[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Dishonored: Death of the Outsider

Ve světě Dishonored, kde opět z města Dunwall vládne Emily Kaldwin se svým otcem Corvem Attanem se v nebezpečí ocitne Outsider. Bůh žijící v mystickém světě, navštěvovaný jen snícími a umírajícími lidmi se musí mít na pozoru. Tajemné stvoření s černýma očima, vládce chaosu a poskytovatel magických schopností musí být zabit. Lze však zabít boha v lidské podobě? Zjistit to musíte sami v Dishonored: Dead of the Outsider.

 

dishonored-death-of-the-outsider-08.jpg

Hned od počátku se ocitneme na známém místě Karnaka. Hlavní hrdinkou příběhu v této samostatně spustitelné hře se stává Meagan Foster kapitánka lodi Dreadful Wale. Pokud nevíte, kdo by to mohl být, najdete ji pod tajnou identitou Billie Lurk. Předchozí díl její loď, poskytuje útočiště královské rodině. Pár měsíců od pomoci Emily a Corvovi , musí Billie zachránit svého mentora a známého nájemného vraha Dauda. Shodou okolností právě on zabil před léty matku Emily a bývalou královnu Jessamine Kaldwin. Roky plynuly a z Dauda se stal slabý stařík, jehož přáním bylo splnit poslední zakázku, než odejde na odpočinek. Kdo jiný tedy, nežli nejlepší žačka, by měla nemožný úkol splnit.

9c5d0987baf75f7dbb13bfb6644e3210.png
 
Hrdinka Billie Lurk

Na rozdíl od předchozích dílů postava nenese Outsiderovo znamení. Neznamená to však, že nějaká ta magie se vytratila. Billi získává schopnosti díky artefaktům a nedobrovolné výměně poloviny obličeje s části pravé ruky za trojici magických účinků. Dokáže zastavit čas, označit si nepřátele nebo body zájmu, a to i skrz zdi. Vše toto pokrývá Foresight, obdoba Dark Vision. Druhou částí disponuje teleportem pod názvem Displace, znáte jako Blink u Corva, nebo Far Reach disponujícím Emily. Poslední Semblance pak propůjčuje podobu kohokoli, kdo se vám hodí pro splnění mise. Nevzbudíte tak nežádoucí pozornost. Zařadil bych zde ještě Void Strike, silný úder odmršťujíce nepřátelé dále od vás. Díky tomuto odpadá používání lahviček a sbírání run, jediným vylepšením programátoři zvolili bonecharms a nakupování v black market. Díky bonecharms si můžete přidat jeden sloupec, všechny se pak doplňují automaticky, čímž se naskýtá příležitost častěji používat své schopnosti. Jako bonus se vrací mluvení s krysami. Zubaté potvůrky oplývají různým i informacemi o celém městě a dění v něm.

dishonored-2-shadow-kill.jpg
 
Výběr schopností není bůhví jak velký, ovšem stačí. Na druhou stranu v kombinaci se zbraněmi si je mnohem více užijete. Vybaveni omračujícími i tříštivými granáty, klasickými nebo taserovými šipkami si pročistíte cestu. Nastražte šrapnelovou minu, magnetickou pastičku odlákejte pozornost hopikem a dále už jen sledujte, jak vše do sebe zapadne. Brutálnější pak shledávám ohnivé střely, které z protivníka udělají hromádku popela. Munici a amulety se vám podaří nacházet velice často. Programátoři jich rozmístili hojné množství po lokacích, takže se nemusíte bát s využitím.
 
doto_en_billiecosplayguide_full.jpg
 
Minulé díly měly systém Chaosu. Podle stylu hry se ulice vršily mrtvolami, vzrůstala epidemie a krysy se množily závratnou rychlostí. Na ulicích rvačky a celková nespokojenost obyvatelstva. Takhle to vypadalo, pakliže vaše zbraně zrudly krví nebohých občanů. Pokud jste však zvolili cestu ve stínech obcházení nepřátel a vyhýbání se konfliktů lidé byli spokojení a hra se dočkala šťastného konce. Dishonored: Death of the Outsider nemá sice systém Chaosu, tudíž rozdíl v zabíjení nebo mírumilovnosti na hře nepoznáte. Dobrat se však dvou konců lze a cest k cíli s volností v řešení situací zůstává. Po dohrání se odemkne Original Game + mód. Nabízí projít celou hru se schopnostmi Corva a Emily ovšem v postavě Billie Lurkové, která je bohužel jedinou herní postavou této DLC.
 
