[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Destiny 2

První díl Destiny přinesl mix FPS, RPG a klasického MMO ve světě sci-fi a fantasy. Ne jinak tomu bude i ve druhém díle. Svět Destiny 2 je od minula větší, hezčí a zábavnější, místo kde zbraněmi a magií bojují nemilosrdní obránci lidstva proti mimozemským nepřátelům. Zničená Země přepadená emzáky Cabaly pod vedením nelítostným Ghaulem, se brání Rudé Legii nikdy neporažené. V podstatě se stáváte strážci galaxie (pokud někdo viděl film), kteří musí získat zpět Světlo, dodávající vám magickou moc. Úhlavní nepřítel však také touží po moci Cestovatele, což je obří mimozemská koule, která levituje nad Zemí. Počátkem se tedy hned dostanete do boje o poslední lidmi obývané město Last City.

 

1.jpg

Hráči nastupují do příběhové kampaně, seznamující nás s hlavními postavami, nepřáteli, novými oblastmi a misemi. Oproti prvnímu Destiny, kde vyprávění příběhu zabíralo jen minimum prostoru, a mezi misemi jste sledovali nahrávací obrazovky, nyní nechybí spád, jasná dějová linie, vykreslené postavy a dobře podaný humor. Dočkáte se také renderovaných filmečků a něco z historie hlavního záporáka Ghaula. Nejspíše se po určité době hraní shodneme, že události probíhají velice rychle, jako byste se měli co nejrychleji dostat na nejvyšší úroveň s číslem 20. Tomu odpovídá i obtížnost, dávající nám pocit poloboha a bohužel nejde nikterak nastavit. Snad tvůrci zamýšleli posunout nás do další části hry po závěrečných titulcích, kdy nás čeká náročnější verze příběhových misí, Striků, víkendové PvP klání a velkolepý Raid pro šest hráčů. Nemohu se zbavit pocitu, že se tvůrci snažili dostat hráče přes kampaň, která vás má zacvičit a poslat do Multiplayeru, který se nebezpečně podobá stylem Couter-Striku v Quake kabátě.

destiny-2-pyramidion-genesis-mind.png
 

Strážce galaxie

Nastává chvíle na zvolení postavy. Nejprve rozhodnete pro muže, ženu či robota, nastavíte barvy pleti a očí, typ vlasů, vše pouze kosmetického rázu, nemá to velký vliv na postavu. Rozhodující však bude trojice hratelných tříd. Obranní titáni v čele s drsným Zavalem oplývající schopností void specializaci Sentinel. Vytvoří si bublinu, která nejenže plní funkci defenzivní, ale ubližuje i nepříteli. V podstatě přivolat magický štít a házet ho po nepřátelích. Warloci vedeni Ikora Reyou plní spíše podpůrnou část, ať už jako léčitelé nebo útočníka na dálku. Osvojili si oheň umožňující se vznést na plamenných křídlech a vrhat ohnivé meče. Útoční Hunteři využívají magické luky nebo bleskové kopí, vychytanou schopností se stává úhyb střelbě. Vše toto se řadí do podskupin se zaměřením na ovládnutí jednoho ze tří zdejších elementů oheň, blesk a prázdnota. Každá z podtříd ještě nabízí různé typy útoků nablízko, granátů, sekundárních dovedností či úprav skoku, které lze za body získané při levelování do jisté míry upravovat. Budete silnější, rychlejší, obratnější i odolnější v závislosti na nové výbavě. Zbraní, brnění, helem a dalšího vybavení naleznete přehrše.

destiny-2-beta-armour.png

Zbraně nové i staré

Destiny 2 překopalo přístup k odměňování hráče a zjednodušilo mnoho systémů. Za zmínku stojí zjednodušené třídění zbraní. Naleznete tři kategorie, přičemž do první se řadí klasické zbraně s kinetickým poškozením, druhá sorta obsahuje zbraně s energetickým poškozením a třetí zahrnují těžkou palebnou sílu.  Vlastnit se poštěstí například pušku vytvářející malé černé díry, nově také brokovnice či sniperky, pušku vystřelující stálý paprsek smažící svůj cíl, podivně kulatý raketomet, který místo jedné rakety vypustí na cíl několik polo naváděných střel. Hra obsahuje neuvěřitelné množství zbraní, brnění a nejrůznějších modifikací a vylepšení, včetně možnosti zakoupení barev pro úpravu vzhledu.

destiny-2.jpg

Tvůrci také přišli se spoustou nových legendárních a exotických pistolí a pušek, které fungují trochu netradičně. Tomu odpovídá i manipulace se vzácnými zbraněmi, kdy už není třeba shánět těžko dostupné suroviny, stačí krystaly z rozebraných legendárních a exotických předmětů, abyste vylepšili svou vzácnou zbraň. Setkáte se také se zálesáckou zbrojí partyzánů ze Země, vojenskou výbavou posádky na Titánu nebo honosné dekorace strážců Vanguard. Kromě nového vybavení Destiny 2 za každou aktivitu rozdává speciální mince. Utratit se dají u obchodníků na planetách za zbraně a zbroj z určitých setů. Podobně lze platit i surovinami, které najdete při průzkumu světů a plnění misí.

