[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Harry Potter a Tajemná komnata KE STAŽENÍ

Vítejte u druhého dílu vycházejícího ze slavného románu JK Rowlingové a jeho filmového přepisu. První hra, kterou EA uvedli Harry Potter a Kámen mudrců plně zasvěcuje do situací a představuje hlavního hrdinu Harryho Pottera, syna kouzelníků zabitých Lordem Voldermortem, vyrůstajícího u své tety a strýce pana a paní Dursleyových. Harry Potter a Tajemná komnata na předchozí příběh navazuje, ale i když jste první díl nehráli, lehce se do druhého začleníte. Ovládání se nepatrně liší od prvního dílu. 

 

harry.jpg

Hra je určena spíše mladším hráčům, ovšem místy dokáže opravdu překvapit i dospěláka. Atmosféru dokonale doplňuje hrůzostrašná čarodějnická hudba. Hra se také velmi drží filmu i knihy a je o trochu delší než první díl, což velmi potěší. Grafická stránka je velmi povedená, tvůrci se do nejmenších detailů snažili zachovat architekturu objektů a postavy k filmové předloze nemají daleko. Je připravena spousta tajných chodeb a mnoho překvapivých situací. Hra je v původním jazyce s českými titulky. 

harry-1.jpg

Adventura začíná v Harryho pokojíku, v domě jeho strýce a tety. Harry se nemůže dočkat návratu do Bradavic, když se najednou před ním objeví malý skřítek Dobby, který přichází Harryho varovat před smrtelným nebezpečím, které na něho ve škole čeká. Harry nechce Dobbyho poslouchat, což ho velmi naštve a nechá spadnout dort na hlavu jejich návštěvě. Harry dostane domácí vězení a hra se rozjíždí. Na pomoc přilétá kamarád Ron Weasley v tatíkově létajícím auťáku. 

harry2.jpg

Poslední týden je pak Harry u Weasleyových. 1.září musí nastoupit do vlaku do Bradavic, což se jim ale nepovede a použijí opět otcův auťák, se kterým havarují, Ron zůstane zaklíněn a vy mu musíte pomoci s pomocí kouzel.

harry3.jpg

Před očekávanou slavností začátku školního roku se setkávají s Hermionou a také se jim do cesty postaví zmijozelský Draco Malfoy. Na začátku kouzelnického roku Harry zjistí, že Dobby měl asi pravdu, v Bradavicích se děje něco životu nebezpečného. Díky prvnímu dílu je pohyb po škole skoro bez omezení. K dispozici je i pomocná kouzelná mapa. Pár místních je v průběhu hry napadeno a obviněn je školní klíčník Rubeuse Hagrid. Harry musí zjistit pravdu, očistit jeho jméno a odhalit tajemství Temné komnaty. 

harry4.jpg

Harry má spoustu kapes, do kterých se mu toho hodně vejde, například kouzelné fazolky, které jsou skoro všude. Na chodbách, ukryté v předmětech, nebo je můžete získat v boji s některým ze studentů. Fazolky slouží k obchodování, můžete si za ně něco pořídit nebo si koupit vstupenku na utkání v kouzelnickém duelu. Když nasbíráte hodně bodů pro vaši kolej, po každé hodině vás profesor Brumbál pustí do místnosti plné fazolek a vy musíte v časovém limitu nasbírat co nejvíce. 

harry5.jpg

Důležité jsou i čarodějnické kartičky v trojím provedení. Bronzové, stříbrné a zlaté. Nalezení určitého počtu bronzových posílí ukazatel energie, stříbrné pomohou k získání tajného klíče, jenž může odkrýt spoustu tajemství v Bradavicích a zlaté si musíte vybojovat. Stejně jako fazolky i některé kartičky lze pořídit u studentů. Mimo jiné si můžete koupit třeba nějakou surovinu na výrobu kouzelnického lektvaru, což se vám bude hodit při hodinách u profesora Severuse Snapeho. Učení kouzelných lektvarů vám dá taky zabrat, zvláště lektvar obnovující ztracenou energii, jehož suroviny nebude jednoduché najít.

harry6.jpg

Nezapomínejme na důležité soupeření mezi kolejemi. Zmijozel v čele s Malfoyem vám dá pořádně zabrat. Musíte se pokusit prosadit Nebelvír v zápase ve Famfrpálu. Stejně jako v prvním díle, Harry - chytač Zlatonky, musí dokázat co v něm je.

A protože prozrazeno již bylo dosti, nezbývá nic jiného než popřát příjemnou zábavu.  

 

Eva Greenová, 15.03.2016 13:39

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Family Island

Jestliže si chcete odpočinout od každodenního shonu a trošku se pobavit u něčeho příjemného, čeká na vás hra Family Island. Tato mobilní hra od firmy Melsoft Games Ltd. Vám určitě dá spočinout a odreagovat se. Od této společnosti můžete také hrát Moje...

Westland Survival

Chtěli jste se někdy podívat na divoký západ? Osamělý kovboj v prérii, polorozpadlá chatrč a vyjící kojot na zářící kulatý měsíc. Lehce plápolající oheň, při kterém vytáhnete kytaru a spustíte tu svoji...

Assassin's Creed Valhalla

Norský válečník Eivor sirotek, kterého se ujal král Styrbjorn z Forbergu se kolem roku 873 dostane do války severských kmenů o nadvládu a území. Již v mádí prožil zpustošení své vesnice a právě proto se nechce podvolit...

Predator: Hunting Grounds

Po incidentu Stargazer nastává čas na novou éru boje s mimozemšťany. Organizace, která studuje rasu Yautja byla zrušena a nahradil ji Other Worldly Life Forms Program. Několika odpadlým agentům se však podařilo odcizit dokumenty a mimozemskou technologii. Informace prodané na...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama