Verze AnyDesk a kterou zvolit?

AnyDesk má spoustu funkcí a je nabízen v následujících verzích.

  • AnyDesk Freepro osobní nekomerční použití. Maximálně 3 zařízení s bezobslužným přístupem a možnost připojovat se z jednoho zařízení. Oproti placeným verzím omezení některých funkcí
  • AnyDesk Solo – která je vhodná pro živnostníky a společnosti, které potřebuji pouze licenci pro jednoho uživatele
  • AnyDesk Standard – která je vhodná pro týmy velikosti až 20 uživatelů, podporuje až 500 zařízení s bezobslužným přístupem
  • AnyDesk Advanced – vhodný pro týmy až do 50 uživatelů s přístupem až k 1000 zařízením s bezobslužným přístupem, navíc možnosti hromadného nasazení, správou uživatelů, správou zásad skupiny…
  • AnyDesk Enterprise – vhodný pro nejnáročnější zákazníky, kteří mají vysoké nároky na bezpečnost, ochranu dat, mají velké množství zařízení a případně potřebuji provozovat aplikace na vlastní infrastruktuře.

Srovnání funkcí a ceny jednotlivých verzí najdete na na této adrese

V roce 2022 došlo nově ke změnám licencování programu AnyDesk. Stále je nabízená verze zdarma AnyDesk Free, která je k dispozici pro osobní účely.

U placených licencí došlo k přejmenování a rozdělení tak, aby zákazník získal vždy za nejlepší cenu řešení, které potřebuje.

  • AnyDesk Essentials je nově AnyDesk Solo
  • Pokud jste používali AnyDesk Performance, bude pro vás vhodný AnyDesk Standard, případně AnyDesk Advanced
  • Pro nejnáročnější zákazníky je k dispozici AnyDesk Enterprise, který můžete mít jako Cloudovou službu, případně jako On-Premises řešení, které můžete provozovat na vlastní IT infrastruktuře.

Vygenerujte vlastní instalační balíček, který bude mít vaše firemní logo, firemní barvy, upravte si oprávnění pro funkce, které chcete používat. Tyto a spoustu dalších možností máte možnost ovlivnit a vyrobit si jednoduše vlastní instalační balíček programu AnyDesk. I díky tomu bude splňovat požadavky i těch nejnáročnějších institucí.

Vzhledem k množství nabízených variant licencí najde AnyDesk uplatnění úplně všude.

Pojďme se podívat blíže, v čem vám může být AnyDesk pomocníkem v jakém odvětví.

Osobní/Soukromí Uživatelé – AnyDesk Zdarma

Jelikož lze pro osobní účely využívat program AnyDesk zdarma, můžete jej tedy použit jednak když potřebujete pomoct – aby se k vám připojil kamarád, někdo z rodiny, případně odborník technické podpory/servisu. Dále jej lze použít například pro správu vlastních zařízení nebo vzdálený přístup k ním. Pokud AnyDesk používáte ke komerčním účelům, budete potřebovat zakoupit některou z placených verzí.

Nároční Osobní uživatelé, Podnikatelé a Malé Firmy – AnyDesk Solo, AnyDesk Standard, AnyDesk Advanced

Ať jste náročný uživatel, který se potřebuje připojovat bezobslužně k většímu počtu zařízení, případně používáte AnyDesk ke komerčním účelům, můžete používat AnyDesk Solo. Za nejnižší cenu získáte možnost spravovat až 100 zařízení bezobslužně. AnyDesk Solo je možno zakoupit i na firmu, avšak v počtu pouze jedné licence na IČO (tedy pro jednoho uživatele). Nelze dokoupit další souběžné připojení. Pokud tedy bude s programem pracovat více lidí, je vhodná některá z dalších licencí (AnyDesk Standard, AnyDesk Advanced nebo AnyDesk Enterprise. Pokud si nevíte rady, kterou z licencí zvolit, neváhejte nás kontaktovat. Spolu vybereme nejvhodnější řešení.

Týmy, Střední a Velké Firmy – AnyDesk Standard, AnyDesk Advanced, AnyDesk Enterprise

AnyDesk ve verzích Standard, Advanced a Enterprise má implementovány funkce pro práci v týmech a možnost hromadné správy aplikace. Můžete tedy jednoduše nastavovat oprávnění uživatelům. Verze Advanced a Enterprise dále podporují možnost hromadného nasazení (MSI), správu zásad skupiny, rozhraní přes příkazový řádek apod… Pokud pracujete s citlivými daty a potřebujete mít nad vším plnou kontrolu, zvolte AnyDesk Enterprise On-Premises. který poběží na vašem serveru a budete tak mít naprostou jistotu a plnou kontrolu nad programem. Instalační balíček si navíc můžete upravit do svých barev, opatřit vaším logem, upravit přístup k funkcím, nastavit automatické přidaní jednotlivých počítačů do přednastavených adresářů kontaktů apod…

Školy a Vzdělávací Instituce – AnyDesk Standard, AnyDesk Advanced, AnyDesk Enterprise

AnyDesk nabízí maximální flexibilitu a přizpůsobí se požadavkům pro vzdělávací instituce a školy. Ať chcete mít data plně pod vlastní kontrolou s verzí AnyDesk Enterprise On-Premises nebo chcete mít vše bez starosti se zabezpečeným šifrovaným Cloudovým řešením. Spravujte všechna zařízení z jednoho místa. Sledujte studenty, jak se jím vede se zadaným úkolem nebo jím názorně předveďte učivo, zatím co vás budou sledovat na svých monitorech. Díky funkci tabule, lze názorně vysvětlit a popsat, co je k vidění, případně lze jednoduše použít pro hromadnou spolupráci. AnyDesk splní všechny vaše potřeby díky své vysoké dostupnosti, rychlosti a příznivým cenám pro týmy všech velikosti.

Korporátní Společnosti – AnyDesk Standard, AnyDesk Advanced, AnyDesk Enterprise

Nasaďte a spravujte aplikaci jednoduše na svých počítačích díky skupinovým zásadám. Máte možnost nastavit jednotlivým uživatelům oprávnění a přístupy. Navíc můžete nastavit instalační balíčky pro různé použití a opatřit jej vlastním logem. AnyDesk může být výborným pomocníkem zaměstnancům, kteří můžou spolupracovat napříč pobočkami po celém světě nebo se mohou zabezpečeně dostat ke svým datum v kanceláři ať jsou na služební cestě nebo pracují z domu. S programem AnyDesk také ušetří vaše IT oddělení spoustu času díky možnosti se vzdáleně připojit a řešit tak incidenty na počítačích zaměstnanců nebo vašich klientů.

Státní Správa – AnyDesk Enterprise On Premises

AnyDesk splňuje nejpřísnější bezpečnostní standardy. Díky protokolu TLS 1.2 nebo šifrování RSA 2048 s asymetrickou výměnou klíčů budete mít jistotu, že nedojde k žádným neautorizovaným přístupům. Navíc díky 256-bitovému AES šifrování přenosu dat, dvou faktorové autentizaci a dalším funkcím budete mít jistotu, že nedojde k odcizení identity nebo ukradení přenášených dat. AnyDesk můžete provozovat na vlastních serverech a mít tak plnou kontrolu nad tím, kdo a odkud může AnyDesk používat.

Mediální Tvůrci – AnyDesk Standard, AnyDesk Advanced, AnyDesk Enterprise

S AnyDeskem můžete být připojení ke vzdálené ploše vaší výkonné stanice ve studiu. Přístupujte ke svým datum nebo jen zálohujte svůj pořízený materiál, zatímco jste v terénu. Stejně snadno můžete spolupracovat vzdáleně s kolegy z post-produkce. Provádějte plynule všechny úkoly od produkce videa, zvuku nebo rádia až po streamování ve vysokém rozlišení 4k a renderování grafiky.