[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Far Cry aneb váš křik daleko nedolehne KE STAŽENÍ

Far Cry vystoupila z anonymního davu akčních stříleček a zanechala své jméno vypálené v očních sítnicích mnoha fanoušků. Otevřela brány ráje krvelačným hordám mutantů a oportunistických žoldáků - no a někdo je prostě musí zastavit.

 

Studna, propast, jeskyně. Válíte se ve vodě v havajský košili a nemáte šajn. Jen před sebou tunel a myšlenku „musím vodsaď vypadnout“. Průchod touhle kanalizací vás naťukne ohledně ovládání hry. Dírami v železobetonu spatříte tropický ráj. Najdete vysílačku, v níž vás Chlápek, co ti řekne, jak přežít aka Doyle „seznámí“ se situací a vyrážíte...
 
Doyle udělí pár užitečných rad. (Mimochodem písmo pokynů mohlo být větší). Seberete bouchačku, nějaké to střelivo, vestu a dáte se rabovat výletní chatky, postřílet prvních pár blbečků a najít dalekohled, tábor, auto a snad i cestu odsud.
 
Potěší útočná puška M4 - univerzální to společník v další hře. Přece jen to první plivátko, co jste sebrali, nemá ten patřičný zastavovací účinek. Dalším plusem je dalekohled (B) se zesilovačem zvuku a detektorem pohybu. Dalekohled se se později ukáže být nedocenitelným pomocníkem při detekci čehokoliv, co se hýbe, mluví, nebo vydává zvuky. Můžeme si i zaplavat, jen je třeba myslet na dostatek kyslíku v plicích.
 A plachtíme si na rogalu - i střílet můžem:)
 
Solidně je zpracovaná umělá inteligence nepřátel, kteří opravdu jen tak nepostávají a nečekají až je po jednom sejmete. Nejdou po vás přímo, netrpí potřebou vystavovat se kulkám a vůbec jednat jako idioti. Také potěší, že prostředí různě reaguje, slaňující speciály můžete postřílet ještě ve vzduchu. Jen by v rámci učení se herním principům občas neškodilo vypíchnout, co vás vlastně dostalo.
 
Projdete táborem, šlohnete auto, prostřílíte se vrakem lodi a už si to míříte na pevnost, kam jakýsi pošahanec vleče jakousi Val, o čemž vás neustále informuje Doyle.
 
Ve hře využijeme spousty dopravních prostředků: džípy, buginy, vodní čluny gumové i obrněné a rogalo. A také spousty zbraní: krom přenosných jsou to kulomety bugin, člunů a palpostů, raketomet, granátomet a mnoho dalších. V pevnosti se dozvíme, že doktůrek kříží zrůdy, vyhodíme do vzduchu komunikační satelit a fičíme dál.
 
Uvidíme, že ať doktor dělá jakékoliv pokusy, nesvědčí to ani subjektům, ani zdejšímu personálu. Osvobodíme Valerii, zničíme elektrárnu... a neustále pokračujeme. Celkem nás čeká 20 levelů plných napětí a nepřátel, kteří o nás nevědí, zpozorní a jdou po nás. Neustále tepající tempo akcentuje hudba a zvukové efekty. Časem se stále častěji dostáváte do potyček s mutanty a jejich velikost narůstá. Naštěstí, když už jsou fakt přerostlí a ozbrojení, začnou být i kapku nemotorní.
 
Far Cry prověří váš postřeh, důvtip, trpělivost i nepředvídatelnost. Budete sbírat přístupové karty, odstřelovat z dálky, masakrovat zblízka, zákeřně využívat krvežíznivost mutantů. Účinnost speciálních zbraní tvůrci zohlednili, a tak třeba se snajperkou nevystřílíte celý level – nebudete na to mít ani zdaleka dost nábojů. A komu by nestačila narůstající agresivita a schopnosti nepřátel, může zvolit vyšší obtížnosti - Far Cry jich má celkem pět: od turistické procházky tropickým rájem po zběsilý úprk horečnatým peklem.
 
Far Cry oprávněně urvala své místo na slunci
  • velmi dobře propracovanou umělou inteligencí: nepřátelé jsou opravdu jako živí, mutanti agresivní a bezhlaví, lidé zákeřní a kooperující;
  • grafikou a herním enginem – prostředí je detailní a reaktivní, často ho navíc budete muset využít k dalšímu postupu;
  • modulárností řešení, strhujícím tempem a napětím.
 
Jen vám občas přijde, že ti nepřátelé by o vás nevěděli na takovou dálku, mimo perimetr a vůbec. Ale nezoufejte – pamatujte na to, že jejich inteligence je jen umělá, vaše skutečná.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Predator: Hunting Grounds

Po incidentu Stargazer nastává čas na novou éru boje s mimozemšťany. Organizace, která studuje rasu Yautja byla zrušena a nahradil ji Other Worldly Life Forms Program. Několika odpadlým agentům se však podařilo odcizit dokumenty a mimozemskou technologii. Informace prodané na...

DOOM Eternal

Píše se rok 1993, firma Id Software vydává zcela poprvé krvavou hru Doom. Můžeme říci, že hra se hned chytla a stal se z ní kultovní počin. Příjemný nový sci-fi příběh na vedlejší koleji s haldy pekelných nestvůr k zabití...

Remake: Trackmania Nations

Remaku se dočkala i stará dobrá Trackmania Nations. Nevyjde na Steamu, bude zdarma a zlepší se i grafika? Testovali jsme pro vás předělávku Trackmanie Nations. ...

Half Life : Alyx

Na zemi pod nadvládou rasy Combine, se rodí vlastenci a hrdinové. Poté co Gordon Freeman zmizel, se zrodil nový hrdina. Nebude to však muž, ale devatenácti letá dcera výzkumníka Eli Vance, Alyx. Pokusí se osvobodit nechvalně proslulé City 17 od...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama