[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Forge od Empire

Firma InnoGames a jejích spoluzakladatel Eike Klindworth vám přináší jednu ze staronových free to play akcí. Jedná se o multiplayerovou strategickou hru určenou převážně pro webový prohlížeč. Forge of Empire je kombinaci budovatelské a tahové strategie, přičemž stylem se podobá Civilizaci. Hru si zahrajete bezplatně, pokud však chcete postup výrazně urychlit poslouží vám prémiová herní měna. Dozajista si užijete i single-playerové kampaně. Dnes si Forge od Empire dokonce zahrajete na platformách Android a iOS.

 

forge-of-empires-hd-wallpapers-33137-1291147.jpg
 
Stáváte se velkým vládcem malého království nebo spíše osady zasazenou do doby kamenné. Dopracovat se lze vývojem do doby železné, středověku až k době tajících ledovců v nedaleké budoucnosti, kdy je země pokryta převážně oceány. Tvůrci se nechali inspirovat historií, proto se v každém postupu dobou setkáte se skutečnými dějinnými epochami. Zažijete taktizování, stavitelství, bitvy a výzkum, který vás přenese do dob budoucích.
 
maxresdefault-3.jpg
 
Cílem hry se stává růst a vývoj, přičemž si podrobíte jednotlivé kontinenty. Tedy nabízí se možnost budovat nové provincie i v jiných koutech kontinentu, k čemuž slouží velká mapa. Abyste dosáhli růstu stavíte budovy. Například obytné produkující zlato z daní, vojenské produkující jednotky, výrobní produkující potřebné předměty, kulturní zlepšující spokojenost obyvatel atd. Území, na kterém budete stavět se dělí na síť čtverců, v niž budete volně stavět a jsou omezeny prostorem. Zajistěte si dostatek surovin a přístupové cesty. Nesmíte zapomínat hlídat spokojenost a stav obyvatelstva, vše stojí peníze, stavební materiál a pracovní sílu. Jestliže máte splněno pouštíte se do výzkumu, jenž vás posune do další éry, vyvíjí speciální jednotky a získává vzácné prvky.
 
forge-of-empires-hd-wallpapers-33137-3303295.jpg
 
Nedílnou součástí se stávají boje, odehrávající se na herním poli, sestaveném z šestiúhelníků. Nabízí se možnost vytrénovat avatary během různých výzev a questů. K dispozici dostanete několik druhů jednotek dělící se na pěchotu, jízdu a střelce. Každá taková jednotka je dobrá na určitý druh boje. V bitvách bojujete nejen proti počítači, ale také přijímáte on-line výzvy spoluhráčů nebo je postupně napadáte.
 

0ae77510a8124e95bcf3e8466f49558a.jpg

Velkou výhodu pak budete mít při připojení do některého z cechu. Cech si můžete i založit ovšem chce to trpělivost. Cech vám zajistí lepší obchodování se surovinami, podpora armády, zasílání darů. Politika zde prostě hraje velkou roli a podle toho jaké vztahy budete mít s ostatními protihráči bude částečně vypadat váš rozvoj a dodávka tolik potřebných surovin v nouzi.

forge-of-empires-for-pc.jpg

Tvůrci si nechali záležet po stránce grafické, kdy se vše dá přiblížit i oddálit a vypadat to bude velice roztomile a příjemně. Detaily nevypadají vůbec špatně na hru probíhající v internetovém prohlížeči. Zvuková stránka hry nezůstává pozadu a doprovázet vás bude příjemná melodie a zvuky. Přichystejte se na nové budovy v každé éře. Příběh sice chybí, ovšem bonusem zde jsou úkoly, za které dostáváte odměny. Za zmínku jistě stojí i propracovaný systém zkoumání nových technologií. Vyzkoumáte-li nějakou technologii, ale nemáte na její koupi, není třeba panikařit, hra zkrátka počká, až mince našetříte.

forge-of-empires-screenshot-03.jpg

Nebojte se, hra je zcela intuitivní a ze začátku vás provede postupem a vysvětlí kde co najdete. Vysvětlí, která budova, co dělá a jak používat bojové jednotky. Dozajista se zabavíte i delší dobu, bez potřeby u hry trávit několik hodin denně, když v podstatě stačí jen pár chvilek během dne, vždy když si budete potřebovat odpočinout. Doporučoval bych dodržovat pravidla a neporušovat převážně tyto: Jeden účet pro jednoho hráče, Dodržovat pravidla slušného chování, Sdílení zařízení nebo internetového připojení nebo převody účtů a diamantů. Hra je kompletně počeštěná a má i své české fórum s technickou podporou.

 

Odkazy pro hráče:

Oficiální stránky: http://cz.forgeofempires.com

Pravidla hry:        https://cz.forgeofempires.com/page/the_game/rules/

Wiky pedie:         https://cs.wikipedia.org/wiki/Forge_of_Empires

 

Martin Foldyna, 12.03.2019 20:36

 

 

 

 

Family Island

Jestliže si chcete odpočinout od každodenního shonu a trošku se pobavit u něčeho příjemného, čeká na vás hra Family Island. Tato mobilní hra od firmy Melsoft Games Ltd. Vám určitě dá spočinout a odreagovat se. Od této společnosti můžete také hrát Moje...

Westland Survival

Chtěli jste se někdy podívat na divoký západ? Osamělý kovboj v prérii, polorozpadlá chatrč a vyjící kojot na zářící kulatý měsíc. Lehce plápolající oheň, při kterém vytáhnete kytaru a spustíte tu svoji...

Assassin's Creed Valhalla

Norský válečník Eivor sirotek, kterého se ujal král Styrbjorn z Forbergu se kolem roku 873 dostane do války severských kmenů o nadvládu a území. Již v mádí prožil zpustošení své vesnice a právě proto se nechce podvolit...

Predator: Hunting Grounds

Po incidentu Stargazer nastává čas na novou éru boje s mimozemšťany. Organizace, která studuje rasu Yautja byla zrušena a nahradil ji Other Worldly Life Forms Program. Několika odpadlým agentům se však podařilo odcizit dokumenty a mimozemskou technologii. Informace prodané na...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama