[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Battlefield 1942 - 3D First Person Shooter z prostředí 2. světové války KE STAŽENÍ

Jak již nadpis napovídá, jedná se o hru s válečnou tématikou, ve které se proti sobě střetne Britská, Japonská, Ruská, Německá a Americká armáda.

 

Battlefield 1942 Vám umožní ocitnout se na bojištích východní i západní Pacifické fronty a pochopitelně i v Severní Africe. V 16ti velkých mapách zažijete bojové akce, které jsou vytvořené podle nejznámnějších historických destinací 2. světové války jako jsou: Tobruk, Midway, Stalingrad, Guadalcanal, El Alamein, Kursk, Berlín, Omaha Beach nebo Iwo Jima, kde budete tváří v tvář čelit protivníkovi.

Singleplayer je zpracován formou kampaně. Nejprve si však zvolíte, zda chcete hrát kampaň za spojence (Allied) nebo za okupanty (Axis). Jakmile se Vám nahraje mise, musíte si vybrat místo na mapě, kde začnete hrát (Respawn) a povolání vojáka.

K dispozici jsou následující povolání.

1) Scout: je typický odstřelovač, který navíc může pomocí dalekohledu přivolat letecký útok
2) Assault: vyzbrojen silným kulometem má největší úspěšnost na krátkou vzdálenost
3) Anti-Tank: vybaven raketometem je nejlepší volbou pro boj proti obrněným vozidlům
4) Medic: má sice jen lehký samopal, ale jeho hlavním zaměřením je léčení sebe a spoluhráčů
5) Engineer: zvládne nejen opravit poškozenou techniku, ale zvládne položit či zneškodnit pozemní miny nebo použít dálkově řízenou nálož

Každé povolání poskytuje specifickou výbavu a ve hře se navzájem výborně doplňují.
Povolání a místo „Respawnu“ můžete libovolně měnit pokaždé, když Vás protivník zabije.

Každá mapa se hraje na životy. To znamená, že na začátku hry má každá armáda specifický počet životů a pokaždé, když někdo z týmu zemře, odečte se jeden život. V každé misi se nachází stanoviště, kde si můžete doplnit zdraví nebo munici, což oceníte v situacích, kdy jste jen lehce zranění nebo Vám dochází munice. Ovšem, aby hra měla ty správné grády a vybízela Vás k akci, odečítají se životy i tehdy, kdy má protivník územní převahu. Územní převahu získáte obsazováním vlajek. Armáda s vyčerpaným fondem životů ….. prohrála.

Multiplayer je co se vizuální stránky týče stejný jako singleplayer, ovšem s tím rozdílem, že si můžete vybrat ze čtyř herních módů a to:

1) Conquest: dobývání klíčových území, které jste zažili v singleplayeru
2) Team Deathmatch: souboje mezi týmy
3) Capture The Flag (CFG): dobývání vlajky
4) Cooperative (Co-Op): v podstatě jde o mód „Conquest“ v mixu online hráčů z celého světa

Klíčové momenty 2. světové války v online multiplayeru si nejlépe užijete v přijatelně hratelném počtu 32 hráčů.

Battlefield 1942 má po strategické stránce všechny mise velmi pečlivě zpracovány, takže například u ostrovních misí dominují letecké a námořní síly. Velkou výhodou této hry je snadné a promyšlené ovládání kteréhokoliv bojového prostředku, ať už se jedná o letadla, čluny, tanky nebo džípy. Bojová technika je zastoupena v počtu celkem 35 strojů (sečteno ze všech armád). K dispozici je velké množství dopravních prostředků od transportérů přes obrněné vozidla, až po rychlé džípy. Z těžké techniky jsou tu tanky a dokonce i tolik pověstné ruské „kaťuše“. Některá vozidla poskytují i místa pro spoluhráče, kde jeden řídí, druhý střílí ze své zbraně a další obsadí kulomet, umístěný ve vozidle. Dalším prostředkem jsou letadla, díky kterým lze svádět vzdušné souboje se soupeřem. Námořní síly umožňují odstřelovat pobřeží z bitevního křižníku, přesunout se ve člunu na pobřeží nebo vzlétnout z letadlové lodě. Kromě mobilní bojové techniky lze využívat i dalekonosné kanóny v bunkrech na ostrově určené k potopení lodí a člunů, flak kanón pro sestřelení soupeřových vzdušných sil nebo stacionární kulomety k odražení útoku či udržení obsazené oblasti. Armády se od sebe liší nejen komunikací v rodném jazyce země, ale také kamufláží a bojovou technikou.

Ovládání postavy a techniky je prostřednictvím klávesnice i myši a v „Options“ si ho můžete snadno přizpůsobit, podle Vašich potřeb.

Hra Battlefield 1942 od společnosti Digital Illusion je od 20. září 2002 distribuována pod záštitou Electronic Arts (EA) a dalo by se říct, že vznikla, jako konkurent hry z dílny českých vývojářů Flashpoint.

Battlefield 1942 prověří Vaši schopnost adaptovat se v prostředí a zvolit správnou taktiku skloubením vhodného povolání a bojových vozidel.

 

Ondřej Fabera, 13.09.2015 15:52

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Family Island

Jestliže si chcete odpočinout od každodenního shonu a trošku se pobavit u něčeho příjemného, čeká na vás hra Family Island. Tato mobilní hra od firmy Melsoft Games Ltd. Vám určitě dá spočinout a odreagovat se. Od této společnosti můžete také hrát Moje...

Westland Survival

Chtěli jste se někdy podívat na divoký západ? Osamělý kovboj v prérii, polorozpadlá chatrč a vyjící kojot na zářící kulatý měsíc. Lehce plápolající oheň, při kterém vytáhnete kytaru a spustíte tu svoji...

Assassin's Creed Valhalla

Norský válečník Eivor sirotek, kterého se ujal král Styrbjorn z Forbergu se kolem roku 873 dostane do války severských kmenů o nadvládu a území. Již v mádí prožil zpustošení své vesnice a právě proto se nechce podvolit...

Predator: Hunting Grounds

Po incidentu Stargazer nastává čas na novou éru boje s mimozemšťany. Organizace, která studuje rasu Yautja byla zrušena a nahradil ji Other Worldly Life Forms Program. Několika odpadlým agentům se však podařilo odcizit dokumenty a mimozemskou technologii. Informace prodané na...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama