[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Záruky: databázová správa záručních údajů KE STAŽENÍ ZDARMA

Aplikace Záruky umožňuje databázovou správu záručních údajů. Mezi jinými vlastnostmi tohoto českého softwaru vynikají Automatické hlídání záruk a možnost připojení vnějšího souboru ke každé položce. Samozřejmě zde najdeme funkce jako jsou import dat, filtry položek dle různých kritérií a vytváření tiskových sestav. Pro verzi Záruk autor Zdeněk Jantač navíc vybavil možností ukládání dat do cloudu.

 

Instalace Záruk: kontrola Microsoft.NET Framework a SQL Server Compact

Program Záruky potřebuje ke svému běhu Microsoft.NET Framework a SQL Server Compact. Pokud je nemáte instalované v systému, rovnou na to upozorní a přesměruje vás na stránky s downloadem instalačních balíčků. Poté, co nainstalujete tyto součásti, můžete pokračovat v instalaci Záruk. Po proklikání se běžnými volbami instalace startuje dvouměsíční trial plné verze programu. Po jeho uplynutí můžete zvolit mezi omezenou freeware verzí a zakoupením Pro verze.

Vytvoření zaheslovaného přístupu k databázi

Záruky nejprve nabídnou vytvoření zaheslovaného přístupu k databázi – lze zvolit i přístup Bez hesla. Poté se již ocitáme v rozhraní programu, které nám umožňuje spravovat databázi záručních informací k zakoupeným produktům. Program počítá s možností vytváření vícero různých skupin záruk (např. pro domácí a firemní zařízení), proto zde máme volbu Databáze. V té vytvoříme a pojmenujeme novou databázi pod velkým zeleným plus s nápisem Přidat.

 Nastavení měny databáze

Pro vytvořenou databázi zvolíme měnu (případně zadáme koeficient jakým přepočítávat zadávanou částku), můžeme zadat vstupní a editační heslo a nastavíme aktivitu databáze pod Hlídat. Po nastavení databáze okno zavřeme a vracíme se do výchozího rozhraní. Zde pod tlačítkem Upravit zadáváme jednotlivé položky aktivní databáze.

 Editační formulář aktivní databáze

V Editačním formuláři se nám vyplní číslo položky, sami vkládáme popis, sériové číslo, datum zakoupení, délku záruky a další údaje. Formulář nám také dovoluje tučně prokládat důležité údaje, vytvářet delší kolonky a rozbalovací seznamy a kopírovat vyplněné údaje jedné položky do další. Pod tlačítkem Editovat přílohu můžeme k položce přidat soubor – např. sken záručního dokladu.

Záruky: hlavní okno aplikace

Na hlavní obrazovce se nám položky řadí – výchozí seřazení je dle blížícího se konce záruky. Můžeme nechat seřadit dle čísla položky, jejího popisu, dodavatele, zbývajícího času záruky, ceny, dokladu, sériového čísla výrobku, data zakoupení i data konce záruky výrobku.

Dalšími ovládacími prvky hlavního okna...

 • volíme zobrazení záruk: Všechny, Neprošlé, Prošlé a U konce;
 • můžeme textově prohledávat položky;
 • importovat databázové soubory SDF;
 • změnit umístění složky pro ukládání dat (lze vybrat i lokální instalace cloudů DropBox, Googe Drive a One Drive);
 • nastavit zálohování a registrovat program;
 • vytisknout sestavu databáze.

 Tisková sestava programu Záruky

Zvláštní pozornost si zaslouží možnost Hlídání záruk. Při její aktivaci se po startu Windows, nebo ve stanovenou dobu pomocí programu STARTjs, provede tichá kontrola – a pokud budou aktuální položky U konce, zobrazí se okno programu Záruky.

Obecný přehled nám poskytuje dolní lišta, která udává nejen název aktuální databáze, počet položek a součet cen, ale také aktuální datum a zoom zobrazení.

Záruky přinášejí databázovou správu záručních údajů. Díky tomu nejen uchováte velké množství těchto údajů, ale budete je moci filtrovat dle různých kritérií. Navíc umožňují import dat i výstupy v podobě tiskových sestav. Velmi zajímavou funkcí je automatické hlídání záruk a připojení souborů k položkám, které lze využít pro skeny záručních dokladů. Zvláště ve firemním prostředí se budou hodit širší možnosti Pro verze jako jsou:

 • další možnosti editace položek,
 • správa vícerých databází,
 • možnost práce vícero uživatelů,
 • zálohování na cloudové služby a
 • hromadná editace prostřednictvím Editační tabulky.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Steganos Privacy Suite: trezor a klíčenka

Steganos Privacy Suite býval balíček bezpečnostních aplikací německých vývojářů Steganos. Z balíčku osmera programů zůstala jen dvojice trezoru a klíčenky. A ovšem technologie a odladěné prostředí dlouho vyvíjené aplikace. Přesvědčí vás...

Avast Premium Security: vypilovaný strážce Windows

Avast je na špici producentů bezpečnostního softwaru už dlouho. A je to znát. Perfektně šlapající základ doplňuje spousta pokročilých technologií, kterým sekundují rozličné bezpečnostní doplňky. Celek do podoby skvostu pomalu ladí designéři...

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete je nejen nositelem příšerně dlouhého jména, ale také unikátního přístupu k identifikaci a odstranění malware. Vysokou účinnost vůči běžnému i zákeřnému malware doprovází zastaralé...

Panda Dome Premium: tentokrát ne

Panda Dome Premium je nejbohatším aplikačním chumlem aplikací. Problém je v tom, že někdy nejsou ani bezpečnostní, ani nepostradatelné. Pandě se prostě v poslední době moc nedaří, a to nejen v designu aplikací, ale především v testech nezávislých...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama