[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Harry Potter a Fénixův řád KE STAŽENÍ

Další dobrodružství kouzelníka Harryho Pottera a jeho přátel je zde. Vývojáři z EA to opět vzali pevně do rukou a vytvořili skvělou hru na základě knižní předlohy od spisovatelky J. K. Rownlingové, čehož si všimnete hned na začátku. Spisovatelka Rowlingová dokázala i popáté napsat napínavý příběh, který na řadu otázek odpovídá, řadu jich zase vystavuje. Grafická stránka je úchvatná. Všechny věci jsou do posledního detailu skvěle vytvořeny, přičemž i okolní efekty jsou velmi pěkné. Pokud jde o český dabing, Vojta Kotek, se ujal své role velmi slušně, což se příznivě podepsalo na celkové atmosféře.

 

 

fenix-1.jpg

Po strastiplných prázdninách v mudlovském světě se již po páté vrací Harry Potter a jeho přátelé Ron Weasley a Hermiona Grangerová do tajemné Bradavické školy čar a kouzel, kde je čeká nejedno nemilé překvapení. Nikdo mu nevěří setkání s nenávistným lordem Voldemortem, mají ho za blázna, přesto se vedení školy rozhodlo povolat nové síly. Zavedou se kurzy obrany proti černé magii, které bude vyučovat přísná a nekompromisní profesorka Dolores Umbridgeová, kterou vyslalo Ministerstvo kouzel. Harry a jeho přátelé jí moc nedůvěřují a tak se pokusí sestavit takzvanou Brumbálovu armádu. Tu čeká dlouhá, strastiplná cesta, plná nejrůznějších úkolů. Každý z nich je něčím nápaditý a má něco do sebe. 

fenix3.jpg

Úkoly nemůžete přehlédnout. K dispozici je podrobný plánek, ve kterém je vše zakresleno, tudíž nemůžete nic minout. V plánku se ukazují chodící stopy, které jsou vždy o krok napřed a budou se hodit hlavně v tajných chodbách, kterých je v Bradavicích spousta. Kromě poutavých úkolů si zahrajete očarované pexeso, které exploduje, zacvrnkáte si s magickými kuličkami a podobně. Minihry patří k té povedenější části hry. Všude kolem, jsou rozmístěny obrazy s živými malbami, se kterými můžete jen tak koketovat, případně se naopak cíleně vyptávat. Pokud jim v některých věcech vyhovíte, odmění vás zkratkou skrz masivní zeď. 

fenix6.jpg

Po celou dobu hry budete získávat nové zkušenosti. Za každičkou věc jste odměňováni namodralými a tuze světélkujícími bodíky, díky kterým vaše čarovná moc nabývá na síle. Navíc se postupem času přiučíte obranným a útočným kouzlům, z nichž se hodí prakticky každé. Někdy budete potřebovat věci přemístit, odhodit, přisunout, občas potkáte nafoukané prváčky, kterým dáte mrazící pozdrav, v zápětí je odzbrojíte a potom stačí jenom menší útočné zaříkávadlo a cesta je volná.

fenix7.jpg

Body vám, mimo větší síly, zpřístupňují různé bonusy v tajné komnatě. Jestliže ji budete přehlížet, sympatická černovláska vám bude neustále připomínat, že ji máte navštívit a na objevené věci se podívat. Konec konců Bradavice jsou všemožnými duchy nasáklé odshora dolů. Někteří svoji trasu brázdí celá staletí, jiní čekají na vaši pomoc. Několik z nich můžete například vysvobodit pověšením rozházených obrazů, za což dostanete další nové bodíky. Samotné kouzlení, což je podstatou hry, prošlo velkou změnou. Kouzla vyvoláte snadněji pomocí myšky.

fenix8.jpg

Na závěr můžeme podotknout, že hra opravdu stojí za to. Od začátku až do konce se drží předlohy, příběh je propracován, tajemný a někdy až strašidelný. 

 

Eva Greenová, 21.03.2016 12:53

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Dirt rally 2.0

Přichází pokračování závodního simulátoru od známe firmy Codemasters. Tradice této firmy se datuje do roku 1998, kdy přišli s původcem žánru pod titulem Colin McRay Rally. Codemasters se již před tím zabývali například o čtyři roky dříve...

Ice Age: Scrat's Nutty Adventure

Dozajista všichni znáte Filmové zpracování Doby ledové. Tento animovaný film se všemi svými postavami, mamut Manny, lenochod Sid, šavlozubý tygr Diego vás baví již několik let. Před léty s touto tématikou vyšly i...

Terminator: Resistance

Postapokalyptická budoucnost, kde vládne umělá inteligence Skynet zrodila hrdinu. Není jím však John Connor, nýbrž neznámý Jacob Rivers. Ten náhodně přežil útok na Los Angeles téměř po třiceti letech od Soudného dne. Píše se rok 2028...

Star Wars : Jedi Fallen Order

Patnáctého listopadu nám vyšel nový díl Star Wars s podtitulem Jedi Fallen Order. Příběh je zasazen do událostí mezi filmové zpracování Revenge of the Sith (pomsta shitu) a New Hope (nová naděje) tedy zhruba 5 let po třetím dílu....


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world