[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Panda Gold Protection: nejširší balík bezpečnostních utilit v podaní Panda Security KE STAŽENÍ

Panda Gold Protection nabídne nejen špičkový antivir, ale také podrobně nastavitelný firewall a širokou škálu k zabezpečení nejrůznějších funkcí a komunikačních kanálů počítače. Snadno tak zajistíme data šifrováním, bezpečně uloženými hesly, ochráníme před podvodnými weby a uchráníme před nechráněným Wi-Fi přenosem. Stejně tak ochráníme zařízení při ztrátě a krádeži i uživatele před nechtěným síťovým chováním, přesto se v nabídce zlaté ochrany najde i pár rezavých míst...

 

Panda Gold Protection: instalace je jednoduchá, jen se vyhneme instalaci toolbaru a změně domovské stránky

Balík programů Panda Gold Protection nainstalujeme běžnými kroky. Předem odinstalujeme předešlý antivir a restartujeme. Již při instalaci můžeme zvolit slovenštinu místo angličtiny, případně odškrtneme změnu vyhledávače a domovské stánky. Pro kompletaci instalace restartujeme a aktivujeme instalaci potvrzením přes email.

Panda Gold Protection nás přivítá velmi jednoduchým prostředím

Antivirus

Výchozí rozhraní nás ujistí o tom, že zlatá edice Pandy bude stejně minimalistická a snadno ovladatelná, jako základní Panda Antivirus. Jen zelenkavému prostředí Antiviru se dostává pozlacení Gold Protection.

Antivirus je totožný - skýtá prosté možnosti rychlé, úplné a cílené kontroly, ovšem velmi vysoce skóruje. Co do výsledků se vyrovná špičkám oboru, s nimiž obvykle soupeří o nejvyšší příčky - např. srovnání antivirů bezpečnostní laboratoře AV-Comparatives (viz přehled na www.pandasecurity.com/czechia/awards/.)

Sekce Ďalšie zariadenia slouží coby odkaz pro stažení produktů Pandy pro jiné operační systémy - a to sice OS X, iOS a Android.

Moje produkty skýtají přehled licencí uživatele pro produkty Pandy a odkaz jejich správy na cloudovém účtu.

Podpora směřuje na internetové fórum Pandy a webový formulář pro kontaktování technické podpory.

Panda Gold Protection disponuje širokou škálou nástrojů

Nástroje sdílené s verzí Antivirus Pro

Gold Protection disponuje mnoha nástroji, některé z nich najdeme i ve verzi Antivirus Pro, kde se jím věnujeme podrobněji, zde je zmiňme jen telegraficky:

 • Monitor procesov - seznam spuštěných procesů, vyhodnocení jejich rizikovosti, informace o přístupu na internet včetně konkrétních adres, s nimiž konkrétní proces komunikuje;
 • Bezpečný prehliadač - pouze informační rozhraní procesů běžících na pozadí, které brání v návštěvě nebezpečných webů a v nakažení počítače. Na rozdíl od verze Antivirus Pro je bezpečné prohlížení v Gold Protection zajištěno ještě separátním procesem Panda_URL_Filteringb.exe služby Anti-phising Domain Advisor;
 • Personálny firewall - na první pohled velmi prostý firewall. Z možností jeho konfigurace ovšem zjistíte, že všechny účinná síla se skrývá pod povrchem a to včetně šablon bezpečnostních nastavení pro stanice se specifickými úlohami a druhy připojení k internetu; 
 • USB ochrana - vypne automatické spouštění programů z USB + nabízí možnost automatického skenu vložených USB;
 • Riadenie aplikácií - modul, který bývá v jiných řešení (např. Comodo Internet Security) součástí samotného firewallu, umožňuje uživatelův dohled a kontrolu spouštěných aplikací a procesů; 
 • Virtuálna klávesnica - nástroj pro ochranu před malwarem typu keyloggeru;
 • Záchranný kit - rozcestník směřující na nástroje k detekci a likvidaci zvlášť zákeřného malware typu rootkitů. Jednak je zde Panda Cloud Cleaner, ve verzi instalovatelné i přenosné, jednak Panda Cloud Cleaner v podobě záchranného USB a ISO souboru určený tam, kde se nedá či není záhodno bootovat do běžného systému.

Nástroje unikátní

Panda Gold Protection disponuje řadou nástrojů, které v nižších verzích produktu nenajdeme.

Panda Gold Protection poradí i se zabezpečením Wi-Fi sítě

Wi-Fi Ochrana

Modul Wi-Fi ochrana hned po spuštění provede analýzu Wi-Fi připojení včetně identifikace MAC adresy routeru, způsobu šifrování i autentizace. Vyhodnotí zabezpečení celé sítě a segmentovaně reportuje tak, aby byl uživateli co nejvíce nápomocen při zabezpečení této sítě.

Krom okamžité analýzy prvků jako jsou mód spojení, typ přístupové bodu vůči modu spojení, šifrování a autentizace, nabízí i dlouhodobé monitorování síťového provozu, včetně jednotlivých účastníků tohoto provozu. Pomocí Wi-Fi ochrany lze i zakázat přistupovat k uživatelovu počítači z definovaných zařízení v síti.

Panda Gold Protection zabrání v přístupu k citlivým údajům neznámým aplikacím

Ochrana údajov

Ochranu údajů je třeba nejprve doinstalovat. Funkcí tohoto modulu je ochraňovat soukromé údaje z aplikací a souborů definovaných buď umístěním v systému nebo svým typem. Lze jím také definovat, které programy můžou přistupovat k citlivých údajům a co má daný modul dělat, pokud se k těmto údajům snaží přistoupit neznámá aplikace. Podle definice Pandy by modul ochrana údajů měl zabránit útokům prováděným pomocí ransomware.

Panda Gold Protection obsahuje i Rodičovskou ochranu

Rodičovská ochrana

V bezpečnostních balících běžný modul Rodičovská ochrana má v Panda Gold Protection funkci kontroly a správy navštěvovaných webů. Obsahuje předdefinované šablony blokování: pro děti, mladistvé a zaměstnance + možnost správy výjimek a domén neznámých. Další zvláštností rodičovské kontroly v podání Pandy je správa daného účtu zevnitř účtu samého, nikoliv z účtu nadřízeného. Pokud tedy má být kontrolovanému uživateli zabráněno v přístupu do blokovacích funkcí Pandy, je nutno zaheslovat přístup do konzole programu.

Panda Gold Protection nabízí i ochranu zařízení při ztrátě či odcizení

Proti krádeži

Anti-theft modul je třeba zprovoznit. Povolit na zpravovaném zařízení a připojit se ke cloudovému účtu u Pandy. U Androidu je pro plnou funkčnost nutno přidělit aplikaci práva Správce. 

Poté můžeme z webového rozhraní: 

 • vidět informace o zařízení (identifikace, operační systém, stav baterie),
 • lokalizovat zařízení pomocí IP a GPS údajů, přičemž IP vstupu do internetu může být samozřejmě zavádějící a
 • v případě systému Android ho i uzamknout a vymazat (iOS a Windows těmito možnostmi bohužel nedisponují).

Panda Cloud Drive má patrně odkazovat k Online záloze

Panda Cloud Drive

Panda Cloud Drive odkazuje ke cloudovému úložišti, které by mělo umožnit zálohování, přístup a synchronizaci dat napříč všemi instalacemi Pandy daného uživatele. V testovém případě jsem byl odkázán na produkty uživatele, mezi nimiž ovšem Panda Cloud Drive nebyl přítomen. Buď je omezen aktuálně, lokálně, nebo svými vývojáři.

Typická optimalizace PC v podání Panda Gold Protection

Optimalizácia PC

Optimalizace PC zahrnuje:

 • klasické čištění koše, dočasných souborů, registrů Windows;
 • plánovaní tohoto čištění;
 • správce aplikace spouštěných se systémem včetně informace o digitálním podpisu a vyhodnocení rizika (v rámci srandy proces samotné Pandy Panda_URL_Filtering.exe označen jako aplikace bez podpisu a s určitou mírou rizika);
 • defragmentátor (u nějž je ve výchozím nastavení zapnuto plánované čištění) a plánovač defragmentace a
 • rozhraní reportů o provedených akcích.

Funkci skartace údajů supluje podaplikace Password Depot 8

Skartovač súborov

Rozhraní skartovače slouží pouze k instalaci utilitky. Ta sama se inicializuje pouze přes kontextové menu a jeho nepříliš šťastné pojmenované položky Password Depot 8 - Erase. Po volbě jsme upozorněni, že se chystáme smazat cosi, co již nepůjde obnovit a už se maže. Maže se velmi rychle, bez informace o použité metodě.

Password Depot 8 obstará i šifrování a dešifrování chráněných souborů

Šifrovač súborov

Položka Šifrovač súborov má opět jen informativní charakter. Nástroj sám je již nainstalován společně s dalšími pod aplikací Password Depot 8. Šifrování provedeme přes jumplist: Password Depot 8 - Encrypt/Decrypt. U šifrování souborů se nám nabízí smazání zašifrovávaného souboru, vytvoření samorozbalujícího se archívu a uložení hesla aplikaci Password Depot.

Online záloha

Online záloha je odkaz vedoucí na cloud mozy.co.uk, na němž můžeme získat 2GB prostor zdarma či větší za poplatek.

Konfigurace a Nastavení Pandy

Pomocí Konfigurace změníme rozložení grafických prvků rozhraní, v Nastaveních najdeme v podstatě jen povolování jednotlivých utilit s výjimkou Rodičovské kontroly a Firewallu, jejichž nastavení jsou již komplexnější.

Panda Gold Protection souhrnem

Panda Gold Protection coby nejrozsáhlejší balík ochran a nástrojů z dílen Panda Security sdílí mnoho rysů s nejúžeji pojatým nástrojem v podobě Panda Antivirus Pro. Má velmi jednoduché prostředí, v němž se snadno orientuje a které se snadno ovládá. To ukrývá jeden z nejlépe skórujících antivirů, podrobně nastavitelný firewall a mnoho další nástrojů.

Klady Panda Gold Protection

 • velmi kvalitní antivir, podrobně nastavitelný firewall, široké množství dalších nástrojů
 • velmi jednoduché, snadno ovládatelné prostředí a čeština
 • nenáročnost na systémové prostředky

Nedostatky Panda Gold Protection

 • nepříliš systémové využívání podutilit, které je třeba doinstalovat - viz Password Depot 8;
 • nemožnost zvolit jiné cesty k spuštění těchto utilit než přes kontextové menu;
 • nesmyslné zdvojení Panda Cloud Drive a funkcionality Online záloha, které patrně odkazují k témuž produktu, ovšem nikoliv poskytovanému přímo Pandou, ale jejím partnerem Mozy.co.uk + nedotažení této produktové nabídky,
 • dysfunkční klíčenka Správa hesiel.

I přes drobné nedostatky je Panda Gold Protection bezpečnostním balíkem, kterým lze zcela pokrýt potřeby zabezpečení počítače.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Kaspersky Total Security: totální zabezpečení

Kaspersky vítá rok 2020 v plné parádě: vyzbrojen klasickými moduly, nejnovějšími technologiemi i pokročilými nástroji zabezpečení. Plně lokalizován, okamžitě připraven k použití a pro milovníky cloudu a synchronizace patřičně nastaven k rychlému...

Instalátor Instaluj: tichá, hromadná instalace

Opakující se činnosti vyžadující soustředění, obzvlášť při střetu s nepříliš rychlým hardwarem, vyvolávají různé reakce. Slovními invektivami počínaje a násilím na počítačích konče. Tomu...

Malwarebytes: zbloudilý kyberrytíř

Malwarebytes je zajímavým úkazem na poli bezpečnostních řešení. Svého času fungoval coby antimalware. Ovšem od té doby se svět zákeřného kódu natolik propojil, že je zbytečné odlišovat viry od malwaru. A stejně tak se změnily antiviry, že je...

BitFaktura.cz: zrcadlo svého uživatele

Online fakturace je mezi podnikateli oblíbená, ale její zpoplatnění vyvolává negativní reakce. Kupříkladu silné nevole se svého času dočkal iDoklad, když vysoko zvedl ceny i základního tarifu, a tak se stal pro mnoho drobných živnostníků prakticky...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world