arkane-studios-needed-two-years-to-create-distinctive-dishonored-look-2.jpg
 
Město Kaltaca a její krásy

Přes fakt, že se hra opět odehrává v Kaltace, nemusíte mít obavy. Sice některé z lokací dozajista poznáte, avšak prostředí autoři pozměnili. Studio Arkane zasadilo DLC do prostředí po událostech druhého dílu. Příkladem shledávám mapu Conservatory, kde se nyní nacházejí jen ruiny prohledávané davy Overseerů. Dishonored: Dead of the Outsider obsahuje několik hlavních misí, které doplňují tři až čtyři úkoly vedlejší. Tyto úkoly pak především naleznete na nástěnce u obchodníků a splněním každého si vyděláte pěknou sumu peněz. Nejsou však lehké jak se může na první pohled zdát. Například odprovodit ze světa mima za bílého dne před publikem tak aby to vypadalo, jako nešťastná náhoda je pěkný oříšek. Vyskytne se dokonce pár problémů při plánování úniku z banky, kterou máte vyloupit. Hlavními misemi nyní nebude sejmout nějakého bosse, nýbrž vloupačky do střežených míst a únosy nebo likvidaci nepohodlných lidí, i když vždy na konci se objeví někdo krapet silnější nežli všichni ostatní. Jednou misí dokonce bude povraždit všechny ve čtvrti, díky čemuž navštívíte část města, kterou byste jinak vynechali. Žádná novinka v protivnících se pak nekoná. Představí se více gang Eyeless, mechaničtí Clockwork Soldiers nové generace, styl boje s nimi však zůstává stejný, vyjímkou jsou snad jen zvláštní bytosti z Voidu ke konci hry. Naskýtá se malá příležitost ke zpestření a to možnost nastavit si obtížnost, načež se změní počet protivníků, jejich vnímaní a agresivita v boji.

dishonored-death-of-outsider-3.jpg

Grafici si opět se vším vyhráli, domy plné maličkostí, obrazy na stěnách krásně malované, stoly plné jídla. Druhý díl byl skvost a ne jinak tomu bude i teď. Excelentní architektura budov a vzhled interiéru se snaží o přiblížení realitě a to i v rozmístění pokojů v budově, tak aby vše ladilo. Při skákání po balkónech nebo střechách budov vás zasáhne scenérie a pohled na skvostnou krajinu. Není to však jen o výškách, občas si budete muset město prohlédnout z té horší stránky, čímž bude kanalizace. Dojem ze hry to však nezkazí všude je co vidět, aby toho nebylo málo, téměř neustále vás ve hře doprovází nerušivá, přitom chytlavá hudba, podtrhující atmosféru. Při vypjaté situaci s protivníkem se hra snaží lehce hudbu zvýraznit a tím umocnit zážitek. Autoři zamýšleli spíše pomalejší vývin hry, kdy prozkoumáváte okolí a užíváte si grafické zpracování doprovázené hudbou a dabingem. Velké uznání si poté zaslouží herci jako Michael Madsen (Kill Bill), Rosario Dawsonová (Sin City) a Robin Lord Taylor (Gotham).

dishonored-death-of-the-outsider-10.jpg

Závěr

Hlavní dějovou linku si zahrajete zhruba 7 hodin, pokud však zahrnete veškeré mise vedlejší, čas se vám může vyšplhat téměř o polovinu navíc. Zármutek pak příjde na konci, po zjištění, že vaše činy neměly vliv na konečný výsledek. Hraje se jen a jen na finální rozhodnutí. Grafika se zkopírovala z druhého dílu, což věru nevadí. Přál bych si však, aby mé činy při hře měly razantnější následky, jinak hru vřele doporučuji.

Minimální požadavky:

  • 64-bit Windows 7 / 8 / 10
  • Intel Core i5-2400 / AMD FX-8320
  • 8 GB RAM
  • 32 GB HDD
  • Grafická karta NVIDIA GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7970 3GB

 

Martin Foldyna, 06.11.2017 14:24

 

 

 

 

Family Island

Jestliže si chcete odpočinout od každodenního shonu a trošku se pobavit u něčeho příjemného, čeká na vás hra Family Island. Tato mobilní hra od firmy Melsoft Games Ltd. Vám určitě dá spočinout a odreagovat se. Od této společnosti můžete také hrát Moje...

Westland Survival

Chtěli jste se někdy podívat na divoký západ? Osamělý kovboj v prérii, polorozpadlá chatrč a vyjící kojot na zářící kulatý měsíc. Lehce plápolající oheň, při kterém vytáhnete kytaru a spustíte tu svoji...

Assassin's Creed Valhalla

Norský válečník Eivor sirotek, kterého se ujal král Styrbjorn z Forbergu se kolem roku 873 dostane do války severských kmenů o nadvládu a území. Již v mádí prožil zpustošení své vesnice a právě proto se nechce podvolit...

Predator: Hunting Grounds

Po incidentu Stargazer nastává čas na novou éru boje s mimozemšťany. Organizace, která studuje rasu Yautja byla zrušena a nahradil ji Other Worldly Life Forms Program. Několika odpadlým agentům se však podařilo odcizit dokumenty a mimozemskou technologii. Informace prodané na...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama