[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Harry Potter a Fénixův řád KE STAŽENÍ

Další dobrodružství kouzelníka Harryho Pottera a jeho přátel je zde. Vývojáři z EA to opět vzali pevně do rukou a vytvořili skvělou hru na základě knižní předlohy od spisovatelky J. K. Rownlingové, čehož si všimnete hned na začátku. Spisovatelka Rowlingová dokázala i popáté napsat napínavý příběh, který na řadu otázek odpovídá, řadu jich zase vystavuje. Grafická stránka je úchvatná. Všechny věci jsou do posledního detailu skvěle vytvořeny, přičemž i okolní efekty jsou velmi pěkné. Pokud jde o český dabing, Vojta Kotek, se ujal své role velmi slušně, což se příznivě podepsalo na celkové atmosféře.

 

 

fenix-1.jpg

Po strastiplných prázdninách v mudlovském světě se již po páté vrací Harry Potter a jeho přátelé Ron Weasley a Hermiona Grangerová do tajemné Bradavické školy čar a kouzel, kde je čeká nejedno nemilé překvapení. Nikdo mu nevěří setkání s nenávistným lordem Voldemortem, mají ho za blázna, přesto se vedení školy rozhodlo povolat nové síly. Zavedou se kurzy obrany proti černé magii, které bude vyučovat přísná a nekompromisní profesorka Dolores Umbridgeová, kterou vyslalo Ministerstvo kouzel. Harry a jeho přátelé jí moc nedůvěřují a tak se pokusí sestavit takzvanou Brumbálovu armádu. Tu čeká dlouhá, strastiplná cesta, plná nejrůznějších úkolů. Každý z nich je něčím nápaditý a má něco do sebe. 

fenix3.jpg

Úkoly nemůžete přehlédnout. K dispozici je podrobný plánek, ve kterém je vše zakresleno, tudíž nemůžete nic minout. V plánku se ukazují chodící stopy, které jsou vždy o krok napřed a budou se hodit hlavně v tajných chodbách, kterých je v Bradavicích spousta. Kromě poutavých úkolů si zahrajete očarované pexeso, které exploduje, zacvrnkáte si s magickými kuličkami a podobně. Minihry patří k té povedenější části hry. Všude kolem, jsou rozmístěny obrazy s živými malbami, se kterými můžete jen tak koketovat, případně se naopak cíleně vyptávat. Pokud jim v některých věcech vyhovíte, odmění vás zkratkou skrz masivní zeď. 

fenix6.jpg

Po celou dobu hry budete získávat nové zkušenosti. Za každičkou věc jste odměňováni namodralými a tuze světélkujícími bodíky, díky kterým vaše čarovná moc nabývá na síle. Navíc se postupem času přiučíte obranným a útočným kouzlům, z nichž se hodí prakticky každé. Někdy budete potřebovat věci přemístit, odhodit, přisunout, občas potkáte nafoukané prváčky, kterým dáte mrazící pozdrav, v zápětí je odzbrojíte a potom stačí jenom menší útočné zaříkávadlo a cesta je volná.

fenix7.jpg

Body vám, mimo větší síly, zpřístupňují různé bonusy v tajné komnatě. Jestliže ji budete přehlížet, sympatická černovláska vám bude neustále připomínat, že ji máte navštívit a na objevené věci se podívat. Konec konců Bradavice jsou všemožnými duchy nasáklé odshora dolů. Někteří svoji trasu brázdí celá staletí, jiní čekají na vaši pomoc. Několik z nich můžete například vysvobodit pověšením rozházených obrazů, za což dostanete další nové bodíky. Samotné kouzlení, což je podstatou hry, prošlo velkou změnou. Kouzla vyvoláte snadněji pomocí myšky.

fenix8.jpg

Na závěr můžeme podotknout, že hra opravdu stojí za to. Od začátku až do konce se drží předlohy, příběh je propracován, tajemný a někdy až strašidelný. 

 

Eva Greenová, 21.03.2016 12:53

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Family Island

Jestliže si chcete odpočinout od každodenního shonu a trošku se pobavit u něčeho příjemného, čeká na vás hra Family Island. Tato mobilní hra od firmy Melsoft Games Ltd. Vám určitě dá spočinout a odreagovat se. Od této společnosti můžete také hrát Moje...

Westland Survival

Chtěli jste se někdy podívat na divoký západ? Osamělý kovboj v prérii, polorozpadlá chatrč a vyjící kojot na zářící kulatý měsíc. Lehce plápolající oheň, při kterém vytáhnete kytaru a spustíte tu svoji...

Assassin's Creed Valhalla

Norský válečník Eivor sirotek, kterého se ujal král Styrbjorn z Forbergu se kolem roku 873 dostane do války severských kmenů o nadvládu a území. Již v mádí prožil zpustošení své vesnice a právě proto se nechce podvolit...

Predator: Hunting Grounds

Po incidentu Stargazer nastává čas na novou éru boje s mimozemšťany. Organizace, která studuje rasu Yautja byla zrušena a nahradil ji Other Worldly Life Forms Program. Několika odpadlým agentům se však podařilo odcizit dokumenty a mimozemskou technologii. Informace prodané na...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama