[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Horizon: Zero Dawn

Ve vzdálené budoucnosti se cosi záhadného stalo. Velká část lidské populace náhle zmizela, zůstaly jen malé skupinky lidí. Světová katastrofa zapříčinila návrat ke kořenům a soužití s přírodou. Téměř to vypadá na pravěk, jen s tím rozdílem, že v budoucnu je to označováno za dobu kovovou. Společenství lidí tvořící kmeny, opět započali věřit v mystické bohy, vybudovali si řád a pravidla založená na hierarchii, kde najdete lovce, sběrače a kmenové vůdce. Vše co zůstalo po miliardě lidí, jsou tyčící se polorozpadlé mrakodrapy obrostlé liánami, rozpraskané cesty porostlé mechem naznačující, že příroda si bere zpět, co si lidé kdysi zabrali. Jedna věc však přetrvala, nahání strach a to nejen vzhledem připomínající dinosaury, ale také svou robotickou stavbou, jenž přeživší má za nevysvětlitelnou magii.

 

horizon-zero-dawn-700x350.jpg

Hlavní hrdinkou dívka Aloy, za kterou budete hrát, se zdržuje prozatímně mimo kmen se svým mentorem. Samozřejmě se snaží začlenit do blízkého kmene zvaného NORA. Lidé ji zde však nemají moc v lásce, ať již je to neznámým původem, či schopnostmi, jimiž Aloy oplývá. Díky své historii, výcviku, možnosti porozumět dávnobylým artefaktům a nepředvídatelným skutečnostem, začne Aloy odkrývat věci o svém původu. Čeká vás tedy cesta za nalezením odpovědí, na odvěké otázky jaká tragédie zemi postihla na konci našeho věku, kdo byli Aloyni rodiče, odkud se vzaly kovová monstra.

horizon.jpg

Firma Guerrilla Games proslulá především střílečkou Killzone, se pustila pod křídly firmy Sony do neskutečného projektu open World světa s titulem Horizon: Zero Dawn. Naleznete zde RPG prvky, téměř bych tuto hru přirovnal k Zaklínači, ovšem v pravěko futuristickém kabátě. Horizon: Zero Dawn je však prozatím exkluzivně na Playstation 4. Příběhové zpracování je velkým tahákem pro herní svět, hra zaručuje poutavý dějový spád propletený filmovými ukázkami pro rozšíření představy a silný dějový konec. Není to však to jediné, prostředí, v němž se budete pohybovat, kypí pestrou faunou i florou. Bujné a husté pralesy, barevné pláně a životem překypující lesy, vyprahlé pouště nebo sněhem třpytící se vrcholky hor, všude tam se odeberete pro v získání vodítek k odhalení tajemství, na které chcete znát odpověď.

horizon-zero-dawn-playstation-e3-2015-stream-05.jpg

S holýma rukama na dinosaura
 

Již jsem zmínil RPG systém, ten vám nabídne crafting velice podobný tomu z Far Cry: Primal, zjistíte volnost sbírání surovin, což znamená, že nemusíte stále kontrolovat, co přesně vám chybí, ovšem nějaké ty věci v podobě rostlin nebo části zabitých zvířat po čase nasbírat musíte. Systém zkušeností a strom dovedností shledáte přehledným navazujícím na další prvky a samotnou hratelnost. Jestliže se pak budete věnovat i vedlejším misím, velice hojné na body zkušenosti, ke konci hry si odemknete celý strom dovedností.

horizon_zero_dawn-_20170210163351.jpg

Vychytávku v průběhu hry pak naleznete v obchodnících, prodávající zbraně, vybavení, lektvary a pasti, které lze využít pro lov a nervy rvoucí boj. Pro vítězství v boji smíte použít různé druhy luků, klacíků pro házení nazývajících se kopí, udělátko vypadající jako větší verze praku, vrhač bomb, futuristické palcáty nebo zbraň vystřelující lana a jiné vychytávky. Bohužel či snad bohudík nenaleznete ve hře žádnou vše řešící, téměř božskou zbraň nebo brnění. Pěkně po staru příprava, nástraha pastí a sběr informací nežli se do boje pustíte, pak už jen úskoky úhyby a přesnou mušku. Jediná věc usnadňující výhru je přístroj nazývající se Focus, který vám na těle kořiti odkryje slabiny, jinými slovy rozšíří pohled na skrytou realitu. Nápomocný bude také při řešení detektivních prvků ve hře. Nejde tu však ani tak o to, co všechno hra nabízí, jako o to, jak skvěle to do sebe zapadá a harmonicky spolupracuje.
 
horizoncauldron_3.jpg

Závěrem

Ve hře Horizon: Zero Dawn se setkáte jak s lidskými protivníky tak gigantickými robodinosaury , obojí se dá využít ve svůj prospěch jako přátelští spolubojovníci poskytující podporu při nahánění tyranosaura Rexe nebo přeprogramovat Dina na domácího mazlíčka. Čas od času se objeví robožirafa, čímž se po zdolání výšlapu na ní odkryje část mapy. To samé platí pro do nebe se tyčící se věže. Postavy jsou upovídané a nenaleznete v celé hře snad stejnou tvář člověka. Prozkoumávejte svět, neboť nikdy nevíte, co vzácného naleznete.

 

Martin Foldyna, 17.04.2017 23:36

 

 

 

 

Family Island

Jestliže si chcete odpočinout od každodenního shonu a trošku se pobavit u něčeho příjemného, čeká na vás hra Family Island. Tato mobilní hra od firmy Melsoft Games Ltd. Vám určitě dá spočinout a odreagovat se. Od této společnosti můžete také hrát Moje...

Westland Survival

Chtěli jste se někdy podívat na divoký západ? Osamělý kovboj v prérii, polorozpadlá chatrč a vyjící kojot na zářící kulatý měsíc. Lehce plápolající oheň, při kterém vytáhnete kytaru a spustíte tu svoji...

Assassin's Creed Valhalla

Norský válečník Eivor sirotek, kterého se ujal král Styrbjorn z Forbergu se kolem roku 873 dostane do války severských kmenů o nadvládu a území. Již v mádí prožil zpustošení své vesnice a právě proto se nechce podvolit...

Predator: Hunting Grounds

Po incidentu Stargazer nastává čas na novou éru boje s mimozemšťany. Organizace, která studuje rasu Yautja byla zrušena a nahradil ji Other Worldly Life Forms Program. Několika odpadlým agentům se však podařilo odcizit dokumenty a mimozemskou technologii. Informace prodané na...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama