[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Skype for Web: prozatím čistokrevná beta

Skype konečně spustil webovou variantu svého videokomunikátoru - Skype for Web. Krom angličtiny podporuje další 30 jazyků, mezi nimiž nechybí ani naše čeština. Slovenština zatím chybí. Přes samotný prohlížeč umožňuje posílat instantní zprávy, pro hovory a videokomunikaci je třeba doinstalovat plugin. Celá aplikace je zatím ale ve fázi testování - a je to poznat.

 

Skype for Web: přihlášení do webového rozhraní

Skype for Web najdeme na adrese web.skype.com, která ovšem přihlášení přesměrovává na login.skype.com. Tam se přihlásíme jako do kterékoliv jiné webové služby - i s pomocí Facebooku, vybereme založení nového účtu či vyřešíme potíže s přihlášením.

Rozhraní nového, webové Skypu je zatím spíš skromné

Čeká nás velmi prosté prostředí určené pouze k odesílání textových zpráv. Aplikace požádá o povolení notifikací (v Chrome) a upozorní nás, že pro volání a videohovory je třeba doinstalovat plugin. Na levé straně se zobrazuje historie komunikování. Kontakty se zobrazí až po inicializaci nové komunikace pod + Nová. Nové kontakty vyhledáme pomocí Prohledat Skype. Uživatelům chlíveček s avatarem a jménem ukrývá zapnutí notifikací, přesměrování ke stažení pluginu pro video/volání, přesměrování k podrobnostem účtu a odhlášení se.

Skype for Web: videokomunikace vyžaduje nejprve nainstalovat rozšíření Skype Calling

Pro zprovoznění videohovorů je třeba nainstalovat rozšíření Skype Calling, které aplikaci umožní komunikaci se všemi weby skype.com, outlook.com, live.com a spolupracujícími aplikacemi. Následně je třeba ještě stáhnout a nainstalovat SkypeWebPlugin.msi. (Pokud by instalace .MSI balíčku skončila dvojchybou 2503 a 2502, zkuste ji obejít). Poté je již možno prostřednictvím webové Skypu i volat. Respektive webové rozhraní inicializuje aplikaci Skype Web App, která videokomunikaci zprostředkuje.

Skype for Web vyžaduje externí aplikace zprostředkovanou pomocí pluginu SkypeWebPlugin.msi

I když Skype tvrdí, že „Skype for Web je nejsnazší způsob, jak využít funkcionalit Skypu bez stahování aplikace“, v případě volání a videohovorů to určitě neplatí. Skype for Web je zatím nepříliš povedeným webovým kecálkem - v podstatě uříznutým Skypem z poštovního klienta Outlook.com. Neumožňuje nastavit zvuk, volat na pevné a mobilní telefony či třeba mazat kontakty. V rámci videokomunikace nepředstavuje žádnou výzvu konkurenčnímu řešení pomocí WebRTC například ve Firefoxu.

Skype for Web je naštěstí pouze beta, proto se snad časem ztratí problémy s propracovaností prostředí a funkčnosti aplikace i bez závislosti na externích doplňcích. Skype for Web prozatím vyzkoušíte v posledních verzích Google Chrome, Firefoxu, Safari a Internet Exploreru 10 a výše.

Zdroj: Skype Blogs

 

 

 

 

 

CERN opouští software Microsoftu

CERN aneb Evropská organizace pro jaderný výzkum alias jedna z nejvýznamnějších vědeckých institucí světa a provozovatel velkého hadronového urychlovače ve Švýcarsku migruje z kódu prodávaného Microsoftem na open-source. Microsoft...

Mapy.cz implementují Booking.com pro zahraniční destinace

Seznam do mapové aplikace Mapy.cz implementuje Booking.com - zatím jen pro zahraniční destinace. Slibuje si od toho více informací pro své uživatele a výhody plynoucí ze spolupráce s Booking pro příjmy Seznamu. Potěší, či jen potvrdí hegemonii Booking.com? ...

Mozilla rebranduje a redesignuje Firefox

Firefox, pojetí prohlížeče, značky a navázaných služeb - to vše projde změnou. Firefox se pro Mozillu stává značkou samou o sobě, pod kterou jsou sdruženy prohlížeč Firefox a služby Firefox Send, Firefox Monitor a Firefox Lockwise. Co zůstalo z původních návrhů a čeho se drželi...

Opera GX pro hráče už je venku

Opera GX je rekoncepcí prohlížeče Opera pro náruživé hráče her. Prohlížeč postavený na Chromiu a rozšířený o funkce typické pro Operu doplňuje dalšími fičurami, možnostmi konfigurace a drobnostmi orientovanými na zvláštní potřeby...


 
© 2005-2019 PS Media s.r.o. - digital world