RSS Kanál

 

Sherlock Holmes: Případ stříbrné náušnice KE STAŽENÍ

Vítáme Vás u legendární adventurní detektivky z dílny Frogwares. Fenomenální detektiv Sherlock Holmes, kterého na svět přivedl jeho duchovní otec, skotský spisovatel sir Arthur Conan Doyle, již před více než sto lety a jeho věrný přítel Dr. Watson se vrací zpět. Trojici velmi zdařilých detektivů pak uzavírá oficiální vyšetřovatel případu ze Scotland Yardu, inspektor Lestrade. Graficky i dějově skvěle zpracovaná adventura, jejímž autorům se podařilo napodobit atmosféru originálních Doylových příběhů. Tajemný, plný neočekávaných situací a nezbytných dějových zvratů, takový je tento detektivní příběh s českým překladem.

 

sherlock1.jpg

Jako snad v každé Holmesově detektivce i zde se dočkáte zajímavých odhalení, rozrůstajícího se počtu jmen a příběhových trhlin, které vedou na všemožné strany. Osobní příběhy se komplikují a ve vztazích mezi mnoha postavami dochází k překvapivým zjištěním. Po celou dobu hry je vaše pozornost stimulována novými detaily, novými postavami a novými mrtvolami. 

sherlock2.jpg

Zápletka se odehrává v 19. století v Londýně na adrese 221b Baker Street. Jak už to zvykem bývá, začíná to úplně nevinně. Sherlock Holmes společně se svým věrným přítelem a nepostradatelným pomocníkem Dr. Watsonem jsou pozvání na jistou recepci pořádanou na počest Lavinie, dcery významného stavebního magnáta sira Bromsbyho. Lavinie se totiž vrací po šesti letech zpátky do Anglie a také slaví své osmnácté narozeniny.

sherlock3.jpg

Kde je Sherlock Holmes, tam je i vražda. Před pronesením řeči Melvyna Bromsbyho se ozve rána a jeho tělo padá k zemi. Vyšetřování začíná. Sherlock Holmes na nic nečeká a začíná vyšetřovat místo činu. První, co v mlze ze spáleného střelného prachu uvidíte je postava jeho dcery Lavinie. Hosté jsou šokováni, nemohou uvěřit, že by mohla být takového činu schopna, jiné pohltí myšlenka na případné dědictví.

sherlock4.jpg

Společně s hlavními postavami si na konci každého dne zopakujete získané poznatky. Sherlock položí několik otázek typu „ano či ne“ a na vás je volbu odůvodnit pomocí odkazů na záznamy v deníku, kam se během celé hry ukládají všechny rozhovory s ostatními postavami a důležité poznatky, kterých si detektivové při vyšetřování všimli.

sherlock5.jpg

Hra se ovládá myší, proto musíte být pozorní, jelikož každá maličkost může být přínosným objevem. Snadné i zapeklité hlavolamy vás mnohdy potrápí. Tvar kurzoru myši se tradičně mění podle druhu aktivního místa. Jelikož se jedná o detektivku, velká část hry je věnována mnoha rozhovorům, sbíráním mnoha dokumentů a vyvozování hypotéz. Hudební stránka je v režii Ukrajinského symfonického orchestru.

sherlock6.jpg

Kvalitně zpracované pozadí působí velmi originálně. Občas se v pozadí hýbe tráva, hladina vody nebo sem tam něco odkapává ze stropu. Hra vás přímo nutí velmi pozorně zkoumat okolí a všímat si i těch nejmenších detailů. Ty jsou mnohdy mistrně ukryty v tmavých koutech nebo pod nějakým nábytkem, takže je na první pohled musíte zákonitě přehlédnout.

sherlock7.jpg

Záhada stříbrné náušnice je vynikající adventurou založenou na skvělém a propracovaném vyprávění, přesně v Doylovském stylu. Herní doba přesahuje 25 hodin herního času, k dispozici je 5 kapitol a každá z nich je zakončena kvízem. Příběh vyžaduje velkou pozornost a logické uvažování, neboť každá šmouha na dveřích, každý otisk boty, každičký vlas může být nepostradatelnou indicií vedoucí k odhalení vraha.

sherlock8.jpg

Lehce jsme Vám představili tento příběh, pokračování už je jen na Vás. Troufnete si vyřešit tento případ? Hodně štěstí!

 

Eva Greenová, 14.09.2015 07:52

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

World of Tanks

Máme tady skvělou bezplatnou MMO, neboli masiv multiplayer online hru World of Tanks. Období Druhé Světové války je dozajista lákadlem pro mnoho hráčů, a proto se i tato hra odehrává v tomto období. První vydání od firmy Wargaming vyšlo již...

Outcast: Second Contact

Outcast: Second Contact je remake z roku 1999, úspěšné akční dobrodružné hry. Dostala okolo 100 ocenění a byla průlomem v 3D otevřeném světě. Studio Appeal mělo v té době na starosti vývoj celého projektu Outcast. Zabodovali s úžasnou grafikou,...

Wolfenstein II: The New Colossus

Každý si určitě říkal, jak by vypadala Amerika, kdyby v  Druhé světové válce vyhráli Němci a začali Spojené Státy Americké okupovat. Wolfenstein II: The New Colossus nám ukáže, jak by to asi mohlo vypadat. Autoři zachovali dobovou podobu...

Assassin's Creed: Origins

Kdysi dávno ve starověkém Egyptě za doby královny Kleopatry, se dovíme o vzniku Asasínského bratrstva a snad vůbec prvního asasína. Příjezd Juliuse Caesara rozdmýchala občanskou válku mezi Ptolemaiovci, která zapříčinila převrat. Na trůn se...


 
© 2005-2018 PS Media s.r.o. - digital world