[ Zavřít ] 


 

RSS Kanál

 

Jak se zbavit reklam v YouTube videích a obejít paywally?

U YouTube videí lze obejít nejen přehrávání reklam, ale dokonce jejich ochranu paywally, které chrání obsah před nezpoplatněnými přístupy. Jde o kuriózní chybku, která spočívá ve formulaci URL adresy v adresním řádku prohlížeče. Ve zkratce: stačí přidat tečku za doménu prvního řádu COM.

 

YouTube obsahuje vtipnou chybičku, vinou jíž nezobrazuje reklamy

Kamže tu tečku na YouTube vrazit?

V momentě, kdy máte URL adresu požadovaného video, vložíte tečku za doménu prvního řádu COM. Tedy místo, abyste sledovali URL adresu  https://www.youtube.com/watch?v=TtjDozZpTGA, bude sledovat adresu https://www.youtube.com./watch?v=TtjDozZpTGAj. Tečka se nachází za mezi koncovkou domény a lomítkem, které odděluje podstránku - viz:

Tečku vrazíme za koncovku COM

Co to udělá?

Ve chvíli, kdy video volá reklamu, objeví se černá obrazovka a ilustrovaná ikona otáčejícího kolečka odkazující k tomu, že se rozhraní pokouší načíst reklamu. Nicméně se mu to nepodaří a reklamu nenačte. Po chvíli pak pokračuje tím, že načte požadované video. 

Finta neodstraní statický obsah, který se občas objevují v reklamních pauzách. Na druhou má prý fungovat i na paywally, které chrání placený obsah před nezpoplatněnými přístupy. 

Jaké jsou vedlejší projevy tečky za COM na YouTube?

YouTube odhlásí uživatele. Generuje hlášky o ochraně soukromí a o tom, že je má uživatel zkontrolovat. Samozřejmě není dostupný personalizovaný obsah. 

Po přehrání konkrétního videa lze pokračovat dalšími z bočních menu. Pokusy o přehrání videí, jejichž náhledy jsou generovány přímo nad okno stávajícího, dochází k chybě a přehrávání nepokračuje. 

Jak to funguje?

Domény jsou vzájemně zastupitelné. Když vložíte onu tečku za COM, načte se sice standardní obsah, ale generátory reklamního obsahu jsou takto pozměněnou URL zmateny a nevygenerují obsah pro URL obsahující tečku za COM.

Uživatel unicorn4sale, který kuriozitu zveřejnil, její funkčnost popisuje: 

„weby zapomínají normalizovat název hostitele. Obsah je stále zobrazován, ale není spárován s názvem hostitele v souboru cookies. Většina velkých webů využívá k zobrazování reklam jinou doménu, která ovšem zapomíná whitelistovat podobu s tečkou navíc.“

Vzhledem k tomu, že YouTube je reklamní platformou reklamního obra, nelze čekat, že by finta na něm dlouho fungovala. Nicméně menší společnosti se nemusí k technologické nápravě chybičky dokopat tak rychle jako Google.

Zdroje: PCWorld.com

 

 

 

 

 

Jak přepnout na starý design Facebooku?

Redesign Facebooku příliš kladných ohlasů nevzbudil. Přeci jen místo relativně úsporného rozhraní, v němž se nejvíce místa dostávalo uživatelskému obsahu, nastoupilo rozhraní spíše stylu flat designu se zbytečně roztahanými prvky...

Jak vyhledat písničku pomocí Googlu?

Google jako úspěšný parazit pohlcuje a transformuje všechny vlivy kolem. Nenápadné okénko vyhledávání se tak stává branou mnoha rozličných funkcionalit, které se inicializují buď prostým vyhledávacím dotazem, nebo za pomoci...

Jak odstranit web z Google Analytics?

V Google Analytics se hromadí všechny služby/weby, ke kterým máte přístup. Jejich množství může zcela znepřehlednit používání Analytics, a tak není od věci zbytečné weby smazat. Jen pro upřesnění se bavíme o odstranění webu, nikoliv...

Jak otevírat Chrome a Edge vždy v anonymním režimu?

Google se vás snaží identifikovat na každičkém kroku. Když poprvé otevřete Microsoft Edge, první, co udělá, že vás přihlásí do prohlížeče účtem uživatele Windows nebo alespoň emailem lokálního účtu Windows. A to je jen takový...


 
© 2005-2020 PS Media s.r.o. - digital world
 

reklama