[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Mafia 3 podsvětí New Bordeaux KE STAŽENÍ

Na přelomu 19. a 20. století odchází mnoho mafiánů ze své vlasti, převážně Sicílie, v důsledku druhé světové války. Nachází útočiště ve Spojených státech, kde ve své zločinecké činnosti pokračuje pod označením Cosa Nostra (Naše věc). Mafie zapustila kořeny a ovládla organizovaný zločin ve velkých městech jako New York, Chicago, New Orleans nebo Philadelphia. Díky politikům a Tzv. Volsteadův zákonu neboli prohibici, nabyli nezměrného majetku, který nadále investovali do nákupu podniků či pro korupční účely. Do této doby patří i život slavného Al Caponeho, jenž několik let ovládal Chicago. Nyní si představte 70 léta New Orleans, rušné ulice míjících se lidí, malé obchůdky na rozích ulice. Obchod se zbraněmi, alkoholem, drogami, organizace hazardních her, popřípadě řízení prostituce. Mluví se o hře Mafia 3, kterou si dnes rozeberme.

 

maf1.jpg
 
Příběh sirotka

Hra vypráví příběh černošského mladíka Lincolna Claye. Zamlada se musel s životem rvát a nejednou od něj dostal pěknou ránu. Mládí prožil v sirotčinci, do doby, než se jej ujal vůdce černošského gangu. Netrvalo dlouho a Lincoln narukoval do armády, odkud se dostal do války ve Vietnamu. Roku 1968 se živý a zdravý vrátil zpět do rodného města New Bordeaux. Válka mu přinesla ne jen traumata, ale i výcvik speciálních jednotek, bojovou taktiku, zacházení se zbraněmi a bojové umění. Lincoln Claye má v plánu začít nový život, odstěhovat se na západ a živit se poctivou prací. Na oslavě jeho návratu se však dovídá, že jeho adoptivní rodina má problémy. Nezaplatili italské mafii, které šéfuje Don Sal Marcano výpalné. Jediné řešení, jak odvrátit katastrofu, je vykrást Národní banku pro italského mafiána. Zde se vše komplikuje po zradě a popravě Lincolnových blízkých a začíná pomsta.

obrazky.jpg
 
Kdo, co, jak

Mafia 3 vás zasáhne dobře napsanými postavami, nevyjímaje hlavního hrdiny, filmovými sestřihy scén mezi ději a neskutečným dabingem. Zážitek z hry obohatí dokumentární prostřihy vyprávěné z pohledu vícero vedlejších postav. Spolupracovat budete především s třemi postavami,  Cassandrou vůdkyní haitského gangu, Irem Thomasem Burkem, jenž přišel o syna a z minulého dílu známý gangster Vito Scaletta. John Donovan pak v pozadí poskytuje technologickou podporu přes agenturu CIA, v níž pracuje. Chybějící české znění není rozhodně přítěží, kdo z nás si dovede představit mluvit robustního černocha hlasem třeba Davida Gránského nebo Martina Dejdara. České překlady titulků rozhovorů jsou však trefné a překladatelé se nezalekli barvitého slovníku. Bohužel překlad herních termínů s chybějícími písmenky ve slovech, by chtělo vylepšit, nicméně to neubírá na kvalitě hry.

maf5.jpg

Střílej a běž

Mafii 3 lze rozdělit na dvě větve. Tou první bych označil akční mód se zbraněmi. Samozřejmě se nabízí možnost z každé situace vytasit kolt a prostřílet se, ne vždy je to ovšem nejlepší řešení. Přestřelky přináší i nutnost se skrýt při dobíjení nebo převaze nepřátel. V tomto bodě nacházím drobnou chybičku, kdy hrdina zaujme místo jiné než jste zamýšleli. Novým přírůstkem Mafia 3 začíná éra stealth maskování. Díky programátorů se stane zabíjení v tomto módu šíleně lehkým. Nedomysleli inteligenci nepřátel, kdy netečně přistupují k mrtvému tělu, či s křikem pobíhajícím lidem v případě, že mordujete někoho přímo na očích těchto bezbranných civilistů.

maf2.jpg

Přichází na řadu druhá složka hry, nechoď pěšky ukradni si auto. Zde s politováním musím konstatovat nedotaženost již od prvního dílu. Auta se špatně ovládají, jelikož řízení citlivě zaznamenává každé vaše stisknutí klávesy, pročež s rychlými auty dostáváte smyk. Dobově auta sice vypadají, ale rozmanitost zde nehledejte. Rozdíl snad jen v rádiové stanici, kterou si pustíte, s písničkami éry končících 60. Let a rychlosti auta. Vyčnívá řízení obřího trucku nebo motorového člunu.

img.jpg

 

Mafia 3 by snesla pár prvků z nynějšího protivníka Grand Theft Auto 5, kdy vám chybí vlastní rezidence, garáž, autodílna nebo možnost nakoupit si nové oblečení, zajít se ostříhat popřípadě návštěva kina. Všimnete si zvýšeného rasismu, pro dobu 60 let v Americe charakterní. Grafici trošku přehnali nasvícení scény, na což si hráči dost stěžují. Problém nastává i při přejíždění keřů, které zastaví i náklaďák, zato plotem projede jakoby nic. Myslím si, že se dalo na hře více zapracovat a dotáhnout ji do špičky roku 2017. Nejspíše se nemohli rozhodnout, jak celý projekt pojmout a rozpory přináší velké možnosti pro nový díl, pokud tedy nějaký bude.

Minimální požadavky:

  • 64-bit Windows 7 / vyšší
  • Intel I5-2500K / AMD FX-8120
  • 6 GB RAM
  • 50 GB míssta na disku
  • 2 GB grafická karta NVIDIA GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD7870
  • DirectX kompatibilní zvuková karta

 

Martin Foldyna, 03.12.2016 17:09

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Family Island

Jestliže si chcete odpočinout od každodenního shonu a trošku se pobavit u něčeho příjemného, čeká na vás hra Family Island. Tato mobilní hra od firmy Melsoft Games Ltd. Vám určitě dá spočinout a odreagovat se. Od této společnosti můžete také hrát Moje...

Westland Survival

Chtěli jste se někdy podívat na divoký západ? Osamělý kovboj v prérii, polorozpadlá chatrč a vyjící kojot na zářící kulatý měsíc. Lehce plápolající oheň, při kterém vytáhnete kytaru a spustíte tu svoji...

Assassin's Creed Valhalla

Norský válečník Eivor sirotek, kterého se ujal král Styrbjorn z Forbergu se kolem roku 873 dostane do války severských kmenů o nadvládu a území. Již v mádí prožil zpustošení své vesnice a právě proto se nechce podvolit...

Predator: Hunting Grounds

Po incidentu Stargazer nastává čas na novou éru boje s mimozemšťany. Organizace, která studuje rasu Yautja byla zrušena a nahradil ji Other Worldly Life Forms Program. Několika odpadlým agentům se však podařilo odcizit dokumenty a mimozemskou technologii. Informace prodané na...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama