[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Forge od Empire

Firma InnoGames a jejích spoluzakladatel Eike Klindworth vám přináší jednu ze staronových free to play akcí. Jedná se o multiplayerovou strategickou hru určenou převážně pro webový prohlížeč. Forge of Empire je kombinaci budovatelské a tahové strategie, přičemž stylem se podobá Civilizaci. Hru si zahrajete bezplatně, pokud však chcete postup výrazně urychlit poslouží vám prémiová herní měna. Dozajista si užijete i single-playerové kampaně. Dnes si Forge od Empire dokonce zahrajete na platformách Android a iOS.

 

forge-of-empires-hd-wallpapers-33137-1291147.jpg
 
Stáváte se velkým vládcem malého království nebo spíše osady zasazenou do doby kamenné. Dopracovat se lze vývojem do doby železné, středověku až k době tajících ledovců v nedaleké budoucnosti, kdy je země pokryta převážně oceány. Tvůrci se nechali inspirovat historií, proto se v každém postupu dobou setkáte se skutečnými dějinnými epochami. Zažijete taktizování, stavitelství, bitvy a výzkum, který vás přenese do dob budoucích.
 
maxresdefault-3.jpg
 
Cílem hry se stává růst a vývoj, přičemž si podrobíte jednotlivé kontinenty. Tedy nabízí se možnost budovat nové provincie i v jiných koutech kontinentu, k čemuž slouží velká mapa. Abyste dosáhli růstu stavíte budovy. Například obytné produkující zlato z daní, vojenské produkující jednotky, výrobní produkující potřebné předměty, kulturní zlepšující spokojenost obyvatel atd. Území, na kterém budete stavět se dělí na síť čtverců, v niž budete volně stavět a jsou omezeny prostorem. Zajistěte si dostatek surovin a přístupové cesty. Nesmíte zapomínat hlídat spokojenost a stav obyvatelstva, vše stojí peníze, stavební materiál a pracovní sílu. Jestliže máte splněno pouštíte se do výzkumu, jenž vás posune do další éry, vyvíjí speciální jednotky a získává vzácné prvky.
 
forge-of-empires-hd-wallpapers-33137-3303295.jpg
 
Nedílnou součástí se stávají boje, odehrávající se na herním poli, sestaveném z šestiúhelníků. Nabízí se možnost vytrénovat avatary během různých výzev a questů. K dispozici dostanete několik druhů jednotek dělící se na pěchotu, jízdu a střelce. Každá taková jednotka je dobrá na určitý druh boje. V bitvách bojujete nejen proti počítači, ale také přijímáte on-line výzvy spoluhráčů nebo je postupně napadáte.
 

0ae77510a8124e95bcf3e8466f49558a.jpg

Velkou výhodu pak budete mít při připojení do některého z cechu. Cech si můžete i založit ovšem chce to trpělivost. Cech vám zajistí lepší obchodování se surovinami, podpora armády, zasílání darů. Politika zde prostě hraje velkou roli a podle toho jaké vztahy budete mít s ostatními protihráči bude částečně vypadat váš rozvoj a dodávka tolik potřebných surovin v nouzi.

forge-of-empires-for-pc.jpg

Tvůrci si nechali záležet po stránce grafické, kdy se vše dá přiblížit i oddálit a vypadat to bude velice roztomile a příjemně. Detaily nevypadají vůbec špatně na hru probíhající v internetovém prohlížeči. Zvuková stránka hry nezůstává pozadu a doprovázet vás bude příjemná melodie a zvuky. Přichystejte se na nové budovy v každé éře. Příběh sice chybí, ovšem bonusem zde jsou úkoly, za které dostáváte odměny. Za zmínku jistě stojí i propracovaný systém zkoumání nových technologií. Vyzkoumáte-li nějakou technologii, ale nemáte na její koupi, není třeba panikařit, hra zkrátka počká, až mince našetříte.

forge-of-empires-screenshot-03.jpg

Nebojte se, hra je zcela intuitivní a ze začátku vás provede postupem a vysvětlí kde co najdete. Vysvětlí, která budova, co dělá a jak používat bojové jednotky. Dozajista se zabavíte i delší dobu, bez potřeby u hry trávit několik hodin denně, když v podstatě stačí jen pár chvilek během dne, vždy když si budete potřebovat odpočinout. Doporučoval bych dodržovat pravidla a neporušovat převážně tyto: Jeden účet pro jednoho hráče, Dodržovat pravidla slušného chování, Sdílení zařízení nebo internetového připojení nebo převody účtů a diamantů. Hra je kompletně počeštěná a má i své české fórum s technickou podporou.

 

Odkazy pro hráče:

Oficiální stránky: http://cz.forgeofempires.com

Pravidla hry:        https://cz.forgeofempires.com/page/the_game/rules/

Wiky pedie:         https://cs.wikipedia.org/wiki/Forge_of_Empires

 

Martin Foldyna, 12.03.2019 20:36

 

 

 

 

Devil May Cry 5

Kdesi ve městě Red Grave City se zničeno nic objeví pekelný strom Qliphot. Démonický král Urizen má spadeno na veškerou moc světa a poslal na povrch armádu démonů, aby tropila jednu katastrofu za druhou. Rozpoutané peklo stojí životy mnoha lidí a ulicemi tečou...

Just Cause 4

Velká rozprostřená země o rozloze 1024 km2 zvaná Solis, leží kdesi v Jižní Americe. Zde probíhal tajný výzkum několika vědců pod názvem Projekt Illapa. Účastnil se ho také otec našeho hrdiny Miguel Rodrigez a otec vaší parťačky. Naši...

Red Dead Redemption 2

Divoký západ, jak jej známe, pomalu završuje svou éru. Amerika se dostává téměř do dvacátého století, avšak pokrok jako takový, je zatím neznatelný. Náš příběh je zasazen stále do éry pistolníků...

Crossout: Craft, Ride, Destroy

CrossOut je poměrně nová MMO záležitosti. Vývojáři z Targem Games se spojili s ruským  teamem Gaijin Entertainment, který má na svědomí tituly War Thunder nebo Star Conflict. CrossOut poměrně připomíná dosti hraný World of Tanks. Vše se odehrává...


 
© 2005-2019 PS Media s.r.o. - digital world