovky, či si kouše ret a připomíná vám úryvky starší epizody. Prolíná se to v rozhovorech, vzpomínkách a celkově vás nostalgie provádí hned od první scény, kde se ocitne Chloe Frazer na trhu v jednom malém indickém obchůdku. Dále se vracíme v průběhu hraní také do minulosti a dětství hlavní hrdinky, abychom zjistili něco o postavách a příběhu. Vždyť Chloeny rozsáhlé znalosti indické historie a mýtu o Ganéšově klu někde získat musela. O Nadine se moc nedovíme je to zkrátka a dobře napsaná a zahraná NPC. Tvůrci tímto datadiskem chtěli připomenout hráčům, jak skvělá tato hra může být.
 
preview_screenshot1_146393.jpg
 
Bouchačky za pasem
 
Nesmíme zapomínat na akční stránku celé hry. V podstatě se nic nemění, avšak akčnější to bude teprve později s valícími se hordy nepřátel. Doposud úhlavní nepřítel připomínal vzezřením rozeného gangstera. Nyní charismatický Asav, se blíží spíše učiteli dějepisu, v úhledné košili nežli si ji ovšem zašpiní krví nepřátel. I on si dělá zálusk na artefakty, proto v zemi zmítané občanskou válkou zbyde dostatek vojenských sil na zastavení hrdinek v hledání pokladu. Holky stále využívají palné zbraně, tichou smrt, kterou známe poprvé z minulého dílu přepadením zezadu. I když se protivníci objevují na naprosto nemožných místech, kam se často nemohou vůbec dostat, tak si souboje zase pěkně užijete. Větší výzvou jsou pak přestřelky, nábojů je pramálo, tudíž člověk musí hledat další a další. Hra nabídne několik obtížností s možností zapnout auto-aim, neboli samo léčení. Pro měkkoty se v režimu Explorer snad nedá ani umřít.
 
277297.jpg
 
Pohoří Ghát na dlani
 
Grafické zpracování je stále na špičkové úrovni, hru vyzvedává převážně daleké výhledy a doslova monumentální starobylá krajina. Ne jednou se zastavíte, abyste si vychutnali pohled vhánějící slzu do očí. Z výše hor také uvidíte pozůstatky dávných civilizací a chrámy. Nebojte, v rozprostřené Indii prozkoumáte tyto monumenty a ruiny do sytosti.  Střídání počasí a efekty s tím spojeny, hustá zeleň, animace postav nadchnou nejednoho hráče. Povšimnete si i změny prostředí, což vás vytrhne ze stereotypu a znuděnosti džunglí. Jediné co kazí dojem ze hry a blaženosti z krásné krajiny, je navigace skrze mapu, kterou musíte stále vytahovat, neboť záchytné body nejsou na obzoru. Až na tuto maličkost se dá využít vychytaný foto mód, v němž můžete vyfotit jakoukoli situaci, ba dokonce i cutscénu.
 
e3-2017-sony-livestream-uncharted-lost-legacy-16.jpg
 
Propracovaný dabing a hudba všemu jen nasazujíce korunku. Dívky si rády vyměňují kořeněné hlášky, špičkují a provokují se. Rozhovory nepostrádají zábavnost a spousty trefných dvojsmyslů. Hudba a zvuk od hollywoodského Henryho Jackmana parádně zapadá. Potěší známý soundtrack, který si kromě nových skladeb v určitých chvílích, chytře bere určité smyčky ze čtvrtého dílu.
 
lostlegacy.jpg

Závěrem

Dobu hraní bych shrnul na nějakých 12 hodin bez zbytečného loudání po přírodě. I když potěcha z pohledu na krajinu vás tak brzy dohrát nenechá. Bohužel zde nenajdete takové množství vedlejších misí, aby zaplnila rozsáhlý a volný svět Uncharted, čímž hra ztrácí dynamiku. Musí vás uspokojit jen hledání malých a bezvýznamných pokladů. Uncharted The Lost Legacy je zkrátka stále to samé, žádnou výraznější novinku, snad až na nové páčení zámků, tu nenajdete. Po dlouhých ba dokonce nudných projížďkách se rádi vracíte k hlavní linii příběhu. Díky aspektu otevřeného světa nejspíše vývojáři z Naughty Dog naznačili, jakou cestou se hodlají ubírat. Snad nepozapomenou na solidní příběh a dramatickou akční hratelnost. Datadisk nám pak nabízí kompletní multiplayer z minulého dílu s přídavkem Survival Arena. Naleznete zde také nové zbraně, vybavení a skiny.

 

Martin Foldyna, 15.09.2017 20:01

 

 

 

 

Family Island

Jestliže si chcete odpočinout od každodenního shonu a trošku se pobavit u něčeho příjemného, čeká na vás hra Family Island. Tato mobilní hra od firmy Melsoft Games Ltd. Vám určitě dá spočinout a odreagovat se. Od této společnosti můžete také hrát Moje...

Westland Survival

Chtěli jste se někdy podívat na divoký západ? Osamělý kovboj v prérii, polorozpadlá chatrč a vyjící kojot na zářící kulatý měsíc. Lehce plápolající oheň, při kterém vytáhnete kytaru a spustíte tu svoji...

Assassin's Creed Valhalla

Norský válečník Eivor sirotek, kterého se ujal král Styrbjorn z Forbergu se kolem roku 873 dostane do války severských kmenů o nadvládu a území. Již v mádí prožil zpustošení své vesnice a právě proto se nechce podvolit...

Predator: Hunting Grounds

Po incidentu Stargazer nastává čas na novou éru boje s mimozemšťany. Organizace, která studuje rasu Yautja byla zrušena a nahradil ji Other Worldly Life Forms Program. Několika odpadlým agentům se však podařilo odcizit dokumenty a mimozemskou technologii. Informace prodané na...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama