[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Doom 4 - Mars útočí KE STAŽENÍ

Chtěl bych vám představit jednu z nejočekávanějších her roku 2016, kterou se stal Doom 4.  Všichni nedočkavci již viděli trailer s postavou řvoucího Revenanta a nevypadalo to věru zle. Musím však zklamat všechny přívržence nových first-person stříleček. Žádná revoluce se nekoná, tvůrci hry zvolili v dnešním free move světě v podstatě takový remake prvního dílu. Team od Bethesda Sofworks  se snažil moc nepárat s příběhovou linkou, hned na začátku je v podstatě vše vysvětleno a pustí vás masakrovat hordy démonů.

 

183113.jpg

První vydání Doom v roce 1993 znamenal perfektní skloubení parádní grafiky, rychlého enginu a převrše krvavé, zábavné akce.  Tvůrci se nechali inspirovat o rok starší hrou Wolfenstein 3D, který udával trend akčních her tehdejší doby. Rozsáhlé prostory skýtající dlouhé chodby s hnijícími a polorozpadlými mrtvolami, tajné zákoutí a tu a tam ukrytou tajnou skrýš se zbraní. Chodby plné nepřátel a hledání klíčů, občas nějaká ta vracečka po již prošlých chodbách, tak přesně toto najdete i dnes v novém DOOM 4.

doom_20160521121824.jpg

Masakr na Marsu

Doom 4 se absolutně v ničem nepřetvařuje a hrdě se hlásí k odkazu originálu. Dynamika a rychlost hry je doslova skvělá, sice si chvíli člověk musí zvykat, než mu systém rychlého pohybu neboli běhání, skákání a zároveň likvidování nepřátel přiroste, ale poté nastává prožitek krvavých lázní. Hra funguje na principu posunu mezi místnostmi nějakou chodbou, za kterou se za vámi zavřou dveře a přichází teleportace nestvůr, démonů a jiné havěti z časoprostoru. Jako mariňák musíte tyto potvůrky vyvraždit do posledního, teprve poté se zase dveře otevřou a vy tak ochráníte obří výzkumný komplex na Marsu, pod názvem Union Aerospace Corporation (UAC).

188650.jpg

Co nového v oldschool světě

Nenaleznete zde žádný stealth mod, skrývání za sloupem, nebo doplňování zdraví, když se někde ukryjete. To co najdete je velký výběr zbraní, účinné na dálku i pěkně zblízka. Za zmínku nejspíše stoji variace na railgun ze série Quake, klasická motorová pila, či BFG 9000, jenž vytáhnete ve chvílích, kdy vám došla munice, což v novém DOOM bude poměrně často.

188641.jpg

Výhodou pak shledáte možnost vlastnit všechny zbraně zároveň. Zjistíte, že to nastane zhruba v půlce hry. Samozřejmě by to byla po zbytek hry nuda, proto se dají dále modifikovat. Přichází však dilema, kterým směrem by se měl onen upgrade ubírat, jelikož fyzické upgrady jsou roztroušené po celé hře, především na tajných místech. Druhou složkou pak nastává upgrade brnění a speciální runy pro vašeho mariňáka.

img25.jpg

Glory Kills - rána z milosti

Novinkou hry je takzvaný Glory Kills, pro vysvětlení je to zvláštní efekt, kdy před koncem útoku na démona začne světélkovat a vy jej můžete dorazit pěkně zlehka s časovou rezervou. Tento způsob vám přidá vice munice či lékárničky, bez kterých se ve hře rozhodně neobejdete.  Propracovanější boj na blízko a ukončovačky se postarají o neuvěřitelně brutální podívanou. V pozdější fázi hry se například naskytne možnost svézt se speciálním vlakem z jedné stanice do druhé, nečekejte však pohled povrch Marsu. Celou hru doprovází metalově vybraná hudba, těžko říci proč, spojenou s peklem a démony :-)

Minimální požadavky:

  • 64-bit Windows 7 / 8.1 / 10
  • Intel Core i5-2400 / AMD FX-8320
  • 8 GB RAM
  • 55 GB místa na disku
  • 2 GB grafická karta NVIDIA GTX 670 / AMD Radeon HD 7870

 

Martin Foldyna, 17.12.2016 19:44

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Dirt rally 2.0

Přichází pokračování závodního simulátoru od známe firmy Codemasters. Tradice této firmy se datuje do roku 1998, kdy přišli s původcem žánru pod titulem Colin McRay Rally. Codemasters se již před tím zabývali například o čtyři roky dříve...

Ice Age: Scrat's Nutty Adventure

Dozajista všichni znáte Filmové zpracování Doby ledové. Tento animovaný film se všemi svými postavami, mamut Manny, lenochod Sid, šavlozubý tygr Diego vás baví již několik let. Před léty s touto tématikou vyšly i...

Terminator: Resistance

Postapokalyptická budoucnost, kde vládne umělá inteligence Skynet zrodila hrdinu. Není jím však John Connor, nýbrž neznámý Jacob Rivers. Ten náhodně přežil útok na Los Angeles téměř po třiceti letech od Soudného dne. Píše se rok 2028...

Star Wars : Jedi Fallen Order

Patnáctého listopadu nám vyšel nový díl Star Wars s podtitulem Jedi Fallen Order. Příběh je zasazen do událostí mezi filmové zpracování Revenge of the Sith (pomsta shitu) a New Hope (nová naděje) tedy zhruba 5 let po třetím dílu....


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world