[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Jak v Microsoft Edge povolit režim Internet Explorer a spustit v něm weby? KE STAŽENÍ

Internet Explorer za dobu své existence tak prorostl internetem a weby, že dokonce ještě dnes najdeme weby, které plné funkčnosti dosahují pouze v prohlížeči Internet Explorer. Abyste nemuseli používat staré verze již nepodporovaného prohlížeče, můžete využít režim Internet Explorer, který se nachází v pohrobkovi IE Microsoft Edgi. Jak na to? 

 

Jak v Microsoft Edge povolit režim Internet Explorer a spustit v něm weby? (Zdroj: Microsoft)

Režim Internet Exploreru je koncipován coby režim kompatibility běžící v prohlížeči Microsoft Edge. Umožňuje s plnou funkčností spouštět weby, které byly optimalizovány pro Internet Explorer. Tento režim se ukrývá v běžných nastaveních Microsoft Edge.

Spustíme Microsoft Edge; z hlavního menu pod ikonkou tří vodorovných teček spustíme Nastavení; přejdeme na kartu Výchozí prohlížeč; v sekci Kompatibilita s prohlížečem Internet Explorer vybereme u položky Povolit opětovné načtení webů v režimu Internet Explorer (režim IE) buď možnost Výchozí (která by měla detekovat weby optimalizované pro Internet Explorer), nebo možnost Povolit; restartujeme Edge (Zdroj: Microsoft Edge)

Jak v Microsoft Edge povolit režim Internet Explorer?

 1. Spustíme Microsoft Edge;
 2. z hlavního menu pod ikonkou tří vodorovných teček spustíme Nastavení;
 3. přejdeme na kartu Výchozí prohlížeč;
 4. v sekci Kompatibilita s prohlížečem Internet Explorer vybereme u položky Povolit opětovné načtení webů v režimu Internet Explorer (režim IE)
  • buď možnost Výchozí (která by měla detekovat weby optimalizované pro Internet Explorer),
  • nebo možnost Povolit;
 5. restartujeme Microsoft Edge.

Spustíme Microsoft Edge; zamíříme na cílový web; vpravo nahoře odklikneme ikonku karty s ikonkou Internet Exploreru; web se otevře v režimu Internet Explorer a v adresním řádku se vlevo od ikonky zabezpečení webu objeví ikonka Internet Exploreru (Zdroj: Microsoft Edge)

Jak v Microsoft Edge spustit web v režimu Internet Explorer?

 1. Spustíme Microsoft Edge;
 2. zamíříme na cílový web; 
 3. vpravo nahoře odklikneme ikonku karty s ikonkou Internet Exploreru;
 4. web se otevře v režimu Internet Explorer a v adresním řádku se vlevo od ikonky zabezpečení webu objeví ikonka Internet Exploreru.

Až budete chtít režim Internet Exploreru opustit, stačí odkliknout ikonku karty s ikonkou Microsoft Edge. Web se opět načte v běžném režimu prohlížeče Microsoft Edge.

Zdroje

 • Microsoft
 • Microsoft Edge
 • csas.cz

 

 

 

Tento program naleznete ke stažení v našem katalogu www.instaluj.cz

 

 

 

 

 

Jak rychle vytvořit screenshot ve Windows?

Pořízení obrazovky (screenshotu) ve Windows je jednou z nejužitečnějších věcí a je to skvělý způsob, jak sdílet informace nebo předat problémy, se kterými se potýkáte jiné osobě. Podívejme se, jak snadno je pořídit screenshot, uložit jej a...

Jak zkombinovat aktivaci touchpadu a myši ve Windows 11?

Chová se touchpad kontraproduktivně? Máte k počítači připojenou myš a nechcete zasahovat do obsahu aktivního okna nechtěnými doteky na touchpadu? Pak je namístě ho vypnout. A abyste to nemuseli dělat pokaždé, když připojíte myš - nabízí se úprava...

Jak přidat božský režim do kontextové nabídky Windows 11?

Božský režim je jednoduchou a efektivní metodou přístupu ke všem důležitým nastavením a funkcím systému Windows. Namísto proklikávání v různých menu získáte přehledný a rozčleněný seznam v jednom okně Průzkumníka...

Jak aktivovat prostorový zvuk ve Windows 11?

K čemu jsou speciální technologie, když jen neaktivní dlí v hloubi nastavení systémů a zařízení? Jedním z mlčenlivých otloukánků systému Windows je prostorový zvuk. Abyste si mohli vychutnat zvukové stopy ve 3D i na počítači,...


 
© 2005-2023 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama