[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Jak zakázat rozšířené výsledky našeptávání v Chrome - díl II. KE STAŽENÍ

Jak Google Chrome pokračuje ve vývoji funkcionalit, které jsou chytřejší než uživatel, stále znovu se vrací potřeba korigovat nechtěné fičury. Jako všechny ostatní globálně přínosné politiky, je i našeptávání rozšířených výsledků u konkrétních uživatelů prostě na obtíž. A že už jeho původní zákaz v experimentálních nastavení nefunguje, je třeba opět zafárat do hlubin konfigurace Chrome.

 

Google Chrome: pomáhá i irituje

Původní návod zákazu rozšířených výsledků našeptávání v Chrome už nefunguje. Při psaní čehokoliv do adresního řádku začne našeptávací roletku zahlcovat směska celebrit, lokalit, kulturních artefaktů a časoprostorově ukotvených událostí. Edukativní hodnota pro pochopení lidských dějin je jistě nesmírná. Nicméně uživatele, který se chce co nejrychleji dostat k sobě specifickým výsledkům, nikoliv k obecným významovým entitám zastoupeným obrázkem, jménem a popisem, může takto koncipovaná roletka našeptávaných výsledků hledání iritovat. Bude třeba opět otevřít hlubiny nastavení Chrome pomocí kouzelné formulky chrome://flags.

Kdo hledá Richard pivo či pivovar, nechce se zdržovat se všemi Richardy světa a historie

Jak zakázat rozšířené výsledky našeptávání Chrome?

  1. Otevřeme experimentální nastavení pomocí příkazu chrome://flags zadaného do příkazového řádku;
  2. vyhledáme položky;
    • Omnibox rich entity suggestions;
    • Omnibox Local Entity Suggestions;
  3. dáme Disabled;
  4. restartujeme Chrome.

Ovšem ouha - omezí se spektrum našeptávaných výsledků, nikoliv přítomnost okolnosti samé. Zamíříme-li zpět do experimentálních nastavení a pokusíme-li se zakázat všechna nastavení zahrnujících označení Omnibox, opět redukujeme pestrost nabízených rozšířených výsledků našeptávání, nikoliv funkci samu. 

Rozšířené výsledky našeptávání v Google Chrome aktuálně není možné vypnout. Lze pouze narušit osu, na které fungují. Onou osou je propojení prohlížeče s vyhledávačem Google, a proto se dá narušit dvěma způsoby:

  1. nastavíme jiný výchozí prohlížeč než Google. Tím ovšem přijdeme o výhody našeptávání, které nám servíruje výsledky vyhledávače společně s lokálně vytvářenými výsledky typu záložky, historie ad.
  2. vypneme položku Automaticky doplňovat vyhledávací dotazy a adresy URL (dostaneme se přes Nastavení - Synchronizace a služby Google - v sekci Další služby Google). A zase přijdeme o podstatnou část inteligentního našeptávání.

K aktuálnímu datu je prostě entitní našeptávání nevypnutelné, pokud nechceme přijít o veškeré inteligentní našeptávání prohlížeče Google Chrome.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Jak obnovit Firefox?

Obnovení Firefoxu se nabízí jako snadný pokus o odstranění problémů. Je to obdoba klasického: ...a už jste to zkoušeli vypnout a zapnout? Dokonce ani při tom nemusíte přijít o drahocenná nastavení a další interní prvky...

Jak vypnout, deaktivovat či aktivovat režim v letadle ve Windows?

Režim v letadle se hodí ve chvíli, kdy chcete jediným pokynem umlčet veškerý síťový provoz zařízení. Nesedíte-li zrovna v letadle, nejste-li právě dopadený hacker či cílem jejich aktivit, ani netrpíte paranoidním pojetím...

Jak zakázat či povolit časovače probuzení ve Windows?

Jak se systémy stávají chytřejší svého uživatele, tak se nám budí pod rukama i v jejich nepřítomnosti, aniž bychom věděli proč. Nezřídka za tím stojí časovače probuzení, které jsou zhmotněním budíků v systému....

Jak vytvořit seznam souborů adresáře?

Seznamy souborů se hodí v mnoha případech: ať už mapujeme vlastní práci v podobě výpisu jednotlivých položek, vytváříme kartotéku, diskotéku či třeba vinotéku. Vždy se šikne něco, co nám pomůže vylistovat položky cílové složky a...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama