[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Harry Potter a Tajemná komnata KE STAŽENÍ

Vítejte u druhého dílu vycházejícího ze slavného románu JK Rowlingové a jeho filmového přepisu. První hra, kterou EA uvedli Harry Potter a Kámen mudrců plně zasvěcuje do situací a představuje hlavního hrdinu Harryho Pottera, syna kouzelníků zabitých Lordem Voldermortem, vyrůstajícího u své tety a strýce pana a paní Dursleyových. Harry Potter a Tajemná komnata na předchozí příběh navazuje, ale i když jste první díl nehráli, lehce se do druhého začleníte. Ovládání se nepatrně liší od prvního dílu. 

 

harry.jpg

Hra je určena spíše mladším hráčům, ovšem místy dokáže opravdu překvapit i dospěláka. Atmosféru dokonale doplňuje hrůzostrašná čarodějnická hudba. Hra se také velmi drží filmu i knihy a je o trochu delší než první díl, což velmi potěší. Grafická stránka je velmi povedená, tvůrci se do nejmenších detailů snažili zachovat architekturu objektů a postavy k filmové předloze nemají daleko. Je připravena spousta tajných chodeb a mnoho překvapivých situací. Hra je v původním jazyce s českými titulky. 

harry-1.jpg

Adventura začíná v Harryho pokojíku, v domě jeho strýce a tety. Harry se nemůže dočkat návratu do Bradavic, když se najednou před ním objeví malý skřítek Dobby, který přichází Harryho varovat před smrtelným nebezpečím, které na něho ve škole čeká. Harry nechce Dobbyho poslouchat, což ho velmi naštve a nechá spadnout dort na hlavu jejich návštěvě. Harry dostane domácí vězení a hra se rozjíždí. Na pomoc přilétá kamarád Ron Weasley v tatíkově létajícím auťáku. 

harry2.jpg

Poslední týden je pak Harry u Weasleyových. 1.září musí nastoupit do vlaku do Bradavic, což se jim ale nepovede a použijí opět otcův auťák, se kterým havarují, Ron zůstane zaklíněn a vy mu musíte pomoci s pomocí kouzel.

harry3.jpg

Před očekávanou slavností začátku školního roku se setkávají s Hermionou a také se jim do cesty postaví zmijozelský Draco Malfoy. Na začátku kouzelnického roku Harry zjistí, že Dobby měl asi pravdu, v Bradavicích se děje něco životu nebezpečného. Díky prvnímu dílu je pohyb po škole skoro bez omezení. K dispozici je i pomocná kouzelná mapa. Pár místních je v průběhu hry napadeno a obviněn je školní klíčník Rubeuse Hagrid. Harry musí zjistit pravdu, očistit jeho jméno a odhalit tajemství Temné komnaty. 

harry4.jpg

Harry má spoustu kapes, do kterých se mu toho hodně vejde, například kouzelné fazolky, které jsou skoro všude. Na chodbách, ukryté v předmětech, nebo je můžete získat v boji s některým ze studentů. Fazolky slouží k obchodování, můžete si za ně něco pořídit nebo si koupit vstupenku na utkání v kouzelnickém duelu. Když nasbíráte hodně bodů pro vaši kolej, po každé hodině vás profesor Brumbál pustí do místnosti plné fazolek a vy musíte v časovém limitu nasbírat co nejvíce. 

harry5.jpg

Důležité jsou i čarodějnické kartičky v trojím provedení. Bronzové, stříbrné a zlaté. Nalezení určitého počtu bronzových posílí ukazatel energie, stříbrné pomohou k získání tajného klíče, jenž může odkrýt spoustu tajemství v Bradavicích a zlaté si musíte vybojovat. Stejně jako fazolky i některé kartičky lze pořídit u studentů. Mimo jiné si můžete koupit třeba nějakou surovinu na výrobu kouzelnického lektvaru, což se vám bude hodit při hodinách u profesora Severuse Snapeho. Učení kouzelných lektvarů vám dá taky zabrat, zvláště lektvar obnovující ztracenou energii, jehož suroviny nebude jednoduché najít.

harry6.jpg

Nezapomínejme na důležité soupeření mezi kolejemi. Zmijozel v čele s Malfoyem vám dá pořádně zabrat. Musíte se pokusit prosadit Nebelvír v zápase ve Famfrpálu. Stejně jako v prvním díle, Harry - chytač Zlatonky, musí dokázat co v něm je.

A protože prozrazeno již bylo dosti, nezbývá nic jiného než popřát příjemnou zábavu.  

 

Eva Greenová, 15.03.2016 13:39

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Dirt rally 2.0

Přichází pokračování závodního simulátoru od známe firmy Codemasters. Tradice této firmy se datuje do roku 1998, kdy přišli s původcem žánru pod titulem Colin McRay Rally. Codemasters se již před tím zabývali například o čtyři roky dříve...

Ice Age: Scrat's Nutty Adventure

Dozajista všichni znáte Filmové zpracování Doby ledové. Tento animovaný film se všemi svými postavami, mamut Manny, lenochod Sid, šavlozubý tygr Diego vás baví již několik let. Před léty s touto tématikou vyšly i...

Terminator: Resistance

Postapokalyptická budoucnost, kde vládne umělá inteligence Skynet zrodila hrdinu. Není jím však John Connor, nýbrž neznámý Jacob Rivers. Ten náhodně přežil útok na Los Angeles téměř po třiceti letech od Soudného dne. Píše se rok 2028...

Star Wars : Jedi Fallen Order

Patnáctého listopadu nám vyšel nový díl Star Wars s podtitulem Jedi Fallen Order. Příběh je zasazen do událostí mezi filmové zpracování Revenge of the Sith (pomsta shitu) a New Hope (nová naděje) tedy zhruba 5 let po třetím dílu....


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world