destiny-2-exotic-images.jpg

 Mise na Titan

Destiny 2 nabízí zhruba deset až dvanáct hodin příběhové kampaně. Samozřejmě se dočkáte po čase a úrovni dvanáct odemknutí pětice Striků vyznačující se hrou tří hráčů s jedním silným bosem na konci, z kterého vypadne nějaký ten Loot a play after Endgame. Dále Nightfall, což je těžší Strike, rovněž pro tři hráče, omezený časovým limitem. Nejtěžší závěrečný Raid si zahrajete v šesti hráčích, přičemž obdržíte nejlepší odměnu z celé hry. Každá ze Strike misí trvá zhruba 20 minut. Pokud si chcete hru více užit, čeká na vás na otevřených mapách spousta vedlejších misí, nepovinných questů, hledání tajemství nebo účast na speciálních událostech, které na jedno místo svedou více hráčů. Vedlejší mise mají oproti jedničce opodstatnění nejen v nových místech na čtyřech planetách, kde vás zavedou ale také ve výbavě, zbraních a jiných odměn za splnění. Občas jen zajímavě rozvinou příběhovou linku. Bonusovou složkou v Destiny 2 takzvané Lost Sectors schovávají různé speciální truhly a ty, které obsahují nejvzácnější kořist, jsou pak uschovány v jeskyních. Při štěstí se dostanete k náhodným misím public event, zadávaný lidmi i přes to, že ve hře jich zase tolik nepotkáte. Vrací se všechny známé rasy Fallen, Hive, Vex, Cabal a Taken. Připravte se na pár nových protivníků a několik úprav těch stávajících avšak potěšila by klidně i nová rasa, která bohužel chybí.

destiny-2-curse-of-osiris-mercury.jpg

Hra více hráčů

„Destiny 2 je rozděleno na dvě etapy PvE (hráč vs. prostředí) a PvP (hráči proti hráčům), především ve hře více hráčů dosáhlo pokroku. Celá PvP část se dělí na režimy Quickplay a Competetive. První zmiňovaný obsahuje módy Control, Clash a Supermacy, pro ty vyhledávající rychlou multiplayerovou zábavu. Nevýhoda však spočívá v čekání na ostatní hráče.  Druhý obsahuje Countdown neboli najdi a znič, kdy jeden tým nastraží bombu a druhý jí zneškodní. Další součást pak řadím do kategorie Survival, kdy má každý tým omezený počet životů, což se hodí spíše pro již sestavené a sehrané týmy. Tím se dostáváme k možnosti vytvoření klanů nebo se přidat do fungujícího, pokud hledá nové členy. Hráči se mohou shlukovat na farmě nebo u věže, kde se tlachá nebo hraje jednoduchý fotbálek. Třeba tak potkáte nové kamarády. Bohužel nyní lze spustit hru jen 4 na 4. Také chybí global chat, načež hlasová komunikace se stává nezbytnou součástí.

destiny_2_pvp_heroic_01.jpg

Cestou necestou

Cestování se od prvního dílu liší hlavně tím, že není nutné opustit planetu a odletět na orbit, kde se vybírala cílová destinace. Nyní máte možnost odcestovat kamkoli přímo z jakéhokoli místa. Napomáhá tomu novinka v podobě mapy, kterou teď má každá z oblastí a vy tak můžete plánovat své mise dopředu. Přemístění se provádí také vznášedlem Sparrow, na němž se můžete v obrovské rychlosti pohybovat po online herním světě, pokud nechcete využít záchytné body pro teleportaci a tím pádem prozkoumat nový svět. Nevýhodou však je čekání na dvacátý level uvolňující toto vozítko.

destiny_the_taken_king_red_bull_quest-2.jpg

Hudba budoucnosti

Dojem z celé hry podtrhnou jména jako Marty O’Donnell nebo Paul McCartney se svou hudbou. Nový soundtrack se nebojí postavit před vás výpravnou orchestrální, poklidnou ambientní, akční elektronickou hudbu, z které bude běhat mráz po zádech. Nejvíce snad uchvátí smyčcové nástroje. Vytknout se snad dá jen němost hlavního hrdiny, i přes to že ostatní postavy komunikují.

destiny-2-xur-location-oct-6.png

Krajina a grafika

Zmínil jsem otevřený online svět, kde na vás čekají zcela nové lokace. Podíváte se například na Titan, který je měsícem planety Saturn a zároveň druhým největším měsícem v celé planetární soustavě. Prozkoumáte tam obydlí na rozbouřeném moři. Navštívíte jeden z měsíců planety Jupiter nazývaný IO, tvořen převážně sopkami, díky čemuž jde především o pustinu se skalnatým terénem a mimozemskou architekturou. Pro Ochránce je tento měsíc posvátný. Další novou a zajímavou lokací je pak přetvořena planetka Nessus rasou Vex. Narazíme zde na naprosto překrásnou mapu s gigantickými kamennými bloky a stromy porostlými červeným listím. Také se podíváme na Zemi, zničené Evropské zóny smrti, která je nyní prakticky mrtvá. Překvapí vás členitost rozsáhlých prostranství skrývající tajné tunely, které propojují pohoří, a vy se rázem ocitnete na druhé straně mapy.

df7ed5978d0e612cbd9db78f124a8bdf-d20170425-001_blizzard_shop_featurethumb_04_modes_coop.jpg
 

Platí to i pro tajné portály, které vás teleportují do neznáma. Vedlejší mise pak odkryjí boční uličky zející prázdnotou, načež se budete chtít vyšplhat na vysokou budovu nebo využít k tomuto účelu jetpack a prohlédnout si prostor z výšky nebo kouzelnou krajinu. Dejte však pozor, z hůry není dáno, proto máte pětisekundový limit na cestu zpět nebo smrt. Pobíhat budete po poměrně velkých lokacích, kde narazíte na spoustu nádherných scén. Vidět vše lze v 3D person pohledu v nebojových lokacích, nebo z pohledu vlastních očí. Síla interního enginu tedy spočívá ve vykreslení částicových efektů a vesmírných panoramat. Bungie Software se rozhodli vytvořit velké množství pohyblivých mechanických částí, radost jen pohledět. Každá z dostupných planet má unikátní vizuální styl a cestování mezi nimi vás jen tak neznudí.

destinace-1024x576.png
 

Za povšimnutí také stojí efekty počasí, kdy si opravdu všimnete přítomného větru. Horší je to už s anti-aliasingem, kdy se hrany úzkých objektů vykreslují jako zubaté. Playstation má zámek na 30 FPS, což je zřetelné při přechodu z plynulého 60FPS filmečku. PC pak nabízí zamknutí počtu snímků za vteřinu vertikální synchronizací, která se vyskytuje v možnostech 30 a 60 FPS. Objeví se možnost Render Resolution, která pomáhá nastavit grafiku procentuálně na hodnotu 200% nebo pouhých 25%. Výbornou vizitkou hry je optimalizace pro více jádrové procesory, využívající poměrně rovnoměrně skoro každé jádro.

destiny_classes.jpg

Jak na věc

První Destiny zůstal konzolově exkluzivní, avšak dvojku si zahrajeme již i na počítačích. Tvůrci z Bungie mají podepsanou dlouholetou smlouvu s Blizzardem, proto se vše odehrává přes klasického herního klienta Battle.net. Bungie Software zmínilo, že neplánuje žádnou synchronizaci uložených pozic mezi jednotlivými platformami a samozřejmě vyloučilo i cross-platform multiplayer, čímž vyloučilo bitvy mezi PS a PC. Počítačová verze se od těch konzolových liší možnostmi ovládání (myš se lépe ovládá i přes autozaměřování), bohatostí nastavení a také neplaceným multiplayerem, nehledě na úpravu zpětného rázu zbraní na minimum. Hvězdou celé kampaně je Cayde 6 vůdce Hunterů, kterého naprosto fantasticky dabuje Nathan Fillion. Kampaň pro vašeho hrdinu, která se odehrává v plně online světě, vám zabere kolem 15 i více hodin. Destiny 2 má poměrnou rezervu pro zlepšení, čímž série HALO zůstává vlajkovou hrou a Bungie se musí více snažit.

image.jpg

Minimální požadavky:

  • 64-bit Windows 7 / 8.1 / 10
  • Intel Core i3-3250 3.5 GHz / Intel Pentium G4560 3.5 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz
  • 6 GB RAM
  • 68 GB HDD
  • NVIDIA GeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 2GB

 

 

Martin Foldyna, 27.01.2018 18:21

 

 

 

 

Family Island

Jestliže si chcete odpočinout od každodenního shonu a trošku se pobavit u něčeho příjemného, čeká na vás hra Family Island. Tato mobilní hra od firmy Melsoft Games Ltd. Vám určitě dá spočinout a odreagovat se. Od této společnosti můžete také hrát Moje...

Westland Survival

Chtěli jste se někdy podívat na divoký západ? Osamělý kovboj v prérii, polorozpadlá chatrč a vyjící kojot na zářící kulatý měsíc. Lehce plápolající oheň, při kterém vytáhnete kytaru a spustíte tu svoji...

Assassin's Creed Valhalla

Norský válečník Eivor sirotek, kterého se ujal král Styrbjorn z Forbergu se kolem roku 873 dostane do války severských kmenů o nadvládu a území. Již v mádí prožil zpustošení své vesnice a právě proto se nechce podvolit...

Predator: Hunting Grounds

Po incidentu Stargazer nastává čas na novou éru boje s mimozemšťany. Organizace, která studuje rasu Yautja byla zrušena a nahradil ji Other Worldly Life Forms Program. Několika odpadlým agentům se však podařilo odcizit dokumenty a mimozemskou technologii. Informace prodané na...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama