[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Záruky: databázová správa záručních údajů KE STAŽENÍ ZDARMA

Aplikace Záruky umožňuje databázovou správu záručních údajů. Mezi jinými vlastnostmi tohoto českého softwaru vynikají Automatické hlídání záruk a možnost připojení vnějšího souboru ke každé položce. Samozřejmě zde najdeme funkce jako jsou import dat, filtry položek dle různých kritérií a vytváření tiskových sestav. Pro verzi Záruk autor Zdeněk Jantač navíc vybavil možností ukládání dat do cloudu.

 

Instalace Záruk: kontrola Microsoft.NET Framework a SQL Server Compact

Program Záruky potřebuje ke svému běhu Microsoft.NET Framework a SQL Server Compact. Pokud je nemáte instalované v systému, rovnou na to upozorní a přesměruje vás na stránky s downloadem instalačních balíčků. Poté, co nainstalujete tyto součásti, můžete pokračovat v instalaci Záruk. Po proklikání se běžnými volbami instalace startuje dvouměsíční trial plné verze programu. Po jeho uplynutí můžete zvolit mezi omezenou freeware verzí a zakoupením Pro verze.

Vytvoření zaheslovaného přístupu k databázi

Záruky nejprve nabídnou vytvoření zaheslovaného přístupu k databázi – lze zvolit i přístup Bez hesla. Poté se již ocitáme v rozhraní programu, které nám umožňuje spravovat databázi záručních informací k zakoupeným produktům. Program počítá s možností vytváření vícero různých skupin záruk (např. pro domácí a firemní zařízení), proto zde máme volbu Databáze. V té vytvoříme a pojmenujeme novou databázi pod velkým zeleným plus s nápisem Přidat.

 Nastavení měny databáze

Pro vytvořenou databázi zvolíme měnu (případně zadáme koeficient jakým přepočítávat zadávanou částku), můžeme zadat vstupní a editační heslo a nastavíme aktivitu databáze pod Hlídat. Po nastavení databáze okno zavřeme a vracíme se do výchozího rozhraní. Zde pod tlačítkem Upravit zadáváme jednotlivé položky aktivní databáze.

 Editační formulář aktivní databáze

V Editačním formuláři se nám vyplní číslo položky, sami vkládáme popis, sériové číslo, datum zakoupení, délku záruky a další údaje. Formulář nám také dovoluje tučně prokládat důležité údaje, vytvářet delší kolonky a rozbalovací seznamy a kopírovat vyplněné údaje jedné položky do další. Pod tlačítkem Editovat přílohu můžeme k položce přidat soubor – např. sken záručního dokladu.

Záruky: hlavní okno aplikace

Na hlavní obrazovce se nám položky řadí – výchozí seřazení je dle blížícího se konce záruky. Můžeme nechat seřadit dle čísla položky, jejího popisu, dodavatele, zbývajícího času záruky, ceny, dokladu, sériového čísla výrobku, data zakoupení i data konce záruky výrobku.

Dalšími ovládacími prvky hlavního okna...

 • volíme zobrazení záruk: Všechny, Neprošlé, Prošlé a U konce;
 • můžeme textově prohledávat položky;
 • importovat databázové soubory SDF;
 • změnit umístění složky pro ukládání dat (lze vybrat i lokální instalace cloudů DropBox, Googe Drive a One Drive);
 • nastavit zálohování a registrovat program;
 • vytisknout sestavu databáze.

 Tisková sestava programu Záruky

Zvláštní pozornost si zaslouží možnost Hlídání záruk. Při její aktivaci se po startu Windows, nebo ve stanovenou dobu pomocí programu STARTjs, provede tichá kontrola – a pokud budou aktuální položky U konce, zobrazí se okno programu Záruky.

Obecný přehled nám poskytuje dolní lišta, která udává nejen název aktuální databáze, počet položek a součet cen, ale také aktuální datum a zoom zobrazení.

Záruky přinášejí databázovou správu záručních údajů. Díky tomu nejen uchováte velké množství těchto údajů, ale budete je moci filtrovat dle různých kritérií. Navíc umožňují import dat i výstupy v podobě tiskových sestav. Velmi zajímavou funkcí je automatické hlídání záruk a připojení souborů k položkám, které lze využít pro skeny záručních dokladů. Zvláště ve firemním prostředí se budou hodit širší možnosti Pro verze jako jsou:

 • další možnosti editace položek,
 • správa vícerých databází,
 • možnost práce vícero uživatelů,
 • zálohování na cloudové služby a
 • hromadná editace prostřednictvím Editační tabulky.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Kaspersky Total Security: totální zabezpečení

Kaspersky vítá rok 2020 v plné parádě: vyzbrojen klasickými moduly, nejnovějšími technologiemi i pokročilými nástroji zabezpečení. Plně lokalizován, okamžitě připraven k použití a pro milovníky cloudu a synchronizace patřičně nastaven k rychlému...

Instalátor Instaluj: tichá, hromadná instalace

Opakující se činnosti vyžadující soustředění, obzvlášť při střetu s nepříliš rychlým hardwarem, vyvolávají různé reakce. Slovními invektivami počínaje a násilím na počítačích konče. Tomu...

Malwarebytes: zbloudilý kyberrytíř

Malwarebytes je zajímavým úkazem na poli bezpečnostních řešení. Svého času fungoval coby antimalware. Ovšem od té doby se svět zákeřného kódu natolik propojil, že je zbytečné odlišovat viry od malwaru. A stejně tak se změnily antiviry, že je...

BitFaktura.cz: zrcadlo svého uživatele

Online fakturace je mezi podnikateli oblíbená, ale její zpoplatnění vyvolává negativní reakce. Kupříkladu silné nevole se svého času dočkal iDoklad, když vysoko zvedl ceny i základního tarifu, a tak se stal pro mnoho drobných živnostníků prakticky...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world