[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Final Fantasy XV - for fans and first-timers KE STAŽENÍ

Final Fantasy v pořadí již patnácté, na sebe nechalo dlouho čekat. Vývoj této hry se několikrát stopnul a započal znova vytvářet. Nejprve Tetsuya Nomura skvělý designer postav série Final Fantasy dostal šanci realizovat svůj nápad. Jednalo se o spin-off k Final Fantasy XIII zvaný FF versus XIII. Nicméně nápad zanikl a na řadě byl videoherní režisér Hajime Tabatu. Ten již dotáhl s firmou Square Enix hru po deseti letech do konce a nyní máme možnost si ji zahrát. Tvůrci se zaměřili jak na zkušené hráče, tak na úplné začátečníky, s tím také souvisí heslo A Final Fantasy for fans and first-timers, jenž se zobrazí vždy při spuštění hry.

 

uvod2.jpg

Příběh se odehrává ve světě zvaném Eos, obsahující několik království. Zde naleznete rozsáhlé pláně, staré tajemné hrobky, obří krystaly čnící k nebi, pouště, území bažin, luxusní letoviska i obří kráter a dokonce zajímavě vytvořené Benátky v japonském stylu. Jedno z království jménem Lucis, je na pokraji války s královstvím Niflheim, kterému se podařilo obsadit vzdorující území. Král Regis Luis Caelum CXIII se snaží předejít válce tím, že provdá svého syna a našeho hrdinu za dceru Niflheimského krále Lunafreyu. Princ Noctis a naše jediná herní postava tedy vyráží se svými třemi kamarády Gladiolusem, Ignisem a Promptem v luxusním Cadilacu jménem Regalia, na území Accordo, kde má dojít ke svatbě.

film2.jpg

Filmová předehra

Pokud by se chtěl někdo předpřipravit na hru jako takovou a více se vpravit do příběhu, naskýtá se možnost shlédnout filmovou verzi, která je takovým prologem. Kingsglaive vypráví o královské elitní jednotce, čerpající sílu z krystalu. Vůdce jednotky Nyx Ulric špička v teleportaci, dostal za úkol ochránit Lunafreyu do doby, než proběhne svatba s Noctisem. Další z přípravných filmů, je pětidílný animé Brotherhood, pojednávající o nalezení kamarádství mezi čtyřmi kamarády Noctisem, Gladiolusem, Ignisem a Promptoem.

pstros2.jpg
 

Princ Noctis

Hra final fantasy XV se liší od předchozích dílů tím, že tahový systém, na který hráči byli zvyklí, úplně zmizel. Nahradil ho boj v reálném čase s různými efekty a množstvím výbuchů. Hlavní postava ovládá čtyři druhy zbraní, mezi kterými přepíná. Každá zbraň má jiný účinek na protivníka. Využívat také budete magii, nasbíranou na speciálních místech. Lze ji dále kombinovat s dalšími katalyzátory a vytvářet tak varianty s použitím ohně, ledu, blesku. Magii uschováte v láhvích, pak následně použijete jako předmět, čímž ušetříte manu. Postupem času se dostanete k množství unikátních zbraní a komb, proveditelné také ve spolupráci s ostatními členy skupiny.

taboriste.jpg
 

Duchové noci

Bojem a řešením úkolů dostáváte zkušenostní body zároveň s ability body. Tyto bodíky lze rozdělit mezi schopnosti postavy a to ne jen té jedné postavě. Všichni čtyři rytíři mohou dostat nějaký ten bodík ke schopnosti, samozřejmě Notise jich má nejvíce. Abyste mohli tyto ability body použít musíte se nejdříve vyspat, to platí také pro zkušenostní body transformující se ve spánku na postup do dalšího levelu, pokud jich je dostatek. Pro tyto účely naleznete na mapě spousty míst s osídlenými vesnicemi, dále lze pronajmout karavan, hotel nebo kempoviště, pokud nemáte moc peněz. Ve vesnici nakoupíte nové vybavení, zbraně, jídlo. Také zde získáte informace o misích a nové zakázky. Doporučuje se tam přes noc zůstávat vzhledem k vynořujícím se nočním démonům s možností s vámi docela rychle zatočit. Pokud však řešíte úkol někde v dáli, bylo by dobré najít tábořiště, poskytující bezpečí na noc. Díky schopnostem přátel, Ignis může uvařit různá jídla podporující schopnosti, jako je síla, HP, odolnost jedům. Jídlem pak dočasně zlepšujete maximální zdraví, útok apod. Noctis umí rybařit, s tím souvisí i malá minihra lovení ryb. Gladiolus sbírá suroviny potřebné pro ulehčení hry a výhody. Nejméně prospěšný je pak Prompto fotící vše kolem.

 
auto.jpg
 
Road trip

Hned zpočátku se seznámíte kráskou Cindy automechaničkou, upravující za rozumnou cenu autíčka. Nechte si tedy i vy vylepšit Cadillac Regalia, samozřejmě za slušný balík. Čas od času bude samozřejmě třeba auto opravit, tak jako natankovat benzín do nádrže. Při projížďce si pusťte některý ze soundtracku z Final Fantasy her včetně milované sedmičky nebo skladbu od DJ Afro Jacka, složenou přímo pro FF XV. Nečekejte však žádné velkolepé ježdění křížem krážem krajinou, hra obsahuje omezení v podobě neviditelných zábran, tudíž vás drží převážně na cestách. Pozdější část hry pak nabízí jízdu na Chocobech, aby vám to vynahradili. Žlutí opeřenci smějí přemístit hrdinu kdekoli ve velkém otevřeném světě Eos. Chocoba lze krmit, vylepšovat a časem i částečně zapojit do boje.

duchove.jpg

Závěrem

Firma Square Enix slibuje zhruba 50 hodin herního času, v rozlehlém otevřeném světě však strávíte mnohem více. Znamená to, že když v dáli vidíte spadlý meteorit, dozajista se k němu dostanete, neboť v této hře nenaleznete žádné kulisy v pozadí. Vše co vidíte, se dá prozkoumat. Fantasy svět vás vtáhne převážně detaily a grafikou, čímž vyváží nedostatky v příběhu, který stejně skončí napadením hlavního města Království Lucisu Insomnii a zničením jejího štítu. Hře se dá vytknou špatně programované kamery, které dovedou zkomplikovat hraní a delší nahrávací časy. Minihry jako rybolov, herní automat v maringotce nebo převrše fiktivních jídel, vložené do samotného celku jsou však příjemným osvěžením. Celkově Final fantasy XV působí dobrým dojmem a zaujme jak skalní hráče, tak začátečníky nově se seznamující s touto hrou.

Minimální požadavky:

  • Windows XP SP3 / Vista SP2 / 7
  • 2 GHz Intel Core2 Duo / 2 GHz AMD Athlon X2
  • 1.5 GB RAM (XP) / 2 GB RAM (Vista / 7)
  • 512 MB NVIDIA GeForce 9600 / ATI Radeon HD 2900
  • DirectSound compatible sound card
  • 15 GB HDD
  • DirectX 9.0c

 

Martin Foldyna, 24.02.2017 18:44

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Family Island

Jestliže si chcete odpočinout od každodenního shonu a trošku se pobavit u něčeho příjemného, čeká na vás hra Family Island. Tato mobilní hra od firmy Melsoft Games Ltd. Vám určitě dá spočinout a odreagovat se. Od této společnosti můžete také hrát Moje...

Westland Survival

Chtěli jste se někdy podívat na divoký západ? Osamělý kovboj v prérii, polorozpadlá chatrč a vyjící kojot na zářící kulatý měsíc. Lehce plápolající oheň, při kterém vytáhnete kytaru a spustíte tu svoji...

Assassin's Creed Valhalla

Norský válečník Eivor sirotek, kterého se ujal král Styrbjorn z Forbergu se kolem roku 873 dostane do války severských kmenů o nadvládu a území. Již v mádí prožil zpustošení své vesnice a právě proto se nechce podvolit...

Predator: Hunting Grounds

Po incidentu Stargazer nastává čas na novou éru boje s mimozemšťany. Organizace, která studuje rasu Yautja byla zrušena a nahradil ji Other Worldly Life Forms Program. Několika odpadlým agentům se však podařilo odcizit dokumenty a mimozemskou technologii. Informace prodané na...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama