[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Far Cry aneb váš křik daleko nedolehne KE STAŽENÍ

Far Cry vystoupila z anonymního davu akčních stříleček a zanechala své jméno vypálené v očních sítnicích mnoha fanoušků. Otevřela brány ráje krvelačným hordám mutantů a oportunistických žoldáků - no a někdo je prostě musí zastavit.

 

Studna, propast, jeskyně. Válíte se ve vodě v havajský košili a nemáte šajn. Jen před sebou tunel a myšlenku „musím vodsaď vypadnout“. Průchod touhle kanalizací vás naťukne ohledně ovládání hry. Dírami v železobetonu spatříte tropický ráj. Najdete vysílačku, v níž vás Chlápek, co ti řekne, jak přežít aka Doyle „seznámí“ se situací a vyrážíte...
 
Doyle udělí pár užitečných rad. (Mimochodem písmo pokynů mohlo být větší). Seberete bouchačku, nějaké to střelivo, vestu a dáte se rabovat výletní chatky, postřílet prvních pár blbečků a najít dalekohled, tábor, auto a snad i cestu odsud.
 
Potěší útočná puška M4 - univerzální to společník v další hře. Přece jen to první plivátko, co jste sebrali, nemá ten patřičný zastavovací účinek. Dalším plusem je dalekohled (B) se zesilovačem zvuku a detektorem pohybu. Dalekohled se se později ukáže být nedocenitelným pomocníkem při detekci čehokoliv, co se hýbe, mluví, nebo vydává zvuky. Můžeme si i zaplavat, jen je třeba myslet na dostatek kyslíku v plicích.
 A plachtíme si na rogalu - i střílet můžem:)
 
Solidně je zpracovaná umělá inteligence nepřátel, kteří opravdu jen tak nepostávají a nečekají až je po jednom sejmete. Nejdou po vás přímo, netrpí potřebou vystavovat se kulkám a vůbec jednat jako idioti. Také potěší, že prostředí různě reaguje, slaňující speciály můžete postřílet ještě ve vzduchu. Jen by v rámci učení se herním principům občas neškodilo vypíchnout, co vás vlastně dostalo.
 
Projdete táborem, šlohnete auto, prostřílíte se vrakem lodi a už si to míříte na pevnost, kam jakýsi pošahanec vleče jakousi Val, o čemž vás neustále informuje Doyle.
 
Ve hře využijeme spousty dopravních prostředků: džípy, buginy, vodní čluny gumové i obrněné a rogalo. A také spousty zbraní: krom přenosných jsou to kulomety bugin, člunů a palpostů, raketomet, granátomet a mnoho dalších. V pevnosti se dozvíme, že doktůrek kříží zrůdy, vyhodíme do vzduchu komunikační satelit a fičíme dál.
 
Uvidíme, že ať doktor dělá jakékoliv pokusy, nesvědčí to ani subjektům, ani zdejšímu personálu. Osvobodíme Valerii, zničíme elektrárnu... a neustále pokračujeme. Celkem nás čeká 20 levelů plných napětí a nepřátel, kteří o nás nevědí, zpozorní a jdou po nás. Neustále tepající tempo akcentuje hudba a zvukové efekty. Časem se stále častěji dostáváte do potyček s mutanty a jejich velikost narůstá. Naštěstí, když už jsou fakt přerostlí a ozbrojení, začnou být i kapku nemotorní.
 
Far Cry prověří váš postřeh, důvtip, trpělivost i nepředvídatelnost. Budete sbírat přístupové karty, odstřelovat z dálky, masakrovat zblízka, zákeřně využívat krvežíznivost mutantů. Účinnost speciálních zbraní tvůrci zohlednili, a tak třeba se snajperkou nevystřílíte celý level – nebudete na to mít ani zdaleka dost nábojů. A komu by nestačila narůstající agresivita a schopnosti nepřátel, může zvolit vyšší obtížnosti - Far Cry jich má celkem pět: od turistické procházky tropickým rájem po zběsilý úprk horečnatým peklem.
 
Far Cry oprávněně urvala své místo na slunci
  • velmi dobře propracovanou umělou inteligencí: nepřátelé jsou opravdu jako živí, mutanti agresivní a bezhlaví, lidé zákeřní a kooperující;
  • grafikou a herním enginem – prostředí je detailní a reaktivní, často ho navíc budete muset využít k dalšímu postupu;
  • modulárností řešení, strhujícím tempem a napětím.
 
Jen vám občas přijde, že ti nepřátelé by o vás nevěděli na takovou dálku, mimo perimetr a vůbec. Ale nezoufejte – pamatujte na to, že jejich inteligence je jen umělá, vaše skutečná.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Dirt rally 2.0

Přichází pokračování závodního simulátoru od známe firmy Codemasters. Tradice této firmy se datuje do roku 1998, kdy přišli s původcem žánru pod titulem Colin McRay Rally. Codemasters se již před tím zabývali například o čtyři roky dříve...

Kingdom Come: Deliverance

Roku 1403 se pokusil Zikmund Lucemburský Uherský král ovládnout Českou zemi. Nejen že drží nová ložiska stříbra v Uhrách, převážně na Slovensku, chce také ty ve Stříbrné Skalici.  Důvodem je posílení pozic na...

Ice Age: Scrat's Nutty Adventure

Dozajista všichni znáte Filmové zpracování Doby ledové. Tento animovaný film se všemi svými postavami, mamut Manny, lenochod Sid, šavlozubý tygr Diego vás baví již několik let. Před léty s touto tématikou vyšly i...

Terminator: Resistance

Postapokalyptická budoucnost, kde vládne umělá inteligence Skynet zrodila hrdinu. Není jím však John Connor, nýbrž neznámý Jacob Rivers. Ten náhodně přežil útok na Los Angeles téměř po třiceti letech od Soudného dne. Píše se rok 2028...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama