[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Pokladní kniha: poklad pro správu pokladny KE STAŽENÍ ZDARMA

Pokladní kniha je neuvěřitelně uživatelsky přívětivá aplikace pro správu záznamů pokladny. Nejenže je přehledná a její ovládání snadné, navíc obsahuje všechny podstatné prvky a je v základní verzi zdarma. Její autor – Evžen Šrámek – stvořil takový malý poklad pro pokladny.

 

Pokladní knihu jen stáhneme v ZIPu a rozbalíme. Neinstaluje se, pouze je ji třeba umístit do systémového pořádku.

Pokladní kniha: výchozí obrazovka

Výchozí obrazovka nás přivítá prostředím jednoduché tabulky a příkladovou pokladnou Základní školy U lesa Řáholce. Až budeme chtít demonstrační data smazat, stačí ukončit program a smazat/přejmenovat databázový soubor Pokladna.mdb. Po restartu si Pokladní kniha automaticky založí nový databázový soubor Pokladna.mdb. Stejně tak lze archivovat neaktuální záznamy. Stačí je přejmenovat třeba připojením času záznamu (např. Pokladna_2013.mdb) a můžete vést evidenci stále dále bez zbytečně velkého a pomalu pracujícího databázového souboru.

Pokladní kniha: nastavení základních údajů

Nástroje

Vlastní data do Pokladní knihy dostaneme přes Nástroje – Nastavení prostředí. Zda také upřesníme Výchozí datum pro nový záznam a požadovaný formát data. V Nástrojích můžeme dále Vytvořit novou číselnou řadu dokladů, vypsat sumář (tj. příjmy, výdaje a zůstatek k aktuálnímu datu) a obnovit setřídění dokladů.

Data

S daty – stejně s jako ostatními operandy – pracujeme buď přes položku v menu, grafickou ikonku, nebo pomocí klávesové zkratky. Záznamy vytváříme nové, editujeme, mažeme, pohybujeme se mezi nimi. Pod položkou Úpravy pak můžeme ještě záznamy kopírovat a prohledávat.

Pokladní kniha: nový záznam

Panel Nového záznamu zobrazí pořadové číslo dokladu a zprostředkuje volbu data. Popíšeme položku pohybu a zaneseme coby příjem nebo výdaj a upřesníme částku v celých Kč. Výhodou rozhraní nového panelu jsou mezizáznamové šipky, díky kterým můžeme rychle přejít k předchozím položkám a rovnou je upravit.

Soubor

Pod Souborem lze 

 • exportovat  záznamy pro další práci do XLS, XLM a CSV;
 • tvořit doklady pro příjemce hotovosti z pokladny a
 • tisknout záznamy fyzicky či do PDF.

PDF tiskárna má mnoho užitečných voleb, které nám umožní nastavit:

 • informace o dokumentu (krom titulu také autora, podtitul, klíčová slova...)
 • heslo pro přístup jak majitele dokumentu, tak pro uživatele dokumentu a specifikovat uživatelská práva;
 • upřesnit náhledové vlastnosti dokumentu (skrývání panelu nástrojů, menu, přizpůsobení se oknu aj.)

Pokladní kniha: tisková sestava za měsíc

Pokud si nebudeme v některé položce rovnou vědět rady, můžeme konzultovat Nápovědu, která je nejen velmi názorná a vstřícná vůči uživateli, ale také neuvěřitelně podrobná vzhledem k jednoduchosti programu. Proto si zde zvídavý čtenář může rozšířit obzor o možnosti, které by sám od programu neočekával.

Pokladní kniha souhrnem...

Aplikace Pokladní kniha je určena pro operační systémy Windows od Windows XP výše. Záznamy spravuje pomocí souborové databáze MS Access, kterou všechny tyto systémy obsahují. Celý program je koncipován tak, aby nic nebránilo uživateli v jeho osvojení: je velmi jednoduchý, nevyžaduje žádné speciální znalosti, ani žádný další software. Jeho ovládání je intuitivní – např. pokud v aktivním okně nemá nějaká funkce smysl, její ovládací prvky zešednou a nejsou dostupné. Na to, že je Pokladní kniha freeware, jí není co vytknout. Můžeme jen zdůraznit její nejpříjemnější rysy:

 • jednoduché a intuitivní prostředí;
 • snadno osvojitelné ovládání programu; 
 • pokročilá PDF tiskárna;
 • návrhář tiskových sestav;
 • velmi podrobná, ale přitom názorná a snadno pochopitelná nápověda;
 • program založený na praktických požadavcích a zkušenostech.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Avast Premium Security: vypilovaný strážce Windows

Avast je na špici producentů bezpečnostního softwaru už dlouho. A je to znát. Perfektně šlapající základ doplňuje spousta pokročilých technologií, kterým sekundují rozličné bezpečnostní doplňky. Celek do podoby skvostu pomalu ladí designéři...

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete

Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete je nejen nositelem příšerně dlouhého jména, ale také unikátního přístupu k identifikaci a odstranění malware. Vysokou účinnost vůči běžnému i zákeřnému malware doprovází zastaralé...

Panda Dome Premium: tentokrát ne

Panda Dome Premium je nejbohatším aplikačním chumlem aplikací. Problém je v tom, že někdy nejsou ani bezpečnostní, ani nepostradatelné. Pandě se prostě v poslední době moc nedaří, a to nejen v designu aplikací, ale především v testech nezávislých...

Smart Game Booster: rychlá pomoc pro hráče

Smart Game Booster je jednoduchou odpovědí na potřebu maximálního výkonu komplikovanou špatně nastaveným systémem Windows. Umožňuje nejen povypínat spuštěného procesy a služby, ale i udržovat aktuální ovládače, defragmentovat disk, přenastavit celou řadu...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama