[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Pokladní kniha: poklad pro správu pokladny KE STAŽENÍ ZDARMA

Pokladní kniha je neuvěřitelně uživatelsky přívětivá aplikace pro správu záznamů pokladny. Nejenže je přehledná a její ovládání snadné, navíc obsahuje všechny podstatné prvky a je v základní verzi zdarma. Její autor – Evžen Šrámek – stvořil takový malý poklad pro pokladny.

 

Pokladní knihu jen stáhneme v ZIPu a rozbalíme. Neinstaluje se, pouze je ji třeba umístit do systémového pořádku.

Pokladní kniha: výchozí obrazovka

Výchozí obrazovka nás přivítá prostředím jednoduché tabulky a příkladovou pokladnou Základní školy U lesa Řáholce. Až budeme chtít demonstrační data smazat, stačí ukončit program a smazat/přejmenovat databázový soubor Pokladna.mdb. Po restartu si Pokladní kniha automaticky založí nový databázový soubor Pokladna.mdb. Stejně tak lze archivovat neaktuální záznamy. Stačí je přejmenovat třeba připojením času záznamu (např. Pokladna_2013.mdb) a můžete vést evidenci stále dále bez zbytečně velkého a pomalu pracujícího databázového souboru.

Pokladní kniha: nastavení základních údajů

Nástroje

Vlastní data do Pokladní knihy dostaneme přes Nástroje – Nastavení prostředí. Zda také upřesníme Výchozí datum pro nový záznam a požadovaný formát data. V Nástrojích můžeme dále Vytvořit novou číselnou řadu dokladů, vypsat sumář (tj. příjmy, výdaje a zůstatek k aktuálnímu datu) a obnovit setřídění dokladů.

Data

S daty – stejně s jako ostatními operandy – pracujeme buď přes položku v menu, grafickou ikonku, nebo pomocí klávesové zkratky. Záznamy vytváříme nové, editujeme, mažeme, pohybujeme se mezi nimi. Pod položkou Úpravy pak můžeme ještě záznamy kopírovat a prohledávat.

Pokladní kniha: nový záznam

Panel Nového záznamu zobrazí pořadové číslo dokladu a zprostředkuje volbu data. Popíšeme položku pohybu a zaneseme coby příjem nebo výdaj a upřesníme částku v celých Kč. Výhodou rozhraní nového panelu jsou mezizáznamové šipky, díky kterým můžeme rychle přejít k předchozím položkám a rovnou je upravit.

Soubor

Pod Souborem lze 

 • exportovat  záznamy pro další práci do XLS, XLM a CSV;
 • tvořit doklady pro příjemce hotovosti z pokladny a
 • tisknout záznamy fyzicky či do PDF.

PDF tiskárna má mnoho užitečných voleb, které nám umožní nastavit:

 • informace o dokumentu (krom titulu také autora, podtitul, klíčová slova...)
 • heslo pro přístup jak majitele dokumentu, tak pro uživatele dokumentu a specifikovat uživatelská práva;
 • upřesnit náhledové vlastnosti dokumentu (skrývání panelu nástrojů, menu, přizpůsobení se oknu aj.)

Pokladní kniha: tisková sestava za měsíc

Pokud si nebudeme v některé položce rovnou vědět rady, můžeme konzultovat Nápovědu, která je nejen velmi názorná a vstřícná vůči uživateli, ale také neuvěřitelně podrobná vzhledem k jednoduchosti programu. Proto si zde zvídavý čtenář může rozšířit obzor o možnosti, které by sám od programu neočekával.

Pokladní kniha souhrnem...

Aplikace Pokladní kniha je určena pro operační systémy Windows od Windows XP výše. Záznamy spravuje pomocí souborové databáze MS Access, kterou všechny tyto systémy obsahují. Celý program je koncipován tak, aby nic nebránilo uživateli v jeho osvojení: je velmi jednoduchý, nevyžaduje žádné speciální znalosti, ani žádný další software. Jeho ovládání je intuitivní – např. pokud v aktivním okně nemá nějaká funkce smysl, její ovládací prvky zešednou a nejsou dostupné. Na to, že je Pokladní kniha freeware, jí není co vytknout. Můžeme jen zdůraznit její nejpříjemnější rysy:

 • jednoduché a intuitivní prostředí;
 • snadno osvojitelné ovládání programu; 
 • pokročilá PDF tiskárna;
 • návrhář tiskových sestav;
 • velmi podrobná, ale přitom názorná a snadno pochopitelná nápověda;
 • program založený na praktických požadavcích a zkušenostech.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Driver Booster 7: spolehlivý parťák

Driver Booster od IObitu se dlouhodobě zaměřuje na problematiku aktualizace ovládačů. Ta se nemusí každému jevit coby akutní. Nicméně hráči, provozovatelé zabezpečených a stabilních systémů a správci podnikového IT ví o ovládačích své....

BullGuard Premium: stále ostrý, ale delší dobu necvičený

Původně dánský buldoček zahání kybergrázly od oken Windows už od roku 2001. Od té doby se mnohokrát osvědčil v testech antivirových laboratoří. Jeho zuby mají stále ďábelský stisk, ovšem některé z osvojených kousků už nemají...

Bitdefender Premium: excelentní jádro v roztrhaných hadrech

Antivirové společnosti každoročně obnovují své produkty. Stejně tak je nabízejí v několika verzích, lišících se počtem zahrnutých funkcionalit. A čas od času nejvyšší řadu buď doplní o nové funkcionality reagujících na vývoj...

DVDFab: odstraní překážky, ripne a zkopíruje vše

DVDFab si poradí se vším. Nejen s ripováním, kopírováním a konverzí - ale i se všemi ochranami DVD a Blu-ray disků. O co méně populární je mezi producenty obsahu, o to populárnější je mezi uživateli. A nejen to, umí...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama