[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Sherlock Holmes vs. Jack Rozparovač KE STAŽENÍ

Je pátý díl veleúspěšné detektivní zápletky z francouzské vývojářské dílny Frogwares. Opět máme na scéně kvalitní dobrodružství, které brilantně mísí realitu s fikcí. Detektiv Sherlock Holmes, vytvořen skotským spisovatelem sirem Arthurem Conanem Doylem, již před více než sto lety spolu s věrným přítelem Dr. Watsonem jdou opět pátrat. Trojici velmi vychytralých detektivů uzavírá oficiální vyšetřovatel případu ze Scotland Yardu, inspektor Lestrade.

 

maxresdefault.jpg

Hra se odehrává v prostředí viktoriánské Anglie, britská říše na svém vrcholu, ale přesto zde také žilo nesčetné množství bezdomovců, prostitutek a alkoholiků. Název tohoto přesného místa je Whitechapel v londýnském East Endu. Zde roku 1888 řádil sériový vrah Jack Rozparovač. Sherlock Holmes musí vyšetřit, kdo za vraždami stojí.  

357320-sherlock-holmes-jack-rozparovac-1280x720.jpg

Pamatujete na Jacka? Jack Rozparovač neboli Jack the Ripper byl londýnský sériový vrah řádící na konci devatenáctého století převážně v chudinské londýnské čtvrti Whitechapel. Na svědomí měl smrt několika pouličních prostitutek, které nejprve uškrtil, zohavil a posléze jim odejmul některé tělní orgány. Londýnské policii se vraha nikdy nepodařilo dopadnout. Zastaví tedy Sherlock Holmes řádění brutálního psychopata?

357321-sherlock-holmes-jack-rozparovac-1280x720.jpg

Příběh je poněkud drsnější, takže mládeži nedoporučejem. Autoři pečlivě prozkoumali všechny materiály, které jsou k dispozici, což umožnilo dojem reálnosti při hraní. Hra nabízí kromě klasického „adventurního“ third – person pohledu i pohled z vlastních očí. Nesčetné množství propracovaných hádanek a úkolu vás doslova nadchne.  

357325-sherlock-holmes-jack-rozparovac-1280x720.jpg

V minulých dílech byl kladen větší důraz na všelijaké puzzle a práci s důkazním materiálem a stejné je to i tentokrát. Projdeme ty klasické, typu posouvání dlaždiček nebo otvírání zamčeného sejfu, většina hádanek je ale mnohem nápaditějších. Jiné úkoly mohou být trochu drsnější například se nevyhnete řezání do mrtvých prasat za účelem rozpoznání vražedné zbraně. Obtížnost hádanek se bude pomalu stupňovat a ty nejlepší hádanky si budete muset zasloužit.

357331-sherlock-holmes-jack-rozparovac-1280x720.jpg

Graficky je hra hodně vylepšená oproti minulým dílům, autoři přidali pár moderních efektů, přidali nasvícení a dílo je tak téměř dokonalé. Dabing je ponechán v původní verzi britskou angličtinou s českými titulky. Pro ty, kteří občas něco zapomenou, je k dispozici skutečně bohatý inventář, který zapisuje jakékoliv dialogy ve hře, poskytuje náhledy na všechny možné sesbírané dokumenty, spravuje poznámky k vraždám, předkládá podrobnou mapu Londýna a hlavně nastiňuje vyvozené závěry, které pak musíte správně sestavit na takzvané dedukční tabuli.

357333-sherlock-holmes-jack-rozparovac-1280x720.jpg

Dedukční tabule je prvek, který seskupuje všechny možné poznatky k vraždám. Na vás pak je složit nejrůznější trhaná fakta na tabuli a zvolit správnou ze tří vydedukovaných možností. Včetně několika Sherlockových otázek na Watsona a sestavování časové osy se však jedná o milé přiblížení geniálního myšlení slavného detektiva.

357327-sherlock-holmes-jack-rozparovac-1280x720.jpg

Lehce jsme nastínili a zbývá už jen popřát mnoho štěstí s dopadením sériového vraha.

 

 

Eva Greenová, 27.06.2016 09:49

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Dirt rally 2.0

Přichází pokračování závodního simulátoru od známe firmy Codemasters. Tradice této firmy se datuje do roku 1998, kdy přišli s původcem žánru pod titulem Colin McRay Rally. Codemasters se již před tím zabývali například o čtyři roky dříve...

Kingdom Come: Deliverance

Roku 1403 se pokusil Zikmund Lucemburský Uherský král ovládnout Českou zemi. Nejen že drží nová ložiska stříbra v Uhrách, převážně na Slovensku, chce také ty ve Stříbrné Skalici.  Důvodem je posílení pozic na...

Ice Age: Scrat's Nutty Adventure

Dozajista všichni znáte Filmové zpracování Doby ledové. Tento animovaný film se všemi svými postavami, mamut Manny, lenochod Sid, šavlozubý tygr Diego vás baví již několik let. Před léty s touto tématikou vyšly i...

Terminator: Resistance

Postapokalyptická budoucnost, kde vládne umělá inteligence Skynet zrodila hrdinu. Není jím však John Connor, nýbrž neznámý Jacob Rivers. Ten náhodně přežil útok na Los Angeles téměř po třiceti letech od Soudného dne. Píše se rok 2028...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama