[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Skype for Web: prozatím čistokrevná beta

Skype konečně spustil webovou variantu svého videokomunikátoru - Skype for Web. Krom angličtiny podporuje další 30 jazyků, mezi nimiž nechybí ani naše čeština. Slovenština zatím chybí. Přes samotný prohlížeč umožňuje posílat instantní zprávy, pro hovory a videokomunikaci je třeba doinstalovat plugin. Celá aplikace je zatím ale ve fázi testování - a je to poznat.

 

Skype for Web: přihlášení do webového rozhraní

Skype for Web najdeme na adrese web.skype.com, která ovšem přihlášení přesměrovává na login.skype.com. Tam se přihlásíme jako do kterékoliv jiné webové služby - i s pomocí Facebooku, vybereme založení nového účtu či vyřešíme potíže s přihlášením.

Rozhraní nového, webové Skypu je zatím spíš skromné

Čeká nás velmi prosté prostředí určené pouze k odesílání textových zpráv. Aplikace požádá o povolení notifikací (v Chrome) a upozorní nás, že pro volání a videohovory je třeba doinstalovat plugin. Na levé straně se zobrazuje historie komunikování. Kontakty se zobrazí až po inicializaci nové komunikace pod + Nová. Nové kontakty vyhledáme pomocí Prohledat Skype. Uživatelům chlíveček s avatarem a jménem ukrývá zapnutí notifikací, přesměrování ke stažení pluginu pro video/volání, přesměrování k podrobnostem účtu a odhlášení se.

Skype for Web: videokomunikace vyžaduje nejprve nainstalovat rozšíření Skype Calling

Pro zprovoznění videohovorů je třeba nainstalovat rozšíření Skype Calling, které aplikaci umožní komunikaci se všemi weby skype.com, outlook.com, live.com a spolupracujícími aplikacemi. Následně je třeba ještě stáhnout a nainstalovat SkypeWebPlugin.msi. (Pokud by instalace .MSI balíčku skončila dvojchybou 2503 a 2502, zkuste ji obejít). Poté je již možno prostřednictvím webové Skypu i volat. Respektive webové rozhraní inicializuje aplikaci Skype Web App, která videokomunikaci zprostředkuje.

Skype for Web vyžaduje externí aplikace zprostředkovanou pomocí pluginu SkypeWebPlugin.msi

I když Skype tvrdí, že „Skype for Web je nejsnazší způsob, jak využít funkcionalit Skypu bez stahování aplikace“, v případě volání a videohovorů to určitě neplatí. Skype for Web je zatím nepříliš povedeným webovým kecálkem - v podstatě uříznutým Skypem z poštovního klienta Outlook.com. Neumožňuje nastavit zvuk, volat na pevné a mobilní telefony či třeba mazat kontakty. V rámci videokomunikace nepředstavuje žádnou výzvu konkurenčnímu řešení pomocí WebRTC například ve Firefoxu.

Skype for Web je naštěstí pouze beta, proto se snad časem ztratí problémy s propracovaností prostředí a funkčnosti aplikace i bez závislosti na externích doplňcích. Skype for Web prozatím vyzkoušíte v posledních verzích Google Chrome, Firefoxu, Safari a Internet Exploreru 10 a výše.

Zdroj: Skype Blogs

 

 

 

 

 

Microsoft odhalil, jak obejít kontrolu TPM 2.0

Microsoft opět zpestřuje příchod nového operačního systému Windows 11. Po obecně rozšířené nevůli vůči požadavku šifrovacího procesoru TPM ve verzi 2.0, se rozpoutala kritika Microsoftu. Navíc následovaly neoficiální postupy, jak obejít...

Antiviry velkých jmen jsou připraveny na Windows 11

Povyšování Windows se opakovaně potýká s rozličnými problémy. I při minoritních změnách se aktualizace dostávají do problémů s kompatibilitou - a ty se často týkají programů, jejichž dlouhé prsty sahají až do jádra...

Chrome 94: nové centrum sdílení a kontroverzní Idle Detection API

Google Chrome se už po necelých čtyřech týdnech hlásí s novou verzí číslo 94. Je to tak, protože prohlížeč přešel z šestitýdenního vývojového cyklu na cyklus čtyřtýdenní. A to především v rámci...

Microsoft bude varovat před instalací Windows 11 na nepodporovaném hardwaru

Microsoft se neustále zamotává ve svých prohlášeních ohledně Windows 11, ne úplně podporovaného hardwaru, možnosti instalace nového systému a možnostech příjmu následujících aktualizací a podpory vůbec. Nově nechává...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama