[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Skype for Web: prozatím čistokrevná beta

Skype konečně spustil webovou variantu svého videokomunikátoru - Skype for Web. Krom angličtiny podporuje další 30 jazyků, mezi nimiž nechybí ani naše čeština. Slovenština zatím chybí. Přes samotný prohlížeč umožňuje posílat instantní zprávy, pro hovory a videokomunikaci je třeba doinstalovat plugin. Celá aplikace je zatím ale ve fázi testování - a je to poznat.

 

Skype for Web: přihlášení do webového rozhraní

Skype for Web najdeme na adrese web.skype.com, která ovšem přihlášení přesměrovává na login.skype.com. Tam se přihlásíme jako do kterékoliv jiné webové služby - i s pomocí Facebooku, vybereme založení nového účtu či vyřešíme potíže s přihlášením.

Rozhraní nového, webové Skypu je zatím spíš skromné

Čeká nás velmi prosté prostředí určené pouze k odesílání textových zpráv. Aplikace požádá o povolení notifikací (v Chrome) a upozorní nás, že pro volání a videohovory je třeba doinstalovat plugin. Na levé straně se zobrazuje historie komunikování. Kontakty se zobrazí až po inicializaci nové komunikace pod + Nová. Nové kontakty vyhledáme pomocí Prohledat Skype. Uživatelům chlíveček s avatarem a jménem ukrývá zapnutí notifikací, přesměrování ke stažení pluginu pro video/volání, přesměrování k podrobnostem účtu a odhlášení se.

Skype for Web: videokomunikace vyžaduje nejprve nainstalovat rozšíření Skype Calling

Pro zprovoznění videohovorů je třeba nainstalovat rozšíření Skype Calling, které aplikaci umožní komunikaci se všemi weby skype.com, outlook.com, live.com a spolupracujícími aplikacemi. Následně je třeba ještě stáhnout a nainstalovat SkypeWebPlugin.msi. (Pokud by instalace .MSI balíčku skončila dvojchybou 2503 a 2502, zkuste ji obejít). Poté je již možno prostřednictvím webové Skypu i volat. Respektive webové rozhraní inicializuje aplikaci Skype Web App, která videokomunikaci zprostředkuje.

Skype for Web vyžaduje externí aplikace zprostředkovanou pomocí pluginu SkypeWebPlugin.msi

I když Skype tvrdí, že „Skype for Web je nejsnazší způsob, jak využít funkcionalit Skypu bez stahování aplikace“, v případě volání a videohovorů to určitě neplatí. Skype for Web je zatím nepříliš povedeným webovým kecálkem - v podstatě uříznutým Skypem z poštovního klienta Outlook.com. Neumožňuje nastavit zvuk, volat na pevné a mobilní telefony či třeba mazat kontakty. V rámci videokomunikace nepředstavuje žádnou výzvu konkurenčnímu řešení pomocí WebRTC například ve Firefoxu.

Skype for Web je naštěstí pouze beta, proto se snad časem ztratí problémy s propracovaností prostředí a funkčnosti aplikace i bez závislosti na externích doplňcích. Skype for Web prozatím vyzkoušíte v posledních verzích Google Chrome, Firefoxu, Safari a Internet Exploreru 10 a výše.

Zdroj: Skype Blogs

 

 

 

 

 

České firmy ohrožuje Emotet, Trickbot a Ryuk

Vládní CERT - skupina pro okamžitou reakci na počítačové hrozby - varuje před útoky, které míří na české organizace bez ohledu na pole působnosti. Oběťmi se již staly OKD a benešovská nemocnice. Jde o zvlášť zákeřnou kombinaci malwaru a na něj...

Chrome 79: zabezpečení, interoperabilita a výkon

Chrome 79 přináší kvanta změn a nových funkcionalit. Mnohé z nich jsou pečlivě skryté pod pokličkou experimentálních nastavení stabilní větve prohlížeče. Přesto odhalíme, co skrývají. Můžete se těšit na zvýšení...

Vláda to zkouší s digitální daní

Vláda ČR se rozhodla zasáhnout vůči internetovým gigantům, kteří sice generují tržby na území České republiky (a Evropské unie vůbec), avšak zisky daní v zemích, které svou legislativu byly ochotny flexibilně přizpůsobit přítomnosti těchto firem....

Windows 10 budou podporovat DNS-over-HTTPS

Myšlence šifrování překladu domén DNS-over-HTTPS se dostává ohlasu nejen mezi vývojáři browserů, ale nyní i u tvůrců operačních systémů - konkrétně Microsoft. Ten plánuje zavést podporu šifrování DNS protokolem HTTPS, a to...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world