[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

FlatOut 4: Total Insanity KE STAŽENÍ

Začátkem letošního roku vyšla známá hra FlatOut, tentokráte pod názvem Total Insanity. Kdysi vývojáři z finské firmy Bugbearu Entertainment měli nápad vytvořit skvělý závodní simulátor na téma destrukční derby. Fyzika zde nebyla to, co se hodnotilo, právě naopak létající plechy bouračky a vytlačování ze silnice dostalo FlatOut na výsluní. Následně o dva roky později vyšel druhý díl pod stejnou firmou s vylepšenou grafikou a mnohem povolnějšími fyzickými zákony. Fanoušci se dočkali také alternativních cest, s možností volnějšího pohybu po trase. Kdo si počkal dalších pět let, nedočkal se však ničeho převratného v titule FlatOut 3: Chaos & Destruction. Následně práva odkoupila společnost Big Ben Interactive a vývoj vedlo francouzské studio Kylotonn. Tak se pojďme podívat, jak se jim to povedlo.

 

2n7lzux.jpg
 
Šest let od posledního dílu a změna lidí s odlišnou vizí se neprojevila na titulu FlatOut moc pozitivně. Kategorie závodní simulátor dostatečně nevystihuje FlatOut a počátkem se o to ani nesnažil. Hra lákala hráče na agresivitu, demolici aut a okolí, zběsilost a bezohlednost. Tyto principy sice zůstaly, ale čtyřka jako taková nic nového nepřináší. Jedinou věcí, která by snad stála za zmínku je vystřelení řidiče z rychle jedoucího auta. Tento aspekt hry dostal svůj vlastní herní prostor kaskadérských kousků. Jestliže máte partu lidí, kteří se chtějí pobavit lze zapojit až osm lidí ve vystřelování řidiče a překonávaní nejvyššího skóre za nejlepší pokus.  Singleplayer pak nabízí dvanáct disciplín, na zdokonalení „fintiček“ s nic netušícím řidičem. Jednou boříte kostky stavebnice, podruhé ho použijete na házení žabek, nebo si zahrajete kulečník, kdy řidič nahrazuje tágo.
oz6a019d_17flatout4_totalinsanity_20170315201.jpg
 
Stará známá hratelnost

Hru si vyzkoušíme hned v několika etapách, samotné závody na okruzích, demoliční derby v arénách a veleoblíbený stunt mód. Závody zahrnují také podmódy. Racetrack, kde závodíte proti jedenácti soupeřům. Assault se značí zběsilostí s mnoha zbraněmi na likvidaci protivníků. Carnage a dva další kde jde především o čas. Demoliční derby již asi není třeba představovat vydržet v aréně co nejdéle a co nejvíce protivníku rozdrtit, na pomoc sáhnete pro vylepšení vašeho auta, jako třeba štíty, atd. Podtitulem v této kategorii pak bude deathmatch, survivor a keep the flag.

flatout4_04.jpg

Hráč si tedy zvolí ze zmíněných módu, jenž se dá spustit v rychlém režimu, multiplayeru nebo v karierním stylu. Všechny módy pak kombinuje právě kariérní režim, ten však neoplývá žádným pořádným příběhem, čímž se z hry stane honička za odemknutím nových vozů, tratí a získání značného obnosu peněz pro přestřík laku, upgrady atd.

flatout-4-xbox-one-first-screenshots-13.jpg

Krajina zpoza volantu

FlatOut 4: Total Insanity bych nazval ztřeštěným a poměrně zábavným ovšem po určitou dobu, absence příběhu začne být po čase klíčová. Okruhové závody se totiž jezdí zhruba od tří do deseti kol, přičemž jeden okruh bývá na tento žánr docela dlouhý. Následně pár vozů na širé trati se brzy rozprostřou natolik, že poslední kola jezdíte již zcela sami. Vyřádíte se na dvaceti připravených tratích. Navštívíte tak lokace staré pily uprostřed hustého lesa, opuštěné městečko kdesi v prašné poušti, rzí prolezlé industriální zóny či zasněžené krajiny silně připomínající severskou really. FlatOut 4 pak klade velký důraz na sledování herní mapy, než bychom mohli být zvyklí u klasických závodních hrách. Prostředí by mělo být zcela zdemolovatelné, jak uvádějí tvůrci, ovšem jsou prostě překážky, které ani v arkádě nepřekonáte. Za likvidaci okolí dostáváte body, za které získáváte nitro boost či finanční odměny. Demolice všeho co vidíte, je tedy velice žádoucí, skvěle vypadá a ještě jste odměněni.

185116.jpg

Autodrom

Bohužel nenaleznete již rozdělení na přední a zadní náhon, čímž končí zábava zběsilých zadokolek. Vozový park pak obsahuje dvacet sedm upravitelných aut. Občas vám přijde na mysl absence gravitace, jako by auta ztratila hmotnost a nadzvedávající se přední část od země vás dostane do nesmyslných vývrtek a vzdušných salt. Oproti minulým dílům však přestala plavat v zatáčkách a rychleji reagují na povely.

flatout-4-total-insanity.jpg

Závěrem

Protivníci jsou poměrně dobře naprogramovaní a dostatečně si vás podají, pokud nemáte vyšperkované auto, nebo nerazíte názor „mrtvý protivník dobrý protivník, bazukou vpřed“. Hru doprovází opět podnětná hudba, chybí však pokřikování na spolujezdce a vyložená provokace protivníka.

Minimální požadavky

  • 64-bit Windows 7 / novější
  • Intel Core i3 / AMD Phenom II X2
  • 4 GB RAM
  • 10 GB miesta na disku
  • Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 650 / AMD Radeon HD 7750
  • DirectX kompatibilní zvuková karta
  • DirectX 11

 

Martin Foldyna, 21.06.2017 18:43

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Family Island

Jestliže si chcete odpočinout od každodenního shonu a trošku se pobavit u něčeho příjemného, čeká na vás hra Family Island. Tato mobilní hra od firmy Melsoft Games Ltd. Vám určitě dá spočinout a odreagovat se. Od této společnosti můžete také hrát Moje...

Westland Survival

Chtěli jste se někdy podívat na divoký západ? Osamělý kovboj v prérii, polorozpadlá chatrč a vyjící kojot na zářící kulatý měsíc. Lehce plápolající oheň, při kterém vytáhnete kytaru a spustíte tu svoji...

Assassin's Creed Valhalla

Norský válečník Eivor sirotek, kterého se ujal král Styrbjorn z Forbergu se kolem roku 873 dostane do války severských kmenů o nadvládu a území. Již v mádí prožil zpustošení své vesnice a právě proto se nechce podvolit...

Predator: Hunting Grounds

Po incidentu Stargazer nastává čas na novou éru boje s mimozemšťany. Organizace, která studuje rasu Yautja byla zrušena a nahradil ji Other Worldly Life Forms Program. Několika odpadlým agentům se však podařilo odcizit dokumenty a mimozemskou technologii. Informace prodané na...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama