[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Jak se zbavit reklam v YouTube videích a obejít paywally?

U YouTube videí lze obejít nejen přehrávání reklam, ale dokonce jejich ochranu paywally, které chrání obsah před nezpoplatněnými přístupy. Jde o kuriózní chybku, která spočívá ve formulaci URL adresy v adresním řádku prohlížeče. Ve zkratce: stačí přidat tečku za doménu prvního řádu COM.

 

YouTube obsahuje vtipnou chybičku, vinou jíž nezobrazuje reklamy

Kamže tu tečku na YouTube vrazit?

V momentě, kdy máte URL adresu požadovaného video, vložíte tečku za doménu prvního řádu COM. Tedy místo, abyste sledovali URL adresu  https://www.youtube.com/watch?v=TtjDozZpTGA, bude sledovat adresu https://www.youtube.com./watch?v=TtjDozZpTGAj. Tečka se nachází za mezi koncovkou domény a lomítkem, které odděluje podstránku - viz:

Tečku vrazíme za koncovku COM

Co to udělá?

Ve chvíli, kdy video volá reklamu, objeví se černá obrazovka a ilustrovaná ikona otáčejícího kolečka odkazující k tomu, že se rozhraní pokouší načíst reklamu. Nicméně se mu to nepodaří a reklamu nenačte. Po chvíli pak pokračuje tím, že načte požadované video. 

Finta neodstraní statický obsah, který se občas objevují v reklamních pauzách. Na druhou má prý fungovat i na paywally, které chrání placený obsah před nezpoplatněnými přístupy. 

Jaké jsou vedlejší projevy tečky za COM na YouTube?

YouTube odhlásí uživatele. Generuje hlášky o ochraně soukromí a o tom, že je má uživatel zkontrolovat. Samozřejmě není dostupný personalizovaný obsah. 

Po přehrání konkrétního videa lze pokračovat dalšími z bočních menu. Pokusy o přehrání videí, jejichž náhledy jsou generovány přímo nad okno stávajícího, dochází k chybě a přehrávání nepokračuje. 

Jak to funguje?

Domény jsou vzájemně zastupitelné. Když vložíte onu tečku za COM, načte se sice standardní obsah, ale generátory reklamního obsahu jsou takto pozměněnou URL zmateny a nevygenerují obsah pro URL obsahující tečku za COM.

Uživatel unicorn4sale, který kuriozitu zveřejnil, její funkčnost popisuje: 

„weby zapomínají normalizovat název hostitele. Obsah je stále zobrazován, ale není spárován s názvem hostitele v souboru cookies. Většina velkých webů využívá k zobrazování reklam jinou doménu, která ovšem zapomíná whitelistovat podobu s tečkou navíc.“

Vzhledem k tomu, že YouTube je reklamní platformou reklamního obra, nelze čekat, že by finta na něm dlouho fungovala. Nicméně menší společnosti se nemusí k technologické nápravě chybičky dokopat tak rychle jako Google.

Zdroje: PCWorld.com

 

 

 

 

 

Jak vytvořit seznam souborů adresáře?

Seznamy souborů se hodí v mnoha případech: ať už mapujeme vlastní práci v podobě výpisu jednotlivých položek, vytváříme kartotéku, diskotéku či třeba vinotéku. Vždy se šikne něco, co nám pomůže vylistovat položky cílové složky a...

Jak nahlížet do katastru nemovitostí pomocí Map.cz?

Nahlížení do katastru nemovitostí nepatří k nejintuitivnějším aplikacím, což je dáno stářím webového rozhraní. Mnohem snazší cestu nabízí Mapy.cz, neboť nejenže umožňují snadné vyhledání...

Jak v Gmailu nastavit tmavý režim?

Tmavý či noční režim si dlouhodobě nachází oblibu v řadách nespavců a mžouravců. Nově s ním rádi operují i ochránci přírody, neboť absence běloby vypalující zorničky se rovná úspoře elektrické energie a úspoře všech...

Jak zjistit, zda počítač disponuje virtualizací?

Hardwarová virtualizace se šikne v mnoha případech. A nejde jen o provozování komplexních virtualizačních prostředí, jako je Windows Sandbox. Dostupnost hardwarové virtualizace umožňuje zvýšení výkonu a rychlosti všech aplikací,...


 
© 2005-2021 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama