[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Family Island

Jestliže si chcete odpočinout od každodenního shonu a trošku se pobavit u něčeho příjemného, čeká na vás hra Family Island. Tato mobilní hra od firmy Melsoft Games Ltd. Vám určitě dá spočinout a odreagovat se. Od této společnosti můžete také hrát Moje kavárna nebo se inspirovat konkurencí a podobnost najdete v The Tribez: Build a Village, nebo Trade Island. Dočkáte se kouzelné rodinky plnící vaše úkoly v plném rozsahu. Téměř jako byste si hráli na boha a Adam s Evou měli dvě děti.

 

unnamed.jpg
 

Hned v úvodu vás provede takzvaný tutoriál, jen s tím rozdílem, že již plníte herní úkoly a budujete svou vesnici. Tak jako se ocitl Robinson Crusoe na pustém ostrově tak i vy začínáte v panenské přírodě, rukou nedotčenou a modernizací nezkaženou. Developeři by z vás měli radost, jelikož hlavními úkoly je těžit suroviny a stavět budovy. Takový přechod z doby kamenné do dnešní doby, avšak nepleťte si to s Forge of empire.

screen-1.jpg

Domove sladký domove

Postavíte si svou chatrč uprostřed ničeho, následované ohništěm pro úpravu a konzumací potravin. Výroba suroviny jako pazourku nebo z něj udělané sekyry potřebuje skladiště. Tento úkol se s vámi potáhne celou hrou, neboť místo pro suroviny je vždy třeba. Vyrábíte otepi slámy z něj pak stěny, kdy využijete klacíky z nedalekého křoví. Misky z hlíny pro rajčatové pyré na posilnění energie. Postavte mlýn a hned máte potravu pro domácí zvěř jako jsou slepičky nebo kozy, produkující kožešiny a vajíčka. Lepší dům potřebuje lepší materiál, tak jako měli tři prasátka domečky tak i vy projdete slaměným dřevěným a cihlovým. Pro veškerý materiál však budete muset zdokonalovat dílny a tím zlepšovat výrobu.

surovinyt.jpg

V energii je síla

Každý level přináší body navíc a v této hře body energie hrají prim. Zanedlouho získáte obchodníka, který za určité předměty dodá body energie a potřebné klíče k truhlám. Body energie získáte také z bobulí, všelijakých truhel, mušlí, hvězdic, velkých překážek a stromů, téměř každého předmětu, na který použijete krompáč, rýč nebo pilu. Tyto tři předměty se dají získat právě z truhel, takže se z toho stává vlastně začarovaný kruh. Na pláži se objevují hrady z písku a ty vám dodají sůl tak jako občasně mořské hvězdice nebo mušle. Sůl je důležitá pro výrobu jídla, které vám dodá energii podle obtížnosti přípravy. Body energie lze získat také postavením toalet nebo sprchy a věřte, že především dámy to budou vyžadovat.

e75a5c6f26cd1f7247476a56e1c083da_screen.jpg

Jediná složky, které nepotřebují energii jsou ty, jež si vypěstujete. Kukuřice saláty brambory, rajčata atd. právě vše na potravu, obchod a dolování tolik vzácné energie. Jednou za čas se objeví předmět na konci mise, který bude dodávat blesky. Jinými slovy není jen jeden ostrov a jediný úkol ostrovů je hned několik. Některé jsou časově omezeny a také úkoly pro ně vytvořené. Jedná se o hledání pokladů, velikonoční ostrovy, ostrovy poznání, zkrátka na co si vzpomenete. Odměnou bývá výzdoba předměty, klíče, energie, speciální artefakty. Jednou z prvních je studna poznání, vytvářející elektrokoule na energo koule. Každých 8 malých vám přidá jednu velkou za 40 bodu energie. Na jednom z ostrovu postavíte sněhuláka a poznáte dárky od Santa Klause. Jiný zase podpoří velikonočním zajíčkem a pomlázkou.

haloween.jpg

Mise jsou ohodnoceny v žebříčku a ten je jasně daný body a tím pádem splněnými úkoly. Bohužel se stále opakují dokola, jen s jiným obrázkem. Vytěž tolik a tolik surovin, získej domečky, získej území, získej předměty. Nestěžuji si jen si občas říkám, že ten čas se dá využít i jinak, bohužel jsem strašně soutěživý typ. Musíte si tedy rozmyslet, jak utratit energii a rubíny, které jsou za prémiovou měnu. Tak jak tvůrci udělali hru bez financí, tak ji posunuli i na úroveň rychlíků utrať kolik chceš. Vše se dá koupit i přes to, že hra se dá luxusně hrát i bez financí. Jak energie v truhlách, tak rubíny ve škeblích přicházejí každý den. Za rubíny pak koupíte předměty, lze i měnit zadání misí, získat suroviny, body energie, dekoraci, prostě vše, na co si vzpomenete.

0x4096h-1-1024x768.jpg

Závěrem

Family Island je návyková hra, která mě baví dodnes, a i pře občasné pauzy, ve kterých se vlastně nic neděje mne stále láká. Nemusíte se přihlašovat každý den, nebo můžete být online stále, a přesto tady bude s vámi. Hodiny a hodiny zábavně stráveného času s příjemnou rodinkou a zajímavými dialogy. Graficky si nelze na nic stěžovat, bez hrozivých výpadků serveru a poměrně slušné načítací časy z této hry dělají pro mne top 10. Jedinou chybou je stálé připojení k internetu.

 

Martin Foldyna, 25.04.2021 00:11

 

 

 

 

Robin Hood 4: Spring of Life

Robin Hood 4, Spring of Life je skvělá hra, která vám umožňuje prožít příběh Robina Hooda. Je to dlouhá hra s mnoha zábavnými úrovněmi vyžadující taktické myšlení. Nabízí pěknou grafiku a hudbu na...

Westland Survival

Chtěli jste se někdy podívat na divoký západ? Osamělý kovboj v prérii, polorozpadlá chatrč a vyjící kojot na zářící kulatý měsíc. Lehce plápolající oheň, při kterém vytáhnete kytaru a spustíte tu svoji...

Assassin's Creed Valhalla

Norský válečník Eivor sirotek, kterého se ujal král Styrbjorn z Forbergu se kolem roku 873 dostane do války severských kmenů o nadvládu a území. Již v mádí prožil zpustošení své vesnice a právě proto se nechce podvolit...

Predator: Hunting Grounds

Po incidentu Stargazer nastává čas na novou éru boje s mimozemšťany. Organizace, která studuje rasu Yautja byla zrušena a nahradil ji Other Worldly Life Forms Program. Několika odpadlým agentům se však podařilo odcizit dokumenty a mimozemskou technologii. Informace prodané na...


 
© 2005-2023 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama