[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Painkiller - Old Schoolová hororová řežba KE STAŽENÍ

Painkiller je akční hra se spoustou brutálních okamžiků a scén, kterou ocení především příznivci old schoolových stříleček. Ovšem nečekejte žádnou herní revoluci. Je to něco jako Doom, Serious Sam a Undying doplněný o fyzikální Havok engine. Nicméně multiplayer je stejně tak dobrý jako singleplayer.

 

Painkiller coby bezhlavá řežba od Polských vývojářů „People Can Fly“ dorazil v počítačové verzi do Česka 15. dubna 2004 a vyplnil tak mezeru na trhu díky tomu, že zahrnuje i řadu originálních prvků pro co nejzábavnější hratelnost.
Herní příběh.
Ocitnete se v roli Daniela Garnera, který při jízdě autem svou chybou zaviní smrt své ženy, ale on sám zázrakem přežije. Rázem se objevíte v „očistci“, kde Vám podezřelá osoba tvrdí, že se čtyři pekelní generálové snaží zničit celý svět. A aby jste byli spaseni, musíte je zlikvidovat. Pro případ, že by jste se do úkolu nepustili, skončíte ihned v pekle.

Mnoho z Vás jistě ví, že Painkiller je bezduchá a místy hororová střílečka, která je dokonce znovu primitivnější než DOOM, protože nepotřebujete žádné klíče. Stačí když v dané lokaci pozabíjíte všechny nepřátelé. Pro postup do další části lokace se po zneškodnění všech protivníků objeví červený planoucí checkpoint, kterým musíte projít. Vychytávkou ve hře je takzvaný „BERSERK“ režim, kdy po nasbírání 100 duší přejde hra na několik sekund do spomaleného černobílého režimu, ve kterém jste o dost silnější než normálně.

Neobvyklým prvkem ve hře jsou specifické tarotové karty. Pro jejich získání musíte například: zabít hlavního Bosse do daného časového limitu nebo najít všechny zbraně či mince v lokaci, případně projít celou úroveň bez použití štítu. Poté si je budete moci zakoupit před každým z celkem dvaceti levelů.

Vybavení. 
Všechny zbraně mají primární a sekundární režim.
1) „Cirkulárka“ se v primárním režimu dokáže rozočit a pokosíte tak všechny nepřátele, kteří na Vás útočí.  V případě potřeby ji můžete kamkoliv vymrštit. Sekundární režim zbraň vymrští a klávesou si ji přivoláte zpět. Výhodou této zbraně je neomezená munice.

2) „Brokovnice“ funguje v primárním režimu jako klasická zbraň, ovšem v  tom sekundárním vystřeluje mrazící směs, díky které protivníka znehybníte a potom ho odděláte.

3) „Kolíkovač“ střílí půlmetrové kůly s ostrým hrotem a umožní přišpendlit nepřátele na zeď. V sekundárním režimu mají kůly funkci granátu.

4) „Kulomet“ je ideální na všechny nepřátele a v sekundárním režimu se z něj stává raketomet.

Protivníci a Bossové.
Bojovat budete s množstvím zrůd, jako jsou: skeletoni, zombíci, psi s ocelovými obojky, zjizvené čarodějnice nebo hrůzostrašní mágové. Poměrně nebezpeční jsou tlustí obři, kterým kouká pouze břicho, do něhož se musíte trefovat. Protivníci na Vás rozhodně nebudou nikde čekat a vyskytují se na místech, kde by jste je vůbec nečekali. Běžně očekávejte na útok početné přesilovky, která se k Vám přihrne ze všech stran. Bossové disponují velkou fyzickou odolností a proto nestačí do nich jen střílet. Každý z nich má slabé místo, na které se vždy musíte zaměřit.

Herní prostředí.
Dá se říct, že v době vydání jde o jedinou hru na trhu s dokonale propracovanou scenérií v každé z 5ti epizod. V každé z nich vás zaujme něco jiného. Někde jsou to obrovské gotické chrámy, jinde zase zpustošené hrady, arény či jeskyně. Prostředí je v oblasti designu opravdu velmi rozmanité. Hra Painkiller je také hlavně o destrukci a tak je možné na nepřítele poslat dřevěný povoz či na něj shodit několik sloupů.

Hrůzostrašné obličeje trpících nemrtvých v kombinaci s úchvatnou architekturou staveb, propracovaností detailů, špičkovým ozvučením prostředí ze záhrobí dodává Painkillerovi pozoruhodný herní zážitek, který stojí za vyzkoušení.

 

Ondřej Fabera, 10.03.2016 07:15

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Family Island

Jestliže si chcete odpočinout od každodenního shonu a trošku se pobavit u něčeho příjemného, čeká na vás hra Family Island. Tato mobilní hra od firmy Melsoft Games Ltd. Vám určitě dá spočinout a odreagovat se. Od této společnosti můžete také hrát Moje...

Westland Survival

Chtěli jste se někdy podívat na divoký západ? Osamělý kovboj v prérii, polorozpadlá chatrč a vyjící kojot na zářící kulatý měsíc. Lehce plápolající oheň, při kterém vytáhnete kytaru a spustíte tu svoji...

Assassin's Creed Valhalla

Norský válečník Eivor sirotek, kterého se ujal král Styrbjorn z Forbergu se kolem roku 873 dostane do války severských kmenů o nadvládu a území. Již v mádí prožil zpustošení své vesnice a právě proto se nechce podvolit...

Predator: Hunting Grounds

Po incidentu Stargazer nastává čas na novou éru boje s mimozemšťany. Organizace, která studuje rasu Yautja byla zrušena a nahradil ji Other Worldly Life Forms Program. Několika odpadlým agentům se však podařilo odcizit dokumenty a mimozemskou technologii. Informace prodané na...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama