[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Jak zakázat rozšířené výsledky našeptávání v Chrome - díl II. KE STAŽENÍ

Jak Google Chrome pokračuje ve vývoji funkcionalit, které jsou chytřejší než uživatel, stále znovu se vrací potřeba korigovat nechtěné fičury. Jako všechny ostatní globálně přínosné politiky, je i našeptávání rozšířených výsledků u konkrétních uživatelů prostě na obtíž. A že už jeho původní zákaz v experimentálních nastavení nefunguje, je třeba opět zafárat do hlubin konfigurace Chrome.

 

Google Chrome: pomáhá i irituje

Původní návod zákazu rozšířených výsledků našeptávání v Chrome už nefunguje. Při psaní čehokoliv do adresního řádku začne našeptávací roletku zahlcovat směska celebrit, lokalit, kulturních artefaktů a časoprostorově ukotvených událostí. Edukativní hodnota pro pochopení lidských dějin je jistě nesmírná. Nicméně uživatele, který se chce co nejrychleji dostat k sobě specifickým výsledkům, nikoliv k obecným významovým entitám zastoupeným obrázkem, jménem a popisem, může takto koncipovaná roletka našeptávaných výsledků hledání iritovat. Bude třeba opět otevřít hlubiny nastavení Chrome pomocí kouzelné formulky chrome://flags.

Kdo hledá Richard pivo či pivovar, nechce se zdržovat se všemi Richardy světa a historie

Jak zakázat rozšířené výsledky našeptávání Chrome?

  1. Otevřeme experimentální nastavení pomocí příkazu chrome://flags zadaného do příkazového řádku;
  2. vyhledáme položky;
    • Omnibox rich entity suggestions;
    • Omnibox Local Entity Suggestions;
  3. dáme Disabled;
  4. restartujeme Chrome.

Ovšem ouha - omezí se spektrum našeptávaných výsledků, nikoliv přítomnost okolnosti samé. Zamíříme-li zpět do experimentálních nastavení a pokusíme-li se zakázat všechna nastavení zahrnujících označení Omnibox, opět redukujeme pestrost nabízených rozšířených výsledků našeptávání, nikoliv funkci samu. 

Rozšířené výsledky našeptávání v Google Chrome aktuálně není možné vypnout. Lze pouze narušit osu, na které fungují. Onou osou je propojení prohlížeče s vyhledávačem Google, a proto se dá narušit dvěma způsoby:

  1. nastavíme jiný výchozí prohlížeč než Google. Tím ovšem přijdeme o výhody našeptávání, které nám servíruje výsledky vyhledávače společně s lokálně vytvářenými výsledky typu záložky, historie ad.
  2. vypneme položku Automaticky doplňovat vyhledávací dotazy a adresy URL (dostaneme se přes Nastavení - Synchronizace a služby Google - v sekci Další služby Google). A zase přijdeme o podstatnou část inteligentního našeptávání.

K aktuálnímu datu je prostě entitní našeptávání nevypnutelné, pokud nechceme přijít o veškeré inteligentní našeptávání prohlížeče Google Chrome.

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Jak na screenshot webu bez nástrojů v Chrome?

Právě jste zakoupili nový iPhone, u kterého se eshop seknul o dvě nuly, a potřebujete zdokumentovat cenu veřejně deklarovanou na internetu dříve, než to opraví? A nemáte po ruce nic než Chrome? Ale to nevadí, neboť i Chrome samotné vám nascreenuje klidně i celou plochu zobrazené...

Jak sabotovat interaktivní reklamy v Chrome?

Chrome umožňuje blokovat některé reklamy. Proti některým dokonce veřejně brojí. Vzhledem k tomu, že je to dítko reklamního mega obra, tak je v boji proti reklamám velice vybíravé. Brojí jen proti těm, jejichž technologie se napojené služby Googlu už zbavily. A jiné...

Video v klidu: jak se zbavit všech rušivých podnětů v Chrome?

Portály nabízející sledování vizuální produkce zdarma trpí mnoha neduhy. Pokoušejí se o kryptotěžbu, přesměrovávají návštěvníka na celé spektrum jiných, závadných webů a jsou přeplácané reklamou....

Jak spustit nový výběr profilů v Chrome?

Instalace Chrome, které využívá vícero uživatelů, mnohdy začínají tím, že se musíte přepnout do svého profilu. Právě v těchto případech se bude hodit nový výběr profilů, který umožňuje snadnou identifikaci uživatelského účtu pomocí...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama