[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Dead Rising 4

Frank West fotograf a reportér přijíždí do malého městečka Willamette, někde uprostřed Colorada. Klidně vypadající místo se však mění pod nátlakem epidemie v město oživlých mrtvol. Hrdina Frank uvězněný Williamette Memorial Megaplex obchoďáku, jako jediný přežil tento virus, měnící lidi v hnijící kreatury, toužící po jediném, lidském mozku a mase. Takto se představil úplně první díl Dead Rising. Firma Capcom se rozhodla v roce 2006, pro tento zombii nápad, doposud žánrově nevytvořený. Nutno podotknout, že hra byla doprovázená startem nové konzole Xbox 360.

 

maxresdefault.jpg

Nyní je rok 2017 Dead Rising 4 se opět odehrává ve městě Willamette oproti předchozím dílům. Překvapivě se vžijete do kůže hlavního hrdiny Franka Westa. Firma Capcom se nechala slyšet, že Xbox One bude mít roční prvenství před konkurenčním Playstation 4 nebo PC. Hratelnost, příběh, děj, není dech beroucí, zde se setkáváme jen s nemilosrdnou zábavou při zabíjení zombíků čímkoli, co vás jen napadne, či jak zmiňují vývojáři, co zvednete ze země. Dead Rising 4 zaujme však i drsným humorem a zvukovou stránkou doplňující Franka sekajícího nemrtvé na kousíčky.

3165878-gameplay_deadrising4_golfcart_gs.jpg
 
Jak to vidí Frank
 
Podobnost k prvnímu dílu shledáte nepopiratelnou. Příběhově se hlavní hrdina s partnerkou Vicky Chum vrací do města pod vidinou Pulitzerovy ceny. Snaží se odhalit pravdu o experimentech na zomibících, za účelem zlepšení zombie virusu, pro armádní zařízení k ochraně státu. Tento experiment se samozřejmě zvrhne, čímž se historie opakuje. No řekněte, který reportér by si to nechal ujít.
dr4v2.jpg
 
Jednička není čtverka
 
Našlo by se však několik vylepšení pro zpříjemnění hry a zážitku z hraní. Jedna taková vychytávka oproti jedničce je absence časového limitu. Rozhodně vás čeká Williamette Memorial Megaplex obchoďák, jenže by to byla nuda v dnešní době volného prostoru a pohybu po krajině. Proto i tvůrci nechali prostor celého města volně k procházení, s menšími uličkami a hlavními cestami propojující ty vedlejší. Rozhodně to nadchne, jen kdyby ty ulice nebyly plné zombie, bohužel by to pak nebyl ten správný masakr. Překvapením bude rychlé cestování pomocí safe zone, kde se samozřejmě nacházejí lidé vámi zachráněni, s možností obchodování.
ulice.jpg
 
Zombie Land

Než začnu popisovat druhy a způsoby použití zbraní, seznamme se se zombíky. Rozdělení vypadá asi třífázově oproti prvnímu dílu. Nejprve tady máme pomalé uslintané lenochody, mající ve zvyku držet se v davu a nikam za vámi nepolezou. Další čerstvě přeměněni už budou oříšek. Utíkají, lezou, kam nemají a skoro to vypadá na pěkně naštvaného človíčka, kterému jste nabourali káru. Do poslední skupiny zvanou EVO, spadají imunní, zmutovaní zombíci, skákající do 6teho patra věžáku nebo připomínajícího supermana svou silou a rychlostí.

dead-rising-4-stocking-stuffer.jpg

Zbraně kde se podíváš

Pro první sortu zombie se hodí věcičky nablízko, s kterýma si to rozhodně užijete. Použít se dá vlastně cokoli, co najdete, kus dřeva, baseballovou pálku, volně trčící tyč nebo vábně vypadající monitor od počítače. Možností je nepřeberné množství zahrnující také čisticí prostředky pro otrávení zombie nebo takový defibrilátor, či hasicí přístroj, s kterým uděláte z lenivé zombie ledovou tříšť. Pro ty ostatní zombíky platí především EXOSUIT. Tento rafinovaný obleček umožňuje házet těžké věci, jako například auta nebo rvát ocelové tyče ze země, popřípadě v kombinaci se strojem na led způsobíte úplný blizard. Exosuit lze v průběhu hry všemožně vylepšovat a kombinovat. Když pomineme sposty věciček pro zábavu při zabíjení nemrtvých, dostaneme se ke klasickým střelným zbraním. Naleznete různé pistole, samopaly, odstřelovací pušky nebo velmi účinné raketomety. Shledal jsem v tomto případě však nedostatek v množství nábojů. Ty bohužel nenaleznete tak často, jak byste potřebovali.

exosuit.jpg

Když už vás omrzí procházet ulice, nasedněte do některého z autíček a zjistěte, kolik zombie padne pod koly při driftování. Samozřejmě všechny ty mrtvoly narážející do vozítka ho pěkně zdemolují a budete jej časem muset vyměnit. Dozajista potěší rozmanitost dopravních prostředků, zahrnující traktor, dodávky, čtyřkolky a ostatní, jenž znáte z předchozích dílů. Dokonce i obchodní dům má svou sekačku, kterou si lze vylepšit a rozdrtit tak vše v okolí. Tím bych chtěl upozornit na fakt, že vylepšit a sestavit lze kompletně vše, co jen dokáže vaše fantazie vymyslet.

sanitka.jpg

Závěr

Celé akční období vánoc ve Williamette trvá zhruba 12 hodin odsekáváním končetin, drcením, přejížděním dopravními prostředky, bodáním zombíků kdekoli kde rána padne. Hra pro oživení obsahuje dokonce RPG prvky. Nezapomeňme na fotoaparát na dělání selfíček, nehledě na možnosti, díky nimž objevíte indicie k pokračování v chabém příběhu. Pokud ještě po dohrání nebudete mít dost, hra nabízí také multiplayer.

Minimální požadavky:

  • Windows 10
  • Intel i5-2400 / AMD FX 6300
  • 6 GB RAM
  • 50 GB místa na disku
  • 2 GB grafická karta NVIDIA GeForce GTX 760 / AMD Radeon HD 7850
  • DirectX 11

 

Martin Foldyna, 29.01.2017 18:12

 

 

 

 

Family Island

Jestliže si chcete odpočinout od každodenního shonu a trošku se pobavit u něčeho příjemného, čeká na vás hra Family Island. Tato mobilní hra od firmy Melsoft Games Ltd. Vám určitě dá spočinout a odreagovat se. Od této společnosti můžete také hrát Moje...

Westland Survival

Chtěli jste se někdy podívat na divoký západ? Osamělý kovboj v prérii, polorozpadlá chatrč a vyjící kojot na zářící kulatý měsíc. Lehce plápolající oheň, při kterém vytáhnete kytaru a spustíte tu svoji...

Assassin's Creed Valhalla

Norský válečník Eivor sirotek, kterého se ujal král Styrbjorn z Forbergu se kolem roku 873 dostane do války severských kmenů o nadvládu a území. Již v mádí prožil zpustošení své vesnice a právě proto se nechce podvolit...

Predator: Hunting Grounds

Po incidentu Stargazer nastává čas na novou éru boje s mimozemšťany. Organizace, která studuje rasu Yautja byla zrušena a nahradil ji Other Worldly Life Forms Program. Několika odpadlým agentům se však podařilo odcizit dokumenty a mimozemskou technologii. Informace prodané na...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama